Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kogo wybrać w I turze wśród prawicowych kandydatów na Prezydenta

1121315171825

Komentarz

  • @Małgorzata prezydent nie majakichkolwiek uprawnień aby cokolwiek zmeniać. To tylko taka fasadowa funkcja
  • Nie bądźcie tacy pewni.

    Prezydent może odmówić podpisania ustawy szkodliwej dla ludzi, np. Komorowski podpisał ustawę "antyprzemocową" na mocy której dzieci Bajkowskich trafiły do bidula.

    Ma uprawnienia zatem? Ma! I ludzie odczuwają to na własnej skórze.
  • @Aniela

    dokladnie i nie zapminajmy jeszcze o podpisanej ustawie o podniesnieniu wieku emerytalnego czy tez podatku Vat na produkty dzieciece.

  • @Aniela jeszcze raz: nawet jesli prezydent coś podpisze to ostatnie słowo ma senat.
  • Nie Senat, tylko Sejm może odrzucić weto Prezydenta. Senat może dokładnie nic. Jeżeli Senat wprowadza jakieś poprawki do ustaw, to one i tak są głosowane potem przez Sejm.
  • A jak Prezydent coś podpisze, to już Parlament nie ma nic do tego. Można ewentualnie wnosić sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.
  • jeszcze raz: nawet jesli prezydent coś podpisze to ostatnie słowo ma senat.
    -----------------

    @Gregorius bredzisz miszczu...
  • edytowano maja 2015
    W wiekszości opinii zgadzam się z autorem. Dla mnie jednak Braun był najlepszy.
    To prawda, że był wyraźnie zmęczony i bez formy.
    Odniosłam wrażenie, że nie tyle był "wycofany", co bawił się świetnie.
    Ten luz i dystans też dodawał mu "uroku".
    Jego przekaz był w stu procentach spójny i jednoznacznie dedykowany.
    Mówił hasłami, prostym przekazem, dobitnym podsumowaniem.
    I jak zręcznie wykorzystał slogan "zgoda buduje", mówiąc o radzie prezydenckiej.
    Jeśli Braun to, co do tej pory zdobył umiejętnie zagospodaruje, to na jesieni może być ciekawie.

  • edytowano maja 2015
    Dla mnie nie ważne co wygadują politycy. Jeden zaspał bo szukał w kartkach inny mówił ciągle o emeryturach i służbie zdrowia. Trzeci chciał zlikwidować ZUS ciekawe co na to emeryci. Czwarty pomylił poglądy JKM z Braunem w kwestii prymasa-króla. Ktoś inny mimo że kobieta wypadła jak osoba bez uczuć i emocji.

    Nie to jest ważne co mówią, ważne co robią, jakie mają zaplecze polityczne. Czy zrobią to co mówią.
    Braun - brak zaplecza politycznego, niewiele osób podziela jego poglądy. Jedynie część przedsoborowych katolików jakieś 5% - 10% społeczeństwa.
    JKM - obawiam się że będzie dyktatorem i zlikwiduje demokracje a sam ogłosi się JegoKrólewkąMością, po czym wyśmieje się ze swoich wyborców. Kiedyś nawet zapowiadał że tak zrobi. Właściwie trudno powiedzieć co zrobi. Spiknie się z Putinem. Wyrzuci na bruk tak z dnia na dzień masę urzędników, a z czego oni będą żyli w okresie przejściowym ? Ja jestem urzędasem i nie mam oszczędności.
    Komorowski - robi to co każą mu koledzy. Bardzo niekompetentny figurant.
    Kowalski - dobrze mówi, pewnie ma nawet rację, słaby merytorycznie w niektórych kwestiach. Słabo zorganizowane zaplecze polityczne, rosnące w siłę z dnia na dzień. Takiej prawicy jednak nie ufam bo może być dużo agentury. Ten ruch polityczny musi dojrzeć, dorosnąć.
    Duda - doświadczony polityk, dyplomata. Dobrze się prezentuje. Gdyby nie był z PiS to by wygrał w pierwszej turze. Obawiam się że da się kierować partii. Ponieważ najbardziej mi się podoba to nie widzę u niego teraz wad.
    Kukiz - Zjednuje sobie ludzi, Jego poparcie może nie wytrzymać do wyborów parlamentarnych. Szczery, prezentuje się jakby był jednym z nas. Bardzo słaby merytorycznie, jego zaplecze polityczne jest wielką niewiadomą. Jakie jest duże i na co je stać. Wygląda na pożytecznego idiotę.

