Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1141517192029

Komentarz

  • Dostanie swiezaki darmo, pochwali sie i ja zjedzą :D 
  • Gloria powiedział(a):
    A nasz z kolei proboszcz gnębi nas i wszystkich potencjalnych, co by swoim córkom nadawali imię Tekla.
    To było podobno 100 lat temu w miejscu , wsi gdzie mieszkam bardzo popularne imię dla dziewczynek.
    Siostra mojej babci miała na imię Tekla.
    Średnio moim zdaniem ;)
    Ale wiadomo...imię to rzecz gustu.
    Podziękowali 2AgaMaria Gloria
  • u nas "nieudane" to Olga, tyle czasu mysleliśmy, bardzo nam się podobało i podoba, miało być oryginalne (w rankingach pesel i innych dość nisko) a tu w grupie przedszkolnej 3 Olgi :D (ale nadal nam się podoba i bardzo pasuje do naszej dziewczynki)

    za to nowa nie ma jeszcze imienia ustalonego na 100% ciągle się zmienia
  • Katarzyna powiedział(a):
    Amanda - całkiem nie moja bajka.
    Nie nie nie!!!

    Za to ostatnio bardzo podoba mi sie imie Melania
    Podziękowali 3AgaMaria celinka gabriela
  • Amanda w guście mojej najstarszej podobnie jak Venessa i Jessika.
    W moim nie akurat.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Nastoletnia córka mojej kuzynki ma na imię Mabel. Nazywana Mabelką.

    Dzieci wysmiewając ją nazywały Mebel

  • edytowano września 2017
    PonuraKura powiedział(a):
    My się nasłuchaliśmy o Jóżefie ;) Nigdy żadnego (młodego) Józefa nie spotkaliśmy :)
    My mamy Józefa ma już 7 lat:) wszyscy go zawsze zapamiętują. Paniom się nie myli w przedszkolu, szkole. I w ogóle Jòzki fajne chłopy są!

    I też znamy kilku Jozkowi, tak z 7.

    Wawrzyniec piękne imię! Mamy chrzestnego o tym imieniu. Żona mówi Wawrzynek:) 
    Podziękowali 3PonuraKura Gloria wiesia
  • Tola powiedział(a):
    Z tym Jeronimo Martins to musi być fejk, urzędnicy muszą protestować i nie zgadzać się na idiotyczne imiona. Nie sądzę, żeby udało im się zarejestrować coś takiego.
    To chyba nie fejk
    https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21192177_465094143861678_1364520263882045631_n.jpg?oh=a8750bf9b3d7e0f495ddbe4d949179ad&oe=5A493A32

    ale racja, nie wiem jakim cudem urzędnicy mogliby zarejestrować takie imię.
    dziecka szkoda.
  • O, a w Krak Józefów większych i mniejszy pod dostatkiem :) ostatnio spotkałam na pl zabaw też małego Kazika i Władka oraz dziewczynkę Sawę
  • Myślę, że to nie te czasy co kiedyś. Pamiętam z dzieciństwa, że dzieci o oryginalnych imionach typu Wawrzyniec rzeczywiście były wyśmiewane. Teraz dzieci noszą naprawdę przeróżne imiona i nie słyszałam, żeby rówieśników czyjeś imię dziwiło czy śmieszyło. I dobrze. 
    Jak dla mnie i Tekla i Amanda są OK. Lepsze to, niż jak w moim pokoleniu tylko Magdy, Kasie, Asie i Anie.
    Podziękowali 2AgaMaria monia3
  • Bronka wczoraj poznalismy, lat 4.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Imię Tekla wydawało mi się co najmniej dziwne (ewidentny wpływ pszczółki Mai) dopóki nie poznałam najcudowniejszej osoby o tym imieniu. Nadal córki bym tak nie nazwała, ale już mnie nie razi, wręcz przeciwnie. Jaki to jednak ma wpływ na odbiór imienia to, z kim nam się kojarzy.
    Podziękowali 1monia3
  • Nie lubię: Jessica czy Dżesika, Jasmina, Patrycja, Simona, Oliwia.

    Rzadko nadawane są te częste w pokoleniu dzisiejszych 50, np. Małgorzata, Danuta, Grażyna, Jolanta, Iwona, Dorota.

    Z kolei studentki czyli 20 latki to bardzo często: Martyna, Aleksandra, Justyna, Karolina, Klaudia, Maria, Olga, Patrycja, Paulina, Zuzanna, Zofia.
    Podziękowali 1wilejka
  • Może znaczenie ma miejsce zamieszkania. Ja mieszkam w północno-wschodniej Polsce i małych Józków nie spotkałam :)

    @Bagata , zaraz podpadniesz ;) Wiesz ile tu jest na forum Magd, Kaś, Aś i Ań? ;) Na pewno nie ja jedna.

