Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

1434446484976

Komentarz

  • Tu raczej o placówki chodzi. Tam się ciagle bawią i nie dają zapomnieć.szczegolnie w szkole. Ja nie widzę zalet tej zabawki. No ale dla siebie w końcu nie kupuje. Potrafią się fajnie bawic sylvanianami barbie.. a to to Wogole dla mnie cena skandaliczna za to co to to jest.. normalnie lepsza jajko niespodzianka. Za 80 zł (a na aliexpres rzeczywista wartość-12 lalek z ciuchami za 70 zł :-)) 
  • Emilki koleżanka ma 48 lolow :# I dziś mówiła, że już się nie bawi, może będzie chciała oddać lub sprzedać. Zapytam przy okazji
  • MAFJa powiedział(a):
    Tu raczej o placówki chodzi. Tam się ciagle bawią i nie dają zapomnieć.szczegolnie w szkole. Ja nie widzę zalet tej zabawki. No ale dla siebie w końcu nie kupuje. Potrafią się fajnie bawic sylvanianami barbie.. a to to Wogole dla mnie cena skandaliczna za to co to to jest.. normalnie lepsza jajko niespodzianka. Za 80 zł (a na aliexpres rzeczywista wartość-12 lalek z ciuchami za 70 zł :-)) 
    Wiem, bo u nas jest to samo:( Ta koleżanka to jest guru mojej córki. Najlepsza, najwspanialsza i strasznie ją naśladuje... :s
  • edytowano styczeń 2019
    Najlepiej niech odda ;-) obiecuje ze jak moim się znudzi to tez oddam ..a serio to jestem zainteresowana. Mocno. Kupnem. Co prawda fa jęczy ze niespodziankę by chciała (kule zamknięta)ale wytłumaczę jej co i jak i dlaczego. Szczególnie ze powiedziałam ze jak transakcja dojdzie do skutku (bo są dość drastyczne warunki) to ja daje po max40 a resztę dorzucają ze swoich nietykalnych oszczędności pourodzinowych . Dzis tez się nasłuchałam' nina ma wszystkie..'' a debira ma 15' a ja myślałam ze lego i barbie maja drogie akcesoria 
    Podziękowali 1Lome
  • To może niech się z nią podzielą jak tak się chwalą  :p
    Podziękowali 2Joannna MAFJa
  • Omg jak to podrozalo! Rok temu byly po 25 zl, moje dziewczyny po jednej na urodziny dostaly.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Nie wiem Mafja, mam dwie córki, ale żadna mi nigdy nie jęczala, nie stawiala warunków, ze muszę kupić coś i koniec. Owszem, mialy marzenia, coś chciały, ale nie tak obsesyjnie. 
    Czy ona nie wykorzystuje Twojego zmęczenia, chaosu domowego itp? 
    Przecież niedługo nie będą w stanie sie bawić taką ilością zabawek.
    Ja mówię tak, bo córki sa młodsze, wiec zawsze bylo starsze rodzeństwo, ale ja ten blad popełniłam z najstarszym, a cenę płacę do dziś. Bo tłumaczyłam, gadałam, ale ulegalam. I chyba cala czwórka nie dostala tyle ile najstarsze dziecko. A teraz wymagania: daj. I tu juz nie ma zabawki za 10 czy 100 zl. 
    Ku przestrodze.

