Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1313234363740

Komentarz

  • hipolit powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    zdenerwowała mnie bezczelnością i tupetem
    zachowuje się według schematu "atak jest najlepszą obroną"
    Zdenerwowała Cię a Ty pojechałaś po bandzie 
    okreslajac ja: 
    „ta baba jest jakaś fujasta
    rybie oczy ma
    nie lubię tak myśleć o innych
    ale tu sobie to napiszę  

    i nie żebym broniła p. Adamowicz, bo jeśli o jednej potrafi się tak powiedzieć to nie sadze ze to jednorazowy wyskok ze zdenerwowania. 
    Smutne, ba żałosne, ze  kobieta potrafi dopierdzielić tak drugiej  i tylko dlatego ze ją zdenerwowała swoją przemowa. 

    napisałam po namyśle 
    na serio do takich wnioskow doszłam
    mam kogoś przepraszać?

    Podziękowali 2asiao draconessa
  • Pokłosie komuny to zlepek komórek lub jakaś tam maź.
  • In Spe powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    zdenerwowała mnie bezczelnością i tupetem
    zachowuje się według schematu "atak jest najlepszą obroną"
    Zdenerwowała Cię a Ty pojechałaś po bandzie 
    okreslajac ja: 
    „ta baba jest jakaś fujasta
    rybie oczy ma
    nie lubię tak myśleć o innych
    ale tu sobie to napiszę  

    i nie żebym broniła p. Adamowicz, bo jeśli o jednej potrafi się tak powiedzieć to nie sadze ze to jednorazowy wyskok ze zdenerwowania. 
    Smutne, ba żałosne, ze  kobieta potrafi dopierdzielić tak drugiej  i tylko dlatego ze ją zdenerwowała swoją przemowa. 

    napisałam po namyśle 
    na serio do takich wnioskow doszłam
    mam kogoś przepraszać?

    Tu już wyżej napisano, ze jechanie po czyimś wyglądzie jest chamskie. Zwłaszcza ze powodem było zdenerwowanie na wypowiedz owej osoby i tylko to. 
    I ja się z tym zgadzam. 
    Przepraszać tu nikogo nie musisz. 
    Daj Boże żebyś nigdy nie musiała usłyszeć takich słów w stosunku do siebie. 
  • @asia. Jeśli z jakiegoś powodu mój wpis Cię uraził to przykro mi.

    Pisząc o fujastości użyłam skrótu myślowego, ze jest cos lepkiego w tym  wszystkim co wyczytałam ( a wczoraj nie mogłam spać i odleciałam trochę w internecie) o tej osobie, o rodzinie. Rybie oczy znaczą dla mnie jakby nieczułe na innych. Taka moja prywatna interpretacja. Nie chodzi o wygląd z dnia pogrzebu. 
    I jakoś tak przyszły wspomnienia, ze gmina sprzedała mi działkę zalewową, zapłaciłam i nie mogłam się budować. Tułaliśmy się z dziećmi jak bezdomni. A urzędnicy winni tej sytuacji w tym czasie sobie przyjemnie spędzali czas. 
    I po prostu czytając te "pomówienia" jak nazywacie i słuchając wystąpienia wdowy jak to czuła się osaczona - poczułam niechęć straszną. Bo uczciwy człowiek co ma do ukrycia?Czemu ma się bac?
    Podziękowali 3argento asiao Klarcia
  • @Elunia odbywa się też gloryfikowanie zmarłego. I jest to równie niesmaczne.
  • In Spe powiedział(a):
    @asia. Jeśli z jakiegoś powodu mój wpis Cię uraził to przykro mi.

    Pisząc o fujastości użyłam skrótu myślowego, ze jest cos lepkiego w tym  wszystkim co wyczytałam ( a wczoraj nie mogłam spać i odleciałam trochę w internecie) o tej osobie, o rodzinie. Rybie oczy znaczą dla mnie jakby nieczułe na innych. Taka moja prywatna interpretacja. Nie chodzi o wygląd z dnia pogrzebu. 
    I jakoś tak przyszły wspomnienia, ze gmina sprzedała mi działkę zalewową, zapłaciłam i nie mogłam się budować. Tułaliśmy się z dziećmi jak bezdomni. A urzędnicy winni tej sytuacji w tym czasie sobie przyjemnie spędzali czas. 
    I po prostu czytając te "pomówienia" jak nazywacie i słuchając wystąpienia wdowy jak to czuła się osaczona - poczułam niechęć straszną. Bo uczciwy człowiek co ma do ukrycia?Czemu ma się bac?
    Ci urzędnicy to Adamowicz i jego ludzie? 
  • edytowano styczeń 2019
    @InSpe -gmina Ci sprzedala działkę, ale czemu jej nie sprawdzilas? 
    Do kogo masz pretensje?


