Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

1131416181925

Komentarz

  • edytowano maja 2015
  • edytowano maja 2015
    Ja i tak będę głosować na Brauna, bo to najlepszy wybór wg mnie. Moze nie powinnam pisać publicznie o swoich wątpliwościach. Wiem od znajomych, którzy ich znają że długo się prowadzali, ale nikt nie wie z nas jakie tam były relacje. Na pewno znają się min 6-7 lat bo już wtedy żona B była montażystką jego filmów. Podczas zatrzymania kilka lat temu w jego mieszaniu pisano o "żonie". Ślub był na początku grudnia (cywilny podobno w sierpniu) wtedy kiedy decyzja o ubieganiu się o prezydenturę. Widziałam też cytat (nie wiem na ile prawdziwy) gdzie B mówi że skrzywdził najbliższe osoby poprzez zaniechanie(ślubu ja myśle) i zgorszenie innych. Dla mnie to dziwne że facet w tym wieku zwleka z decyzją o małżeństwie, ale jak mówię nie wiadomo jakie relacje i motywy tam były.
    W każdym razie nawet życie w konkubinacie czy przedłużajacym się narzeczeństwie jest złe ale jak dotyczy dwóch osób wolnych to co innego niż związek z rozwodnikiem czy zdradzanie żony (zwykłe k..stwo jak u JKM)
    Tu z jakiegoś forum cytat" Braun od niedawna, po kilku dekadach życia, za które publicznie przeprosił na swojej stronie mówiąc o zgorszeniu jakiego się przez tyle lat dopuszczał, może w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. I już zabiera się za nauczanie „maluczkich”. Mentorskim tonem zaleca czytanie pism Stolicy Apostolskiej."
  • Ale prezydent to nie rząd. Jakoś prezydenta widzę jako osobę o konkretnych poglądach i w polskim przypadku jako najwyższego kontrolera tego co robi rząd.
    U nas nawet sejm jest drugoplanowy. To rząd ma u nas władzę i włada za pomocą dekretów które sejm, senat i prezydent przyjmują praktycznie bez mrugnięcia powieką.
    Jestem przeciw Dudzie tak jak przeciw Komorowskiemu. Nie przepadam za socjalizmem a PiS i PO niewiele się różnią. Wprawdzie Duda to mniejsze zło ale zło
  • Podobnie było na Islandii, zamiast ratować banki przed bankructwem, a ludzi zadłżuć ukarano więzieniem bankierów i polityków, postawiono na bogactwa naturalne kraju, a gospodarka nadspodziewanie dobrze się rozwija.
  • edytowano maja 2015
    Znalazłam ten wywiad z Braunem
    http://pressmix.eu/2015/04/14/grzegorz-braun-nr-1-na-liscie-kosciol-szkola-strzelnica/

    "...Czy jest coś z czego jest Pan na tej drodze dumny, albo coś czego się wstydzi?

    Pan Bóg strzegł – w życiu politycznym nie zabrnąłem w sytuacje, które teraz przyprawiałyby mnie o rumieniec. Do żadnych zbrodniczych i złodziejskich organizacji nigdy nie należałem, nie stawałem po stronie silniejszego, nie mam wobec nikogo żadnych zobowiązań, które ograniczałyby moją niezależność. Co innego w życiu prywatnym – popełniłem wiele błędów i zaniechań, nie bez krzywdy najbliższych mi osób. Do najpoważniejszych grzechów należą wieloletnie zaniedbania w moim życiu rodzinnym i religijnym. Odwlekając męskie decyzje zawiniłem wobec Boga i ludzi, przez lata dałem z pewnością wiele powodów do zgorszenia. Na szczęście dostałem czas na poprawę i cudem otrzymałem wsparcie – w osobie mojej żony, Aleksandry. Czy mam z czego być dumnym – to się w swoim czasie okaże. Pracujemy przecież, Panie Redaktorze, nie na emeryturę, ale na nekrolog (śmiech)..."
  • edytowano maja 2015
    TiE
    Braun deklaruje antysystemowość , czyli obalenie porządku III RP, budowę nowej państwowości. Nie będzie zatem mówił o tym jak naprawić istniejącą służbę zdrowia, czy zreformować ZUS, itp.
    W czasie tej debaty (a właściwie przedstawienia kandydatów) miał on inny cel, niż np. Duda- realny kandydat na prezydenta RP.
    Chciał wykorzystać tą okazję do zaprezentowania się milionom widzów i starał się wyróżnić czymś, co zostanie zapamiętane. I nie należy mu wypominać, że poruszył niekoniecznie najpoważniejszy problem - wizerunku Orła Białego.

    Warto też przypomnieć, że Braun wprost rzucił hasło - NIE dla żydowskich roszczeń wobec Polski! Sprawa niewątpliwie istotna, a chyba nikt w telewizornianych komentarzach nie odważył się skomentować tego problemu.

    Słowa profesora Andrzeja Nowaka - "jeżeli nie nastąpi zmiana na urzędzie Prezydenta RP, to nastąpi koniec demokracji w Polsce" - są najwyższym ostrzeżeniem.
    W tych słowach jest istota zagrożenia, przed jakim obecnie stoimy.
    Druga kadencja Komorowskiego nie będzie tylko "przegraną kandydata PiS". Oznacza "zabetonowanie" polskiej sceny politycznej na długie lata i wejście w fazę dyktatury RP.
    Nie będzie mowy o żadnym rządzie technokratów.




