Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

18889919394103

Komentarz

  • Mąż pojechał po próbki po tej burzy mózgów, ciekawe co wyjdzie na ścianach;)
  • Załamka! Prawie wszystkie farby wybrałam z dekorala, a w sklepie nie ma ich próbek :weary:
  • Polecam farbę magnat ceramiczne bo dają równy kolor i są super zmywalne..
    Podziękowali 2uJa madzikg
  • Malowałam raz dekoralem i nie polecam, trzeba wiele razy malować, żeby uzyskać w miarę równy kolor. Są farby, którymi maluje 2 razy i super, a tu 4 razy efekt taki sobie...
  • aga---p powiedział(a):
    Polecam farbę magnat ceramiczne bo dają równy kolor i są super zmywalne..
    ja tez polecam
    przejechałam dzisiaj myjką parową i szmatką w kuchni na ścianie koło zmywarki, wszystko zeszło, farba została :)

    i maluje się nią tylko raz, bo wiecej nie trzeba


    zadowolona też jestem z beckersa białego, 2 razy pomalowane ściany i idealna biel
    Podziękowali 1Joannna
  • Ja dodam jeszcze białego Duluxa EasyCare - też dobrze krył. Co do zmywalności się nie wypowiem, bo jeszcze nie było takiej potrzeby na szczęście :)
  • Panele angielskie piękne ale tylko drewniane nie żadne plastikowe
    Podziękowali 2madzikg Agax4
  • Tez zauważyłam, że kolory na żywo wychodzą ciemniejsze, niż się przypuszcza w sklepie. Tylko nie wiedzialam, że istnieją takie arkusze próbne i wszystko sprawdziliśmy na ścianie :(
    W ten sposób uzyskaliśmy w salonie efekt bunkra w kolorze szaro-pomarańczowym.
    Od pięciu lat (od chwili obejrzenia efektu) marzę o zmianie. Jakiś waniliowy tort, kremowy deser albo norweski świt mi się marzy ;)
    bardzo mi się podobają wszystkie kolory maksymalnie rozbielone, w których tylko cień koloru widać. Widziałam tak pomalowany pokój na... zielono i było super, choć zieleni we wnętrzach nie cierpię.
  • edytowano marzec 2018
    @aghi ale czy ten kolor nie będzie wyglądał inaczej w zależności od podłoża?
    E: w sensie realistyczne te kolory? Przykładaliście może te kartki do efektu po malowaniu i kolor się nie różnił?
  • Swoją drogą to zabawna sprawa, jak pisałam wczoraj mąż pojechał po te próbki do sklepu no i jak się okazało, że z Dekorala nie ma, to razem z pomocą Pana ze sklepu wynajdowali odpowiedniki w farbach Dulux :D 
    Jeden kolor mi się strasznie spodobał, w całym mieszkaniu by mi pasował: 

  • Do pokoju dzieci był taki kolor, ale na ścianie wyszedł bardo intensywny i ostry jak cytryna:

    Mnie tam się podobało, ale reszta towarzystwa orzekła, że zły. Jeszcze dziś rano mi córka mówiła, że boli w oczy :P 
  • W sypialni miał być taki:

    a był taki:

    Trochę za jasny :/
  • Ten jasniejszy lepszy;) 
    Wszystkie ladne tylko z litr bialej fabry bym do kazdego do lała.

    @monira ekstra pomysł z tą komoda, pogooglalam pomierzylam i szukam jakiegoś stylowego starocia i dwoch umywalek nablatowych.
    Podziękowali 2Hope Monira
  • Joanna Gaines z fixer upper  jak remontowała domy to bardzo często dawała pod umywalki starą komodę albo stylizowaną na starą.
    Obrazka nie umiem wstawić.
  • Pomysł stary, prawie wszyscy już taką starą komodę w łazience mają, ale dla mnie i tak super. Z tym, że ja mam bardzo małą łazienkę i lubię mieć wszystko podwieszone (by łatwo się wycierało).  Kombinuję, jak to zrobić.

    Nie cierpię katalogowych wnętrz- wszystkich Agat, BRW itd.  Tzn niektóre meble są tam bardzo ładne, ale ja i tak wolę mój własny misz-masz, trochę starego i trochę nowego.

