Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

191012141530

Komentarz

  • Co mozna wziac na owsiki przy kp?
  • Mi pediatra nie pozwolila pyrantelum jak ostatnio podawalam dzieciom. 
    To mozna czy nie? Bo dzieci mnie chyba zarazily i musze cos z tym zrobic.
  • zawsze możesz sobie czopek z czosnku we wiadome miejsce, czosnek rządzi, żaden owsik nie podskoczy! ;)
  • Ide niedługo do szpitala na 2-3 dni.
    Karmie Józka (13mcy) nadal i mam w związku z tym pytanie - czy powinnam sie jakoś przygotowac do tej przerwy w karmieniu? 
    Józek chyba sobie poradzi jedzeniowo normalnie.
  • Ja stosuje - dokladnie szampon na łojotokowe zapalenie skory glowy. Nigdy nie slyszalam ze nie mozna. Jak zbyt dlugo nie stosuje to mam rozmiekczona swedzaca skore z lupiezem i rany. Wiec nie wyobrazam sobie nie stosowania. Ewentualnie mozesz pytac aptekarki czy mozna. Oni raczej wiedza czy jakies skladniki sa nie wskazane dla karmiacych. @mamlu ;
  • edytowano maj 2017
    Moze na wszelki wypadek zostaw mu troche sciagnietego zamrozonwgo mleka. Wzielabym laktator zeby ewentualnie sciagac i przeciwdzialac zapaleniu piersi.
    E @Basja ;
    Podziękowali 1Basja
  • ja tez mam kryzys..laktator mi zawodzi chyba rozszczelnilo sie cos ale tak na prawde nie wiem.. wkurza mnie to. jakos dziala ale nie znam dnia ani godziny..nowego kupowac nie chce bo to z 450 zl przynajmniej. tzn uzywany taki bo nowy z 800... a nie mamy luzow budzetowych.. i mam te rozkminy czy warto.. pewnie warto ale mi sie nie chce juz po prostu..to sciaganie wstawanie w nocy..ostatnio coraz ciezej mi wdtawac..ale tez nie mam "jaj" zeby to rzucic teraz..
  • a. na zastoje mi pomoglo raz na zawsze lecytyna. polecana tu przez ktoras z Agnieszek. nie dosc ze rozblokowala jeden. to od tego czasu biore 1 dziennie i sie nie robia. nawet w noc zeslania Ducha sw. przespana od 1 do 8 bez sciagania..
    Podziękowali 2Katarzyna Agnieszka82
  • @MAFJa ja jak mi się laktacja na całego rozkreciła to redukowalam po jednym odciaganiu co jakis czas aż zeszłam do dwóch-rano i wieczorem o tych samych godzinach .
    Przepraszam za przykład ale tak sie doi krowy-dwa razy na dobę i dają ogromne ilosci mleka a laktacja nie zanika,trzeba potem "zasuszać" przed nastepnym porodem zeby odpoczela trochę.
    Te dwa razy na dobę odciągalam tyle samo mniej wiecej mleka co wczesniej kilka razy na dobę po trochu.
    Inaczej bym nie dala rady wiele miesięcy tego ciągnąć przy trójce a potem czwórce małych dzieci.
    Ważne żeby wszystko dobrze odciągnąć i trochę dłużej ściągać niż mleko leci,nawet jak juz nic nie leci.
    Jedzenie i picie bardzo ważne zeby nie jeść i nie pić mniej przy tym redukowaniu.
    To moje prywatne doświadczenia ale tak było :smile: 
  • @olgal - ale, czy produkowane przez Ciebie ilości były takie jak u @MAFJa?
  • To jest to,że ściągasz np.o 22.00 i 10.00,rowno co 12 godz.
    Jak teraz sciagasz dajmy na to 6 razy to np.od jutra 5. Jedno mijasz ale nastepne ściągasz dużej niz mleko poleci.Z 10-15 min.dłużej niż zawsze.
    Po tygodniu znowu o jedno aż do 2 na dobę.
    Ja tak sciagalam 2 razy na dobę przez wiele miesiecy i laktacja mi sama nie znikła. Po prostu w pewnym momencie to zakończyłam glodowką,bo już mialam dosyć.
  • edytowano czerwiec 2017
    Pół litra dwa razy na dobę.
    Ok. Litra na dobę.
  • A u niej jest znacznie więcej.
  • Nikt tego na ludziach nie testuje :smiley: 
    Ale na krowach owszem,odkryto że nie ma wiecej mleka gdy się doi dojarkami kilka razy na dobę od tego gdy się doi dwa razy na dobę.
    Ja zaryzykowałam,bo albo tak albo wcale.
    Nie mialam innej opcji wtedy bo bylam z 3 czy 4 malych dzieci co dwa i poltora roku jedno po drugim. Same małe.
    Pracując jeszcze zanim mialam dzieci na gospodarstwie (kilkadzisiat krów) i czytajac trochę rozne gazety o karmieniu,laktacji itp. u krów sama tak zaryzykowałam i się nie pomyliłam.

