Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

19091939596103

Komentarz

  • Dziewczyny, na piątek potrzebuję wiosennej dekoracji stołów dla narzeczonych.

    Mamy te najtańsze wazoniki ikea .
    Jakieś pomysły?

    Co ze świeczkami? Oczywiście budżet mocno ograniczony.

  • Żółte tulipany są teraz tanie w marketach. Myśmy wczoraj tak stoły ozdabiali na agapę.
    Na reszcie się nie znam.  ;)
    Podziękowali 1Monira
  • w biedrze teraz wyprzedają te bukiety . tulipany, żonkile po5 zł za 7 szt
  • W lidlu po 2,50
  • Jak doliczyć paliwo żeby do Lidla dotrzeć to mi taniej do Biedry ;)
    Podziękowali 1Monira
  • A poza tym Lidla nie lubimy.
  • Ale w lidlu jest mąka żytnia do.chleba;)

  • edytowano marzec 2018

    W biedrze była. Polska, gdańskich młynów. Ale nie kupowałaś @uJa i już nie ma...

    Edit. Jakby ktoś miał wątpliwości to to jest w temacie - DIY pachnący chlebem dom ;)

  • Kupowalam! Kupowalam kilogramami i gorzko plakalam jak przestali ją dostarczać. ;)


    Podziękowali 1Bambidu
  • U nas w biedronce dawno nie ma mąki żytniej, była krótko. Zostaje lidl.
  • W tesco i w oszołomie jest ta co byla w biedrze.
  • Mam pytanie:
    Kupiłam blat do dtolu z Ikei. MDF z okleina fornirową z bambusa. Lakierowane ale zastanawiam się czy polakierować jeszcze raz?
    https://m.ikea.com/pl/pl/catalog/products/art/90305723/
  • bambus wydaje się być trwały - np. nie siąknie wody, dość twardy
    więc może nie trzeba ale ja mam doświadczenie z łyżkami i deskami do kuchni...
    Podziękowali 1aga---p
  • ciąg dalszy przemalówek ;)
    przed

    po


    Podziękowali 4Cart aqq aga---p madzikg
  • jeszcze mi się marzy miętowa tapeta na jednej ścianie i lustro...
  • Ale fajna ławka! Marzy mi się taka kiedyś w korytarzu :)
    Podziękowali 1Agax4
  • Efekt wow osiągnięty!! Gratulacje! Gdzie kupiliście taką zgrabną ławkę z miejscem na różności?
    Podziękowali 1Agax4
  • A ja jutro przemalowane krzesła biurowe dziewczynek. Na szaro farbą kredową. Potem woskowanie:)

    A ja mam pytanie?
    Jakie robicie dekoracjena Wielkanoc. I co do koszyczka z dekoracji takich sztucznych, kupnych?
  • edytowano marzec 2018
    Musze kupic dzieciom nowe materace do lozka pietrowego. Jednak nie wiem co wybrac- bonellowy, kieszeniowy, piankowy, z kokosem- bez? Ktore nadaja sie na lozko gorne, zeby nie byly za ciezkie?
     
    E: jaki rodzaj nie odksztalci sie zbyt szybko od przesiadywania w lozku?
  • ewaklara powiedział(a):
    Efekt wow osiągnięty!! Gratulacje! Gdzie kupiliście taką zgrabną ławkę z miejscem na różności?
    ława kupiona dawno temu w jakimś sklepiku (ponad 15 lat) z drewna sosnowego więc co nieco się poobijała itp. 
    siedzisko jeszcze bardziej postarzyłam zdzierając trochę drewno szczoteczkami metalowymi (nie bardzo to widać na zdjęciu) i watą metalową - by wydobyć sęki i bruzdy drewna - według zasady co się nie da zatuszować to lepiej podkreślić
    wymieniłam też zawiasy bo stare się wyrobiły i dołożyłam "gazowy" podnośnik coby na ręce ta klapa nie spadała w końcu...
    wieszak jeszcze mi został do odświeżenia... więc pewnie za chwilę kolejne zdjęcie wrzucę
    bo na nowych "śmieciach" zamarzył mi się nowy wygląd przedpokoju - przy braku pieniędzy na wypaśną zabudowaną szafę...
    Podziękowali 1ewaklara
  • @aghi ;
    ja używam tej farby:
    http://www.bondex.pl/Produkty/Gama-produktow/kategoria-1/renowacja
    kupiłam w markecie budowlanym (LM) - białą, szarą i tę miętową, cena ok. 70 zł
    fajnie kryje, nie trzeba zdzierać starego lakieru - trochę przeszlifowałam i odtłuściłam
    malowanie x2 i ewentualnie poprawki miejscowo za trzecim, wydajna - pomalowałam ławę, stoliczek i jeszcze mi zostało 1/3 puszki 1 litrowej
    Podziękowali 2ewaklara Basja
  • Mam ogródek przy mieszkaniu, 50cm gleby na garażu podziemnym. Chciałam położyć jakies płaskie kamienie, żeby pelnily funkcje tarasu. Żadne wylewki itd nie wchodzą w grę. Czy przy tak malej warstwie musze jakos ja zagęszczać? Walcowac? Jak to zrobić, żeby mi te kamienie nie pozapadaly i nie rozjechaly wszerz? Wymyśliłam, ze dookola wkopie pustaki betonowe, żeby trzymaly wszystko razem. Ale jak to zrobić, żeby po roku użytkowania "taras" byl nadal plaski?
  • Wymyśliłam jeszcze, żeby położyć taka płytę granitową w jednym kawałku 1,5mx2m, czy są jakies przeciwwskazania?
  • z tego co można tu przeczytać:
    https://www.wymarzonyogrod.pl/tarasy-balkony/budowa-i-wykonczenie-tarasu-i-balkonu/taras-z-kamieni-jak-zbudowac-taras-z-kamienna-nawierzchnia,40_660.html

