Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

12324262829103

Komentarz

  • Dzięki! :-)
    A drogi? Skąd on jest?
  • Z Pruszkowa, nie wiem czy drogi. Nam robił wszystkie hydrauliczne sprawy.
  • Jestem za!


    Jesteśmy mistrzami w dokładaniu sobie roboty - jeśli kupimy carawellkę, a na to się jednak zanosi, to raczej w wersji long, bo tych największy wybór i sie do garażu nie zmieści, multiwan wchodzi na styk. Będziem demolować i przestawiać ściankę między garażem a kotłownią!

    I jeszcze chciałam za pomysł schowania karnisza za zabudową, chyba @Joannna należą się podziękowania. Już, juz prawie gotowe. ^:)^
  • zmienię temat...
    podoba mi się taka garderoba
    tylko cena mogłaby być trochę inna i może kolor

    http://allegro.pl/garderoba-wieszak-polka-na-buty-prowansja-meble-i5005899518.html

    czy myślicie, że to praktyczny mebel czy raczej tylko ładnie wygląda?
  • @Skatarzyna napisz więcej o karniszu?
  • kupiłam takie cóś: http://allegro.pl/szyna-sufitowa-pcv-i-180-karnisz-sufitowy-komplet-i4996062464.html
    a sąsiad zrobił zabudowę z kartongipsu, by zasłonić, jak skończy będzie wyglądac tak, że sobie po prostu zasłonki z wnęki w suficie wystają. Wyszyszczę kartę w aparacie i pstryknę.
  • @In Spe, mamy mebelki troszkę podobne do zalinkowanej garderoby w dość wąskim wiatrołapie, są wygodne i użyteczne.
  • Ogrzewanie typu pompa wodna był wątek?

    Pani z Banku nadała temat... ;;)

    Podobno można do tego uzyskać dopłaty.
  • Chodzi Ci o kominkowe z plaszczem wodnym?
  • Aneta chyba ma pompę
  • Nie mam pojęcia o co kaman..ale wujo, który wyemigrował z miasta na wieś też o tym wspominał...podobno jakiś odwiert czy cuś do tego jakiś własny generator...i na ścianach rodzaj grzejników elektrycznych
    Całość 40 tysi, a zwrot ok 9 tysi z Uniji...
    Myślałam, że to już było. Podobno ekologiczne? itp.

  • Było, poszukaj jako pompa ciepła.
  • UlaUla
    edytowano stycznia 2015
    Pompy ciepla - sa takie systemy - mozna uzyskiwac cieplo z powietrza, ziemi lub wody, ale Wy przeciez nie macie tam zbiornika wodnego, wiec co masz na mysli? My np. planujemy zrobic pompę powietrzna, zeby w lecie podgrzewac sobie wode - wiekszosc naszych wydatkow na prąd to podgrzewaie wody do mycia w lecie. (chyba, ze cos sie mojemu męzowi juz zmienilo, ostatnio cos znowu zaczal kombinowac ;)
  • @Ula, Słyszałam, że można jakiś odwiert zrobić????
  • Mozna, ale to jest kosztowne i z pewnościa nie po to, żeby ta pomieszkiwac w lecie (patrz poprzednia dyskusja o wlasnosci itp.) Pompa powietrzna to jak na nasze potrzeby bylo by ok 6-7 tys. Z pompami jest o tyle problem, ze jak sa duze mrozy i tak trzeba dogrzewac dodatkowa grzalka i robi sie nieoplacalnie.
    jakos przykladowa strona o pompach
    http://www.pompyciepla.com/rodzaje-pomp-ciepla.html
  • Z dogrzewaniem chodzi mi o pompe powietrze - woda - inne sa bardziej wydajne
  • @Ula dzięki robimy rozeznanie
  • @AgaMaria, też remontujemy stary dom.
    Mysleliśmy o pompie. I o ile może być to w miare opłacalne w nowych budynkach, tak do starego z różnych względów jest odradzane. Mimo, że robimy w nim dosłaownie wszystko, tynki są zbijane, wszelakie instalacje zrywane, a nawet ściany przestawiane, docieplenie z zew. nawet piwnicy robimy, to i tak pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Planowaliśmy p.c. do podgrzewania ciepłej wody. I tu też zonk, bo się okazało, że będzie problem z wniesieniem pompy do piwnicy po schodach. Ona musi być cały czas niemal pionowo znoszona, nie może byc większych przechyłów. Ma zamontowane jakieś czujniki, co to sprawdzają wychylenie i jesli się je przekroczy, to pompa działać nie będzie i gwarancji także. Robotnicy stwierdzili, że się nie da, a my ryzykować nie będziemy.
    Mimo wielkich planów, zostajemy przy grzaniu tradycyjnym tzn. gazowym, bez udziwnień.
  • Jeśli w tym roku nie pojedziemy nigdzie, to możemy mieć: nowa zmywarka i lodówka, podłoga w salonie, stół, krzesła, sofa i fotele. To, co mamy działa, ale jest już tak stare, lodówka prawie bez półek, bo się połamały, zmywarka straciła rolki do koszy i trzeba się siłować z nią. Stól i krzesła z odzysku, w tragicznym stanie. Fotele i sofa się niszczą i zajmują dużo miejsca, takie ogromne, a my metraż mamy nie za duży. Tak więc planujemy, ale co innego.
  • @Szczurzysko,rolki do koszy w zmywarce można dokupić osobno za małe pieniądze,właśnie też zastanawiałam z allegro ;)
  • edytowano stycznia 2015
    Ta zmywarka ma jeszcze jedną wadę - jest z tych wąskich i przez to chodzi ciągle, a wielkie gary już nie wchodzą.Ale nie pomyślałam, żeby rolki dokupić.
  • edytowano stycznia 2015
    Aga, pompa ciepła to niskotemperaturowe źródło ciepła, więc musisz zrobić dużą powierzchnię grzejącą. W praktyce wymaga to położenia instalacji podłogowego ogrzewania, co w stojącym budynku stanowi wyzwanie. Wymaga to też dobrej izolacji cieplnej budynku - bardzo dobre okna, ocieplone ściany, dach.
    My mamy pompę ciepła, wyniosło nas to ok 60 tys. odwierty z instalacją i pompą. Udało nam się zdobyć dofinansowanie wfoś 10 tys. Do tego robimy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja).
    Jak liczyliśmy porównując ogrzewanie domu gazem wychodzą podobne koszty, ale u nas nie ma instalacji gazowej doprowadzonej, więc nie mieliśmy tej opcji, a wszelkie ogrzewania wymagające palenia nie wchodziły u nas w grę z powodu braku miejsca w kotłowni i niewygody takiego rozwiązania.
    Generalnie wydaje mi się, że w Waszym przypadku może się to okazać mocno nieopłacalne (a jeżeli dom miałby być wykorzystywany tylko w okresie letnim, to już wogóle). Doradzałabym jednak gaz, jeśli dom jest w mieście, to podłączenie nie powinno stanowić problemu.

