Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

19192949697103

Komentarz

  • jej, po prostu formalnie taki ogródek to część wspólna budynku z prawem do wyłącznego użytkowania. I raczej nie mogę sobie tam tak o, wylać betonu.
    kamień położyć, podsypać piaskiem tak.
  • rozumiem, że taka deska na legarach, a te legary na ziemi?
  • Kto ma w kuchni otwieranie drzwiczek za pomocą "tip on" ? Dałam się namówić i słyszę, że toto hałasuje. To znaczy nie da się otworzyć a tym bardziej zamknąć szafki żeby nie było słychać kliknięcia. Chyba będzie mnie to wkurzać...
  • Dla niewtajemniczonych, chodzi o to, ze szafka nie ma żadnego uchwytu, otwiera się wtedy kiedy naciśniemy ją.
  • @ola_g - a wieczorem, kiedy wszyscy śpią..? A Ty chcesz cichutko jeszcze popracować?

    A tak poza tym - polecasz ten system?

  • Poza tym planuję hokery przy takim dodatkowym blacie - ale wysokość tego stołu (do hokerów) ma być 120 cm. Przynajmniej tak mi dziś to zamontowano... Za wysoko chyba....
    Nie mam sumienia, ale chyba poproszę fachowców o obniżenie...
    Ma ktoś???
  • Mam najprostszy tipon po kilka zł, nie przeszkadza mi żaden klik.
    Podziękowali 1Pola
  • Czyli można się do tego przyzwyczaić. . .
  • mi by przeszkadzały wiecznie opalcowane fronty. ale ja w sumie mam obsesję, każdy tłusty paluch odbity mnie drażni ;)

    Podziękowali 3Pola tymka Katia
  • Ja mam takie zwykłe z Ikea. Super. Do tego szmatka Vileda i glanc w 5 sekund. 
  • edytowano kwiecień 2018
    To mój ulubiony wątek :)

    Drewniany taras. Jak zrobić. Podzielcie się radami. 
  • Ja mam tylko przy drzwiczkach pod zlew do kosza, wygodne, bo kolanem otwieram jak ręce uwalone.
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • @Monira zupełnie na gruncie, czy na wylewce betonowej?

  • Na wylewki betonowej, krzywej.  Zlecaliscie fachowcom, czy ktoś robił sam?
  • @Monira - ważne, żeby wylewka było na tyle nisko od progu drzwi, żeby zmieścił się legar i deska - to dużo więcej niż przy płytkach. I takm dobre drewno jest ważne. Modrzew syberyjski lub coś z egzotycznych gatunków - bangkirai, massaranduba. Jeżeli wylewka jest mocno krzywa, to pewnie trzeba będzie częściowo podkuć, żeby wyrównać. Małe różnice można zniwelować wysokością montażu legarów.
  • ma ktos basen bestway? wystarczy 305 na 76 zeby poczuc moment ze sie plynie czy glebszy musi byc.. sr366 to tak nastyk mocno by nam weszla
  • @Monira moj maz sam robil nasz taras, z modrzewia syberyjskiego wlasnie. Zamowilismy na wymiar deski ryflowane. Trzeba pamietac o dylatacji( odstepie) miedzy deskami. Pod wplywem slonca wilgoc wyparowuje i przestrzenie miedzy deskami sie zwiekszaja, a znow jesienia i zima drewno pęcznieje. 
  • Trzeba od spodu tarasu siatkę dać,bo inaczej liście i inne badziewie wpada pod i jak dotyka desek, a jest mokre to deski się wypaczają. Tak nam w każdym razie fachman powiedział, bo wcale nie stary taras mamy, zadaszony, a w przyszlym roku wymieniamy.
    Podziękowali 1Agax4
  • Przestrzegam przed kupowaniem desek sosnowych na taras. Sosna bardzo puszcza zywice a ta z kolei brudzi ubrania, klei rece, nogi. Sasiad mial taras sosnowy, po kilku latach wymienil na modrzew, bo juz sie wsciekal na ta zywice ;)
    Podziękowali 1Agax4
  • @Rejczel taras ziemny, czy taki na garażu ? 
    Bo szukamy czegoś na taki napowietrzny i nadmiar możliwosci nie ułatwia sprawy....
  • edytowano kwiecień 2018
    @kiwi taras ziemny. U nas to wyglada tak, ze jest wylany z betonu murek oporowy od frontu ( bo jest roznica terenu) i na nim sa wsparte legary, no a na wierzch ida deski. Pod spodem pod tarasem mamy wolna przestrzen przykryta taka geo wloknina czy czyms w tym rodzaju. Jest to oczywiscie zabudowane po bokach ale de facto od spodu taras "oddycha" :) Jeszcze inni sasiedzi zamiast desek polozyli sobie plytki kompozytowe, betonowe. Moze i jest to praktyczne, bo nic sie z tym nie dzieje, nie musisz raz na jakis czas zeszlifowac ani pociagnac swieza farba czy olejem, stoi sobie i tylko zamiatasz. Ale! na drewnianym tarasie mozesz i usiasc bezposrednio na deskach i sie polozyc, jest przyjemnie i tak naturalnie.
    Acha, nasz taras jest od poludnia, nie jest zadaszony, z jednej strony maz wybudowal duza pergole na winogrono wiec mamy dzieki temu cudowny cien :)
    Podziękowali 2kiwi Agax4
  • edytowano kwiecień 2018
    No i co z tym basenem. Ma ktoś stelaż owy i lubi się  w Nim kąpać.? Ja lubię u znajomych i to na moje oko jest 366 ale nie wiem jaka głębokość. U nas średnica odpowiedniejsza by była 300 ale nie wiem czy nie walczyć o te pół metra dla komfortu pływania :-) ... A głębokość nie wiem jaka maja... Myślę że lepsza od popularnej 76 jest chociaż ok. 100.. Mąż żadnego nie chce ale ja marzę.. 
  • Ja kucam i pływam jest fajnie :-) ale właśnie nie wiem w jakim
  • A ja bym chyba nie chciała basenu w domym ogrodzi przy małych dziecach. Jednak jak jest basen to cały czas trzeba byc z nimi.
  • Moi kuzyni mają mały staw w ogrodzie. Jak byłam tam z dziećmi, to była dla mnie męka. Bo jedno chciało wejść na mostek, a drugie chlapać się w wodzie z drugiej strony. Nie dało się posiedzieć, pogadać, odpocząć. Nie chciałabym za nic mieć wody w ogrodzie, bo myślę, że przy kilkorgu małych dzieciach to nie do upilnowania. Woda kusi bardzo.
    Podziękowali 3Barbasia Rejczel Rogalikowa
  • Ale z drabinka nie wejdą maluchy.. 
  • I tak trza być z nimi całe czas
  • edytowano kwiecień 2018

    @MAFJa, ale skoro wiesz, że ten u znajomych Ci się podoba to nie byłoby najprościej ich zapytać jaki mają rozmiar? Choć dopóki są maluchy i to kilka na raz to też bym się trzy razy zastanowiła, czy wiecej będzie z tego frajdy czy stresu i nerwów.

  • Jak to.nie wejdą? Roczniaki juz sie doskonale po drabinkach wspinaja. 
    Ale ja mam fobie wodna, starsze musialabym tez caly czas mieć na oku
  • edytowano kwiecień 2018
    Pewnie chodzi o to, że drabinkę mozna zabrać. Ale dziecko akurat jeśli chodzi o wspinaczkę to sobie potrafi poradzic przy pomocy byle czego. No i upilnuj trójkę na raz... Chyba bym pastuch elektryczny wokół basenu założyła... ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.