Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

191012141529

Komentarz

  • @formatka Irenka piękne imię, ładnie brzmi, fajne zdrobnienie. Zastanawiajace, dlaczego nie jest bardziej popularne:) nie znam żadnej Irenki, więc nie pomogę, tyle tylko, że piękne:)
    @Kalinosia chyba cię przebijam w braku " kreatywnosci" wzgl imion "neonskich":)
  • @Katarzyna ma małą Irenkę - no już nie taką małą
  • Serio nie rozumiem. Napisałam jak w wątku jakie moim zdaniemi są nieudane imiona dla dzieci a Wy mi tutaj zaraz nie wiadomo co. No i fajnie że macie inne zdania.
    Super że znacie fajne Maje. Klementyny i Tekle.
    Przecież Waszym dzieciom nie daje imion.
    Wąski mam tylko zakres rolerancji na imiona.
    Tyle w temacie.
  • @Silesia, po co nerwy?

    @formatka, urodziłam Irenkę 6 miesięcy temu. Ludzie są raczej zdziwieni tym imionem ale od razu dodają że piękne. A córeczka urocza. :x
    Przynajmniej wiem że na placu zabaw gdy zawołam córeczkę tylko ona mi odpowie. Chyba ze będzie tak nieposłuszna jak starsi. :D Ale to już inny temat.
  • Moja Irenka ma już prawie 7 lat. Bardzo charakterna dziewczynka.
  • a bo wszystko mozna napisac grzecznie i nie... mozna powiedziec ze jakies imie nie brzmi mi, ciezko by bylo mi sie przyzwyczaic, ew. nie podoba mi sie... mozna tez napisac ze jest infantylne, patologiczne albo ze "to imie dla psa".. wyczuwac letka roznice? :)
  • A wracając do tematu - nieudane ,to takie , z którym dziecko dziecko (a potem dorosły) źle się czuje. Którego nie lubi ,wstydzi się go ale po prostu mu nie leży.
  • Tylko , że to bardzo subiektywne. I bądź tu rodzicu mądry :-?
  • znam jedna Gośkę, co ma w dowodzie Marzena i drugą, która miałaby Genowefa, gdyby nie zmieniła, różnie to...
  • Miałam ambiwalentny stosunek do mojego imienia, póki nie poznałam jego znaczenia (perła :x )
  • Adasiów? Wojtków? Już jest mnóstwo, przynajmniej w moim otoczeniu.

    Mnie aktualnie urzeka: Maciej dla chłopca.
    Dla dziewczynki: Stefania Sabina (na drugie Sabina), mój mąż dziwnie na mnie patrzy jak wspominam o takiej kombinacji imion żeńskich, On się skłania ku Marii, a mnie bardziej by pasowała Marianna.

    No i Julianna, Eulalia, no ta Eulalia, no ładnie tak. A co dopiero po francusku ;). Prawda @Isako :D.
  • Znam małą Elunię, słodka mała rozrabiara :)
    Kunegunda kojarzy mi się z Kundusią Siwiec (Sługą Bożą)

    A dzisiaj czekałam na tramwaj, a obok mnie cztery dziewczynki z opiekunkami. Zestaw imion w tej gromadce: Klaudia, Lena, Miranda... oraz Danusia i Daria.
  • O widzisz, a ja małych Maćków w sumie nie znam. To warto tego Maćka przemyśleć jeszcze, bo a nuż znów całe stado Maciów będzie wszędzie.

    Wiem, wiem Sabina :), ach.
    I jeszcze Leokadia mi się podoba, ale to już cała rodzina się w głowę puka na ten pomysł.
  • Mi też się Leokadia bardzo podoba,prababcia moja była Leokadia,ale mąż się nie chce zgodzić.

    Trudno wybrać imię dla dziecka,które będzie się wszystkim podobać,z zacnym patronem,uniwersalne,ładne dla malucha i dla dorosłego,niebanalne,niezbyt oklepane,a jeszcze jak rodzice nazywają wg.jakiegoś obranego klucza...to łatwiej zostać malodzietnym ;)

  • Kuzyn mój ma na imię Jan. I tak niecierpial swojego imienia, ze ciągle ciotce robił awantury ze tak mu dala na imię. Jako starszy podjął juz nawet jakies kroki w celi zmiany. Teraz ma 36 lat i dopiero sie uspokoił. No i badz tu mądry, Malo kto przypuszczal ze na Jana będzie ktos tak alergicznie reagowal.
  • Mnie imię Adam kojarzy tylko w jeden sposób...

    image
  • Zakola by się zgadzały...
  • Mnie imię Adam się źle kojarzy. Większość Adamów jakich znam to jacyś tacy mało męscy faceci. A już Adaś to w ogóle takie zdrobnienie że wymiękam. Jakoś zawsze kojarze imiona z osobami i szukam pozytywów. Tu może jeden by się konkretniejszy znalazł. Maciej fajne imię.
  • Nawet po spotkaniu z moim Maciejem nie zmienilas zdania? >:) ;)
  • @ Haku i @MartynaN

    polecam. my mamy własnie małą Elunię. słodka i urocza. Sama określa siebie jako "skarbek" mamusi, tatusia, babci itp ;))
  • Szkoda, że nie ma u nas imion łączonych, ja we Fr.

    Marie-Bernadette, Jean-Baptiste...
  • @Maciejka twój Maciek jest fajny. Kilku dorosłych Maćków znam i też ich lubię.
  • A mój Maciek gaduła jaki fajny, ale już za nim tęsknię, wróci jutro. :)
  • @Katarzyna no właśnie ja liczę, że byłaby taka charakterna i energiczna. Cieszę się, że mój mąż także zaakceptował to imię i mówi czasem do brzucha jak tam moja Irena
  • Znajoma ma Hektora i Baltazara.
    Nad Hektorem się swego czasu zastanawialiśmy, nawet myślałam żeby teraz nadać, ale jak mąż zaaprobował Marcela, to dałam spokój z Hektorem.
  • słyszałam o chłopcu Cyrus
  • @Agnieszka, aczkolwiek nie wszystkie imiona pieknie brzmią po fr. Np: Cunegonde
    ;))

    @Pawelodoli, ale głupie skojarzenie! Vade retro! A co do Marie-Bernadette, to raczej mają po 87lat. :))
  • Eliza - zawsze byłam jedna w klasie (w szkole), na podwórku, na kolonii. .. niektóre dzieci kojarzyły z Elzą z Afrykańskiego buszu....teraz lubię swoje imię, często posługuje się dwoma swoimi imionami i to naprzemiennie. ;)
    Najbardziej nie lubię - ale w skojarzeniu z osobami imion Mariusz i Renata oraz Tomasz.
    Cyrusa miał sąsiad.A Cyrus był jamniczkiem. :)
    W podstawówce byli jeszcze Ksenia oraz Atrej.
  • @Isako, dziewuszka z DA w Clermont-Ferrand, studentka, nie miała 87 lat :)
  • Arleta - kojarzy mi się z armatą ;)
    Arleta zjadła kotleta

    Benedykt miał na imię kolega z klasy, nikt do niego nie mówił tak nawet skrótem tylko prezwiskiem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.