Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

18911131425

Komentarz

  • Pan Dzierżawski, prezes "STop Aborcji" twoierdzi, ze JKM i Duda popierają kompromis aborcyjny: http://www.stopaborcji.pl/roztropni-niszczyciele-cywilizacji/
  • A gdzie jest jakaś wypowiedź JKM na ten temat? Nie znam, jeśli masz, to poproszę. Dzierżawski pisze tak: Wśród drobniejszych niszczycieli fundamentów cywilizacji można wspomnieć Janusza Mikkego, zwolennika poligamii. Nic o aborcji, poza tym pierwsze słyszę, żeby program proponował wielożeństwo.
  • a Kukiz? rozmawialismy ze znajomymi...rzeczywiscie serce sie rwie do niego bo taki szczery... nie ma kija od szczotki w dupie jak wszyscy z wielkiej polityki... wypowiada sie tak normalnie.... ale tu widze ze Duda wrog narodu bo cos tamo in vitro mowi ze jako prezydent... bladzi oczywiscie... ale Kukiz wprost mowi ze wszedlby w koalicje z KAZDYM kto poprze JOWy... a tak to sie zaczelo na zachodzie wprowadzanie dewiantow adopcji homosiow itd... wlasnie tak... od koalicji komus komu nie zalezalo na kwestiach swiatopogladowych wogole... Kukiz wprost wzrusza ramionami.. "malzenstwo to kwestia nie moja.. tylko kosciola ktory je blogoslawi... in vitro? odpowiedz wymijajaca... itd... "..
    JKM lubilam w mlodosci.. teraz troche przejrzalam...
    a Duda? owszem plastikowy strasznie sie zrobil ale obawiam sie ze taka jego rola... ma byc kontrkandydatem komora..stonowany, dobra prezencja... bez wpadek... to wszystko kosztem pewnej naturalnosci...system w Polsce jest partyjny.. on ma wspierac przyszle rzady i nikt nie udaje ze inaczej jest... owszem nieidealny..
  • Zgadza się, Kukiz jakoś tak nie chce się określić. JOW to rzecz do dyskusji, nie uważam, żeby same w sobie rozwiązały problemy.
  • edytowano maja 2015
    /...wywiad jaki z Januszem Korwin Mikke przeprowadził wydawca „Najwyższego Czasu” Tomasz Sommer. Wywiad ten ukazał się pod tytułem „Korwin wolnościowiec z misją” (choć dogmatyczny monarchizm Korwina często sprzeczny jest z tym co zwykło się uważać za wolności polityczne, Korwin za ideał uważa monarchie absolutną i odrzuca model ustrojowy znany z Pierwszej Rzeczpospolitej).

    Zdaniem Korwina ojciec powinien wychowywać syna dopiero od 5 roku życia, wychowaniem córek powinna zająć się matka. Dla Korwina wychowanie religijne powinno też być domeną matki. Koedukacje znany publicysta uznaje w szkołach za szkodliwą (bo zabija ona popęd seksualny i agresje chłopców). Dziewczęta zdaniem polityka powinny uczyć się tylko do 15 roku życia bo kobiety do nauki się nie nadają - za to mogą wykonywać takie pożyteczne prace jak pielęgniarstwo. Dzieci według Korwina powinny pracować zarobkowo.

    Według Janusza Korwina Mikke „w każdej dziedzinie mężczyźni są lepsi” od kobiet. Korwin uważa ze kobiety powinny wykonywać czynności nie obciążające fizycznie ani psychicznie. Zdaniem publicysty kobieta nie może kierować, potrzebuje by ktoś nią kierował. Według polityka dopiero po menopauzie kobiety są zdolne do angażowania się w politykę na szczeblu lokalnym. Korwin głosi ze dla kobiet niezwykle korzystna jest poligamia, dzięki poligamii więcej kobiet ma szanse na potomstwo od atrakcyjnego partnera, dodatkowo więcej kobiet jest zdolnych do kopulacji niż mężczyzn (przez impotencje i homoseksualizm). Zdaniem Korwina poligamia powinna być zalegalizowana bo liberalizm jest ważniejszy od moralności katolickiej.

