Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

16364666869103

Komentarz

  • My mamy cześc scianek w formie przekładańca - w srodku silikat grubosci 5 cm, po dwóch stronach nalepiona płyta g-k. I jeszcze widze wkrety po obwodzie (nie została do tej pory wykończona ;) W naroznikach widze, ze sa słupki drewniane. Trzyma sie ok, i wieszac na tym mozna, drozsze niz sam gipskarton na stelazu, ale za to maż samodzielnie postawil szybko i bez problemów. Sama scianka 5cm z Ytonga czy czegos podobnego o wysokosci 3 m z kawalkiem wydawala sie zbyt wiotka.
  • No tak, ale to juz zdecydowanie więcej paprania i podłogę trzeba rozebrać.
  • W innym miejscu mamy po prostu podzial zrobiony szafkami, (zreszta Billi z Ikea) - u nas akurat tak, ze powstał korytarz ze wspolną biblioteką i od strony pleców sa pokoje + jest jedna szafa samoróbka dwustronna. A szafa samorobiona jest z płyt pocietych w sklepie i jakos sie trzyma. ostatnio nawet przecielismy ja na pół, zeby zrobic przejscie po srodku - bylo z dwóch stron pod skosami.
  • podbijam , bo pytan sto mam ;)

    1. jakie jest uzasadnienie umieszczania kaloryfera pod oknem?
    2. czy to prawda, że wieszając go np na bocznej  ścianie narażam się na brudne smugi do samej góry?


  • Sylwunia powiedział(a):
    podbijam , bo pytan sto mam ;)

    1. jakie jest uzasadnienie umieszczania kaloryfera pod oknem?
    2. czy to prawda, że wieszając go np na bocznej  ścianie narażam się na brudne smugi do samej góry?


    Chodzi chyba o to,że tam i tak żadnej szafki nie postawi się i oszczędność miejsca.A widziałam na ścianie bocznej tez.
  • edytowano lipca 2016
    Dodatkowo kaloryfer pod oknem dobrze wysusza ewentualną wilgoć osadzajacą sie na oknie i zapobiega grzybom, ale prawda jest taka, ze na porzadnym oknie wilgoć się nie osadza. 
    Dlaczego brudne smugi? 
  • To prawda, że narażasz się na brudne smugi. Może nie po pół roku, ale po dwóch sezonach grzewczych na bank.


    Podziękowali 1madzikg
  • Widziałam u rodziny męża takie smugi na ścianie od grzejnika, który nie był pod oknem.
  • Ale dlaczego powstaja Wam smugi? Ja np. mam w łazience taki typu suszarka na ręczniki/pranie i ściana od lat nie malowana jest czysta. Fakt, że u nas grzejniki w ogóle mało się używa, bo budynek bardzo ciepły.
  • Bo gorący kaloryfer wymusza cyrkulację powietrza, które tylko na pierwszy rzut oka wygląda na czyste. ;)
  • A, ok. Mam zero doswiadczenia z goracym karoryferem. Czasem bywa ciepły. :smile: 
  • @Gosia5, moj maz stawial taka ścianke, mamy dzięki temu wieksza lazienke :).
  • Mam dwa grzejniki nie pod oknem i nie mam smug; ) ale przy trzecim w korytarzu smugi są; d
  • To pewnie zależy też od stopnia wychładzania okna. Przy porzadnych energooszczednych oknach prawdopodobnie ma to mniejsze znaczenie, jeśli jednak ciepło faktycznie ucieka przez okno to lepiej mieć barierę w postaci grzejnika. Tak na babski rozum.
  • czyli, jak rozumiem, mając tylko ciepły a nie gorący grzejnik, zmniejszam prawdopodobieństwo smug?


  • edytowano lipca 2016
    Nie wiem, fakt, że żadnych smug nie posiadam. Czy pod oknami też one miałyby występować? Sprawdziłam najczęściej używany grzejnik, uczciwie przyznaję- nie bywa raczej bardzo gorący. Smug brak.
     Chyba, że to kwestia czystości powietrza. Ale z tym u Ciebie też problemu nie ma. A w ogóle @Sylwunia, to Wy budujecie? Bo chyba nie jestem na bieżąco.
  • remontujemy @Bambidu :)

     w jednym pokoju grzejnik by mi pasował nie pod oknem, ale na bocznej ścianie

    jakoś wczoraj na to rozwiązanie z przesunieciem wpadłam i zostałam zakrzyczna przez facetów ;)

    i  interesowało  mnie to, czy on musi być pod oknem,  bo jakieś ważne funkcje spełnia i w innym miejscu nie ogrzeje pokoju ;)
    czy to zwyczaj taki po prostu , żeby nie zajmował miejsca

    poczytać chciałam, czy powinnam się upierać czy nie ;)
  • no u mnie też jakoś smug nie mam, ale teraz w bloku mieszkam, i rzadko grzeję
  • A płuczecie grzejniki i kaloryfery z kurzu? Ja na to dopiero wpadłam niedawno ale jestem opóźniona sprzątaniowo do przeciętnej Polki. Kładę ręcznik pod grzejnikiem i spryskiwaczem polewam, przed sezonem.

