Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

13435363739

Komentarz

  • A uchodźców jest w Polsce coraz więcej i sprowadza ich PiS.
  • Król Julian koniecznie ;-D  :D
  • mader powiedział(a):
     Monarchia jest o wiele lepsza, zdrowsza, sprawniej funkcjonująca i przede wszystkim naturalna, w przeciwieństwie do demokracji, która jest tworem sztucznym i dlatego nie działa.
    Oczywiście nie monarchia we współczesnym karykaturalnym wydaniu np UK .

    Była. Teraz już bowiem monarchie na psy zeszły (psom nie uwłaczając) - nie ma ani jednej rodziny królewskiej, w której pielęgnowano by zdrowe moralnie wartości.
    A poza tym - w Polsce król musiałby być obieralny, więc byłby taki sam rozp... jak mamy teraz.
    Przypomnę też, że odkąd nastała monarchia elekcyjna, to było tak - Polacy sobie króla wybierali, po pewnym czasie obalali go, wybierali następnego, którego po pewnym czasie obalali...
    A Rzeczpospolita coraz bardziej słabła i w końcu nastąpiły zabory.
  • Odrobinka powiedział(a):
    Pis nigdy nie był przeciwnikiem aborcji. 

    Uogólniasz. Zdecydowana większość posłów PiS jest przeciwnikiem aborcji. Jednak aktualnie rząd ma bardzo poważne problemy i po raz kolejny rozpętanie wojny ideologicznej sytuację znacznie by pogorszyło. Należy mieć też na uwadze okres kampanii wyborczej.
    Zycia nienarodzonych by nie ocalili, a tracąc władzę doprowadzili by do zwycięstwa sił, które na pewno prawo aborcyjne poluzują.
  • Odrobinka powiedział(a):
    W sieci jest sporo wywiadów z panem Grzegorzem i można posłuchać co ma do powiedzenia. I to co mówi nie jest ani głupie ani nawiedzone.

    Naprawdę?
    To posłuchaj tego i wyobraź sobie, że on to powtórzy - jako przedstawiciel Polski - w PE.


  • asiao powiedział(a):
    Poprostu brakuje na wysokich stanowiskach kompetentnych ludzi. Wszystko opiera się na układach politycznych i różnych uwiklaniach personalnych.


    Ja od lat powtarzam - tacy politycy i księża, jakie społeczeństwo.
    Oni z Marsa nie przybywają, wychowują się w polskich rodzinach.
  • Elunia powiedział(a):
    Hłe, hłe żyłam świadomie za komuny, miałam paszport na MO i kilka rewizji w chacie. Hłe hłe zapewniam Cię, że to nie to samo. Hłe, hłe moja matka, której pensja była naszym jedynym źródłem utrzymania była w pracy poddawana klasycznemu mobbingowi bo się hłe hłe nigdy nie chciała zapisać do partii. I takie tam hłe hłe drobne niedogodności.

    Demokracja ludowa jest formą dyktatury wymyśloną na potrzeby ZSRR i z demokracją nie ma nic wspólnego. To było kłamstwo.

    Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie. Jeszcze żyją ci co i wojnę pamiętają i komunę w jej rozkwicie. 

    Potwierdzam.
    Moja mama, której pensja była jedynym źródłem utrzymania: jej matki, jej samej i jej dziecka (mnie) do partii się zapisała - po powrocie z Sybiru bała się własnego cienia.
    Jednak nie awansowała i była poddana mobbingowi, bo ośmieliła się odmówić dyrektorowi seksualnej propozycji.
    Ja, gdy nieco od ziemi odrosłam widziałam ogrom otaczającego mnie zakłamania (bystre dziecko byłam :) ) i stawałam na bakier komunie, w miarę swoich możliwości. Aż w końcu skończyło się to wyrzuceniem na (ja, ówczesny mąż, dwoje małych dzieci) z Polski.
  • Odrobinka powiedział(a):
    A uchodźców jest w Polsce coraz więcej i sprowadza ich PiS.

    To są duby smolone.
    Uchodźcy jacy są w Polsce to ci, którzy dotarli do Polski od strony wschodniej i złożyli wnioski o przyznanie azylu. Część uzyskała azyl, a część prawo pobytu. Jednak kilkanaście tysięcy dało drapaka na Zachód i od pewnego czasu są do Polski deportowani - nie mówi się o tym głośno, żeby ludzi nie jadowić.
    Ten problem jest opisany tutaj:

    https://www.rp.pl/Uchodzcy/306019833-Deportowani-do-Polski.html

    Poza tym mamy prawie 2 mln Ukraińców, którzy głównie przyjeżdżają żeby pracować - niewielki procent chce pozostać na stałe.