    W kwestii wieku dopuszczającego do prokreacji Korwin uważa że z kobietą można kopulować po pierwszej jej miesiączce, a chłopiec zdatny jest do kopulacji gdy wykształci mu się jabłko Adama. Publicysta uważa że prostytucja powinna być zalegalizowana a przepisy dotyczące małżeństwa należy znieść.

    Wiara i kościół nie są istotne dla Janusza Korwin Mikke. Wiara jest pewną konwencją mająca konsekwencje obyczajowe. Wszystkie religie odwołujące się Biblii (w tym i islam) są bliskie prawdy według publicysty. Korwin uważa że nie da się stwierdzić które wyznanie jest prawdziwe. Korwin deklaruje „że z awersją odnoszę się do kultu Matki Boskiej”. Kult Maryi zdaniem Korwina jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, jest herezją. Dodatkowo szacunek jakim darzona jest Maryja jest dla Korwina społecznie szkodliwy bo uzależnia mężczyzn od kobiet. Równie szkodliwy dla Korwina jest kult świętych. Korwin głosi że Bóg stworzył świat ale w niego nie interweniuje, a objawienia i stygmaty to dziwactwo. Chlubą publicysty jest to że nie czytał niczego co napisali święci. Nie z powodu wiary ale z powodów obyczajowych Korwin Mikke jest zwolennikiem powrotu łaciny do liturgii, popiera lefebrystów i celibat. Dla Korwina Mikkę wiara jest tylko skutecznym sposobem kontroli społecznej, kwestie teologiczne nie wzbudzają jego zainteresowania. Polityk deklaruje że do kościoła chodzi regularnie i przyjmuje komunie. Korwin twierdzi że „nie wierze, że Pan Bóg przejmuje się specjalnie tym, kogo Watykan uznaje za ''świętego'', a kogo nie”, a „obecny kościół właśnie się biurokratyzuje – i w obecnej formie odejdzie wraz z upadająca cywilizacją...
    ...Najlepszym ustrojem zdaniem Korwina jest monarchia. Według polityka monarchia chroni przed nacjonalizmem i antysemityzmem, rozwiązuje wszelkie problemy. Monarchizm publicysty jest powodem jego sympatii dla Rosji rządzonej po dyktatorsku przez Putina. Dla Korwina Rosja jest normalnym krajem bo jej ustrój to dyktatura, USA i UE to demokracje więc państwa nienormalne. Dla publicysty najgorszym złem jest demokracja. Według Korwina „monarchia nie prowadzi wojny, o której z góry wiadomo, że ją przegra”, monarchie wprowadzą kapitalizm by władcy mieli wystarczające środki na wojny....
  • No dobrze, ale czy to jest w programie? Od jakiego wieku ojciec ma zajmować się dzieckiem i reszta? Nic mi o tym nie wiadomo.
  • Ergo,

    Nie wiem, czy jest w programie, bo go nie czytałam. Od dawna nie wierzę w żadne przedwyborcze programy. Istotne są natomiast poglądy i przekonania kandydata, również jego dotychczasowe dokonania.
  • Kukiz gra do bramki PO. On chce każdemu dogodzić.
  • JKM jako jedyny ma jakies spojne przemyslenia w temacie gospodarki.
    Mam wrazenie, ze cala reszta podchodzi do spawy, jakby to byly wybory na katolika/ przykladnego obywatela roku. Duzo lania wody, malo konkretow.
  • Nawet Braun ma coś za uszami, ale co dokładnie, to wie Tomasz, tylko nie chce powiedzieć :)
  • jakby to byly wybory na katolika/ przykladnego obywatela roku.

    Takiego to już mamy :)

    Duzo lania wody, malo konkretow.

