Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

1111214161725

Komentarz

  • @Turturek dam fotke JKM w wyjsciowej muszce ;)
  • edytowano maja 2015
    Fotki JKM też mnie nie interesują.

    Edit: kolorowe pisemka bez treści z fotkami, to w końcu domena kobiet, faceci wolą konkret.
  • @Turturek a mówią, że to mężczyźni są wzrokowcami ;;)

    dobrze czas skończyć te żarty w końcu poważny temat, przedwyborcza głupawka mnie dopadła.
  • Ogladajac debate dochodze do wniosku ze najbadziej odpowiada mi Marian...
    Tyle tylko ze uslyszalam o nim dopiero przy wyborach :( - to dla mnie troche za malo, ale kto wie jeszcze troche czasu zostalo.
  • A do Ogorkowej najbardziej pasuje Jarubas moim zdaniem.
  • Mnie się podoba niski głos Brauna.
    Debaty nie oglądałam czy Kukiz był w garniturze???

    A tak swoją drogą gdyby Kukiz wygrał to byśmy za granicą mieli prezydenta ciasteczko.
  • Hmmm...najbardziej podoba mi się JKM w debacie, tylko że jest zlamasem.
  • Używają tego samego podkładu?
  • @Adam - no dobra daj tą podpowiedź nr 2, 3 i 5
  • w debacie sensownie wypadł Wilk
  • Najpierw warstwa pierwszego wrażenia. Sympatyczni panowie z debaty: Braun, Wilk. Widzę ich za 40 lat jak ciepło opowiadają bajki gromadce wnucząt. Miło posłuchać, ale tłumów za sobą nie porwą. Nie to, co Kowalski - konkret! JKM-a znam, Kukiza też - krótko i na temat, choć Kukiz jak zwykle się plątał. Palikot sprawnie mówił, ale to stary wyjadacz w końcu. Ogórek - jaka ładna intonacja. Duda - mdły, niezauważalny. Jarubas - jeszcze gorzej. Tanajno - dobra dykcja.

    W skrócie:

    Braun - loże, masoni, godło
    Duda - jakieś slogany, nawet nie pamiętam, co mówił
    Jarubas - parę oklepanych tekstów, no i dlaczego krytykuje obszary, za które odpowiada jego własna partia?
    Palikot - precz z kościołem, zerwać konkordat, czyli nic nowego
    JKM - nie dla podatków dochodowych i wysyłania broni na Ukrainę + obiecał, że wycofa się z wyborów na rzecz Kukiza, jeśli w wyborach w UK okaże się, że JOW-y nie oznaczają dominacji dwóch partii
    Kukiz - JOW-y, dość partiokracji
    Ogórek - nie będzie wetować ustaw światopoglądowych ani zaglądać obywatelom do sumień
    Wilk - niskie podatki, uwolnienie gospodarki, przywrócenie trójpodziału władzy
    Kowalski - czołem Wielkiej Polsce! :) przywrócić Polsce majątek narodowy. Był jeden dobry tekst - zabiorą nam polską ziemię, polskie kopalnie, stocznie, a zostawią tylko polskie obozy koncentracyjne
    Tanajno - o czym on gada?

