Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

13436383940

Komentarz

  • Odrobinka powiedział(a):
    Bardzo lubię Grzegorza Brauna.  On wcale nie jest miejscowym folklorem. Jak powiedział lubi misje straceńcze, stąd decyzja o kandydowaniu. Polecam do słuchania.  Polecam jego filmy, zwłaszcza ten u Lutrze i o Komunizmie Transformacja bodajże.  Jego filmy to majstersztyk, aż dziwne że żadna telewizja nie chce ich kupić i wyemitowac. Bardzo mądry człowiek,  świetnie się go slucha bo jest mistrzem mowy polskiej. Ostatnio przystąpił do koalicji z Ruchem Narodowym i Wolnością Korwina. Jeszcze pewnie Marek Jurek dołączy do koalicji bo rozmowy trwają. 
    Kandydowanie na jakikolwiek urząd to dla polskiej Prawicy jedyny sposób na zaistnienie w mediach, bo nikt ich nie zaprasza i można ich słuchać i oglądać tylko w Internecie. 

    Politycznym folklorem to jednak jest, ze względu na niektóre odpalowe pomysły typu strzelnice, marginalne poparcie jakie uzyskał w wyborach, nawet w wielu środowiskach kościelnych ma opinie oszołoma. Głosujecie na niego bo nie ma lepszych kandydatów?
  • Nie @Paprotka nie dlatego. Przeczytaj ostatnie dwie strony wątku. 
    Podziękowali 2apolonia Odrobinka
  • Na konwencji PO nauczycielka z ZNP narzekała ze dzieci "nie mogą " napisać listów do Owsiaka bo rodzice protestują i skarżą 
  • Najnowszy neeweek na okładce Małgorzata Adamowicz a w środku wywiad z nią  

  • o coś dla fanów :)
    Podziękowali 2argento draconessa
  • wielorybek powiedział(a):
    Nie @Paprotka nie dlatego. Przeczytaj ostatnie dwie strony wątku. 
    Przeczytałam, ale jak to że reżyseruje ciekawe filmy czy ładnie mówi ma się do bycia prezydentem? Czy on ma z Gdańskiem jakieś związki, co proponuje dla tego miasta?
  • Paprotka powiedział(a):
    co proponuje dla tego miasta?
    Może wystarczy że niektórych rzeczy nie będzie proponował/propagował... aktualnie samo to może być sporą zaletą w pewnych dziedzinach
    (Tak ogólnie mi się nasunęło, nawet nie jakoś szczególnie co do kandydowania tutaj)
    Podziękowali 2apolonia Felicyta
  • Paprotka powiedział(a):
    wielorybek powiedział(a):
    Nie @Paprotka nie dlatego. Przeczytaj ostatnie dwie strony wątku. 
    Przeczytałam, ale jak to że reżyseruje ciekawe filmy czy ładnie mówi ma się do bycia prezydentem? Czy on ma z Gdańskiem jakieś związki, co proponuje dla tego miasta?

    Alternatywę?

    I wcale nie koniecznie pomarańczową...

  • Monika73 powiedział(a):
    Klarcia, a prokuratura??? 

    Pozostało jeszcze niemało prokuratorów w dawnego nadania. W Gdański część prokuratury i sądy są powiązane z mafią - to jest wyraźnie widoczne.
    Podziękowali 1Aniela
  • Monika73 powiedział(a):
    A jak ktoś ma wiedzę , że jakiś konkretny sędzia czy sędziowie są skorumpowani , powinien zawiadomić prokuraturę . Od bodajże trzech lat działa specjalna komórka , do spraw przestępczości sędziów. Nie słyszałam o żadnych jej spektakularnych sukcesach.

    Niechcący mi się podziękowało.
    Jak działają sądy w Gdańsku widać choćby po wyroku uniewinniającym założyciela Amber Gold.
    Prokuratura już dawno mogła wyjaśnić zawiłości P. Adamowicza, ale działała niezwykle opieszale.