    Jeszcze ważne jest, żeby miał ładną żonę prześwietloną do czwartego pokolenia wstecz.
  • edytowano maja 2015
    Katolik nie może głosować na kogoś kto ma niekatolickie poglądy. Prosta sprawa. Braun w przeciwieństwie do innych kandydatów wypowiada się na wszystkie tematy od gospodarki, polityki miedzynarodowej na edukacji i wychowaniu dzieci skończywszy.
    Kandydaci pozasytstemowi poza Kukizem, który nie ma żadnego programu, pomysłu i zaplecza poza propagowaniem JOWów mają naprawdę spójne poglądy w sprawach gospodarczych. Chodzi więc o całą resztę. Dla mnie JKM któremu na stare lata odwala, zdradza żonę nie jest wiarygodny, kto w małej rzeczy jest nielojalny to i w dużej taki będzie. Może lemingom pasuje prezydent gej czy z kochanką, katolikom -nie powinien.
  • @Ergo



    Jeszcze ważne jest, żeby miał ładną żonę prześwietloną do czwartego pokolenia wstecz.

    Gorzej niż jest to chyba być nie może, nie dość że wieloryb, to jeszcze córka żydowskich esbeków.

    Kto chce poznać poglady JKW na wychowanie dzieci to polecam jego książkę "Vademecum ojca".
  • No to wybor jasny, bo cala reszta to barwieni lewacy.
  • Ale ja nie jestem ojcem, to po co mi vademecum :D Interesują mnie głosowania, które mają wpływ na moje życie, a nie pitolenie przy kielichu.
  • Chyba poglady, które ktoś publikuje w formie ksiązki to nie takie pitolenie.
  • Siedzę w rynku
    Mam wrażenie ze połowa mieszkańców, zwłaszcza tych młodszych wiekiem przybyła na spotkanie z JKM
    Nie było gdzie zaparkować
    Wlasnie przybył
    Oklaski :D
  • Wilk ma poglądy na gospodarkę identyczne jak JKM, jest wykształcony, katolik, wielodzietny (trójka małych dzieci), z rodziny chłopskiej. Sam doszedł do wszystkiego. Tylko charyzmy mu brak.
  • @Lila - chyba zdajesz sobie sprawę, że większość rzeczy, o których piszesz, zależy od polityków, prawda? Jestem pewna, że np. Duda większości tych rzeczy nie zmieni, no może nie podpisałby takiej konwencji genderowej, ale reszta byłaby nietknięta.
  • Wilk ma poglądy na gospodarkę identyczne jak JKM

    Tak, pisałam o tym, w końcu jeszcze niedawno był w jego partii ;)

    jest wykształcony, katolik, wielodzietny (trójka małych dzieci), z rodziny chłopskiej.

    Pierwsze to jeszcze rozumiem, ale jakie znaczenie ma cała reszta?
  • @Lila Jeśli nie ma żadnej nadziei, to po co cały ten wątek? :) Przecież sama kandydowałaś w ostatnich wyborach do Parlamentu UE.

    Prezydent może - plan minimum - blokować szkodliwe pomysły obecnej koalicji rządzącej.
  • edytowano maja 2015
    @Ergo niezupełnie może. Senat moze przegłosować prezydenckie veto.
  • edytowano maja 2015
    Jakie ma znaczenie że katolik, ma dzieci i wszystko sobie zawdzięcza?? Dla mnie kluczowe. Uczciwość, nie ku...stwo. Po tym widać jakie wartości są dla niego ważne. Ktoś kto miał 2 żony i kilka kochanek i nieślubnych dzieci też pokazuje jakie "wartości" ceni.
  • Gdyby to takie proste bylo, to Polska powinna byc rajem, wszak katolicki to kraj. A lewacka mysl gospodarcza kroluje. Nawet Radio Maryja lewakow popiera, bo katolicy (niby).
  • Nie wiem, ale wiele osob mysli, ze jak ktos deklaruje sie katolikiem, to automatycznie ma wlasciwe poglady na gospodarke. Niestety katolik (przewaznie) nie rowna sie prawicowiec.
  • Obecny prezydent jest katolikiem, paraduje w towarzystwie biskupów.
  • Jakie ma znaczenie, czy ktoś ma dzieci, na to, jak rządzi? Czy pochodzi ze wsi czy z miasta?

    W sumie to nic nie mam do tego Wilka.
  • Duda chadza na msze św. do kościoła św. Anny w Krakowie.
  • Tego nie wiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.