    to cały humus trzeba usunąć i podsypać piaskiem...

    a nie myślałaś o tarasie z desek na postumentach? mi się taki marzy... coś ostatnio dużo tych marzeń ;)
    kamień wydaje mi się zimny i może być śliski po deszczu
  • waga zależy od grubości - najchętniej dałabym 2cm, bo tańszy i lżejszy, ale czy nie pęknie? taka płyta ważyłaby 160kg. może miałaś grubszy? Albo jednak większy? Martwię się tylko, że woda gdzieś podcieknie, coś zamarznie i wysadzi...
    @Agax4 mam tam kawałek tarasu, chciałam to położyć obok i trochę powiększyć - postumenty itd. dadzą różnicę poziomów, woda będzie się na to lała. Chciałam dać jakiś płomieniowany albo coś, żeby się nie ślizgać.
  • :D to pewnie ma z 4.5cm albo nawet 5... no to widzisz, mój będzie ponad dwa razy cieńszy, co daje mi tylko 2-3 mężczyzn do wnoszenia ;)
  • Nikt nie zrobi tak cienkiej tak dużej płyty, bo na pewno peknie. Kładliśmy płyty granitowe w ogrodzie u jednego z klientów i z tego, co pamietam to mowa była o min. 3 cm grubości, a nawet nie wiem, czy nie 3,5 cm. I to powinno być położone na suchym betonie (piasek+cement) najlepiej, tak z 7-10 cm grubości. Tylko obawiam się jeszcze, ze przekroczysz dopuszczalne obciążenie stropu - wsypana ziemia to prawdopodobnie specjalny suvstrat dla dachów zielonych i on jest lzejszy niż zwykła ziemia ogrodowa, a płyta granitowa + suchy beton będą o wiele cięższe
    Podziękowali 2malagala Agax4
  • no właśnie sprzedają takie płyty. Ale więcej jest 3cm. Ale może one są z przeznaczeniem do cięcia tylko i wyłącznie.

    A co się może stać, jak nie będzie tego suchego betonu pod spodem?
    Bo sama płyta to umówmy się śmieszne obciążenie dla stropu.
  • @Bea możesz rozwinąć? patrzyłam, ale nie rozumiem, do czego miałyby być mi one potrzebne?
    ja mam wstrząsy, jak słyszę "chudy beton" albo coś w tym stylu. Wolałabym to zrobić "na sucho". Miałam wizję, że położę tę płytę i już, ewentualnie podsypię trochę piachem, bo sztywniejszy mi się wydaje. Co może być? Będzie osiadać? Popęka? spleśnieje? ;)
  • @malagala moim zdaniem @Hania dobrze radzi. Czuje w niej profesjonalistkę.
    Cytuję za Hania:
    powinno być położone na suchym betonie (piasek+cement) najlepiej, tak z 7-10 cm grubości. 
    Chudy beton to piasek pomieszany z betonem dobrze kumam?
    Opcja @Bea też fajna suchy beton z granulatem styropianowym.

    Ile się od was można nauczyć!! Dzięki!!

    Ziemię może podmyć a ten suchy beton może temu zapobiega.
    My tak kładliśmy opaskę z płyt wokół domu, już 4 lata się trzyma. A była tragedia jak się wprowadzaliśmy.
    Podziękowali 2malagala Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.