Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1343536373840»

Komentarz

  • PaniWiosna powiedział(a):
    Trudno się też dziwić polskim przedsiębiorcom, że zatrudniają ludzi wg niskich stawek, skoro koszty prowadzenia firmy są wysokie. W ogóle trudno jest założyć firmę i nie zbankrutować.

    Identyczne teksty słyszę od niemieckich pracodawców. :)
    W Niemczech firmę jest założyć łatwo, ale bardzo trudno jest utrzymać się na rynku - nie zbankrutować.
    Tutaj jest taki wyzysk, że głowa mała.
    Przetarg wygrywa olbrzymia firma, spija śmietankę, a resztę oddaje podwykonawcy, ten spija śmietankę i podnajmuje następnego - temu na końcu pozostaje już tylko woda, czyli minimalny zysk ponad koszty własne.
    Mój syn ma jednoosobową firmę (branża komputerowa) i nie mógł zarobić na obowiązkowe ubezpieczenia. W końcu zatrudnił się na etat, a "na swoim" działa w ramach hobby.
  • szczurzysko powiedział(a):
    A ja nie będę już głosować.  Kiedyś kobiety nie miały praw wyborczych.  Teraz kolejny kłopot dla kobiety,  myśleć o wyborach,  iść głosować.  W zasadzie odebrać jej obowiązek podtrzymywania ogniska domowego,  a posłać do wyborów. 
    To mężczyzny sprawa.  


    To ma w pewien sposob sens
    Bo np jak jest taka sytuacja, ze nie mam czasu albo akurat ochoty zglebiac zagadnien politycznych to tez bym chetnie oddala swoj glos komus bardziej zorientowanemu.
    Akurat niekoniecznie mojemu mezowi bo on akurat ma skrajne poglady z ktorymi sie nie zgadzam ale komus w linii pokrewienstwa ..czemu nie ;) 
  • Jestę facetę bo od zawsze interesuję się polityką i nigdy mnie to nie odciagalo od obowiązków żony i matki. 
    Podziękowali 2Rogalikowa Monika73
  • Ostatnio jak były wybory prezydenckie,  to tyle bylo kandydatów,  że nie sposób każdego wysłuchać.  Ja zresztą z polityki wypadłam dawno,  wciąż nowe nazwiska. Jak Morawiecki został premierem to po czasie się dowiedziałam.  
    Już nie śledzę od dawna.  Tv nie mamy.  W internecie nie szukam takich rzeczy,  wolę szukać nowych przepisow kulinarnych: ) 
    Podziękowali 1In Spe
  • Odrobinka powiedział(a):
    Jestę facetę bo od zawsze interesuję się polityką i nigdy mnie to nie odciagalo od obowiązków żony i matki. 
    Bez przesady z tym odciaganiem od obowiazkow zony i matki
    Nie kazdy czlowiek wogole musi sie tym interesowac ..

  • Bo wszyscy mężczyźni są świetnie zorientowani w polityce  :D
    Staram się być na bieżąco i generalnie to raczej nie jest powód do dumy, że nie ma się pojęcia o tym co się dzieje w kraju!
    Podziękowali 3beatak Klarcia Rogalikowa
  • Mieszkam poza krajem.  
  • A zresztą ci za różnica co się dzieje?  Od lat '90 w zasadzie dzieje się tak samo.  
    I czy prezydent się nazywa Duda czy Kwaśniewski,  czy rzadzi PiS czy PO.  

  • szczurzysko powiedział(a):
    A zresztą ci za różnica co się dzieje?  Od lat '90 w zasadzie dzieje się tak samo.  
    I czy prezydent się nazywa Duda czy Kwaśniewski,  czy rzadzi PiS czy PO.  

    I tu Cię zaskocze! Bardzo wiele się zmieniło!
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja wysiadłam z tego pociągu wcześniej.  Nie zauważyłam.  
  • szczurzysko powiedział(a):
    A zresztą ci za różnica co się dzieje?  Od lat '90 w zasadzie dzieje się tak samo.  
    I czy prezydent się nazywa Duda czy Kwaśniewski,  czy rzadzi PiS czy PO.  


    Ja mimo, że siedzę za granicą, wyraźnie widzę duże zmiany na plus.
    Przestałam nawet wykluczać powrót do kraju, gdybym została wdową.
    Jednak, jeżeli do władzy dojdzie opozycja, to raczej będę umożliwiała ludziom ewakuację z Polski.

    Inną sprawą jest to, że w tematach politycznych siedzę co najmniej 12 godz. na dobę.
    Nie pamiętam już, kiedy film lub jakiś program rozrywkowy oglądałam.
    Podziękowali 1Aniela
  • Ja też programów rozrywkowych i filmów nie oglądam.  Wciąż szkoda mi cennego czasu na politykę i inne wiadomości. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja nie pracuję zawodowo, z domu wychodzę rzadko, bo Myszaty.
    Całą dobę mam otwarty telewizor, głównie na programy TVN24, Polsat News, TV Superstacja i rzadziej TVP Info. Nie tyle oglądam co słucham, nawet wtedy, gdy śpię.
  • Już byś Klarcia choć na noc to wyłączyła:)  Bo ci się śnić zacznie. 
    Podziękowali 1Odrobinka
  • szczurzysko powiedział(a):
    Już byś Klarcia choć na noc to wyłączyła:)  Bo ci się śnić zacznie. 

    Mnie to nie przeszkadza, a mam możliwość zdobywania szerokiej wiedzy.
    I co ciekawe - słuchanie stacji wrogich rządowi nie ma na mnie negatywnego wpływu, wręcz przeciwnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.