  • @Sylwunia, a to co remontujecie to mieszkanie, czy dom? Bo od tego i od stopnia ocieplenia zależy konieczność posiadania gorącego grzejnika, a wrezultacie być może występowanie smug lub nie :)
    Zapodaj facetom jakieś designerskie grzejniki, ceny ich zabiją, potem spusc z tonu, ze ostatecznie moze byc bardziej standardowy grzejnik ale w TYM miejscu i załatwione. ;-)
  • dom remontujemy :)
    będziemy się do końca wakacji przeprowadzać :)

    teraz częsciej tu pozaglądam, kiedy już skończymy etapy rur, kabli itd ;) a wejdziemy w kolory ścian i renowację mebli :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • dzięki Elunia :)

    o kuchnię właśnie mi chodziło :)
    mam mniejszą, bo trochę ponad 12 m, więc spokojnie mi ogrzeje jak przesunę na ścianę obok :)


  • Kaloryfery lokalizuje sie pod oknami poniewaz zapewnia to prawidlową cyrkulację powietrza. Ogrzewanie jest wówczas najbardziej ekonomiczne. Nie ma to związku z oszczędnością przestrzeni.
    Dlaczego nie ma smug nad grzejnikiem lazienkowym? Chyba dlatego ze takie grzejniki maja inne ksztalty i tak sie nie nagrzewaja na gorze, zwykle tez wisza na nich reczniki. Sciana nad grzejnikiem jest zwykle bardziej nagrzana i dlatego przykleja sie do niej kurz stąd te smugi.
    W kuchni jest zazwyczaj cieplej niz w pozostalych pomieszczeniach. W mieszkanu w bloku mozna wrecz z kaloryfera zrezygnowac. W domu - to zalezy, od wielkosci pomieszczenia, wielkosci okna, usytuowania wzgledem stron swiata i czy ogolnie jest to cieply dom czy nie.
  • Też jestem ciekawa tego korka. Za dwa, trzy lata mam nadzieję zrobić ostatecznie kuchnię (na razie stare meble i wykładzina na podłodze) i nie chcę płytek kłaść. No a jak nie płytki, to co? O korku właśnie myślałam.
  • Jak już ma kapać, to wolę drewno. Mamy zamiar takie kłaść w salonie za ... parę lat, jak będzie kasa ;) Na razie wykładzina PCV daje radę i niektórzy nawet myślą, że to płytki :)
  • Joannna powiedział(a):
    Dlaczego nie ma smug nad grzejnikiem lazienkowym? Chyba dlatego ze takie grzejniki maja inne ksztalty i tak sie nie nagrzewaja na gorze, zwykle tez wisza na nich reczniki. Sciana nad grzejnikiem jest zwykle bardziej nagrzana i dlatego przykleja sie do niej kurz stąd te smugi.

    O @Sylwunia, widzisz? Lazienkowy sobie w kuchni zrob. Bedziesz sciereczki miala gdzie suszyc. ;-)
  • Lazienkowy byl moim pierwszym pomysłem  ;)
  • Wylewki schna
    Centralne się poprawia ;)
    Wiśnie w większości przerobione
    Zaczynam dzis akcję - "drzwi-zrób nowe ze starych ;)"
  • Dziś nasza 15 rocznica ślubu - mąż w szale cyklinowania.  Nie lubię paneli jakoś - choć też się zastanawialiśmy, czy nie przykryć zniszczonej podłogi panelami. 
    Cyklinujemy po raz pierwszy od 30 lat.  W kuchni drewniana podłoga + dywaniki.  No nie wiem jak długo będzie ładnie.

    Proszę doradźcie jakąś sensowną kuchenkę z piekarnikiem. Nie mam miejsca na dwa osobne byty. Chyba że mnie przekonacie :) W starej działa mi już tylko jeden palnik - masakra.  Wywalę przy okazji remontu.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Monira najlepsze życzenia błogosławieństw obfitych : :p
    nam stuknęła 20 tka - 20 lipca :blush:  B)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.