    resztę kandydatów pominę milczeniem.
  • Ojej czy to znaczy że jestem przedsoborowym katolikiem? Nigdy tak o sobie nie myślałem ;))
  • powiedzmy tradycjonalistów. Może nie rozwijajmy tematu w tym kierunku. bo będzie 1000 wpisów zupełnie nie o kandydatach.
  • @BabUska dziękuję za film, podoba mi się tu Pan Braun.
    Ogólne moje przemyślenia są takie, że nie ma i nie będzie kandydatów doskonałych ale bardzo mnie dziwi postawa większości tu dyskutujących, którzy takiego ideału szukają . Nie znajdą.
    Podobnie z twierdzeniem, że "nie będę głosował" no to już bez sensu kompletnie, jestem zaskoczona, Królestwo Niebieskie to będzie owszem ale w Niebie.!! Tu na ziemi musimy działać, nie chować się pod kocem i narzekać tylko m.in. głosować! !! Katolik, wielodzietny i nie głosuje!!!
    Ja głosuję na Dudę. Ktoś pisze, że "gładki", Duduś" , no bez sensu , co to za zarzut? Chyba dobrze, że tak wygląda i dla mnie On jest wystarczająco energiczny. Jeszcze raz podkreślam ideałów nie ma , a naszym obowiązkiem jest iść na wybory i choć spróbować odsunąć te nierządy od Polski !
  • @zbyszek nie ma czegoś takiego jak przedsoborowy katolik. śa po prostu katolicy i (mentalni) protestanci
  • Jedynie część przedsoborowych katolików jakieś 5% - 10% społeczeństwa.

    ??? Skąd takie dane? To bardzo dużo. Poza tym Braun ma niską rozpoznawalność.

    Wyrzuci na bruk tak z dnia na dzień masę urzędników, a z czego oni będą żyli w okresie przejściowym ? Ja jestem urzędasem i nie mam oszczędności.

    Wowo, ale argument...ale nie dziwi. Przecież ktoś na tego Bronka głosuje.

  • edytowano maja 2015
    @Tomasz, Braun nie był zestresowany czy wystraszony w czasie debaty. To na pewno. On tak mówi i już. Długo się rozkręca więc traci w formule gdzie trzeba szybko i dużo powiedzieć. Też mam wrażenie że dobrze się bawił. Widziałam łącznie kilkadziesiat godzin jego wystapien i na żywo. Byłam wczoraj na jego konwencji wyborczej. Szarmancki bardzo, a żona urocza. Widać że już zmęczony bardzo ta kampanią.
    Ja mam jeden zgrzyt w związku z jego osobą, chodzi i ślub przed kampanią, jak Tuska. W świetle jego religijności zgrzyta, bo był w wieloletnim związku. Ale przyznał kiedyś w jednym wywiadzie, że w sprawach rodzinnych i religijnych wyrzuca sobie zaniechanie, zgorszenie innych, brak męskich decyzji. Nie ma ideałów ale dobrze chociaż że nazywa rzeczy po imieniu teraz.
  • @apolonia no właśnie, jak napisałaś , ideałów nie ma. Ale nie głosować i być biernym to grzech zaniedbania, zwłaszcza, że jest szansa odsunąć PO od władzy.
  • Ja głosuję na Dudę. Ktoś pisze, że "gładki", Duduś" , no bez sensu , co to za zarzut? Chyba dobrze, że tak wygląda i dla mnie On jest wystarczająco energiczny.