    Polecam:

    Latkowski o trójmiejskiej mafii. Układ polityki, służb i gangsterów silny dziś, zakorzeniony w PRL


    Tutaj też jest ciekawa publikacja:

  • monia3 powiedział(a):
    Na interii jest artykuł, z którego wynika, że start zapowiedział tez Piotr Walentynowicz 

    Ten zadziałał metodą "na wnuczka". :)
  • Na pewno gdańszczanom i ogółowi Polaków marzy się tworzenie państwa wyznaniowego.
  • Podziękowali 1In Spe
  • edytowano styczeń 2019
    @mader No ja mam wrazenie ze to zaczadzenie jest specjalnie robione juz pod wybory -telewizja grzeje temat ile sie da :-/ tak by ludzi juz emocjonalnie nastawić na wybory
    wyobraźcie sobie ze gdy aresztowano szefa ochrony tajfun czy jak tam zwie sie ta firma to u mnie w rodzinie czesc osob histeryzowala ze szukają kogoś do wrobienia w morderstwo - ..... Dopiero jak zapytałam
    kto ich zdaniem jest odpowiedzialny za taka ochronę tej imprezy (w końcu przeciez za ta ochronę zapłacono)  ? I 
    czy gdyby to była ich impreza to nie zastanowiłby sie co jest nie tak ze koleś tak długo latał po scenie z nożem i tak pozno interweniowano? 
    To ochloneli ze moze faktycznie prokuratura powinna sie tym zainteresować czy zabezpieczenie było dobre 
    Edit przed moimi pytaniami Poprostu działały u nich emocje (które wywołane zostały przez newsy odpowiednio podane w telewizji) zamiast zastanowić sie o co chodzi 

  • edytowano styczeń 2019
    Elunia serio serio wiele osób np w wieku 50 paru lat ogląda nadal telewizje np wujostwo z mojej strony i strony mojego męża, moi Rodzice - wsród mi znanych osób głównie TVN 
  • asia powiedział(a):
    @Aniela po prostu nie podoba mi się dyskusja w której argumentem jest, że x jest głupi, a na dodatek zezowaty i kuleje

    Może mi się nie podobać? Mogę o tym napisać? czy też mogę tylko przyklaskiwać, bo x jest niepopularny wśród części użytkowników.

    Piszę tylko i wyłącznie o swoich odczuciach i nie zamierzam nikogo obrażać, ani nikomu niczego wmawiać.
    @asia , to przyjmij do wiadomości, że inni też mają prawo pisać o swoich odczuciach, tak jak Ty.
    Podziękowali 1argento
  • Dorotak powiedział(a):
    Namorowa powiedział(a):
    Nareszcie będzie na kogo głosować.
    A nie wieczny wybór pomiędzy, pardąs, sraczką a zatwardzeniem. 
    Czy to już mowa nienawiści? ;) 
    O, Wy też! :D fakt, że nie ma szans z naszym betonowym Gdańskiem, ale miło postawi się ten krzyżyk. :D 
    Też tak sobie myślałam o kilku rodzinach z Gdańska, że będą miały na kogo głosować. :)

  • jukaa powiedział(a):
    no ale co jest nowego w tym akcie? Mamy już kilka takich w historii. Nie pomaga niestety, bo Matka Boska z Panem Jezusem za nas nic nie zrobi,  jak sami nie chcemy :(
    A co my tam możemy chcieć? Widać wyraźnie, że wszystkim ktoś steruje z zewnątrz, z ukrycia. 
    Podziękowali 1In Spe
  • Obstawiam wygraną mafijnego układu - kontrkandydaci są wręcz śmieszni.
    Jeden stosuje metodę "na wnuczka", a drugi to przecież czubek jest - głosi takie "mądrości", że nie wiadomo, śmiać się czy płakać.
  • Bambidu powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    wielorybek powiedział(a):
    Nie @Paprotka nie dlatego. Przeczytaj ostatnie dwie strony wątku. 
    Przeczytałam, ale jak to że reżyseruje ciekawe filmy czy ładnie mówi ma się do bycia prezydentem? Czy on ma z Gdańskiem jakieś związki, co proponuje dla tego miasta?

    Alternatywę?

    I wcale nie koniecznie pomarańczową...