    Z Hamerykańskich to jeszcze Samanta :) Ale wiecie, rzecz gustu, a czasami i pokolenia. Według mojej babci Samanta to za nowoczesne, Bronisław za przestarzałe, a Sara, to woła się tak na psa (bez urazy, proszę) ;)
  • mamlu powiedział(a):
    Miałam być Pauliną, na szczęście w ostatniej chwili zostałam Agnieszką. 
    Też miałam i też sie cieszę że nie zostałam Pauliną, wcale by do mnie nie pasowało.

    @AB, jak to nie zdrabniasz, a Kachna, to nie zdrobnienie? 
    Jak byłam mała, mama zawsze o mnie mówiła "a moja Katarzyna". :D Za to d mnie Kajtuś.
  • aghi też nie żałujemy :) a zdrobnień jest całkiem sporo Teo Teoś Teodorek Tedzik :smiley: zresztą jak ktoś chce to zdrobnienie zawsze znajdzie dla każdego imienia :)
  • Nasza chrzestna ma dwulatka Wawrzyka. 
    Podziękowali 1Gloria
  • Mój brat ma na imię Barnaba. Wszędzie był czytany jako Barbara, ale nigdy nie miał problemów z imieniem, raczej dużo korzyści. Raz na studiach to mu nawet zaliczyli coś za imię :). Mój mąż strasznie chciał Abrama, ale jakoś mi to imię nie przypadło do gustu, może przy kolejnym synku... :wink: 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • To jest dziwne właśnie. My daliśmy Jonatan i Beniamin to i prasa i lekarze nam amerykanizowali... STEFANA tylko w spokoju zostawili... TEODORA znamy małego nawet M jest chrzestnym... AMANDE Uczyłam jedna (jako ciekawostkę dodam ze z Ksenia i Melisa.) ..  To było małe miasto..zgadzam się z Rejczel bardzo to ładnie napisałaś i taktownie.ale każdy nazywa jak lubi... Wielu nie dałoby ani Faustyna ani Jonatan... I dobrze. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano września 2017
    Melisa to rodzice na uspokojenie dali. ;)
  • Niektóre imiona takie jak Janusz, Grażyna, Brajan i Dżesika stały się swego rodzaju memami. Sebastian to już też "Seba" kojarzący się z łysym dresiarzem. Oczywiście to pół żartem, ale internet swoje w tym temacie zrobił.
    Jest też np na fejsie taki zabawny fanpejdż "Pani Halinka" no i rzeczywiście imię Halina kojarzy mi się z taką specyficzną panią z urzędu:)
    Dla mnie nieudane imiona to Gracjan i Gabriel, brzmią pretensjonalnie i nie mają żadnych sensownych zdrobnień czy form skróconych. Gabryś brzmi ok dla chłopca w wieku do 5 lat. 
    Nie przepadam za imionami typu Nikola, Roksana, Andżelika. Amanda to popularne imię w Ameryce, w zestawieniu z polskim nazwiskiem, brzmi, cóż, trochę tandetnie. 
    Benedykt, Teodor, Faustyna - niby brzmią ładnie, ale jak na mój gust zbyt napuszone. Wolę bardziej zwyczajne imiona:)
    Podziękowali 2AgaMaria wilejka
  • Względem Wawrzyńca - uwielbiam wołacz "Wawrzyńcze!" Nie potrafię powiedzieć czemu, ale ogromnie mi się podoba.
  • Pani Halinka! najbardziej rzeczowa, kompetentna, a przy tym serdeczna i pomocna współpracownica mojego męża, lata temu, w dość specyficznym miejscu - w wieku "babciowym".
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ja znam dwie małe Halinki. Musiałam się przyzwyczaić, teraz już ok:)
  • Znajomi mają wsród córek i Halinkę i Krysię. :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Warto też zwrócić uwagę czy imię "pasuje" do nazwiska. np Olimpia Grzyb jakoś tak :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano września 2017
    Gloria powiedział(a):
    A my mamy Wawrzyńca. Do tej por jesczze dziecka o tym imieniu nie spotkałam, dorosłych dwóch owszem. Ale nikt sie z niego nie śmieje, a ile ma zdrobnień!
    Wawek, Wawi, Wawrzyn, Wawa, Wawrzynek, Wawo.
    Zależy kto zdrabnia.

    A to było imię, które najbardziej mi się podobało z litanii Wszystkich Świętych:)
    Moje ulubione imię!!!
    Uwielbiam je odkąd przeczytałam "Historię żółtej ciżemki" (Wawrzek) ,a milość moją pogłębiły "Kluseczki" Musierowicz i słynny Warzyniec S.
    Niestety mąż się na Wawrzyńca nie zgodził.

    Józków małych znam z 10,często słyszę też jak wołają Guciów(Gustawów),Frydziów(Fryderyków) oraz Franków.
    Za to córka mojej koleżanki to słodka mała Wanda.
  • A czasami i do miejscowości, bo Afrodyta z Potworowa musi mieć naprawdę silny charakter, żeby sobie poradzić z tym "ciężarem" ;) Z drugiej strony - zapamiętuje się lepiej takie osoby.
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.