Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sposoby na oszczędzanie

12357

Komentarz

  • nie wiem do kogo mam porównywać ....
  • moha nie płacz, mój budynek jest dobrze strzeżony, mnóstwo danych osobowych każdego Polaka, i ściśle tajnych informacji....Min Infrastruktury i PKP przecznicę dalej więc jak będzie strajk kolejarzy to mnie ominą
  • [cite] Taw'owa:[/cite]ja nie wiem...każda chce się z moim mężem umówic: jedna na dworcu inna na spotkaniu "sternika", czy ja wyglądam na żonę Kazia?

    na pewno nie tylko Mona Lisa wchodzi w rachubę

    mona_lisa_171.jpg
  • Ale to jeszcze nie to, jak znajdę to wkleję. już dawno chodzi mi to po głowie....
  • [cite] mona:[/cite]Ale to jeszcze nie to, jak znajdę to wkleję. już dawno chodzi mi to po głowie....
    taaa.... pomogę Tobie
    apr5_pocahontas_disney2.jpg
  • Nie rozpraszaj mnie...
  • No dobra. Niech Ci będzie. Glany:
  • U nas też pozakręcane, a mieszkanie ma 3 ściany zewnętrzne - tylko jedna na całej długości od korytarza.
    :shocked:


    Dobre ocieplenie budynku to podstawa :thumbup: i jeszcze szczelne okna.

    Albo by może sąsiedzi z dołu i z góry tak porządnie grzeją, że i nam się udziela przez podłogę i sufit :wink:
  • Właśnie szczelne okna, a co z wentylacją? My musimy nie domykać okien, aby nam nie zachodziły wodą. chyba mamy złą wentylację.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Właśnie szczelne okna, a co z wentylacją? My musimy nie domykać okien, aby nam nie zachodziły wodą. chyba mamy złą wentylację.

    My mamy tak samo. Mieszkacie w domku czy mieszkaniu?
    U nas parter i może to dlatego...
  • Wentylacja spieprzona :sad:
  • U nas na przykład w łazience i ubikacji kratka wentylacyjna zamiast ciągnąc powietrze, nawiewa. Jest to bardzo upierdliwe, szególnie w czasie mrozów i kiedy wieje silny wiatr :confused:
  • [cite] strusia:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Właśnie szczelne okna, a co z wentylacją? My musimy nie domykać okien, aby nam nie zachodziły wodą. chyba mamy złą wentylację.

    My mamy tak samo. Mieszkacie w domku czy mieszkaniu?
    U nas parter i może to dlatego...
    W domku, ale jeżeli chodzi o zachodzenie szyb to okna na pietrze bardziej zachodza niz na parterze.
    Może to wina tynków gipsowych, no i złej wentylacji.:sad:
  • [cite] mona:[/cite]U nas na przykład w łazience i ubikacji kratka wentylacyjna zamiast ciągnąc powietrze, nawiewa. Jest to bardzo upierdliwe, szególnie w czasie mrozów i kiedy wieje silny wiatr :confused:
    Całkiem możliwe, że ktoś w tym samym pionie zamontował sobie wiatrak - co jest nieraz zakazane przez administrację, właśnie po to aby nie nawiewało do innych mieszkań.
  • My z Olą mamy jeden taki pochłaniacz wilgoci (pojemnik z kryształami chlorku wapnia i zbiorniczek na wodę). Podobno ma działać nawet przez 2 m-ce. Póki co działa, choć nawet na nasze 25m2 jeden taki pochłaniacz to trochę mało...

    P

    P.S. My mamy świetny sposób na oszczędzanie - kupować mniej słodyczy :tooth:
  • Póki co działa, choć nawet na nasze 25m2 jeden taki pochłaniacz to trochę mało...
    Nam sie sprawdza osuszacz ale to wydatek prawie 1000zł i ciągnie z 500W. Przez noc jak go załączymy wyciąga 5l z łazienki.
  • Nie chce mi się wierzyć żeby 5l wody w powietrzu było:shocked: Może opuść klapę w sedesie, to mniej wody wyciągnie :wink:

    P
  • A słyszeliście że w Warszawie darmowe przejazdy komunikacją dla dzieci zrobili już od czwórki dzieci?
    Przedtem od piątki było.
    Ktoś zaczął myśleć nareszcie:bigsmile:
  • Ktoś zaczął myśleć nareszcie:bigsmile:
    Predzej, teraz na 6 wychodzi taki dochód jak wcześniej na 7.
  • Nie chce mi się wierzyć żeby 5l wody w powietrzu było
    W powietrzu nie ale w lodówce zawsze coś tam się znajdzie w rezerwie.
  • Z dzieciństwa pamiętam, że na ogrzanie domu zimą kupowaliśmy 5 ton węgla (mimo to bywały wyprawy do łazienki na dół - w czapce i palcie). Teraz po ociepleniu ścian, wymianie okien, pieca, grzejników - wystarcza drewno z własnego lasu. Ale bywa za gorąco - najtrudniej zmienić własne przyzwyczajenia, co do sposobu palenia.