  • One nie jęczą były pogodzone ze nie maja bo rodzice nie lubią. A maja inne ładne zabawki.Ale bawią się tylko tym w szkole , z fa się nie dziela do zabawy. Ona czuje się gorsza z reszta nie tylko w tym. To nie tablet czy smartfon czy minister high żebym miała być twarda.Powiedziałam tylko ze po jednej i koniec- zgodzone i to tez myszą być spełnione pewne warunki przez ferie. Mija inicjatywa tym razem to była 
    Podziękowali 1Aga85
  • MAFJA juz abstrahując od tego czy kupicie te lale,  to może warto porozmawiać w szkole, żeby dzieci nie przynosily zabawek do szkoły. U nas to się bardzo sprawdza. Był to pomysł wychowawczyni, bardzo fajnej, z dużym doświadczeniem 
    Podziękowali 2Joannna annabe
  • Nie wiem dla nas to zmora od przedszkola. Obawiam się ze się nie spotka ze zrozumieniem
  • U nas w przedszkolu niby tez piątek a i tak codziennie biorą i w szkole tez.. już mi się nie chce komentować jak widzę co się dzieciom kupuje i w jakich ilościach ,  to  przestaje mieć kompleksy bo mi się wydawało ze moje dostają ile.. świat stoi na głowie . Ale nie o tym tu.. jak ktoś wie gdzie kupić niedrogo( ok.40zl sic!) te kule lol nie z dzidziami i nie z Petsami tylko normalne z lalkami to dajcie znać. Pliss 
  • @Agnieszka chyba malo znasz dziewczynki :p
    To jest zdecydowanie bardziej kwestia charakteru i podatności na wpływ innych dzieci. Czasem w jednej rodzinie jedna córka da się pokroić i zamęczą rodziców o modne ciuchy i gadżety, a drugiej jest prawie wszystko jedno w czyn chodzi.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Czemu bym miała krzyczeć? Dzięki.. ceny chyba podobne na argosie bo mnożnik jest 4 ichniej waluty? W Anglii nie ma nikogo w Irlandii mam 
  • LOL suprise to straszne badziewie za grubą kase. Raz kupiłam i to była strata pieniędzy. Małe gów... A tyle kosztuje. Moja zaraz pogubiła te maleńkie ciuszki i butki i poniewiera się taka goła minilala
    Podziękowali 2MAFJa Aga85
  • Na razie przekonałam je ze jak jedna to lepiej nie niespodziankę ale żeby se wybrały jakie chcą. Na olx . Zeszłysmy wiec do poziomu 30-40 zł  bywają 
  • Najgorsze w sprawie podróbek które kosztują tyle ile powinna tej klasy zabawka. Wiec ja w głowie byłam przekonana ze dzieciaki używają zamiennie nie wiedząc nawet o tym. Jak barbie simby i inne lidlowe barbie. Nic bardziej mylnego. Jedna Misia w klasie dostała od rodziców taka ' podrobe''. Cała klasa ponoć się z niej śmiała , jedna moja ulubienica przeżywała na cały glos' ale podróba ale podroba' a ona uciekła do biblioteki płakać. A potem fa twierdzi ze sprzedała to. Chyba z wychowawczynią czas pogadać rzeczywiście bo Jajego.. te dzieci straszne są..
  •  W zeszłym roku w Zakopanem, moja teściowa kupiła podróbkę i dziewczynom się podobało, dopóki kuzynki nie uświadomily,  ze to podróba :s
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFja, raczej z rodzicami z poparciem wychowczyni.

    To z domu idą te zachowania. 

    Podziękowali 1Joannna
  • Ja pierdziu. Ale podroooba? Z domu? 
  • no, a skąd inąd?
  • edytowano styczeń 2019
    MAFJa powiedział(a):
    Ja pierdziu. Ale podroooba? Z domu? 
    Z bajek, filmów itp. 
    Szydera jest na dość wysokim poziomie w bajkach dla dzieci. A kto wie czy te 8 latki nie oglądaja już filmów wiesz coś jak Hannah Montana.

