Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

borelioza

2456789

Komentarz

  • edytowano grudzień 2016
    @Nika76, z tymi testami ELISA na boreliozę to jest tak, że wyniki pozytywne/ wątpliwe należy potwierdzić testem Western Blot. ELISA daje około 50-70% wyników fałszywych a
    Western Blot ma czułość 50-80% i nie daje wyników fałszywie (+). Wynik (-) Western Blot zwykle wyklucza zakażenie (chyba, że borelioza jest seronegatywna, tzn borelioza jest a nie ma przeciwciał, też się zdarza). Tak w zasadzie (wg mnie) nie ma sensu wykonywać testów ELISA tylko od razu powinno się Western Blot, no ale pieniądze... W postaci typowej z rumieniem wędrującym  rozpoznanie można oprzeć wyłącznie na obrazie klinicznym i wtedy bez oznaczania przeciwciał od razu włączyć antybiotyk (nie wiem czy miałaś rumień).
    Ponadto te objawy, które opisujesz mogą wynikać również z chorób autoimmunologicznych z kręgu reumatologii dlatego dostałaś skierowanie do reumatologa.
    Na Twoim miejscu zrobiłabym jednak Western Blota. Jeśli wyjdzie ujemnie zapisałabym się do reumatologa i szukała dalej. Antybiotyk też kosztuje, ma skutki uboczne a kilkutygodniowa kuracja na zasadzie prób i błędów jakoś mnie nie przekonuje. No ale to ja, ostateczna decyzja należy do Ciebie.




    Podziękowali 1Nika76
  • Tu masz zalecenia Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych odnośnie boreliozy http://www.choroby-zakazne.pl/uploads/pdf/borelioza.pdf
  • Nie mialam rumienia.. dostałam pilne do reumatologa więc pójdę. 
    Może moja internistka tez mi da pilne do zakaznego . ... o ile można w jednym tygodniu dać 2 skierowania
  • Nie ma limitu skierowań, zresztą masz wskazania.
    Podziękowali 1Nika76
  • @Nika76 takie objawy jak wypisalas ja miałam przy zapaleniu tarczycy.
  • W badaniach krwi nic mi nie wyszlo
  • Właśnie odeszłam z kwitkiem od kolejnego reumatologa w mieście . .... pilne terminy na marzec ha ha...

    Ten antybiotyk mi nie starczy do środy . .. zrobić przerwę 24 h przed internista czy iść gdzieś po przedłużenie kuracji w międzyczasie? 

    Czuję się znacznie lepiej po tym antybolù. 
    Rozjaśnilo mi się w glowie
  • Lepiej nie przerywaj jak Ci pomaga
    Podziękowali 2Nika76 AgaMaria
  • Córkę rok temu umawiałam do reumatologa prywatnie, wizyta była za 8 miesięcy.
  • Idę dziś do internisty innego, do mojego się nie dało. Boże dopomóż niech dobre decyzje zapadną . ..
  • edytowano grudzień 2016
    Byłam.  Uspokoił mnie.
    Akurat się dokształcał ostatnio o boreliozie. ..

    Dał mi druga serię tego antybiotyku ( na jakiś czas uspi objawy tego czegoś co u mnie nie wygląda groźnie w tescie) i kazal zapisać się na spokojnie do zakaznego i do reumatologa tez. Po tym antybiotyku jakieś badania rychlejsze nic nowego nie wniosą 
  • Który to już tydzień zakrapiania?  Oczy nadal czerwone...  momentami mam dość 
  • edytowano grudzień 2016
    @beabea ?

    Mam termin do reumatologa na 2 połowę lutego i od zakaźnych na 2 połowę roku....
  • Z tych zaleceń to niewiele kumam bo niekumatam w ostatnim czasie..  coś wprost dla mnie stamtąd wynika?
  • @Nika76 w jakich rejonach mieszkasz, okolice Warszawy?
  • Nie..  Katowice 
  • No to szkoda, w Katowicach nie pomogę :(
    Podziękowali 1Nika76
  • Dziś rano wzielam ostatnia tabletkę z drugiej serii.
    W nocy rozchulal się żółty katar i boli mnie łeb od zatok. Mam dosc.


    Mam zamiar iść do lekarza po kolejny antybol. Dobrze myślę?  @beabea ?
  • edytowano grudzień 2016
    Kontrola u okulisty była ok. .... mowila w czwartek lekarka ze juz są prawie zdrowe moje oczy

    Przypominam że zaczęło się od zatok na które dostałam doxycycline ponad miesiąc temu
  • Jestem uczulona na penicyline i ampicyline
    ....
  • Inhalacja z soli  mojemu Mężowi oczyścila świetnie zatoki, może warto spróbować.
  • 5 dni... potem przerwa była 3 tyg
  • Klacid dostałam. ..
    A jak to wirus??

    Ale żółty katar w nocy to chyba o czymś świadczy. ...? ech .. dosc mam
  • @Nika76 5 dni antybiotyk to wg mnie za krótko. Nika Ty w końcu leczysz zatoki czy boreliozę?
  • Nie wiem. Lekarz internista decyduje narazie
    Ja błądzę po omacku 

    A ta borelioza mi się w tych zatokach nie wybija? 


  • zapalenie zatok to zapalenie zatok,a borelioza to borelioza. Atakuje bardziej stawy, bądź uklad nerwowy. A antybiotyk moze pomagac na jedno i drugie. Jak dobrze dobrany to zatoki wyleczy a borelioze podleczy. Celem wyleczenia boreliozy powinnas brac antybiotyk troche dluzej. Jezeli jest swiezutka i kretki nie przeniknely bariery krew mozg to mozna samym antybiotykiem zwalczyc. Tylko trzeba i tak dluzej brac bo kretki sie wolno rozmnażają.
    Podziękowali 2Nika76 Bridget
  • No właśnie. .. nie świeże

    Tylko ze dużo Wit C brałam to może wyhamowała ...?

    Mam się umówić do tej internistki jeszcze w tym tygodniu. Może jej coś podpowiem? Jakieś dokumenty medyczne jeszcze macie?

    Po tych antybiotykach teraz przeczytalam te zalecenia @beabea i dałam rade skumac chyba bo mi sie mózg rozjaśnił. ..
    Tam pisze żeby nie leczyć bez 100% diagnozy i tylko nazwy antybolì są wymienione ale bez dawek i czasu...  chyba ze źle skumalam?
  • edytowano grudzień 2016
    Mnie coś ugryźlo w sierpniu w porzeczce... i mi puchla reka. Antybiotyk w maści dostałam na nocnej pomocy lekarskiej. 
    Może to bardziej wtedy? Lekarz mówił ze tak bardziej prawdopodobne skoro po kleszczach zawsze się łatwo goilo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.