    Odnośnie mieszkania w mieście - dużo oszczędzamy po przejściu wspólnoty mieszkaniowej z zarządzania przez administrację gminną na prywatną firmę. Okazało się, że w ZGN wydatków poniżej 1000 zł (sic!) nie rejestrował. Wyobraźcie sobie, jakie to stwarzało pole do nadużyć!
    Teraz mamy np. 3-krotnie wyższe zwroty z nadpłaconych opłat za media.
  • Wracam do tematu oszczędzania.
    Od trzech dni trwa wojna cenowa operatorów komórkowych i tak w Play Fresh za 5 zł aktywne rozmowy wychodzące można przedłużyć o rok (!!!), nowa cena to 29 gr/min i 9 gr sms (!!!). W ślad za Playem poszedł Simplus z Taryfą Twój Profil - daje też 29gr/min i 18gr za sms, doładowania bz. Podobnie tylko bardziej zakręcone jest oferta w Heyah. Także warto zweryfikować za ile dzwonicie i w dobie kryzysu odciążyć porfele.
  • Play miał takie reklamy, że chocby mnie mieli pokroic to do nich nie przejdę.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]ja przeszłam do Play'a:cool:
    net też Play
    Małogrzata:
    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=2997&page=1#Item_11

    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=3004&page=1#Item_12
    Prawie, albo gorzej niż IKEA :cool:
  • A może zamiast zawstydzać Małgorzatę to lepiej wysłać protest do Play-a. Tak zrobiłem kiedyś w Plusie jak w reklamie była wrzeszcząca nauczycielka. Może pamiętacje? W plusie zostałem, a reklama szybko zniknęła.
  • Zawstydzać? :shocked::shocked::shocked:
  • Protest oczywiście że wysłałam
  • Czy znacie FreecoNET - telefonowanie przez Internet i nie tylko? Można dzwonić ze stacjonarnego w TP, UPC wybierając prefiks. Sami wyszukają najtańszą taryfę. Mając internet można podłączyć zwykły aparat. Oszczędności dość znaczne. Liczyłem że przy rachunkach w UPC ok 200zł za Internet i telefon. Rezygnując z telefonu w UPC i zakładając we Freeconet zaoszczędzę 50zł przy tej samej ilości rozmów na stacjonarne i komórki.

    Wady: gorsza jakość połączeń. Dzwonienie z komputera przez ich stronę internetową właściwie nie ma sensu. Sens ma tylko router i podłączony zwykły telefon.
    Nie można przenieść numeru telefonu.
  • Mona - "Prawie, albo gorzej niż IKEA"

    Dostałam po 3 miesiącach odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie katalogu IKEI.
    Płakać się chce. Cóż się dziwić Ikei skoro mają pełny aplauz państwowy - a może dostają nawet na taką działalność dotację, a może muszą wcielać idee "tolerancji i poszanowania praw ", bo mają to zawarowane w umowie...

    "Należy zauważyć, że ochrona wartości rodzinnych nie może abstrahować od innych zasad i wartości konstytucyjnych, zawsze musi respektować więc zasadę ochrony godności osoby ludzkiej oraz zasadę wolności człowieka. Polska jako państwo demokratyczne urzeczywistnia zasady sprawiedliwości społecznej. Z tej konstytucyjnej zasady wynika zasada szczególna, obejmująca zakaz dyskryminacji obywateli z jakichkolwiek przyczyn.
    Z art. 18 Konstytucji wynika nakaz odnoszący się do ochrony i opieki małżeńtwa jako związku kobiety i mężczyzny. Zgodnie z Konstytucją ustawodawca nie może nadawać związkom faktycznym osób tej samej płci charakteru małżeństwa. Przepis ten nie oznacza jednak zakazu czy ograniczania tego typu związków, jako że choćby ze wspomnianych wcześniej zasad godności i wolności wynika swoboda doboru partnerówi rodzaju związków, a jakich dana osoba pragnie pozostawać. W świetle omawianego przepisu związek homoseksualny nie podlega jednak szczególnej ochronie i opiece ze strony państwa.
    Podsumowując, należy stwierdzić, że zamieszczenia przez spółkę IKEA w katalogu reklamowym zdjęcia związku homoseksualnego nie można traktować jako naruszenia art. 18 Konstytucji.
    Mam nadzieję, że przedstawione wyjaśnienia pomogły usunąć Pani wątpliwości"
    (fragmenty pisma, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Zespół Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego, Warszawa dn. 10 marca 2009r.)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.