    Edit: i uczciwi ludzie maja prawo sie bać, jesli sa niewygodni 
    W swietle kamer skuwa się ludzi o 6 rano a potem w ciszy wypuszcza. 
    Czego ma sie bac?
    Skoro nawet dla Ciebie zarzuty prokuratorskie=udowodniona wina....to co powiedziec o marginesie,ktory słabo czytaty i pisaty???


    Podziękowali 2beatak Monika73
  • @jukaa jest też sporo osób które dorobiło się na machlojakch przeróżnych. Ludzie dość często generalizują. A czasem coś wiedzą. Znam takich co się dorobili uczciwie. Znam też takich którzy mocno kombinowali. Znam też takich którym sodowa do głowy uderzyła kiedy się dorobili. I takich którzy się nie zmienili mimo bogactwa i normalnie z innymi układają swoje stosunki towrarzyskie. Pokłosie komuny chyba wymiera mam wrażenie. 
    Podziękowali 3argento Ania D. draconessa
  • kociara powiedział(a):
    @InSpe -gmina Ci sprzedala działkę, ale czemu jej nie sprawdzilas? 
    Do kogo masz pretensje?

    Mam 

    Pretensje mam do Rady Gminy, a konkretnie kilku radnych którzy podczas sesji zagłosowali i swoimi głosami "przekształcili" dawne tereny zalewowe na osiedle działek budowlanych. Ciekawe co nimi kierowało... hmmmm?
    W dostępnych dokumentach nie było nic podejrzanego. No i wraz z sąsiadami daliśmy się  nabrać. A potem ja musiałam zbudować dom na podwyższeniu, a oni jak idzie woda to wylewają ją oknami ( bo wybudowali się wczesniej  i bez podwyższenia).
    Podziękowali 2asiao Klarcia
  • Jak ludzie kupują auto,sprawdzaja kilka razy
    Jak kupują dom albo działkę-juz tego nie robią 
    Moze sie mylę, ale chyba w aktualnym stanie prawnym gmina/wlasciciel terenu nie musi robic specjalistycznych badan gruntu pod kątem bezpieczenstwa budowy 
    Tez mnie to zaskoczyło,ale ponoć tak jest 
    Gmina ma teren,chce go upchnąć. Kupujacy nie musi kupować 
  • Czyli moja wina i sąsiadów, ze kupiliśmy działki z wadą? "Przekształcone" w świetle prawa przez radnych na sesji rady gminy? Poprzez głosowanie? Swoją drogą jak można głosowac czy działka jest budowlana czy nie...? 
  • I co z tymi zarzutami? Toczy się postępowanie ? To nie jest pytanie prowokacyjne, naprawdę jestem ciekawa. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Malgorzata powiedział(a):
    Adamowiczowie mieli postawione zarzuty prokuratorskie.
    I ku zdumieniu tutejszych fanek o tych wszystkich sprawach pisala wtedy za życia jeszcze , lokalna gazeta wyborcza oraz kandydat PO Jaroslaw Wałęsa pytal o walizkę pieniędzy.

    I Gdansk jest miastem mafii to też gazeta wyborcza lokalna oraz onet , więc darujcie sobie @jukaa i inni , że ktoś jeszcze ma pisać do prokuratury.


    A sąd wydał jakikolwiek wyrok w sprawie tych zarzutow?
    Podziękowali 1Klarcia
  • był offtop porodowy w wątku
    moze byc i działkowy

    na temat mojej działki już jednak nie chce mi się gadać...
    żadna okazyjna cena, normalna rynkowa
    działki kupowalismy z agencji nieruchomosci, ktorej właścicielka ma układy i jest znienawidzona przez wielu w naszym  miasteczku
    te przekręty w przekształceniach były z 15 lat temu
    jak w 2008 szukałam prawnika, zeby cos z tym zrobić to źaden nie zdecydował się pomóc pozwać gminę do sądu....

    Podziękowali 1Klarcia
  • Problem jest taki, że ludzie zakładają szczerość i dobre intencje a polityka to jest nieszczera gra pozbawiona wartości moralnych
    Podziękowali 2In Spe Felicyta
  • jukaa powiedział(a):
    Zupełnie serio, dla mnie publiczne puszczanie tekstów w stylu " ma 7 mieszkan , pewnie ukradł" , dopóki sąd tego nie potwierdza jest grzechem przeciwko 8 przykazaniu. 

