Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1151618202129

Komentarz

  • Z rzadko spotykanych imion wśród dzieci mam w najbliższym otoczeniu Halinkę właśnie, Tadeusza i Cecylię. Uczyłam kiedyś Wawrzyńca i Eleonorę, a w LO poznałam Faustynę i Korynę. Z resztą Koryna mieszkała w internacie w pokoju z Kaliną ściana w ścianę z Kariną. Niezłe trio, prawda? A za czasów studenckich moja bliska koleżanka miałam na imię Ines.
  • Gabryś....bardzo mi się podoba dla chłopca bardziej niż dla dziewczynki chociaż mam Gabrysię.
  • Gracjan? Pierwsze skojarzenie? Gracjan Roztocki. "Gotuj z Gracjanem: parowki z musztarda, naaaa obiad!" Tak, tak ten Gracek :Dp
    Podziękowali 1gabriela
  • Podobaja mi sie rozne odpałowe imiona typu: Halszka, Dobruśka, Samuel, Mieszko. Maz mnie jednak banuje, ze ma byc polskie. Tylko jedno lekko 'swirniete' przepchnelam.
  •  Z nietypowych to my mamy Achillesa. Reszta imion dzieci to dosc pospolite.
  • A, i niemal zawsze przy odprawie paszportowej celnik musi skomentieac to imie. Ostatnio pytal syna co jest jego slaba strona;)
    Podziękowali 3wielorybek wilejka Katia
  • Polskie.. To znajomy nam też zawsze tak mówi że polskie polskie. A nie ze my to zydostwo.. Ale on mówi Jan, Piotr... A to nic bardziej polskie niż Jonatan. Co innego Mieszko Ziemowit i Mscibor
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Tak, też zawołam na  niego czasem "Wawrzyńcze"! A co! Ta forma też mi się bardzo podoba!
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ale ze w dokumentach Samus? 

    Ja mam Samsona ;) 
    nigdy nie miał jakichś tam nieprzyjemności związanych z przekręcaniem imienia.

    w Turcji poznałam kiedys braci .... Vulkan i Tajfun ;) 
  • Jej, a mi się tak podobają te oryginalne imiona... Wawrzyniec, Seweryn, Roch, Samson... Z żeńskich Flawia, Eulalia i kwiatowe
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Eufruzyna... A z jakiego to języka i co znaczy??? W żadnych spisach nie widziałam
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A spotkał się ktoś z Was z Anita wśród współczesnych imion dla dziewczynki?
  • Ja mam takie nazwisko, ze wszelkie kwiatowe odpadają, bo to by bylo komiczne. Chociaż wychodziłam zawsze z założenia, ze dziewczętom nadaje się imię na te krotsza polowe zycia ;)
  • Tzn. Ze nie musi aż tak pasować di nazwiska
  • @gielki Kojarzę jedną Anitkę. Wiek - wczesna podstawówka.
  • W siąsiedniej klatce mieszkała miła, starsza pani, którą znaliśmy tylko z nazwiska. Dopiero po śmierci, z klepsydry, dowiedzieliśmy się, że miała na imię Eupsychia. Zastanawiam się, jak to imię zdrabniano - ńo chyba że całe źycie była...Eupsychią? ;)

    Podziękowali 1wilejka
  • Siostra mojej babci ma na imię Prakseda - kuzyn nigdy nie mógł zapamiętać tego imienia i mówił o niej ciocia Predator ;)
    A ja znam panią (w wieku już słusznym) o imieniu Eulalia. Bardzo ładne imię :)
  • A ja poznałam kiedyś jedną dorosłą Aurelię.
    Nie lubiła swego imienia.
    Podziękowali 2Ona64 AgaMaria
  • malagala powiedział(a):
    Jej, a mi się tak podobają te oryginalne imiona... Wawrzyniec, Seweryn, Roch, Samson... Z żeńskich Flawia, Eulalia i kwiatowe
    U nas mąż wybierał i jak sie dowiedziałam ze dla córki chciałby Delfina to jeszcze bardziej chciałam syna ;) 

    P.S. Maz w tym czasie miał sklep rybny, wiec przy propozycji imienia Delfina nie tylko ręce mi odpadły ;) 
  • Mój dziadek miał na imię Nicefor.
  • Znam jedną Wilhelminę i Scholastykę.
    Podziękowali 2AgaMaria wilejka
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    A ja poznałam kiedyś jedną dorosłą Aurelię.
    Nie lubiła swego imienia.
    Mi sie podoba to imie sama mam tak na drugie.Moja mama tak miala na imie.Coreczka 6lat od siostrzenca tez Aurelka.wolamy na nia Auri
    Podziękowali 2PonuraKura wilejka
  • Ładne @Ona64. Mówiłabym Aureolka ;)
  • Ona64 powiedział(a):
    Małgorzata32 powiedział(a):
    A ja poznałam kiedyś jedną dorosłą Aurelię.
    Nie lubiła swego imienia.
    Mi sie podoba to imie sama mam tak na drugie.Moja mama tak miala na imie.Coreczka 6lat od siostrzenca tez Aurelka.wolamy na nia Auri
    Bambidu powiedział(a):
    Ładne @Ona64. Mówiłabym Aureolka ;)
    Nie twierdzę, ze nie ładne.
    Ale mi na pierwszy rzut z butami się kojarzy:
    http://www.aurelka.pl/
    :)

  • Też znałam kobietę o imieniu Aurelia. Starsza sympatyczna pani.
    Znam też Immakulatę,Maksymilianę,
    Hieronimę,Maristellę,Natanaelę,Damaris ale to akurat zakonnice są i same sobie imiona wybierały.
  • Ja miałam Przyjaciółkę Mele(Melanie) które a miała siostrę Pysie(Praksede, nawiasem mówiąc z tego samego rocznika z końca roku) i Stefe(Stefanie).. Hipolit masz Samsonaserio? Z Twoich opowieści najlepiej dobrane imię Ever.. Niesamowite. :-) 
    Podziękowali 3hipolit Felicyta AgaMaria
  • Siostry zakonne to w ogóle przodują w i
    imionach rzadkich/ niespotykanych.

    Moja najukochańsza z dzieciństwa byla Salomea więc mam wielki sentyment do tego imienia. Andrea, Marietta i wiele onnych

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Siostry zakonne to w ogóle przodują w i
    imionach rzadkich/ niespotykanych.

    Moja najukochańsza z dzieciństwa byla Salomea więc mam wielki sentyment do tego imienia. Andrea, Marietta i wiele innych.

  • O! Tarsycje zakonnicę też znam :smile: 
  • W szkole moich dzieci są Siostry zakonne: Leonarda, Tarsylia, Bartłomieja, Wawrzyna. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.