Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

13435363840

Komentarz

  • Pan Jurek też zdaje się podziękował PiS i robi wstępuje do partii Jakubiaka. 
  • edytowano styczeń 2019
    A Braun wcale nie ma złych pomysłów. Kościół strzelnica i mennica to tylko hasła. W sieci jest sporo wywiadów z panem Grzegorzem i można posłuchać co ma do powiedzenia. I to co mówi nie jest ani głupie ani nawiedzone.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Ja nie chciałabym powrotu do feudalizmu mimo całego jej dobrobytu dla przede wszystkim określonych klas społecznych 
    i nie chciałabym powrotu do monarchii - trafi sie na stanowisku przewrotny i chciwy człowiek i co wtedy ? Żyjemy pod uściskiem Do końca życia? Nie -zbyt wielka władza w jednych rękach to nie jest dobra rzecz 
    Chyba że zakładamy naiwnie, że zawsze trafi w odpowiednie ręce mądrego i dobrego człowieka 
  • To są utopijne, nierealne, pobożne życzenia 
    Z tą monarchia 
  • edytowano styczeń 2019
    asiao powiedział(a):
    To są utopijne, nierealne, pobożne życzenia 
    Z tą monarchia 

    A demokracja, gdzie wszyscy z równą świadomością, dobrą wolą i dbałością o dobro wspólne wybierają najlepszych kandydatów to realizm czy utopia?
  • Bambidu powiedział(a):
    asiao powiedział(a):
    To są utopijne, nierealne, pobożne życzenia 
    Z tą monarchia 

    A demokracja, gdzie wszyscy z równą świadomością, dobrą wolą i dbałością o dobro wspólne wybierają najlepszych kandydatów to realizm czy utopia?
    Trzeba się odnosić do tego co istnieje a nie do tego co by było gdyby żył krol albo co by mogło być gdyby król nie umarł..
    Poprostu brakuje na wysokich stanowiskach kompetentnych ludzi. Wszystko opiera się na układach politycznych i różnych uwiklaniach personalnych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • asiao powiedział(a):
    Trzeba się odnosić do tego co istnieje a nie do tego co by było gdyby żył krol albo co by mogło być gdyby król nie umarł..
    Poprostu brakuje na wysokich stanowiskach kompetentnych ludzi. Wszystko opiera się na układach politycznych i różnych uwiklaniach personalnych.
    No i właśnie realia demokracji ("to co istnieje") są takie, że "brakuje na wysokich stanowiskach kompetentnych ludzi. Wszystko opiera się na układach politycznych i różnych uwikłaniach personalnych."
    Co, obawiam się,  nie jest przypadkiem tylko wynika wprost z metody wyboru jaką jest demokracja gdzie dwa głosy oszustów są więcej warte niż jeden uczciwego człowieka, przestępca i działacz społeczny mają tyle samo do powiedzenia, gdzie ignorant głosuje tak samo jak zorientowany, a analfabeta, który nie jest w stanie odcyfrować nawet ulotki wyborczej czy pijaczek za butelkę ma takie same znaczenie jak profesor czy prawnik.
    To nie jest absolutnie lekceważenie kogokolwiek. to tylko realia.
    I nie twierdzę, że znam lepszy system. Staram się tylko pokazać naiwność, stwierdzenia, że "lepszego systemu nie wymyślono". Owszem, dla możliwości manipulacji i machlojek trudno o lepszy...
    Podziękowali 2Rogalikowa apolonia
  • edytowano styczeń 2019
    Bo pijaczyna to zły i niedobry zdemoralizowany menel a prawnik to wybitna jednostka z światłym umysłem i nieskazitelną moralnością ?  
    No no no ciekawie - skąd wiesz ze temu pijaczynie bardziej na sercu nie leży dobro Polski niż prawnikowi ? 
  • A jak byłaby monarcha to na wysokich stanowiskach byliby kompetentni ludzie w odróżnieniu od demokracji ?
  • Co do feudalizmu - ciekawie wygladja porownania, ile procent dochodu odprowadzal chlop sredniowieczny ( czyli w epoce rozkwitu feudalizmu) a ile teraz my odprowadzamy do US oraz ile dni w tygodniu chlop sredniowieczny pracowal na polu pana, a ile na swoim. Szczerze mowiac, wybieram ow feudalizm.
  • No tak, ale czy ten chłop miał oświetlone ulice, parki, szkoły, uczelnie, szpitale, przychodnie, autostrady, płatny urlop?
  • A my mamy?
    Podziękowali 2draconessa Milagro
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Zaraz będzie fabuła rodem z Disneya, gdzie biedny lecz mądry X wygrywa z bogatym lecz złym, głupim i skorumpowanym Y  :)
    To nie jest odpowiedz na moje pytania :-) 
  • Póki co wygrywają ci którzy mają więcej pieniądzy na kampanie wyborcze i władzę nad mediami ;) 
    Podziękowali 1Klarcia
  • monia3 powiedział(a):
    Bo pijaczyna to zły i niedobry zdemoralizowany menel a prawnik to wybitna jednostka z światłym umysłem i nieskazitelną moralnością ?  
    No no no ciekawie - skąd wiesz ze temu pijaczynie bardziej na sercu nie leży dobro Polski niż prawnikowi ? 
    @Monia3 dyskusja ma to do siebie, że wymusza pewne uogólnienia czy cliché. Oczywiście, że uczciwy pijaczyna będzie głosować lepiej niż nieuczciwy prawnik. Niestety nieuczciwych prawników nie brakuje. Zauważ, że w moim poście uczciwy vs. oszust znaleźli się na pierwszym miejscu, a kwestia wykształcenia czy stanu umysłu na ostatnim. Poza tym napisałam, że pijaczyna głosujący za butelczynę - a nie jest tajemnicą, że są tacy którzy głosują za doraźne korzyści. No to chyba jasne, że nie o dobro Polski mu chodzi...
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • PaniWiosna powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    PaniWiosna powiedział(a):
    Zaraz będzie fabuła rodem z Disneya, gdzie biedny lecz mądry X wygrywa z bogatym lecz złym, głupim i skorumpowanym Y  :)
    To nie jest odpowiedz na moje pytania :-) 
    Ale jakie tu pytania, tu tylko populistyczne slogany są.
    Zapewne :-) zakładam ze niekoniecznie prawnik czy profesor wie najlepiej - może mieć wiedzę ale czy wykorzysta w słusznym celu ? 