    W Gdańsku działa układ mafijny - są w nim zaangażowani sędziowie. Sąd tam niczego nie potwierdzi - niedawno uniewinniono założyciela Amber Gold od części poważnych, udokumentowanych zarzutów.
    Wdowa po Adamowiczu będzie mówiła co jej polecą, bo inaczej...
  • Klarcia, a prokuratura??? 
  • Co ustaliła prokuratura. Podporządkowana bezpośrednio ministrowi sprawiedliwości. 
  • Monika73 powiedział(a):
    Klarcia, a prokuratura??? 
    A to prokuratura wydaje w Polsce wyroki? 
    Podziękowali 3draconessa Aniela Klarcia
  • Prokuratura wszczyna postepowania , stawia (lub nie stawia) zarzuty , gromadzi materiał dowodowy i wysyła (lub nie) do sądu akt oskarżenia. To chyba oczywiste.
  • Nie mogę stwierdzić , że nikt w sądach w Gdańsku nie jest skorumpowany , bo po prostu takiej wiedzy nie mam. Wiem jednak , jak łatwo oskarżyć sędziego czy urzędnika , który wydał decyzje , z której ktoś nie jest zadowolony , o korupcję . Sama tego doświadczałam niejednokrotnie . W końcu jednak w jednej sprawie moja cierpliwość się skończyła i zawiadomiłam prokuraturę o popełnieniu na moja szkodę przestępstwa.
  • A jak ktoś ma wiedzę , że jakiś konkretny sędzia czy sędziowie są skorumpowani , powinien zawiadomić prokuraturę . Od bodajże trzech lat działa specjalna komórka , do spraw przestępczości sędziów. Nie słyszałam o żadnych jej spektakularnych sukcesach.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano styczeń 2019
    strach pisac, że domyślamy się dlaczego tak jest  :|
    Podziękowali 2Rogalikowa draconessa
  • @Monika73 najbardziej podoba mi się słowo bodajże...
    Izba dyscyplinarna działa od 2018 roku ... Przypomnij sobie te protesty pod sądami .. 
  • Ale Izba Dyscyplinarna to Sąd Najwyższy . A ja pisze o komórce Prokuratury.

    Sama protestuję pod sądem. Wiele razy w różnych watkach pisałam o niebezpieczeństwach wynikających z faktycznego podporządkowania sądów ministerstwu. A reformami wymiaru sprawiedliwości jestem bardzo zainteresowana . Tylko takimi , które faktycznie poprawią sytuację , usprawnią procedurę , pozwolą na wychodzenie z zaległości . Nigdy , a pracuję w wymiarze sprawiedliwości od 1997 r., nie było tak źle. Napuszczanie opinii publicznej na sędziów nic nie poprawiło.  

    Podziękowali 2Stokrotka kociara
  • edytowano styczeń 2019
    Gdańsk ma swoje prawa  :D
    Latkowski napisał książkę o tamtejszym układzie trójmiejskim ludzie od sprawiedliwości bawią się z najwiekszymi bandziorami.
    Może to bajka:smile: 
  • Ja się bardzo cieszę , że obecnie rozprawy są nagrywane , bo to co strony piszą w różnego rodzaju skargach , to włos staje na głowie . A tu proszę , wszystko nagrane.
    Podziękowali 2Bridget argento
  • W procedurze cywilnej przynajmniej.
  • Niestety, choć bardzo kocham Gdańsk i faktycznie jest coraz lepiej to z przykrością muszę przyznać, że dzieją się różne machlojki :( Nie tyle łamane jest prawo, co jakby tworzy się i nagina je na własne potrzeby. Każda decyzja jest niby "czysta", ale wszystko razem jest grubym przekrętem. Ponieważ zaangażowani są dobrzy prawnicy, naprawdę nie jest łatwo nic udowodnić, prawo nie jest jednoznaczne, tworzy się jakieś dziwny twory na potrzeby chwili. Znam jedną taką sprawę, od osób zaangażowanych, a trudno powiedzieć, czy nie jest więcej.

    Podziękowali 2Monika73 antonina
  • asia powiedział(a):
    Jakoś mi trudno dopatrzeć się tego współczucia

    Dobrze, że nikt mnie tak nie współczuł
    Obrończyni uciśnionych. A coś tak się uczepiła człowieka?! Przecież napisała szczerze, jakie odniosła wrażenie. Też miałam podobnie.


    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.