    Tylko że pan Duda wiele nie zmieni. Tzn. jesli chodzi o sprawy światopoglądowe, to różnica na plus w porównaniu do Bronka, ale jeśli mówimy o zusach, służbie zdrowia, łatwości prowadzenia legalnego biznesu, to nie spodziewałabym się fajerwerków.On poprawny jest poprawny i tyle.
  • @Ergo ale bądźmy realistami , wybieramy prezydenta! A realną władzę będzie miał parlament i dobrze byłoby aby tam dostali się odpowiedni ludzie z którymi mógłby współpracować Prezydent. Zresztą dajmy mu szansę, może będzie sprawnie organizował swoje zaplecze z odpowiednimi fachowcami. Co daj Boże :)
  • A może się nawrócił niedawno? Kto z nas jest bez grzechu...
  • Zastanawiałam się nad tym Wilkiem, ale jednak tradycyjnie dam szansę JKM, bo następnej może już nie mieć :)
  • Tak szczerze to mocne wątki religijne w Brauna wypowiedziach dopiero słychać od niedawna.
  • Kowalski ciekawa Postać. Z porostego ludu, znaczy wszystko osiagnal sam bez żadnych koneksji. To zdecydowanie przemawia za nim.
  • Wiesz Tomasz, ja myślę że to jednak szczera przemiana bo w kraju gdzie jest 90% katolików, ale 70 % z nich to katolicy"ale" majacy swoje zdanie na temat aborcji, in vitro itp pogan de fakto takie poglądy są bardzo konserwatywne, niemodne, obciachowe dla większosci . Gdyby był wyrachowany byłby bardziej liberalny jak Duda czy Komorowski(to juz całkiem lewak) ATy jak myślisz, ja inna przyczyna tego może być?
  • @apolonia - sprawdza, czy taka nowinka chwyci :)
  • edytowano maja 2015
    Czyja dobrze słyszę, taki wieeeelki katolik, a żył w związku niesakramentalnym na kocią łapę przez tyle lat ? A teraz jak są wybory to sobie przypomniał ?

    Ktoś taki wygląda bardziej na agenturę niż na prawdziwego katolika. Postawili go na odcinku walki z Kościołem to i walczy i nawet ożenić się trzeba to i się ożenił.

    Uważajcie na tego człowieka.

    Apolonia dzięki za info - przydałoby się jeszcze źródło.
  • @zbyszek wszyscy są podstawieni. inaczej byś ich nie widział w TV
  • Wszyscy gramy w tą grę - demokracja. Kto nie gra tego ograli i tak.

    Gregorius może utworzysz swoje państwo. Mówię poważnie.
    Ostatnio słyszałem o dwóch.
    http://natemat.pl/139807,nowe-panstwo-w-europie-liberland-ma-byc-balkanska-oaza-wolnosci
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Sealand
  • edytowano maja 2015
    TiETo chyba oglądaliśmy inną debatę.
    MałgorzataJa chce na tym stanowisku prezydenta z mocną wizją Polski i realizację A nie katechetę

    Według mnie był jedynym, który przedstawił wizję państwa, nie koncentrując się na szczegółach takich jak podatki, emerytury, itp. Istotnych, ale wtórnych w stosunku do celów do jakich powinno państwo dążyć. A że jako jedno z narzędzi jego realizacji proponuje modlitwę i zaufanie do Boga? Trzeba spojrzeć na to z w kontekście tego co dzieje się w laicyzującej się Europie
    Z drugiej strony, jakże chętnie w kontekście upadku komunizmu powołujemy się na słowa Jana Pawła II: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!
    Oczywiście Braun to nie Jan Paweł II, ale jeżeli mówi o tych samych środkach?
  • edytowano maja 2015
    Oczywiście to niemożliwe, Wystarczy gonić i dawać po łapach złodziejom i obcemu kapitałowi. Promować swoich czyli polskie firmy. Robić to z premedytacją.

    Bardzo ważny argument
    Orban odniósł sukces wbrew przewidywaniom i opiniom MFW i Banku Światowego.
    A nawet odrzucając ich tak zwaną "pomoc".

    Gospodarka sama się rozkręci. Rząd ma tylko oczyszczać przedpole.

    W naszych czasach przepływ kapitału jest niezwykle szybki więc i rozwój Polski będzie szybki nie trzeba czekać, aż 12 lat.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.