    Ponieważ jednak w Polsce występuje drastyczny brak rąk do pracy, co grozi zapaścią gospodarczą - pracodawcy importują siłę roboczą z Azji. Ci ludzie przyjeżdżają na ściśle określony kontrakt i po jego zakończeniu wracają do siebie.

    Co znaczy i jak wygląda naprawdę napływ muzułmańskich przybyszów, zobaczymy gdy PiS przegra wybory.
  • edytowano luty 2019
    @Klarcia wejdź na migracje.gov.pl i sama sprawdź. Liczba obcokrajowców z krajów muzułmańskich w samej Warszawie wzrosla z ok 2500 do ok 10000 od 2015 roku.
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Klarcia wejdź na migracje.gov.pl i sama sprawdź. Liczba obcokrajowców z krajów muzułmańskich w samej Warszawie wzrosla z ok 2500 do ok 10000 od 2015 roku.

    Widziałam to - jednak nie są to uchodźcy jacy mieli być rozlokowani, a ludzie którzy przyjechali na kontrakt i po zakończeniu go wyjeżdżają.
    Dziewczyno - co to jest 10 tys. w ciągu kilku lat. Sama Warszawa potrzebuje set... tysięcy rąk do pracy, a w skali kraju są to miliony.

    A teraz nieco danych z polecanej przez Ciebie strony:

    Najwięcej ważnych dokumentów pobytowych w Polsce posiadają obywatele:
    Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Rosji, Wietnamu, Włoch, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii i Bułgarii.

    Zezwolenia na pobyt w roku 2019

    Pobyt czasowy - 202575

    Pobyt stały - 69866

    Ochrona uzupełniająca (azyl) - 1997

    Pobyt ze względów humanitarnych - 1997 (tutaj prawdopodobnie chodzi io grupę wymienioną powyżej)

    Status uchodźcy - 1357

    Pobyt tolerowany - 276

    Już to pisałam, ale powtórzę. Jeżeli uda się dostać do Polski uchodźcy i złożyć wniosek o azyl, to organa państwowe muszą te osoby przyjąć. Inaczej Polska musiałaby wymówić Konwencję, a na to żaden rząd nie mógłby sobie pozwolić.

    Rząd PiS-u nie przyjął natomiast ani jednego uchodźcy z europejskiego rozdzielnika, za co też płaci ogromną cenę.
    Podziękowali 1Joannna
  • A co to za różnica czy przyjęli uchodźców narzuconych z UE czy nie? Przeciez twierdza że  nie przyjmują uchodźców wcale. Co to jest 10000 muzulmanskich uchodźców? No z tego co wiem to z rozdzielnika EU mialo być mniej. 
    Druga rzecz to trzeba usprawnić gospodarkę tak żeby ściągnąć Polaków  z zagranicy a nie tanią siłę roboczą bo nie służy to rozwojowi Polski. Zachód dawno poszedł tą drogą i nie wyszło mu to na korzyść. 

    Podziękowali 3apolonia Klarcia draconessa
  • @Odrobinka, mogło być mniej z rozdzielnika ale jak uczy doświadczenie z Niemiec (i pewnie sporej części Europy Zach. ale wiarygodne źródła mam z Niemiec) przyjęcie jednego uchodźcy wiąże sie potem z kilkakrotnie większą liczbą na podstawie prawa o łączeniu rodzin. A rodziny te są liiiiczne. Najpierw przyjeżdża pierwsza żona z dziećmi. Potem według prawa niemieckiego następuje rozwód. Przyjeżdża kolejna żona, a poprzednia ma jako "samotna" jeszcze wyższy socjal, itd. Całość utrzymuje socjal państwa niemieckiego. Marzeniem kilkunastoletnich chłopców muzułmańskich (powszechnym) jest założyć rodzinę i mieć duuużo dzieci, bo wtedy bez pracy będą mogli żyć w dostatku. Ani o pracy ani o integracji nie myślą. To dane z konkretnej szkoly niemieckiej gdzie większość to dzieci imigrantów. Wydaje mi się, że u nas do tego daleko, ale przy "niedobrej" zmianie może okazać sie nadspodziewanie blisko... Nie żebym kogokolwiek tu popierała, ale trzeba trzeźwo patrzeć na rzeczywistość.

