Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

17810121330

Komentarz

  • @aga---p ja już gorączki nie mam, miałam wczoraj. Plus okłady z kapusty sobie robiłam. Dziś mi zgrubienie w piersi zostało. Nie boli już przy karmieniu ale boli w miejscu zgrubienia. Ocieplam sobie tą pierś ciepłymi okładami, zaraz też idę po kapustę. Nie chodzę w biustonoszu teraz, żeby tej chorej piersi nie ugniatać. No i ibuprofen brałam. Na szczęście moja tłusta babka chętnie wyjada z niej mleko więc jest ok.
  • Moj tez chetnie je;) goraczka tez przeszla...uff. Piersi  mnie ciagle ogolnie bola przy karmieniu . jeszcze sie nie zachartowly ale ten ból wczoraj byl okropny.
  • Moj tez chetnie je;) goraczka tez przeszla...uff. Piersi  mnie ciagle ogolnie bola przy karmieniu . jeszcze sie nie zachartowly ale ten ból wczoraj byl okropny.
  • Eeee goraczka wrocila.....okladam kapusta i ocieplam przed karmieniem.....
  • A u nas była położna z wagą i mała po 6 dniach od ważenia w ośrodku zdrowia przybrała 290g...
    Czyli albo rzeczywiście z ta wagą w przychodni było coś nie tak,albo tak ją przytuczyłam tym odciaganym mlekiem.
    Ściągam ok.500ml/na dobę i ona to wypijała wszystko oprócz tego co sama wyssala, bo ją cały czas jeszcze karmię piersią. 
    Raczej niepotrzebnie może dokarmiam,teraz znowu mam zalecenie żeby nie odciągać i sama piersią karmić.
    Zwariuję z tymi wagami...
  • Słuchajcie jak to z tym zapaleniem piersi jest? Mnie pierś nie boli przy karmieniu tylko w tym miejscu co jest zgrubienie. Ocieplam te pierś przed karmieniem a potem przykladam rozgnieciona zimna kapuchę. Czy mam sie martwić tym guzkiem w środku? Mam go jakos próbować rozbic na zasadzie masażu delikatnego tak w stronę sutka? Kurczę niewiem jak to opisać. Mam iść na usg piersi? Ile to to sie utrzymuje? Wczoraj miałam tylko taka lekka gorączkę, a tak to nic więcej.
  • Dobrze by było odetkać ten zatkany przewód.
  • @Agnieszka82 ze średnią po ostrej gorączce jeszcze 2-3 dni mordowalam się z tym kanalikiem. Polegało to na przystawianiu dziecka niemal tylko do chorej piersi.
    No i stało się w 7mcu! Co zdziwiło pediatre na chwilę. Poskladalismy fakty że zabkuje, krzywo uchwyciła pierś. Może to być trop dla kogoś w przyszlosci... by dbać o dobre przystawianie.
    Mam tendencje do zastojow, bo ze starszą kilka-kilkanascie x ale bez goraczki. Gdzieś się spotkałam że czynnikiem może być slodyczowa dieta... też trop dla uzależnionych od słodyczy :)

    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Katarzyna na czym polega to odetkanie? Zwizualizowalam sobie lekarza z wielka igla...

    @wiesia ja z przymusu jestem na diecie bez słodyczy bo kupnych nie mogę - mloda ma alergie, a swoich słodyczy to tylko ciasta robię. Zostala mi ino kawa z cukrem ale nie oddam! To mój ostatni bastion słodkości, juz mi mleko zabrali ale kawy slodzonej nie oddam! Moja babka sie zaczela buntować na te chora pierś, nie chce jej ssać dlugo :-(

    pierwszy raz taka sytuacja mi się trafila, wczesniej tylko raz miałam zapalenie piersi ale przeszlo szybko i zastojem sie nie skonczylo.

  • Unikalabym służby zdrowia póki się da dzieckiem, prysznicem, kapustą i laktatorem popracować.
    Chyba córka @Ojejuju miała zastój i pomoc medyczna ztcp pogorszyła sytuację?

    Perły mleczne takie jak za fotkach z linku

    https://www.google.pl/search?q=leche+la+perla&client=ms-android-samsung&source=lnms&prmd=imvn&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWrafGqM7RAhWCchoKHQV0AIAQ_AUIBygB&biw=360&bih=512#imgrc=bMiwaJqr-ke9TM:

    delikatnie wyciskam, sorki, jak pryszcza.
    U mnie się to sprawdza. @Katarzyna jednak ostrzega zawsze przed za mocną ingerencja.