    W samych starociach też się źle czuję.
    Dostaliśmy od teściów wykopany gdzieś na strychu gigantyczny obraz pt Macierzyństwo. Kicz straszliwy, ale na próbę powiesiliśmy w zeszyły tygodniu. W złoconych, gipsowych ramach.  Kupiony przez pradziadka chyba na odpuście( to moja teoria). Od tygodnia nie potrafię obok niego przejść, by nie parsknąć śmiechem. Ale tej ramy strawić nie mogę. Wraca do teściów. Kicz jest ok, ale pod kontrolą:)
  • edytowano marzec 2018
    Co byście powiesili nad zieloną kanapą? To musiałoby być coś różowego lub czerwonego. Choć pewnie i tak wrócą Schody w Kamieńcu Podolskim i Matka Boża z Guadelupe:)


  • Z tym że te murowane są wizualnie ciężkie i dobre do dużych łazienek 
    Podziękowali 2Joannna Sylwunia
  • uJauJa
    edytowano marzec 2018
    U mnie wisi sama rama;)

    W każdym pomieszczeniu mam po jednym starociu, w lazience tez przemalowana na bialo szafka po babci.
  • olx mi takie pokazuje heheeh :) to chyba nie w moim stylu chociaz

    komoda antyczna Dobczyce - image 1
    Podziękowali 1Felicyta
  • Przy dzieciach najlepszy kolor to biały. Można zrobić dowolne poprawki w dowolnym czasie po malowaniu i nie widać.
    Podziękowali 1Hope
  • Monira powiedział(a):
    Co byście powiesili nad zieloną kanapą? To musiałoby być coś różowego lub czerwonego. Choć pewnie i tak wrócą Schody w Kamieńcu Podolskim i Matka Boża z Guadelupe:)


    Schody w Kamieńcu najlepsze! Ale oczyma duszy widzę ten kicz nad kanapą i kwiczę :D
    Tam by jeszcze (w tym samym stylu) pasował owalny obraz z bukietem róż damasceńskich. :)
    Po cichu się przyznam, że to mój ulubiony rodzaj kiczu. :)
  • Ja mam gorzej, bo siedzenia mojej skórzanej kanapy są do wymiany :( 
    Sama sobie tego nie uszyję, bo moja maszyna podwójnej skory nie uciągnie a ceny u tapicera zabójcze. Za naprawę zaśpiewał 1500 a za wymianę 4500.
    Już szukaliśmy czegoś innego ale po tej naszej wielkiej krowie nic nam sie nie podoba, wszystko albo za małe albo niewygodne.
  • @Małgorzata kanapa w granacie, a Ty na kanapie w...perłach <3 ;)
  • Mam ochotę obszyć całe mieszkanie.  Kanapę mam zieloną, ale chcę kupić lampę stołową szklaną, bo mam świetny materiał na abażur. Róże na wściekle żółtym tle z colormercado. .

  • @Monira czy materiał na abażur musi mieć jakieś wyjątkowe właściwości, czy moze być to każdy pasujący materiał?
  • Wydaje mi się że może być każdy. Zobaczę, jak wyjdzie.

    Podziękowali 1Felicyta
  • Mam zwykła bawełnę.  Nie wpadłabym na abażur z polaru.
    Podziękowali 1Felicyta
  • A koronka nadawałaby się? Mam piękną starą podstawę lampy w kształcie stągwi, ceramiczną, w taką jaby sieć pęknięć w kolorze ecru.
    Nie mam pomysłu na abażur!
  • No jasne! :)
    https://www.google.pl/search?q=abażur+z+koronki&amp;source=lnms&amp;tbm=isch&amp;sa=X&amp;ved=0ahUKEwjTrKmG7dfZAhWDKewKHSA3AUMQ_AUICigB&amp;biw=1280&amp;bih=918

    Z koronką jest tylko jeden problem - albo jest gęsta i wtedy zabiera dużo światła, więc ma raczej funkcję jedynie ozdobną, albo jest leciutka i wtedy mocne światło lampy razi po oczach a koronki nie widać.
    Musisz dobrze dobrać moc żarówki do potrzeb.
    Podziękowali 3Felicyta Monira Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.