  • Moim zdaniem wystarczy przeczytać dlaczego Braun zdecydował się kandydować.
    I to co podkreśla na każdym kroku: nikt nie zaprosilby człowieka o takich poglądach do reżimowych mediów gdyby nie ustawowy czas kampanii kandydatów na prezydenta. Ja nie wiem czy on w ogóle wierzy w zwycięstwo, moim zdaniem nie, tylko przedstawia zupełnie inny świat niż widzą go prosystemowcy i pokazują media. To ważne. Bo to taka próba obudzenia Polaków. Myślę że jedna z ostatnich szans na to.
  • Ale dlaczego Duda to jedyny "realny" kandydat? Bo ma duże poparcie wśród słuchaczy RM, a to pewna duża liczba głosów? Jak Krzaklewski (nota bene kandydował później z listy PO).
  • Radio Maryja ma realny i duży wpływ na prawicowy elektorat którego jest około 30%.
    Tyle mniej więcej zyskują prawicowi kandydaci ot tak na starcie. To część społeczeństwa która nigdy nie zagłosuje na lewicę czy liberałów.

    Liczę na to że zwolennicy Komorowskiego zostaną w domu. Wiem że to perfidne, ale wolę takie zwycięstwo niż żadne.
  • edytowano maja 2015
    Czy to Braun nie jest aby zwolennikiem monarchii ?
    Ciekawe kto miałby być polskim królem ? Wyłoniłby się po jakiejś wojnie domowej?
    Wielu chciałoby być królem. Ja też. A czemu nie ?
    Zupełnie tej nowatorskiej koncepcji Braun jakoś nie rozwinął.

    To bardzo ważna zmiana ustrojowa. Jeśli rozpatrujemy ją jako marzenie i ciekawostkę to proszę bardzo. Tylko, że prezydent ma być pragmatycznym politykiem, a nie marzycielem.
  • edytowano maja 2015
    Najbardziej pragmatyczne są panie lekkich obyczajów. może jedną z nich na prezydenta ?
  • Nie zgadzam się że są pragmatyczne. Niby w czym się przejawia ich pragmatyzm ?
    w uległości alfonsowi ?
    wybieraniu pierwszego z brzegu ?
    czy wybieraniu najbogatszego ?
  • edytowano maja 2015
    Braun jest monarchistą. Uważa że monarchia jest właściwym ustrojem dla Polaków. I w sumie patrząc na historię trudno nie przyznać mu racji...
    Natomiast, @zbyszek, Braun nie chce wprowadzić monarchii na siłę. Proponuje króla wymodlić a nie ustanowić siłą. Proponuje furtkę w konstytucji RP żeby w razie powrotu króla mozna było zmienić ustrój, na wzór Konstytucji kwietniowej.
    A politykę chce uprawiać w demokracji.
  • A strzelnica wziela sie stąd że w Polsce jest odwrotnie niż w Szwajcarii: broni mało i niewielu potrafi strzelać a w dodatku wojna w sąsiednim kraju w którą chce nas wplątać zachód.
  • Praca będzie jeżeli powystrzela się wszystkich zdrajców, którzy cały czas działają na niekorzyść Polaków np. sprzedają/sprzedali Polskę i wszystko co się w niej znajduje. Sprzedaż polskiej ziemi i naturalnych zasobów w toku.
  • Jakaś sprawiedliwość musi być, a jeśli nie, to mamy całkowitą bezkarność i dziadostwo np. brak pracy, o której piszesz. Bo nie ma zakładów pracy, a niedługo jak zdrajcy będą rządzić, to nie będzie ziemi, ani nawet tego co pod ziemią.
  • Nawet magmy nie bedzie.
  • Trzeba powiedzieć, że jak wygra Duda, to będzie zwycięstwo. Bo nie wygra Komorowski. Ale straciłam nadzieję. Elektorat Komorowskiego pójdzie na wybory.
  • No i są jeszcze znikające długopisy i głosy nieważne.
  • I ruskie serwery.
  • I głosowanie korespondencyjne.
  • edytowano maja 2015
    Śmiesznie czytać ja ludzie wypowiadają się na temat programu kandydata nie znając go. Demokracja to faktycznie nieudany ustrój gdzie nieświadomi i głupi mogą decydować o pozostałych, bezmyślnie głosując lub wcale nie chodząc na wybory.
  • Dlaczego strzelnica.

  • Obejrzyj sondy uliczne robione przez ludzi Korwina. To jest dramat co ludzie odpowiadają.

    A nawiązując do wspomnianego wcześniej braku klasowości, było o tym na jednym ze spotkań. Po II WŚ rolę szlachty próbował wziąć na siebie kościół, ale nadal jest potrzeba odtworzenia tej grupy. Przy czym obecna szlachta, to nie Ci co powiewają papierkami znalezionymi w archiwum, a posiadacze istotnych majątków i dbający o interes Polski.
  • TiE, jeden komuch, jeden narkoman i jedna pani pracownik naukowy, która ogląda tylko TVN i twierdzi, że kaczkowcy są bardzo niesympatyczni. To 3 osoby znam.
  • Gdansk. Osobisvie 3 osoby mi powiedzialy ze zaglosuja na Komorowskigo. Wiele innych osob deklaruje ze na niego zaglosuje. Ludze sie ze tylko mowia a zrobia co innego w koncu urzedssy wiec krscxa jak iwsxyscy inni
  • papka dle lemingozy

  • kto nie przeczytał książki Sumlińskiego niech tu nie mędrkuje
  • Ja trzymam ją na wierzchu w firmie, żeby każdy kto przychodzi zobaczył. Cieszy się dość sporym zainteresowaniem, chociaż wiele osób nawet nie słyszało o Sumlińskim.
  • a szkoda
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.