    Czop, o ile dobrze rozumiem temat, może być gdzieś głębiej. Zostaje ssanie, delikatny masaż typu brodka dziecka, ochladzanie/kapusta w razie nabrzmienia i ocieplanie przed karmieniem. Kilka, kilkanascie x dziennie. Dni z życiorysu... ;)
  • Dobre bywa odciąganie ręczne pod bardzo gorącym prysznicem lub w gorącej kąpieli (zanurzyć chorą pierś i odciągać pod wodą. Wyciskanie "jak pryszcza" może być bardzo skuteczne. Tylko trzeba pierwej zlokalizować precyzyjnie zator.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Katarzyna dzieki - narazie działa kompres ciepły a potem laktator. Zlokalizować "pryszcza" nie ma problemu wiec będę działać
  • @Katarzyna czy mój wyjazd na 7 dni bez 15 miesięcznego człowieka na piersi oznacza koniec karmienia? Czy po takiej przerwie powrót do karmienia jest możliwy? Oczywiście używałabym laktatora w trakcie nieobecności. 
  • Laktację da się utrzymać, tylko nie wiadomo, jak zareaguje dziecko. Ja bym nie ryzykowała.
    Podziękowali 1Natasza
  • Tu można posłuchać, jak dziecko ssie mleczko :) Unikalne nagranie w komorze akustycznej z komentarzem doradcy laktacyjnego.


  • Nie wiem ltory watek wlasciwy, to spytam tu.
    Czy no spe mozna stosowac przy karmieniu? Straszne bole jelit mam, espumisan pomogl troche, ale dalej mnie skreca.
  • Można.
    Podziękowali 1mamuma
  • ja biore.. notorycznie
  • Jeśli lekarz zaleci.
  • edytowano kwiecień 2017
    Mam problem przy tym karmieniu. Dosc upierdliwy.

    Stale chce mi się pic i piję.

    Ale co z tego jak mam bardzo mocno wysuszona skórę, zwlaszcza dlonie i twarz, az mnie swędzi czasem. Skórę marnego stanu mam.
    Do tego pieka mnie oczy, mam wrazenie suchosci. 
    A najgorzej jest w momencie karmienia, dziecko ssiw, a ja czuję nagle silne pragnienie (chce mi się pic).

    Juz zaczynam swirowac i podejrzewać cukrzycę u siebie.

    Btw na skórę stosuję kremy z 30% Mocznika.

    Mial tak ktoś?


  • Ja zawsze jak karmie, to nagle mam ogromne pragnienie. Ale skore mam tym razem ok. Nie uzywam nic do smarowania, bo potem sie poce, jedynie krem do rak.

  • Miałam podobne odczucia Moniko w połogu, teraz dziecię półroczne to przeszło. Wtedy to w ogóle miałam wrażenie że Młoda całą wodę z organizmu usuwa, miałam ciało jak gąbka jakbym wspominała swoją babcie 80 lat:) Teraz i tak cerę mam z natury dość suchą. Ale najgorsze przeszło!
  • Pragnienie-tak samo-jak karmię i nie tylko to bardzo mi się chce pić.Ciągle muszę mieć coś do picia kolo siebie.Z cerą nie mam takich problemów,ale ja bardzo dużo piję.Do 3 litrow płynów może będzie.
  • @olgal DUZO to ja pilam jam moczowke mialam, od 8 do 14 litrow na dobe. ;)
  • @ola_g ;
    Na hemoroidy świetnie sprawdza się czopek zrobiony z surowego ziemniaka (jak frytka). Założyć na noc, rano z wyróżnieniem wyjdzie bez problemu. Ulga odczuwalna już po dobie. Po 3-4 znikał naprawdę poważny problem. 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Napiszcie mi coś wspierającego, co bym mogła napisać młodej mamie - mojej szwagierce, która dwa dni temu (21 kwietnia nad ranem) urodziła pierwsze dziecko.
    Twierdzi, że nie ma mleka. Zaczęli dokarmiać dziecko butelką. I jeszcze napisała, że dziecko ma kolki. I że jest żółte, więc może wypiszą ich jutro. To się dzieje w Hiszpanii, więc nie wiem, jakie mają tam zwyczaje.

    Napisałam jej, że ma przystawiać dziecko jak najwięcej a na trzeci dzień będzie miała pełno mleka. Ale w sumie nie wiem, czy tak będzie... Jak myślicie?

    Ja przy pierwszym też miałam problem, bo to było po cc. Też dokarmiałam, też myślałam, że nie mam mleka i ogólnie wszystko do kitu. Potem już trudno mi było uwierzyć, ze jestem w stanie wykarmić dziecko i od 3 miesiąca przeszliśmy na butlę :(
  • Co jeszcze mogę jej doradzić?
    - żeby dużo piła + herbatki na laktacje
    coś jeszcze?
  • Mi pomagalo dużo pic ale tez dużo jeść, plus zamiast herbatek femaltiker (albo jakiś zamiennik o podobnym składzie ). 
    Podziękowali 1Joannna
  • i laktator
    Podziękowali 1Joannna
  • Dzięki, uspokoilyscie mnie. U mnie pierwszy raz taka akcja, z takim pragnieniem.

    Cerę mam ok, to takie wrażenie wysuszenia.

    Btw @Joannna, wracac do domu, wyluzowac się, Mąż do pomocy, karmic przystawiac, jesli dziecko się nie naje, dokarmic ze strzykawki po palcu, a nie butla, butle odstawic totalnie, jesc, pic, relaksowac się. I mleko będzie. Nie zrazac się, ze dziecko placze, ze się nie najada, laktacja się rozkreci. 
    Podziękowali 1Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.