Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1121315171829

Komentarz

  • No Krzysztof u nas to masakra. Zwłaszcza jak ktośchce po polsku wymowic...
  • A w Polsce udane. :D
  • Dlaczego?
    Krzysztof po niemiecku Christoph, po fr Christophe itp...
  • No tak, tylko ze on tak nie ma na imie. Nazywa sie Krzysztof, nie Christof. Znam jednego, ktory w akcie desperacji zmienil imie (i nazwisko tez, ale to osobna historia) i nazywa sie Heinrich Bigos ;))
  • @Maciejka a dlaczego Maciej jest nieudany w De? Nie umieją wymówić?
    Bo że Krzysztof to rozumiem :)
  • Obcokrajowcy mają największe problemy z wymawianiem polskich zmiękczeń
  • a co Kasza to nie ładnie? ;)
  • W kanadzie mówią kris na krzyśka
  • Marika i Eryka dwie siostry
    Średnio mi się podoba
  • W ogóle dziwi mnie , że imię Michalina może być powodem dokuczania, całkiem ładne. I na M ).
  • Ja też.się dziwię
    Piękne imię :)
  • Piękne imię Michalina. Nawet bardziej mi sie podoba niż Michał, bo wyczuwa sie w tym imieniu siłę a jednocześnie kobiecość i delikatność.
  • Obecna ciąża,jakos bliżej początku było. Jesteśmy na herbatce u Teściowej,opowiada nam różności z pracy (była wtedy pomocą przedszkolną):
    -...i mówię Wam,jaka to nieprzyjemna dziewczynka, jak ona się odzywa,a jaka brzydka... Nie powinno sie tak mówić o dziecku,ale ta jest wyjątkowa... A jakie ma imię do tego wszystkiego! Skrzywdzili dziecko... Takie jakies dziwne,no jeszcze jakby jej było mało! Takie z "Ani z Zielonego Wzgórza"... K... K...
    -Kornelia? - podpowiadam,a małżonek wzmaga czujność.
    -O właśnie! A Wy już macie imię dla małej? - rozpromienia się Tesciowa.
    - Tak, mamo. KORNELIA
    :D
    - Eee... Aaaa...
    <:-P
  • Z doświadczenia wiem, że jedno z najtrudniejszych imion dla obcojęzycznych to "Jędrzej". Anglicy mają jeszcze bardzo silną tendencję do stosowania wszelkich skrótów a tu... klapa. Nie da się. I w tym sensie , mimo, że imię wymarzone, uwarzamy naszą decyzję o nazwaniu tak syna, za raczej niewłaściwą:-(
  • Jędruś, Ondruś, Druś, Drus, Druu,

    to odsatnie z angielska brzmi :)
  • edytowano sierpnia 2015
    O mamo! Uważamy napisałam przez rz!

    @babka4- my nie mamy problemów ze zdrobnieniem tego imienia, a Twoje propozycje udane!:-)
  • Tak, teraz to wiem. :-)
  • @Agnieszka, i wracamy do tego miedzynarodowego imiona: Jessica.
    ;)
  • U nas w szkole podstaw. najpopularniejszym imieniem wśrOd polskich chłopców jest Alan.
  • Alan dla Polaka porażka
    Alan Delon aktor a lat 60 tych

    Alanie, a lanie chcesz dostać ?
  • Nie Alan, Alain Delon.
  • A mam kolegę w pracy, homonym. Pan Alain Delon uczy matematyki. :)
  • W pierwszej ciąży bardzo spodobało nam się Mikołaj - nasłuchaliśmy się kto tak daje dziś na imię dziecku itd. Oczywiście okazało się że co drugi chłopiec dostał to imię :D w drugiej ciąży od początku czuliśmy z mężem że będzie Leon Zdzisław (po naszych Dziadkach) znowu komentarze to nie imiona dla dziecka na obecne czasy - już na porodówce okazało się że to imię jest teraz chętnie dawane dzieciom Teraz ogromnie podoba nam się Teodor ....
  • u mnie od zawsze bylo wiadomo ze Daniel -jest jeden w szkole Aldona -miala byc Monika, Madzia-Madzia,Jola -Jozefem,a zwierzaki u mnie maja imiona nadawane ludziom tylko w wypadku gdy z tym imieniem trafia do mnie i ni jak zwierz nie reaguje na nic innego
  • @monia3 - nasi sąsiedzi mają półtorarocznego Teodora Antoniego.
  • @Katarzyna piękne imiona ... ja teraz już słyszałam, że Teodor to takie imię miał pies w Alternatywach 4 ehhhh
  • Bym się psem nie przejmowała. Wiesz ile suczek wabi się Sara? A mimo to popularność tego imienia rośnie.
  • taki mam zamiar :) a Sara piękne imię :)
  • Kiedyś przez przypadel w sklepie usłyszałam jak pani chwaliła sie swoim pieskiem Frankiem.
  • Jakaś celebrytka miała kota Józka. I co?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.