Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

15354565859103

Komentarz

  • @Bambidu nasza sypialnia przed narodzinami Malej byla sniezkowana ;) Zaintrygowal mnie temat farb elewacyjnych w srodku...mam waski przedpokoj i chcialam tam tapete w pasy ale sie waham
  • Gdyby ktoś chciał dom energooszczedny/pasywny w wersji ekonomicznej tak w budowie jak i w eksploatacji, jednakowoż nie koniecznie diy, to mogę polecić ofertę zaprzyjaźnionego architekta (lekko wielodzietnego) projekt + realizacja do uzgodnionego etapu. Fajny i uczciwy człowiek.
  • Meter na dole heroicznie okleja i gruntuje, mialam mu pomoc, ale mlode sie budza naprzemiennie i leze z nimi. Trzymajcie kciuki za powodzenie akcji "malarz pokojowy" :)
  • @Bea podaj maila to ci podeślę namiary i ofertę.
  • @Dominikaa, ale sypialnia była farbą Śnieżki traktowana czy gruntem? Bo farba jest OK. Grunt ponoć w zamierzchłych czasach też był, ale teraz z tego co czytałam to obecnie ludzie po parę lat męczą się z aromatem o wątpliwych walorach, a producent tylko zaleca zmycie Vanishem. Myłam - pomogło na jakiś tydzień, dwa, dopóki Vanishem jechało. Na razie pokój stoi nie pomalowany i czeka na lepsze pomysły.
  • @Bea -gdzies czytałam, że czysty spirytus
    ale nie probowalam
    a moze takim zmazywaczem do długopisu, jaki dzieci w szkole używają?
  • @AB z tablicą to awansowaliscie chyba z przedszkola na szkołę ;)
    Fajnie wygląda. Tylko jak się rozpędzą to nie wiem czy do tablicy się ogranicza...
  • gatuluję ściany i awansu :)
  • dzięki, jak będziemy odnawiać pokoik szkolno-biurowy pewnie się zdecydujemy też na taki kawałek ściany :)
  • @AB dzieki za to co napisałaś, bo też byłam obrażona na cenę tablicowej, a rozważałam czy se w kuchni nie strzelić. A tu widzę, że jeszcze młodzieży w pokojach po kawałku jakby co dorzucę.
  • na bramkę rozporową wygląda, znaczy mocowanie ramy bramki :)
  • Jeszcze lakier do wlosow
  • I denaturat
  • Maść na krosty Benzacne, tylko trzeba zmieniać co kilka dni na świeżą, wywiabia plamy, "wżarte w głąb".
  • A chusteczki do pupy niemowlaka? One ponoć zmywają wszystko :)
  • edytowano marca 2016
    ponoć jest kreda niesyfliwa. nie pyli.

    edit @AB
  • Wysłałam wspomnianą wcześniej ofertę na projekt + budowę ekonomicznych w budowie i eksploatacji domów tudzież kontakt do godnego zaufania architekta zainteresowanym osobom. Sprawdźcie czy doszło, dobrze?
  • odkryłam, ze istnieje coś takiego jak kolorowa bejca do drewna :))
    ależ to daje możliwości
    wiedzieliście?
    http://allegro.pl/bejca-farba-wodna-do-drewna-woodex-kolory-500ml-i6074860533.html
  • Teściowa ciągle coś tym przemalowuje.
  • Ja malowałam drewniane rzeczy farbą do ścian, resztkami - np. lampkę, półki i nic się nie dzieje z nimi.
  • ach, tyle pomysłów na pintereście
    tylko czasu, czasu brak
    chyba złapię za pędzel i nocami będę malować
  • image20160330_154814
    to stara ciemno brązowa lampka była, z podziadziałym brązem.
  • 20160330_154834
    a to półki, były jaskrawozielone, ta sama farba kolor - kawa z mlekiem.
  • Mam nowy telefon, którym mogę zdjęcia wysyłać stąd tyle spamu :)
  • jeszcze
    jeszcze
  • 20160330_160059
    ostatnia rzecz to pudelka drewniane na czapki, nie są jakieś wybitne ale są pomalowane farbą do ścian.
  • a poza tym mam bałagan poświąteczny wszędzie :)
  • forum radzi i nie zdradzi więc może coś doradzi:

    magnat, benjamin moore czy tikkurila na klatkę schodową brudzoną przez dzieci i koła wózków? tzn muszą być bardzo zmywalne i bardzo nieścieralne.

    powyższe 3 są bardzo drogie ale wolę zainwestować i miec spokój niz ciągle dzieci od ścian odganiać.

    a może nie trzeba aż tak inwestowac w farby ceramiczne i wystarczy zwykły lateks? z tym że czytałam, że po szorowaniu lateksu jednak zostają widoczne zmiany (tzn farba bardziej się błyszczy w tych szorowanych miejscach).
  • Najlepsza by byla ponoć farba firmy Para ale nie dostepna w necie i mega droga:(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.