    Edit: z domu, bo ktoś im na to pozwala.
    Edit: jeśli rodzice patrzą na marki i im zależy na oryginalnych sprzetach, ubraniach i zabawkach, to przecież dzieci to złapią od rodziców w sposób naturalny, a że nie wykazują się taktem, bo są za małe, mówią wprost i tyle. 
    Podziękowali 1Katia
  • No tak ale kurna to zabawki są. To ja się przy barbie bałam ze będzie ten problem a nigdy nie było.. czy oryginalna czy nie. Dla nich to nie ma żadnego znaczenia.. a tu przy takich g.. ale fa na Olx zobaczyła zestaw z kulami i sama stwierdziła ze ma w nosie czy oryginalne czy nie i chce taki. Bardzo by mnie to cieszyło bo zestaw 4 kul za60 zł jeszcze z gratisami. To bym obie miała z głowy w przewidzianej kwocie. W każdym razie niegłupie te dzieci mam do ugadania są..
  • @MAFja, no tak zabawka. Od małego lansik.

  • edytowano styczeń 2019
    .
  • W przedszkolu u nas można w poniedziałki i panie bardzo pilnują. Jak ktoś przyniesie innego dnia zabawkę to zwracają uwagę rodzicom a dziecko rano ma odłożyć na polke to co przyniosło i nie używa. Poniedziałki to poniedziałki. 

    A w szkole zgłosiłabym wychowawcy żeby zrobił porządek z przynoszeniem zabawek. Zgłosić problem ze to generuje konflikty i niech Pani ustali zasady i ogłosi rodzicom. Dżizas. Przecież to takie proste.
    Podziękowali 1Joannna
  • U nas w przedszkolu jeden wyznaczony dzień i też to jest raczej pilnowane. W szkole nauczycielka na pierwszym zebraniu zaznaczyła, że prosi, żeby dzieci nie przynosiły zabawek i egzekwuje to, bo nikt nie nosi.
  • Nie będzie zabawek to będą ciuchy,buty,przybory itp.
    Myślę,że problem jest gdzie indziej a błędem jest pozwolić wciągać siebie i dziecko w te gierki-przebijanki,bo inne mają to moje nie może być gorsze i kupujemy. Dla mnie to błąd i porażka. Wygrywają małe "lansiary" narzucające swoje mody i styl.
    Raczej powinno to iść w innym kierunku-budowania poczucia wartosci dziecka,pokazujac jego prawdziwe mocne strony,prawdziwe,wartosciowe cechy.
    Tak to się utrwala w dziecku,że w sumie chłam ma wartość,że musi pasować i dostosować się do nawet glupich trendów,żeby nie odrzucili.
    Myślę,że to rodzice głównie mają problem z poczuciem wlasnej wartości wchodząc w takie przebijanki i ulegając.
  • Cóż spodziewałam się tez takiej reakcji sama trzymam się tej linii generalnie , ale . Jak przed świetami pisałam ze nie kupujemy tego to tez odzew był ze dzieckiem jest się raz i oczyms marzy i żeby takim twardym nie być.no i racja.  I może to we mnie pracowało tak ze wyszłam z taka inicjatywa do nich. Ile rodziców tyle opini.. nie uważam ze kompleksy są czymś złym bardzo w tym wieku ale maja ich po same uszy i tak. Czemu nie sprawić im radości gdzie mogę.. wiedza co sadze o tych lalkach ale nie sa niekoszerna i podkreślam ze moim zdaniem maja ładne zabawki (np. Sylvsniany) których w dodatku te 'modne' jak to określa fa koleżanki nie maja..
    Podziękowali 1ewaklara
  • Nie chce żeby szachowały koleżanki ze maja lepsze , ale żeby miały jakaś by się moc z nimi bawic. Skoro chcą tak bardzo. Tłumacze ze na co takie koleżanki co to wyzywają ze gruba jest( a nie jest) co to wrzeszczą 'podroby', ale co z tego ze będzie sama siedzieć i się smucić w klasie bo gdzie indziej ma normalne koleżanki. 
  • @MAFJa, a nie ma w klasie jakiś normalnych koleżanek? Siedzieć zupełnie samemu w klasie, to jednak trochę przykro. Dzieci mają jednak duża potrzebę akceptacji. Może  wychowawczyni mogłaby trochę przyjrzeć się sytuacji?  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.