Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nieudane imię dla dziecka?

1202123252629

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2017
    @Monira - Augustyn piękne imię!
    Nie mieliśmy tyle odwagi, by nazwać tak naszego drugiego syna. Augustyn otrzymał na drugie imię. 
    Podziękowali 2AgaMaria Monira
  • Ja mam to szczęście , że bardzo , bardzo lubię swoje imię. Mało tego , jakoś moje dwie najlepsze przyjaciółki to tez Moniki. I w ogóle często mi się zdarza lubić inne Moniki - poznaję kogoś fajnego i okazuje się , że to Monika :) Mam wrażenie , że nie jest ani zbyt popularne ani zbyt oryginalne .
  • @PaniWiosna też jestem ciekawa imienia Twojej najmłodszej.
  • edytowano wrzesień 2017
    Próbuję sobie przypomnieć lata szkolne oddalona lata świetlne.
    Podstawówka lata 70 te a ogólniak 80 te XX wieku.
    I co...
    Repertuar imion koleżanek naprawdę mało urozmaicony.

    Agata, Agnieszka, Anna (Anka była co druga), Joanna, Małgorzata (Małgosia też co druga), Dorota, Izabela, Magdalena, Maja, Monika, Beata, Elżbieta, Lidia, Lilianna, Grażyna, Alicja, Alina.
    Basia ale rzadko...

    Jak była Marta to było oryginalnie.
    Była Julitta w równoległej klasie. Ewka się zdarzała. Ale też rzadziej.
    Katarzyna, Aleksandra, ale też chyba rzadziej niż w młodszych od nas rocznikach.

    Z tych, które dziś rzadko z tych roczników: Iwona, Jolanta, Mariola. Ilona na przykład. Teraz chyba w ogóle nienadawane...

    Eleonorę znałam. Aurelia nie chciała być Aurelią, prosiła, żeby nazywać ją Agatą.

    Teodora była w równoległej klasie.
    A na koloniach byłam z dziewczynką o imieniu Longina, nazywana Lonią.
    Ligia też była.

    Teraz jest dużo ciekawiej, większa dowolność w nadawaniu imion.
  • Mój sąsiad (urodzony przed wojną)  nazywał się Adolf Rzeźnik. Przesympatyczny i życzliwy wszystkim Pan. Przezywany przez dzieci Gargamelem -  niestety wyglądał jak żywcem wyjęty z kreskówki.  ;)
  • OlaN. powiedział(a):
    Znam Józefa z naszego pokolenia, który właśnie bardzo nie lubił tego imienia i używał drugiego Adam. Powodem było wyśmiewanie z powodu imienia.
    Czyżbyś znała mojego brata? ;)
  • @Monira Jadwiga Maria to bdb zestaw ;) 
    Podziękowali 1Monira
  • @Monira Jadwiga Maria to bdb zestaw ;) 
  • A co jest nie takie w imionach Janusz i Grażynka? To postacie z serialu, reklamy czy czegoś w tym rodzaju, że tak wybrzydzacie?
  • Nie wiem czy to Twój brat, ale wszystko możliwe, bo chyba my z jednego rejonu Polski. ;)
    Podziękowali 1Ewasz
  • @AgaMaria  Jolanta to u nas popularne imię , a jakie ładne miód malina, mam w domu taki skarb imię trzy lat czekało
  • To są imiona, które właściwie nie wiadomo czemu, stały się synonimem obciachu i wszystkich negatywnych cech.
    Janusz i Grażyna są prostokami,  skapi, chciwi, nieumieja się zachować. Zwykle maja syna Sebastian, który jest dresem  :D
  • monika5 powiedział(a):
    Mój sąsiad (urodzony przed wojną)  nazywał się Adolf Rzeźnik. Przesympatyczny i życzliwy wszystkim Pan. Przezywany przez dzieci Gargamelem -  niestety wyglądał jak żywcem wyjęty z kreskówki.  ;)
    Nie można mieć do nikogo pretensji, że nadawał takie imię przed wojną :smile:
    Podziękowali 2monika5 Rejczel
  • Nie że Janusz i Grażyna są tacy a tacy tylko raczej na odwrót, te imiona zostały skojarzone z pewną mentalnością. 
  • Otoz wlasnie! Poza tym jeden z najznakomitszych aktorow tamtych lat- Adolf Dymsza nosil to imie i godnie je reprezentowal.
  • Wiem, że czysty przypadek, ale połączenie tegoż imienia z tym nazwiskiem po wojnie budziło raczej lekki niesmak. 
  • OlaN. powiedział(a):
    Nie wiem czy to Twój brat, ale wszystko możliwe, bo chyba my z jednego rejonu Polski. ;)
    Znaczy piękne lubelskie? 
    Podziękowali 1OlaN.
  • Nigdy nie pojmę fenomenu Oliwii. Nie zapominaj o Amelii @Agnieszka ;) akurat fenomen Amelii rozumiem, ale nie uczestniczę.
  • No jak? klaudia, oliwia i pani domu! 
    poczytne tytuły były...
  • Dopiero teraz mogę się włączyć.
    @ola_g, moje beznadziejne imię ma patronkę. Jest święta, bo...popełniła samobójstwo :/ Serio.
    @Skatarzyna, też miałam biskupa Alfonsa :)
  • @Gosia5 też z opolskiego jesteś?
  • W pracy ostatnio miałam 4 letnią Katelajnę :disappointed:

    a że głośno było, to myslalam że nie zrozumiałam i jest to np. Katarzyna lub Karolina,  ale później mama mi wyjaśniła ze dziecko właśnie tak ma na imię. 
  • 8 lat mieszkałam w Raciborzu, przystępowałam tam do Komunii i mam do dziś książeczkę od bpa Alfonsa :) Rodzina ze Śląska, potem wyemigrowaliśmy na Wielkopolskę. Ja na studia trafiłam do Warszawy. Także światowa jestem. ;)

    Podziękowali 3Skatarzyna Natalia Monika73
  • Razem z moim mężem lata temu byliśmy tak zafascynowani imieniem Amelia, że chcieliśmy je nadać córce. Przeszło nam gdy siostra założyła firmę PHU Amelia.  :p
  • Moja babcia miała na imię Amelia. Raczej nie było to popularne imię. W czasie mszy za babcię zdarza się, że ksiądz czyta Aniela, mimo, że moja mama wyraźnie zwraca uwagę, że Amelia.
  • edytowano wrzesień 2017
    Pierwszy raz imię Amelia usłyszałam na studiach, koleżanka z roku tak miała na imię. Bardzo mi się spodobało. 7 lat później wybuchł szał na Amelie. Nawet chrześnicę mam o tym imieniu.
    Edit: A Klaudię to mam macochę.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Nie znam rocznika z Barbarami, zawsze były dość niszowe.
  • Na Śląsku popularne jest imię Sabina. No, może nie ma tłumów, ale występuje. Gdzie indziej nie spotkałam.
    Podziękowali 1Monika73
  • w którym? bo Katarzyny chyba niezależnie od rejonu, ot choćby na Forum po całości spojrzeć, Kaśki i Agneszki i Anki od Bałtyku po Tatry, dużo, a Basiek ile mamy? z 5?
    Podziękowali 1Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.