  • mader powiedział(a):
    Między monarchia a demokracja jest taka różnica jak miedzy małżeństwem monogamicznym a poligamia. To że zdarzają się malzenstwa nieudane nie oznacza że jest to z założenia zły pomysł na rodzinę, gdyż w istocie  jest to pomysl najlepszy i zawierający pełen potencjał. Jeśli coś kuleje należy się przyjrzeć konkretnym powodom tego. Natomiast zawarcie małżeństwa sakramentalnego, przez dwie osoby żyjące wiara i stawiające Pana Boga na pierwszym miejscu, Jemu oddające kierownictwo w swoim związku - daje bardzo wysokie prawdopodobieństwo że to malzenstwo będzie trwałe, udane i stworzy szczEsliwa rodzinę.
    Władca uzurpator czy dyktator to nie to samo co król który uznaje swoje drugie miejsce wobec Boga i swoją przed Nim odpowiedzialność .
    Jeśli w małżeństwie pojawia się problem masz możliwość próbować ją ratować np poprzez terapię małżeńska Na jaka terapie wyśle sie monarchę, który w pewnym momencie przestanie uznawać, że Pan Bóg najważniejszy ( i uzna ze np pieniądz ważniejszy) ? Kto go na tą terapie wyślę ? 

    Podziękowali 2joanna_1991 Milagro
  • Czytam i nie wierzę :# ustrój feudalny?? Monarcha namaszczony przeź Boga?? Nie wiem ci pijecie, ale chyba tego nie chce  >:)
  • Elunia powiedział(a):
    w San Escobar może by przeszło.
    Albo w drugiej Japonii... 
  • Po pierwsze nie mamy realnego wpływu na to co się dzieje. To do Moni. Oczywiście można się łudzić.
    Po drugie w demokracji można funkcjonować aczkolwiek to co jest obecnie jest dalekie od ideału.
    Posłuchajcie Michalkiewicza którego wkleiłam. On naprawdę ma świetne pomysły. Szkoda że nie ma ambicji politycznych...
    Ale głosuje na prawicę a nie na PiS licząc że ta jego pomysły zrealizuje w jakimś stopniu przynajmniej.
    Co do Brauna to przecież funkcjonuje on w demokracji. 
    Wbrew pozorom partie prawicowe mają zaplecze eksperckie. Są pomijane w mediach a jeśli się o nich mówi to na ogół w złym i najczęściej nieprawdziwym kontekście. Cóż. Są zagrożeniem dla duopolu.
    Podziękowali 1draconessa
  • @Elunia a jaki problem by porównywać?