    skatarzyno - możesz zdradzić ile Cie kosztowały te drzwi? My mamy podobne "wrota" 120x240 w dwóch miejscach i też chcemy przesuwne na szynie, chciałam się zorientować jaki to koszt.
  • ...a ja kiedys taką rolkę wyrzucilam, nie wiedziałam z czego to wypadło, teraz dolny kosz kuleje ale działa:)
  • @skatarzyna i jeszcze jedno pytanie - jakbyś mogła mi podać jaką wysokość ma listwa maskująca prowadnicę, to będę bardzo wdzięczna.
  • @Emilia_K, nie mamy listwy, bo szyna siedzi w suficie podwieszanym, tuż obok rury wentylacyjnej, wszystko będzie wykończone płytami kart-gips.
  • Dokupilismy druga komode (Ikea, Malm), maja stac obok siebie. I niestety jest miedzy nimi spora roznica w odcieniach bieli :( Pytanie do znawcow:
    - wyrowna sie w miare szybko?
    - ciemniejsza czyms potraktowac? Jesli tak, to czym? Sprayem? Jest korektor ikeowski, ale to nie do calej powierzchni, tylko jak trzeba jakies zadrapanie przykryc.

    Moze cykne jeszcze za dnia fotke, jesli bedzie potrzebna.
  • I jeszcze szukam przykladow fajnie urzadzonych pokoikow (doslownie pokoikow, maly metraz!!!) dla chlopca, najlepiej z wykorzystaniem mebli Malm w kolorze brzozy lub jasnego debu. Synu ma jakies nowe preferencje, troche papuguje po siostrze (mloda ma z Malm lozko i komody, podobny ikeowski regal na ksiazki, tyle ze wszystko biale), ale synu po bialym bazgroli, wiec musi miec inna okleine. Niestety odpada lozko pietrowe, mlody chodzi w nocy do toalety. I odpadaja z powodu metrazu wszelkie super konstrukcje, malpie gaje, zjezdzalnie itp. Na razie ma lozko biale metalowe, ktore bylo cool i w ogole wyzebrane, bo jego przedszkolni najlepsi koledzy takie samo mieli, to on sie tez uparl. Ale koledzy zostali 500 km na polnocny zachod i lozko cos stracilo wzgledy ;) Odpadaja tez drogie meble, bo traktujemy to mieszkanie bardzo tymczasowo, a wiadomo, co sie dzieje z meblami podczas przeprowadzki. Ikea bylaby najlepsza.
    @Joannna, silo fachowa! Sily amatorskie oczywiscie tez...
  • hmm, trochę nie na temat, ale na MALM to by coś takiego dobrze wyglądało:
    image

  • akurat kupiłam takie trzy RAST-y i szukam inspiracji :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.