  • Wilk byl ok, ale wstep i zakonczenie mial strasznie sztuczne. Poza tymwyobrazcie go sobie w rozmowie z Putinem na przyklad. Dla mnie wilk programowo jest super, ale brak mu tego czegos, takiego charakteru.
    Mi odpowiada prezydent decyzyjny, przywodca, majacy wlasne zdane i nie obawiajacy sie go wyrazac. Ktos z charakterem.
    Myslalam o Braunie, ale nie widze go w tej roli. Po tej debacie mysle ze wybor bedzie miedzy JKM a Marianem.
    ...
    Swoja droga Kukiz wypadl fatalnie, chociaz przyznaje ze wczesniej tez uwazalam go za raczej zart wyborczy. Myslicie ze straci swoje poparcie?
  • Dla mnie Kukiz wypadł lepiej niż przewidywałam.
  • po debacie..jakos tak zaczelam zastanawiac sie nad Wilkiem. ...
  • edytowano maja 2015
    Marian Kowalski wyszedł najlepiej. Stanowczy, konkretny, silny, typ przywódcy. Sensowny i logiczny też Wilk ale bez charyzmy.
    Duda sztuczny do bólu. frazesy i populizmy. Jarubas wystraszony. Tanajno awanturnik. Korwin jak to Korwin. Ogórek ładna i sztuczna. Kukiz jak zwykle nieskładny trochę, ale przyniósl rozkladane krzesełko(żeby na nim stanął Komoruski) jakby jednak zechcial się pojawić. Palikot palił głupa jak zwykle i apelował do dewiantów.
    Trochę rozczarował mnie mój kandydat-Braun. Takie krótkie i szybkie wypowiedzi nie sa dla niego, on się długo rozkręca. Za dużo o wierze i Kościele (chyba celował w moherów) za mało o gospodarce, broni jądrowej, polityce zagranicznej. Ale w sumie nie tak najgorzej też.
  • Kan. 1398 - Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa.
    ---
    @Gregorius: To jest naciągane jak stare gacie. Spytaj jakiegokolwiek kanonisty - chodzi o panią co sobie skrobie i o lekarzy co jej skrobią.

    Nie podpada pod to polityk, który np. się wstrzymuje od głosu, ani pani sprzątaczka w sejmie, w którym przegłosowuje się wprowadzenie aborcji.

    Taki polityk natomiast zasługuje na sprawiedliwą karę za zgorszenie i publiczne grzechy, ale na to jest inny kanon, a kara musi zostać zasądzona i nie następuje de iuris.
  • Czaicie gdyby PREZYDENT Polski nazywał się Marian Kowalski?

    Kwintesencja polskości B-)

    Czołę więlkię Polscę!
  • PawelOdOli pytałem kanonisty. Z resztą Kongregacja Nauki i Wiary w osobie niejakiego kard. Ratzingera potwierdziła: pod ten kanon podlegają politycy głosujący za i podpisujący ustawy o aborcji i in vitro.
  • Niesamowity film z Braunem, nagrany na stacji metra, które co chwila robi straszny hałas. Kolejny odcinek proponuję nakręcić na poligonie podczas ćwiczeń artylerii.

    http://gloria.tv/media/KCjcH1rbH1N
  • Duda z drugim Dudą składał wczoraj hołd związkowcom. No ale jeśli on przejdzie do drugiej tury, to trzeba będzie na niego głosować, niestety.
  • Bronek taki pewny, że będzie w drugiej turze, na pewno już ustawione co trzeba.
  • @Ergo drugiej tury nie będzie. Całe te wybory to cyrk dla ubogich (na umyśle). Właściwie mogły by się nie odbywać. Odpowiednie loże już wybrały zwycięzce
  • edytowano maja 2015
    Jeśli coś pójdzie nie tak z założeniami hmmm odpowiednich lóż to mam nadzieję że Bronek do drugiej tury nie wejdzie.
    A jak nie wejdzie i będzie taki np Kukiz i Duda?
    Wczoraj czytałam artykuł bodajże na interii że taki scenariusz jest prawdopodobny.
    Wtedy na pewno nie oddam głosu Dudzie choć z Kukizem nie zgadzam się w wielu punktach.
    I co prawica się podzieli?
    Duda nie podoba mi się z racji braku chęci walki z jakimkolwiek systemem.
    Co u Dudy zrozumiałam?
    Zasiłki dla rodzin, obniżenie podatków, główny nurt w polityce chyba unijnej bo jakiej innej w obecnym systemie?, zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tyś złotych, uzdrowienie NFZ ale nie wiadomo jak.
    Za mało jak na program partii, który mnie by zadowolił. Nie jest to partia prawicowa. Nie są to postulaty prawicowe.
    Najbardziej mdły to Jarubas. Lawirowanie i praktycznie zero konkretów, no jak cały PSL.
    Wilk dobrze gada ale charyzmy zero, Kowalski mi się podoba, to by było coś...
    Fajnie zobaczyć że aż tylu kandydatów nie zgadza się z tym co jest obecnie i jak wielu prawicowców staje do wyborów.
    Nawet dr Ogórek wypada mało lewicowo jak na SLD :)
    Jedyny lewak to Bronek, Palikot, Jarubas i Duda mimo wszystko.