  • edytowano luty 2019
    @Bambidu No tak ale ci przyjeżdżający tutaj nie poprzez UE też podlegają temu prawu o łączeniu rodzin. Ja tam wpisalam tylko kraje muzułmańskie i liczba obcokrajowców  z tych krajów wzrosła kilkukrotnie. O Ukraincach nawet nie piszę. Zresztą samemu można sprawdzić ilu ich przyjechało. To jest strona rządowa, oficjalna. 
    Podziękowali 2apolonia draconessa
  • Ja rozumiem, że prawu podlegają. Ale Ty wskazujesz na liczby realnie przybyłych, a rozdzielnik na niewielki procent tego co by bylo gdyby wg tego rozdzielnika zostali przyjęci.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tylko czemu PiS twierdzi że nie przyjmujemy uchodźców muzułmańskich jeśli ich przyjmujemy? Mówią tylko o Ukraińcach, co też jest strzałem w stopę. Ale zaraz usłyszę że przecież Ukraińcy do pracy przyjeżdżają. No i to jest źle. 
    Do tej pory w Polsce było bezrobocie. Było zbyt wielu ludzi w stosunku do miejsc pracy. Zrobiło się luźniej i nagle ludzi jest za mało o 3 miliony bo tyle mniej wiecej jest Ukraińców w Polsce. Teraz wielu Polakow nie chce pracować za stawkę minimalną i trudno się temu dziwić. Musimy rozhulac gospodarkę żeby pensje wzrosły do poziomu europejskiego. I nie da się tego zrobić ściągając tu tanią siłę roboczą i zezwalając koncernom zagranicznym bez ograniczeń prowadzić działalność w Polsce. 
    Podziękowali 1draconessa
  • jukaa powiedział(a):
    To na kogo ostatecznie proponujesz głosować, Malgorzato?
    Ja nie Małgorzata, ale Gwiazdowski rusza w politykę. Zawsze byłem fanem proponowanych przez nich rozwiązań i w sumie żałowałem, że nie próbował własnego projektu politycznego.
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Trudno się też dziwić polskim przedsiębiorcom, że zatrudniają ludzi wg niskich stawek, skoro koszty prowadzenia firmy są wysokie. W ogóle trudno jest założyć firmę i nie zbankrutować.
    To nadal należy głosować na partie które nie dają żadnych ułatwień i potem narzekać na socjalizm.
    Podziękowali 1draconessa
  • Wicie mamy teraz Ukraińców którym po pół roku pracy w Polsce należy sie minimalna emerytura polska, więc normalne że stawka ZuS rośnie. 
    Podziękowali 2draconessa Rogalikowa
  • jukaa powiedział(a):
    Wzrost składek ZUS w tym roku najwyższy od 6 lat, rzygam tym socjalizmem
    Rośnie płaca minimalna to i składka ZUS rośnie 
  • No nie wiem, co musialoby sie w Pl zmienić, by warto było wrócić. Rachunek powinien wyjść przynajmniej na zero.
    Podziękowali 1draconessa
  • A ja nie będę już głosować.  Kiedyś kobiety nie miały praw wyborczych.  Teraz kolejny kłopot dla kobiety,  myśleć o wyborach,  iść głosować.  W zasadzie odebrać jej obowiązek podtrzymywania ogniska domowego,  a posłać do wyborów. 
    To mężczyzny sprawa.  


    Podziękowali 1In Spe
  • szczurzysko powiedział(a):
    A ja nie będę już głosować.  Kiedyś kobiety nie miały praw wyborczych.  Teraz kolejny kłopot dla kobiety,  myśleć o wyborach,  iść głosować.  W zasadzie odebrać jej obowiązek podtrzymywania ogniska domowego,  a posłać do wyborów. 
    To mężczyzny sprawa.  


    Ty tak serio?
  • No. Serio. 
    Podziękowali 1In Spe
  • szczurzysko powiedział(a):
    No. Serio. 
    No further questions.
    Podziękowali 1Aga85
  • Ostatecznie mogę zagłosować, jak mi mąż powie, na kogo. 