    Ilość mleka to kwestia indywidualne-są krowy mleczne które zawsze maja kilka litrów a są rekordzistki,ktore maja kilkadziesiąt za kazdym z tych dwóch dojeń :lol: 
  • @Katarzyna, mam pytanie, mogę na priv?
  • Olgal nie moge zredukowac. sciagam 5 czasem 4 razy na dobe. nadwyzek brak. wiekszosc 300-400 ml pochodzi z udoju nocnego.. w dzien to glownie stymulacja laktacji.. chyba ze w nocy laktator szwankuje jak oststnio to rano tez troche wiecej poleci
  • Ja bardzo chciałam karmić piersią ale nie z mojej winy sie dwukrotnie nie udało.
    Ale mleko było więc zaczęłam odciągać.
    Ja wtedy myślałam,że w ogole się nie uda a się udało,tyle że przez butle.

    Też nie zmuszam @MAFJa bo jakieś ryzyko jest,które musi sama rozważyć.
    Jednak jeśli bylaby też tak zdesperowana to lepiej tak sprobować niż całkiem to zakonczyć i żałować.
    W każdym razie jest taka opcja przeze mnie wypróbowana.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • no ja raczej o koncu sciagania dywaguje. o wlasnie zaciagnal mi laktstor do drenu.mleko. demyt
  • zdaje sobie jednak sprawe ze nie bedac zwierzeciem bardzo mlecznym mogloby pojsc lawinowo.... wkurzajacy ten laktator psujacy sie.
  • MAFJa powiedział(a):
    Olgal nie moge zredukowac. sciagam 5 czasem 4 razy na dobe. nadwyzek brak. wiekszosc 300-400 ml pochodzi z udoju nocnego.. w dzien to glownie stymulacja laktacji.. chyba ze w nocy laktator szwankuje jak oststnio to rano tez troche wiecej poleci
    No właśnie o to chodzi, że jak redukujesz,omijasz jedno odciaganie,to przy następnym będzie o tyle więcej mleka
    ale trzeba wszystko do końca ściągnąć i jeszcze jakiś czas dłużej "na sucho" stymulować.
    Mleka u mnie mniej nie było w dobowym rachunku.
  • na pewno ostroznie. nie sciagam po karmieniu o 18 zeby miec full na 22. ale obawiam sie ze wywalenie dziennych sciagan zupelnie.albo prawie nie byloby bez negatywnych skitkow laktacyjnych.. no i najbardziej upiorne jest to nocne. a rezygnacka z.niego na pewno by nas zalatwila.
  • stanęłbym na głowie, by karmić i wcale nie wyciągam wniosków, tylk tak, dla równowagi, z mojego doświadczenia siedmiorgA, ani nie mogę napisać że te karmione tylko piersią zdrowsze, ani łaDniejsze.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nie ściągałam w nocy jak już zeszlam na 2.
    Rano i wieczorem.
    Ale już znikam z tym tematem :wink: 
  • nie no jednak noc to noc... Olgal to jednak trojka obzartuchow jest do wykarmienia i statystycznie jeden poega na tym co sciagne po dwoch obzartuchach plus w nocy..
  • mam takaxw bialym sloiczku z zolta nakretka. jedna duza tabletka dziennie :-)
  • u mnie tez to byla zmora.. zamiast spac musialam meczyc ten zastoj a i tak wiele nie dawalo. ostatnim razem fest zapaleniem piersi sie skonxzylo a zastoj dopirro po lecutynie poszedl. za tp skutecznie od 2 mscy
  • Na szybko zapytam.Maluch 4dniowy mama piersi pełne ale sutki płaskie i podobno nie może zassać porządnie.Ktoś mial podobnie?
  • Wyciągać brodawkę przed przystawieniem. Można laktatorem. Można też dużą strzykawkę (20 ml) obciąć, tłok przełożyć z drugiej strony i takim narzędziem brodawkę wyciągać.
    Podziękowali 1Bridget
  • Dziękuję. Przekażę.
  • Czego to ludzie nie wymyślą...
     :o 
    http://milkies.pl/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.