    Co do akcji typu intronizacja Chrystusa na króla Polski, Maryję na królową, modlitwy w sejmie, - prywatnie Braun może leżeć w kościele krzyżem i nazywać się rycerzem, w polityce wychodzi z tego cyrk. Dlatego zapytałam o konkrety, czy może jedyne co ma do zaoferowania to głoszenie, że będzie rządził w imieniu Jezusa. Dzięki czemu zresztą pozostaje politycznym folklorem i ciekawostką.
  • Właśnie czytam duchową biografię Reagana, który nie wstydził się swojej wiary.  Wielokrotnie w swoich wystąpieniach odwoływał się do Boga. Nie przeszkadzało mu to być dobrym prezydentem.
  • OlaN. powiedział(a):
    Właśnie czytam duchową biografię Reagana, który nie wstydził się swojej wiary.  Wielokrotnie w swoich wystąpieniach odwoływał się do Boga. Nie przeszkadzało mu to być dobrym prezydentem.
    Ale miał pewne umiejętności, zaplecze polityczne, wizję. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • OlaN. powiedział(a):
    Właśnie czytam duchową biografię Reagana, który nie wstydził się swojej wiary.  Wielokrotnie w swoich wystąpieniach odwoływał się do Boga. Nie przeszkadzało mu to być dobrym prezydentem.

    Moge prosic o tytul ksiazki ? chetnie bym poczytala :-)

  • beatak powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    Właśnie czytam duchową biografię Reagana, który nie wstydził się swojej wiary.  Wielokrotnie w swoich wystąpieniach odwoływał się do Boga. Nie przeszkadzało mu to być dobrym prezydentem.
    Ale miał pewne umiejętności, zaplecze polityczne, wizję. 
    No i?
  • No i może dlatego jego prezydentura była udana, a nie dlatego, że miał bogate życie duchowe i nie wstydził się wiary.
  • Może tak.

    Może nie.

    Ale jak to się ma do dyskusji?

  • Bambidu powiedział(a):

    Może tak.

    Może nie.

    Ale jak to się ma do dyskusji?

    Odnosiłam się do ewentualnej prezydentury pana Brauna, który jest podobno bardzo wierzący i to dla niektórych jest wyznacznikiem bycia dobrym prezydentem. Padło w tej kwestii porównanie do Reagana, który też był wierzący i był dobrym prezydentem. Reagan jednak, w przeciwieństwie do pana Brauna był tez człowiekiem o szerokich horyzontach, wizji, zapleczu politycznym. 
    Podziękowali 3asiao joanna_1991 Klarcia
  • edytowano styczeń 2019
    Swoją wizję budował na Bogu. W swoich publicznych wystąpieniach wzywał do modlitwy. Dzisiaj nazwany by był oszołomem. Nie traktował wiary jak prywatnej sprawy. 



    Tytuł książki Ronald Reagan Duchowa biografia
    Paul Kengor
  • edytowano styczeń 2019
    A jego prezydentura była udana właśnie dlatego że miał bogate życie duchowe.
    Tylko jedno zdanie napisane przez Reagan: "Muszę uznać, że sens moich wszelkich poczynań istnieje tylko wtedy, gdy pytam, czy służą one Jego zamiarom... Wierzę, że w moim aktualnym przedsięwzięciu, bez względu na jego wynik, będę Mu służył. Modlę się o zrozumienie tego, co On chce, abym robił."
  • beatak powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):

    Może tak.

    Może nie.

    Ale jak to się ma do dyskusji?

    Odnosiłam się do ewentualnej prezydentury pana Brauna, który jest podobno bardzo wierzący i to dla niektórych jest wyznacznikiem bycia dobrym prezydentem. Padło w tej kwestii porównanie do Reagana, który też był wierzący i był dobrym prezydentem. Reagan jednak, w przeciwieństwie do pana Brauna był tez człowiekiem o szerokich horyzontach, wizji, zapleczu politycznym. 
    Czytać szczęśliwie umiem. :smile: )
    Pytam na jakiej podstawie wnioskujesz o tym przeciwieństwie.
    I kto napisał, że: "bardzo wierzący (...) jest wyznacznikiem bycia dobrym prezydentem"?
    Fakt, że powinno to gwarantować uczciwość.
    Aczkolwiek mieliśmy już wiele przykładów polityków, deklarujących "katolickość", którym do uczciwości daleko było. W sumie do katolickości takoż...

    Podziękowali 1maliwiju
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.