    Zreszta czyż komuna to nie demokracja ludowa, hłe hłe?

  • PaniWiosna powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    A my mamy?
    Mamy, ale skąd wniosek, że to zasługa demokracji?

    Ależ ja w ogóle takiego wniosku nie wyciągam. Odnosze się do tego, że nie ma co porównywać naszych podatków do zobowiązań chłopa pańszczyźnianego wobec swego pana. 
    draconessa powiedział(a):
    Co do feudalizmu - ciekawie wygladja porownania, ile procent dochodu odprowadzal chlop sredniowieczny ( czyli w epoce rozkwitu feudalizmu) a ile teraz my odprowadzamy do US oraz ile dni w tygodniu chlop sredniowieczny pracowal na polu pana, a ile na swoim. Szczerze mowiac, wybieram ow feudalizm.

  • Ja osobiście korzystam z publicznych szkół i przedszkoli, studiowałam na publicznej uczelni, bywam u lekarzy, zdarzają mi sie pobyty w szpitalu, chodzę do parków, na place zabaw, do domów kultury, pobieram 500+, moi rodzice i dziadkowie dostają emeryturę, koleżanki korzystają z płatnych urlopów macierzyńskich. Zakładam, że za na to wszystko składamy się jako podatnicy. 
    Chłop pracował na potrzeby swojego pana.
    Porównanie moim zdaniem nietrafione.
  • Michalkiewicz np mówi o tym żeby podatkobiorca byly przede wszystkim gminy. Przecież urzędnicy gminni są najbliżej szarego człowieka. Wtedy gminy przyciągałyby przedsiębiorców i ulatwialyby im działanie. Proste.
  • edytowano styczeń 2019

    @Elunia, niepotrzebnie się moim hłe hłe zirytowałaś, bo chyba właśnie to co Ty miałam na myśli. Mianowicie niekoniecznie że się coś władzą ludu nazywa zaraz musi nią być. Pamięć mam w miarę dobrą, wiem jak było. I jak jest też widzę. Że tak naprawdę najczęściej nie decyduje obywatel bo nie ma pełnej wiedzy choćby o tym kto jest kim. Na dodatek historia jest nieustannie pisana na nowo i nawet na błędach przeszłości trudno się uczyć.

    A może inaczej rozumiemy słowo porównywać? Bo dla mnie oznacza ono szukanie podobieństw i różnic, a dla Ciebie może zrównanie jednego z drugim? I stad wynika moje zdziwienie, dlaczego systemów politycznych nie można porównywać a Twoje oburzenie na ich porównywanie?

    Podziękowali 2Rogalikowa Klarcia
  • @Malgorzata ukłony, w sedno trafiasz, głosowanie na małe prawicowe partyjki, bez kadry, bez zaplecza....
  • edytowano styczeń 2019

    @Elunia Ty chyba nadal porównania od zrównania nie odróżniasz. Otóż, jest wiele różnic ale i wiele punktów stycznych.

     A czy Hitler nie został wybrany glosami circa 12mln Niemców?

    Podziękowali 2Rogalikowa draconessa
  • PiS nie jest w ogóle swiatopogladowo prawicowy. To trochę naiwne spojrzenie głosować na lewicę myśląc że na tle Europy jest mniej lewicowa.
    Podziękowali 1draconessa
  • Elunia powiedział(a):
    Bambidu powiedział(a):
    @Elunia a czy Hitler nie został wybrany glosami circa 12mln Niemców?
    I później już się go nie dało obalić gdyż parlament oddał swoja władzę ustawodawczą rządowi. Tym ruchem zmienił demokrację parlamentarną na totalitaryzm. Warto dbać o konstytucję.

    Tak.
    Bardziej współcześnie u nas demokratycznie wybrana władza znaczną część kompetencji przekazała do Brukseli.

    Albo media.

    W komunie służyły jako tuba zakłamująca rzeczywistość.

    Obecnie też wiele ma taką funkcję.

    To się nazywa porównanie, choć to oczywiście różne rzeczywistości.

  • Jaki kompromis PiS chce zaostrzyć ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.