Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

1679111230

Komentarz

  • Roxpuszcxona w wodzie. Na litr wody łyżeczka sody i gotować w otwartym czajniku.
    Podziękowali 1MAFJa
  • aaale to nie nabulizatorem? mam stac nad czajnikiem.?
  • Najlepiej zamknąć się z nim w małym pomieszczeniu i sobie naparować.
    Podziękowali 2MAFJa Pipijo
  • @MonikaN moja mikro corka 11,2 wazyla jak miala 2lata i 4msc, miala pozniej bilans. Twoi synowie spore gabaryty maja! Ale Wy wysocy jestescie chyba, a ta moja corcia niziutka.
  • @olgal i bylas na wazeniu? Jakie efekty karmienia?
  • edytowano styczeń 2017
    @mamuma, dla mnie, mam 175, moj mąż nie jest wysoki, ma 180 cm, ale podobno jest wysoki wg otoczenia ;)

    Ten mój synek z 7700, to tylko na piersi się tak wypasl ;). Pediatra pytala czy dokarmiam mm. On nadal duzy, 134/140 cm ubranka, a ma 6,5 roku. Rośnie bardzo, bardzo szybko. Masę tez ma spora, nie jest gruby, ale chudy tez nie.

    Mlodszy ten co wolno przybieral, nadal wolno, ale On to mógłby nie jeść. Teraz ma prawie 3,5 roku, wazy.cos 16 kg, ale wysoki, Przez to chudzinka jest.

    Czekam na 3, normalnie niespodzianka za którym bratem podaży ;).
    Podziękowali 1jan_u
  • u nas obie duze.. ciekawe jacy ci beda.. ja nie mam za punkt honoru wcale ich tuczyc bo potem i tak cale zycie odchudzac.. takie geny.. dobrze ze dziewczyny doszly do niesloniowego wygladu osiagnietego w czasie rozlaki
  • Ale jaki to.jest szok jak jeden z 3650 ma 7700, a drugi z masy 5130 ma mniej na tym samym etapie rozwoju.

    Ja po pierwszym, to spodziewalam się 15 kg na pol roku u drugiego i serio rozkmnialam jak Go uniose ;).
  • edytowano styczeń 2017
    Byłam,za 9 dni 70 g przybrała :(
    Chyba kupię wagę bo aż nie wierzę.
    Ona ssie,przełyka, wiec wiem ze pije,przesikuje pieluchy,dwie porządne kupy na dobę robi.
    Zresztą nie wygląda na wychudzoną.
  • to jak stef.. tylko on wyglada chudy.. ale pomiary maja swoj blad.. po pierwsze szukajac wagi do domu widzialam ze te niemowlece szaleja w pomiarach dlatego funkcjonujemy na kuchennej z koszyczkiem :-) a po drugie wazne czy swierzo po karmirniu czy po kupie.. to sa istotne roznice w przypadku takich przyborow..
  • Po kupie właśnie,bo przewijałam ją przed wyjazdem do ośrodka.
  • no to wlasnie..
  • Dwie najstarsze wykarmilam piersią pewnie głównie dlatego,że nie było wtedy jeszcze takiego szaleństwa z tym wrażeniem.
    Po paru tygodniach,na szczepieniu je zważyli i było ok.Moze też raz spadły,raz do góry,ale tego nie wiedziałam i spokojnie je karmiłam bez tych stresów jak teraz :(
    Te ważone często kazali dokarmiać,a potem się odstawiały od piersi przez butlę.
  • jak czujesz ze jest ok to olac pediatre.. wiem ze latwo sie mowi ale co innego.. przestac karmic? jak dziecko nie glodne..w imie czegoo
  • Waze na niemowlecej babyono. Tutaj na forum to raczej niezrozumiane jest. Mnie to uspokaja. Zawsze o tej samej porze, przed kapiela czyli naguska.
    Teraz mam klopsika ale przy srednioprzybierajacej srodkowej z zoltaczka i przesypianiem niemal nocki, wazylam codziennie aż do stabilizacji.
    Pierworodna to nawet przed i po karmieniu, jak rozkrecalam laktacje. Byle ten sam sprzet, tak samo ustawiony = wszystko constans.

