Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1192022242529

Komentarz

  • Dla mnie jest jedno imię nie do przyjęcia, choć jest święty patron, to Alfons.
    Podziękowali 1Aga85
  • OlaN. powiedział(a):
    Dla mnie jest jedno imię nie do przyjęcia, choć jest święty patron, to Alfons.
    ...a dla mnie Adolf.
  • Znam jednego Alfonsa, starszy pan, owoc przejscia Armii Czerwonej, matka chyba po zlosci tak go nazwala i porzucila...
  • Brat naszego sąsiada miał na imię...Adolf
  • olgal powiedział(a):

    Za to moje imię bardzo popularne,w klasie było nas 4 Ole,na jakimś wyjeździe rekolekcyjnym 8 sztuk :smiley: 
    I tak je lubię.
    He he...
    Bylam kiedys na jakim kursie za granicą. Grupa miedzynarodowa, w tym 10 polek- wszystkie w wieku 30+ Wszystkie jak jedna miały na imię...Małgorzata :)
  • Całą młodość na każdej mszy modliliśmy się za naszego biskupa Alfonsa, wcale nie rozumiałam, czemu przyjezdni się śmieją.
    Podziękowali 2Gosia5 Katia
  • Co do imion to najwięcej obiekcji i dziwnych uwag ma zawsze rodzina;) Reszta świata wydaje się być w najgorszym wypadku niewzruszona. 
  • no Kordula bym nie dała ;)
  • edytowano wrzesień 2017
    Moja córka najstarsza ma klasę 19-osobową, z czego 5 dziewczyn to Julie. 1 klasa liceum w Warszawie. 
  • edytowano wrzesień 2017
    Najbardziej kosmiczne imię, z którym się kiedykolwiek zetknęłam to Szecherezada. 
  • Karolinka powiedział(a):
    no Kordula bym nie dała ;)
    Ja bym mogła, ale do nazwiska męża nie pasuje.
    Dobrze, że razemz mężem wybieramy, bo tak córki by były Gryzelda i Pulcheria, a synowie Gerwazy, Protazy, Bonifacy, Pankracy i Serwacy. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Całą młodość na każdej mszy modliliśmy się za naszego biskupa Alfonsa, wcale nie rozumiałam, czemu przyjezdni się śmieją.
    Przypomniala mi sie historyjka apropos, kuzyn i ciocia ze Slaska zapieraja sie do zywego, ze slyszeli na wlasne uszy( ale moze to urban legend?), w kosciele podczas modlitwy wiernych...Chodzilo o biskupa diecezji opolskiej, Alfonsa Nossola...celebrans wyspiewujac, tak niefortunnie biorac oddech- postawil "przecinek" , ze wyszlo: "Modlmy sie za naszego biskupa TU ODDECH...diecezjalnego Alfonsa(...)" .Kurtyna
    Podziękowali 2Agnieszka88 PonuraKura
  • Ja tam lubię imię Józef, mój dziadek tak miał i był super fajny :) ale mam Klemensa. Jedyny Klemens po tej stronie Wisły ;) wszyscy go zapamiętują.
    Podziękowali 2AgaMaria E.milia
  • Mój chłop propozycje imienną dla najmłodszego odrzucił
     Hieronim,
     Melchior
    powód: bo nie!
    a mówią, że kobiety bardziej fochowate B)
  • @Skatarzyna - spodziewać się Twego małżonka? Wiesz, że zmieniliśmy adres w zeszłym roku?
  • Jedzie! no przecież byliśmy u Was!
  • Klemens pięknie <3

    Adolf Niedźwiedź- mój nauczyciel od użytkowania lasu B)
    Podziękowali 1Predikata
  • My też informujemy a nie pytamy o zdanie ;) może i mają jakieś uwagi w rodzinie, ale cóż im z gadania przyjdzie?
    Imię Twojej najmłodszej dla mnie super. Tyle, że do mojego subiektywnego klucza nie pasowało. Bo ma być święty patron z pierwszych wieków i dla dziewczynki imię nie-od-męskie 
  • I dlatego jest Jadwiga 
  • Moje trzy sztuki też Marie na drugie. Jedna Katarzyna po babci.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @PaniWiosna ,  jak ma na imię Twoja córeczka? 
  • Właśnie ktoś pisał, że Gabryś jest ok dla młodszych chłopców. Też takiego pamiętam, gdy jeździłam na wakacje na wieś, to syn gospodarzy, którzy kupili gospodarstwo od mojej prababci miał na imię Gabryś.
    A teraz słyszę, że jeden znajomy Gabryś (tak powiedzmy 60 +) miał drugi zawał  :/
  • Moi dziadkowie to: Felicja i Hilary oraz Maria i Teofil. Pięknie!
    Podziękowali 1kluska
  • AgaMaria powiedział(a):
    Właśnie ktoś pisał, że Gabryś jest ok dla młodszych chłopców. Też takiego pamiętam, gdy jeździłam na wakacje na wieś, to syn gospodarzy, którzy kupili gospodarstwo od mojej prababci miał na imię Gabryś.
    A teraz słyszę, że jeden znajomy Gabryś (tak powiedzmy 60 +) miał drugi zawał  :/
    To ja pisałam. Dla mnie Gabryś brzmi mega infantylnie. Dorosły człowiek chyba nie przedstawia się jako Gabryś?  "Jestem Krzysiu" czy "Mam na imię  Natalka", no w wieku dorosłym brzmi to nieco dziwnie.
    Podziękowali 2AgaMaria Katia
  • U nas następny chłopak będzie Teodorem lub Augustynem. Córeczka Jadwiga lub Marią. 
  • Jako, ze znamy się z @Predikata osobiście, Klemnsa tez znamy ;).
    I to imię tak przypadło do gustu moim synom, ze jedną z figurek w playmobil nazwali Klimek. :)
    Podziękowali 1Predikata
  • Tak, ale wszystkie znajome małżonki Gabrysia nazywają go w rozmowach właśnie Gabrysiem plus członkowie jego rodziny i sąsiedzi też...

    Infantylnie, ale też poufale.
  • Też znam pana Gabrysia, ale nie pamiętam, jak ma na imię. ;)
  • Mam ciocię Grażynę i wujka Janusza. Są ok. Starsi już wiekiem, ale bardzo młodzi duchem: żagle, narty, te sprawy...
    Dopiero niedawno się dowiedziałam, że ta para imion jest wyśmiewana...????

    Z tych rzadziej nadawanych, a kiedyś popularnych to na przykład Iwona, albo Renata, Elżbieta teraz chyba bardzo rzadko nadawana dziewczynkom?
    Jolanta jest rzadko dawana...

  • "Granuszów" też znamy, tacy w podobnym wieku do nas, tzn. Grażyna i Janusz, zwykli, sympatyczni ludzie. :)
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.