  • Żeby było śmieszniej to moim zdaniem pan Duda wypadł na większego lewaka niż pani Ogórek.
    Z tym że jakoś nie wierzę w wolne wybory w Polsce.
    Tylko mam straszna nadzieję że będę miała do czego wracać.
    Bo bardzo chciałabym wrócić.
  • Jarosław Kaczyński we „wSieci”: „Udał nam się Duda. Będzie prezydentem energicznym, aktywnym. Prezydentem ciężkiej pracy i dialogu”

    http://wpolityce.pl/media/243332-jaroslaw-kaczynski-we-wsieci-udal-nam-sie-duda-bedzie-prezydentem-energicznym-aktywnym-prezydentem-ciezkiej-pracy-i-dialogu

    Udał się :D
  • Paweł Michowiecki
    Z cyklu: Emigracja głosuje na Korwina (Szwajcaria)

    Dziś spełniłem świadomie swój obywatelski obowiązek i zagłosowałem korespondencyjnie.

    Dlaczego głosuję na Korwina? Bo w Szwajcarii widzę jak działają w praktyce postulaty, o których mówi. Niskie podatki oraz proste regulacje dla firm zdziałały cuda dla tego kraju, choć Szwajcaria, mimo że jest na wysokim poziomie rozwoju, mogłaby pójść jeszcze wyżej. Lecz Szwajcarom starcza to, co już mają, bo musieli by wpuścić jeszcze więcej emigrantów, których i tak jest tu sporo. Gdyby nie emigranci, Szwajcarska gospodarka by daleko nie zaszła z braku rąk do pracy w porównaniu do ilości zapotrzebowania przez firmy. Polska mogłaby być na dużo wyższym poziomie, bo w porównaniu ze Szwajcarią mamy większe tereny, więcej pracowitych i kreatywnych ludzi, dobrą ziemię pod rolnictwo, własne złoża jak węgiel, ropa, gaz, złoto, srebro, platynowce i mnóstwo polimetali potrzebnych w przemyśle oraz liczniejszy naród. No i oczywiście świetnych wynalazców. A wystarczy, żeby państwo się po prostu nie wpierniczało i poszlibyśmy szybko w górę w 10 - 15 lat prześcigając Szwajcarię pod względem ekonomicznym. Szwajcarom kiedyś było ciężko, ale im się chciało. A czy nam się zechce to zależy od każdego z nas.


    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1012984472069833&set=a.1012988898736057.1073741838.100000748680379&type=1&fref=nf
  • @TiE ja to wiem. Najstarsza chce wracać, mimo że w system się idealnie wpasowała. Nie chce słyszeć o mężu spoza Polski, co u piętnastolatki cenne.
    Reszta jeszcze mała na tyle że nie zagraża to powrotowi przynajmniej do końca podstawówki.
    Na emeryture pewnie wrócę jak mi nie przeleją składek do ZUS :)
    Jeśli wcześniej to wolę żeby do Polski chciało się wracać.
    I nie o to chodzi że mi tu jakoś szczególne źle, tylko jakoś wolę być u siebie. Póki co w Polsce u siebie też nie byliśmy, więc póki co wszystko jedno gdzie mieszkam.
    Jakby zmienił się system to chętnie bym wróciła.
    Na obecne czasy dla dobra moich dzieci wolę mieszkać tutaj.
    Koniec OT
  • problem jest taki, że wiekszośc spoleczenstwa nie jest taka jak większośc tutajeszego forum. i osoba, ktora bedzie glosila postulaty w 100% w zgodnosci z KK nie tylko nie przejdzie do drugiej tury ale pewnie i nie przekroczy 3%. Duda nie moze byc radykalny bo to calkowicie przekresli jego szanse.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.