    A nie ma takiego kryterium że dziecko ma moczyć pieluchy, robić kupy, ilestam przybierac i BYĆ ZADOWOLONE?
    Moje nie jest zadowolone ;) Nie zamienie sie... ale idzie zwariować ;)
  • Wspolczuje stresu @olgal, ale to inna waga byla wiec jest duze prawdopodobienstwo, ze inaczej wazy. Dla Twojego spokoju jednak lepiej by bylo, gdyby wiecej pokazala.
    A z tym wazeniem to teraz jest naprawde jakies szalenstwo. U mnie polozna z waga pod pacha pojawila sie nastepnego dnia po moim powrocie ze szpitala. Dzis znowu byla. Kiedys przyjezdzala raz i bez wagi ;)
    Podziękowali 1tymka
  •  Mocz przy infekcji to po zapachu na kilometr czuję ;) Ona ma raczej ok,ale sprawdzę paskiem przynajmniej,dzięki.
    U nas położna 3 razy tym razem z tą wagą chodziła,miał być jeszcze czwarty ale nie mogła wiec ten ośrodek dzisiaj i kolejna waga.
     Kiedyś właśnie bez żadnych wag,sprawdzała pępek, wyciągała szwy i takie tam,nie było presji.
  • ja tez waze. kazdego min. 8 razy na dobe :-)
  • @Bea właśnie to nie tak,że pytam.
    Położna przychodzi z wagą "z urzędu" po porodzie,wazy i chcący,niechcący straszy.
    Jak przychodzi taka miła,sympatyczna osoba,w sumie kompetentna,ogląda dziecko,waży, doradza,wszystko grzecznie miło i jakby profesjonalnie to taką opinię biorę pod uwagę.
    Jak mówi,że dziecko spada z wagi albo za mało przybiera to ciężko mi do tego złapać dystans,pojawia się strach i działanie czyli odciaganie,dokarmianie i mimo woli zostaje niepokój,obserwowanie.Tym bardziej,że trzecia z kolei córka miała zoltaczkę,spała tak ze nie było szans jej dobudzic,spadła z wagi,schudła,nic nie jadła,miała objawy odwodnienia.To był wtedy ogromny stres i tamte lęki ożywają,że zagłodzę dziecko...
    A pani doktor wczoraj pierwszy raz zbadała małą, ale nic o tym karmieniu nie mówiła, chyba nie zwróciła uwagi,że tak marnie przybiera.Mowila,że wszystko jest ok,wygląda dobrze,no bo wygląda :smiley: 
    Ale mleko odciagam znowu,ech...
    Za to wagi nie kupiłam i raczej nie kupię,bo pewnie bym jeszcze batdziej panikowała przy tym ważeniu,a wagi mają 10g dopuszczalnego błędu,wiec raczej i tak nie ma sensu codzienne ważenie na niej.
  • Bea powiedział(a):
     A musisz tą położną miec?
    Teoretycznie pewnie nie muszę,ale już za późno tym razem :wink: 
  • Ja nie żarł ładowałam poloznej.. ZaznacZyłam że nie chcę i spokoj! 
  • A ja mojego bym chętnie zważyła... Tak z ciekawości ale wagi niemowlęcemu nie mam.. Z tym że mój je jak smok.. Grubiutki jest jak nie wiem!! Zastanawiam się czy go nie przekarmiam.. To w ogóle mozliwe? 
  • Na piersi nie da się przekarmic, choc niektore pediatry twierdza cos innego. Ale nimi sie nie przejmujemy!
    Podziękowali 2E.milia aga---p
  • Dziekuje! 
  • Aga---p, zawsze taka madra inaczej w temacie karmienia warto grzecznie zapytac, ile dzieci karmila sama piersia. Trafic na panie 3+ jest nielatwo, wiec wtedy przejmujemy role eksperta i juz. W byciu ekspertem pomaga makijaz, pomalowane paznokcie i obcas ;), co kto tam lubi plus ogolnie postawa wyprostowana.
  • @kowalka lubię Cię czytać :)
    Podziękowali 3wiesia Milamama Karolinka
  • Chyba mam zapalenie piersi. Jedna boli z prawej strony okropnie. Gorączka do tego i dreszcze. Co robic?
  • Popatr w wątku noworodkowym tam aga82 tez sie zmaga z tym.
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Wzielam paracetamol i jest juz dzisiaj duzo lepiej. Spalam na tej piersi wczoraj....
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.