  • Mąż jest mądrzejszy niż Ty? 
  • beatak powiedział(a):
    Mąż jest mądrzejszy niż Ty? 
    W polityce tak. 
    Ale już nie w gotowaniu czy pieczeniu chleba.
  • szczurzysko powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Mąż jest mądrzejszy niż Ty? 
    W polityce tak. 
    Ale już nie w gotowaniu czy pieczeniu chleba.
    Wspaniale. 
  • Odrobinka powiedział(a):
    A co to za różnica czy przyjęli uchodźców narzuconych z UE czy nie? Przeciez twierdza że  nie przyjmują uchodźców wcale. Co to jest 10000 muzulmanskich uchodźców? No z tego co wiem to z rozdzielnika EU mialo być mniej. 
    Druga rzecz to trzeba usprawnić gospodarkę tak żeby ściągnąć Polaków  z zagranicy a nie tanią siłę roboczą bo nie służy to rozwojowi Polski. Zachód dawno poszedł tą drogą i nie wyszło mu to na korzyść. 


    Jeszcze raz.
    1. Zaden kraj, w tym Polska nie może odmówić przyjęcia wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej tym wszystkim, którym uda się do tego kraju, jako pierwszego demokratycznego, dotrzeć.
    Na takiej samej zasadzie swego czasu Polacy uzyskiwali status azylanta na Zachodzie.
    2. Uchodźców jako takich przyjmują jedynie w ramach Konwencji Genewskiej i jest to mówione, chociaż nie codziennie - ten, kto jest zainteresowany to znajdzie.
    3. Obcokrajowcy, którzy uzyskali w Polsce prawo czasowego lub stałego pobytu to głównie przybysze z Ukrainy, ale i obywatele (wysoko wykwalifikowani fachowcy) z krajów UE.
    Przy tym - prawo czasowego pobytu mają właśnie pracownicy kontraktowi.
    4. Zeby usprawnić gospodarkę, to najpierw trzeba mieć ludzi do pracy, a z tym jest wręcz tragicznie.
    Polscy przedsiębiorcy jeszcze długo nie będą mieli możliwości płacić tyle, ile ludzie zarabiają na Zachodzie, bo musiałaby to być co najmniej trzykrotność aktualnych poborów.
    Poza tym - podwyżka płac (poza budżetówką) natychmiast spowodowałaby drastyczny wzrost cen i wtedy mielibyśmy wrzask, że "za tego rządu jest drożyzna".
    Ale załóżmy, że udałoby się sprowadzić pewną część Polaków przebywających poza krajem, to i tak było by ich za mało w stosunku do potrzeb.
    5. Zachód zrobił ten błąd, że przyjmował ludzi na pobyt stały - w krajach kolonialnych byli to ichni obywatele, np. Anglicy, Francuzi. W Niemczech - Turcy, którzy jednak w większości się zaadaptowali; ci, którzy poddali się radykalizmowi (drugie, trzecie pokolenie) stanowią margines, procentowo nie jest ich więcej aniżeli legalnie działających nazioli.

    Polski rząd zgadza się jedynie na pracowników kontraktowych, ewentualnie na pobyt stały przyjmuje wysokiej klasy specjalistów i bardzo rzadko są to muzułmanie.
    Podziękowali 1Aniela
  • Odrobinka powiedział(a):
    Teraz wielu Polakow nie chce pracować za stawkę minimalną i trudno się temu dziwić. Musimy rozhulac gospodarkę żeby pensje wzrosły do poziomu europejskiego. I nie da się tego zrobić ściągając tu tanią siłę roboczą i zezwalając koncernom zagranicznym bez ograniczeń prowadzić działalność w Polsce. 


    Jak już mówiłam - nie da się rozhulać gospodarki nie mając ludzi do pracy. I nie chodzi o "tanią siłę roboczą", bo kontraktowi pracują za taką samą stawkę, jak Polacy. Legalnie zatrudnieni muszą otrzymywać płacę minimalną.
    Co rozumiesz przez, "żeby pensje wzrosły do poziomu europejskiego."? Jaki kraj masz na uwadze, Europy Zachodniej czy Południowej?
    We Francji zrobiła się bieda, ichni emeryci nie mogą już sobie pozwolić na trzy posiłki dziennie.  Ludzie zarabiają poziom minimum socjalnego.
    Sciąganie zagranicznych koncernów również jest konieczne - o ten kapitał walczą wszystkie państwa byłej komuny - bo tylko w ten sposób można kraj rozwijać.
    W specjalnych strefach ekonomicznych mogą działać także polskie firmy, ale.. muszą mieć odpowiednio wysoki kapitał na start.
    Jak by nie patrzeć, to koncern zagraniczny wnosi jednak wartość dodaną. Zatrudnia polskich specjalistów płacąc im godziwie, przysparza miejsc pracy - wszyscy zatrudnieni odprowadzają podatki do państwa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.