Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1131416181929

Komentarz

  • Ludzie to mają naprawdę ciekawe pomysły - piesek Franek :D
  • Moja babcia miała na imie Amelia. Ksieża czesto czytali Aniela.
  • Jak bardzo względną kwestią jest uroda imienia, widać najlepiej po tym, jak różne imiona są popularne w różnych pokoleniach. Zwykle ludzie lubią to, co popularne, więc najmniej kontrowersji wzbudzają rodzice nadający swoim dzieciom imiona w danym momencie najpopularniejsze. I niech tak będzie. Ale ja tam lubię być awangardą ;-) Choć martwi mnie, że w wielu przypadkach moich awangardowych działań wychodzi na to, że jestem forpocztą nowego, co idzie i chwilę po mnie ludzie wokół zaczynają zachowywać się w podobny sposób. I przestaję się czuć awangardą ;-)
    Np. 15 lat temu mój Józek był bardzo oryginalnym wyborem imienia dla dziecka i wzbudzał liczne kontrowersje wśród rodziny, znajomych, a nawet całkiem obcych. A w ciągu ostatniego roku zdaje się, że to najpopularniejsze imię nadawane na forum męskim potomkom. I jak tu przy Was czuć się oryginalną? ;-)
  • Z Brajanem nie miałabyś takiego problemu. :D
    Awangarda for ever. ;))
    Podziękowali 1Cart
  • Zależy w jakim kraju :-P
  • nasze mysle ze wszystkie zostana zakwalifikowane przez niektoryvh jako nieudane ;)
  • A jak zdrabniać imię Daniel? :) Oprócz oczywistego Danielek ;)
  • Danio....:)
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Danuś !
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Znałam jednego, co raczej nie był zdrabniany, tylko jedna znajoma uparcie mówiła do niego Danek.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Znajomy Daniel to jest Dany
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Daniel ładne imię! W ogóle fajny wątek, ale na razie nie mam nowego potomka do wybrania imienia:) 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Prawdopodobnie tak będzie miał na imię nasz kolejny potomek :) A ja jestem z tych zdrabniających. Wymyślam dzieciom przeróżne dziwne formy imion. Ale z Danielem trudno mi sobie poradzić ;)
  • edytowano września 2017
    ( nie lubię nadawania dzieciom imion, wolałabym, zeby rodziły się juz podpisane)
    Podziękowali 3aqq isza Marsjanka
  • A co powiecie na Amandę? :*
    Podziękowali 1PonuraKura
  • mam Daniela w domu jest wspaniałym młodym chłopakiem no mężczyzną tak więc imię bardzo ładne 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • A ja kiedyś tu pisałam, że chcemy nadać naszemu trzeciemu synkowi imię Teodor - słuchaliśmy że jak takie imię dla dziecka ... 2 dni temu moja Mama zadzwoniła że ma zastępstwo w podstawówce (naucza historii) i że tak jak gadała że zbyt oryginalne imię - to teraz trafia na uczniów o tym właśnie imieniu :smiley:
  • My się nasłuchaliśmy o Jóżefie ;) Nigdy żadnego (młodego) Józefa nie spotkaliśmy :)
  • Józki to fajne chłopaki!
  • Daniel, to dla mnie imie biblijne, piekne. Amanda to tez piekne imie ale z innego kregu kulturowego, typowe dla innego kontynentu wrecz. W Polsce, Amanda moze choc nie musi brzmiec pretensjonalnie, lekko smiesznie. Duzo zalezy od nazwiska ale raczej zostawilabym Amande w spokoju. Przepraszam, bylo szvzerze.
  • PonuraKura powiedział(a):
    My się nasłuchaliśmy o Jóżefie ;) Nigdy żadnego (młodego) Józefa nie spotkaliśmy :)
    no to ja znam chyba ze 20 chłopaków z tym imieniem :)
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Amanda - całkiem nie moja bajka.
  • A my mamy Wawrzyńca. Do tej por jesczze dziecka o tym imieniu nie spotkałam, dorosłych dwóch owszem. Ale nikt sie z niego nie śmieje, a ile ma zdrobnień!
    Wawek, Wawi, Wawrzyn, Wawa, Wawrzynek, Wawo.
    Zależy kto zdrabnia.

    A to było imię, które najbardziej mi się podobało z litanii Wszystkich Świętych:)


  • U nas proboszcz swego czasu narzekał, że przez 20 lat kapłaństwa nie ochrzcił ani jednego Józka :)
  • W mojej podstawowce na Wawrzynca mowiono Wawrzyk.
    Podziękowali 1Bridget
  • A nasz z kolei proboszcz gnębi nas i wszystkich potencjalnych, co by swoim córkom nadawali imię Tekla.
    To było podobno 100 lat temu w miejscu , wsi gdzie mieszkam bardzo popularne imię dla dziewczynek.
  • Najdziwniejsze imię o jakim słyszałam to imię chłopca z jakim pracowała moja siostra na praktykach w popegeerowskiej wsi - Dustin Ziemniak się zwał biedak.
  • Sasiedzi moich dziadkow mieli doga o tym imieniu. Przepraszam, ale to moje pierwsze skojarzenie.
  • dziewczyny znają Szantel Pyrak :)
    Podziękowali 2AgaMaria Felicyta
  • piosenka to Veo Veo :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.