Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

11011131516149

Komentarz

  • Szkoda że tylko państwo polskie nic z tego nie ma...
  • Nastukalyscie, jak nie czytalam, jakies 160 postow i widze, ze jedna sie spakowala i opuscila piaskownice. Taka ostra impreza byla?
  • Bardzo, az dzisiaj Dabrowska zaczelam, zeby sie odtruc :))
  • Cóż...poszła się dowartosciowac gdzie indziej.
  • @apolonia
    "Szkoda że tylko państwo polskie nic z tego nie ma..."

    z czego państwo polskie nic nie ma?
  • Gdyby tak sie udało z tymi 5 stówkami, to kobiety nie miałyby presji pójścia do pracy z powodów finansowych, a mogłyby spokojnie zająć się wychowaniem dzieci.
  • Na pewno w interesie państwa nie leży pozostanie kobiet w domu, wręcz przeciwnie raczej zachęca do szybkiego powrotu do pracy. Jeśli taka będzie tendencja, myślę, że państwo szybko wycofa się z tych dotacji.
  • Poczekam na taką sugestię od osób, które mają prawo decydować kto jest na forum, a kto robi sobie przerwę
  • Ech Małgorzata niektórzy nie mają szans na te 4 choćby bardzo chcieli..... Przykro się to czyta.
  • @Malgorzata - chyba powyższym wpisem skrzywdziłaś tu kilka matek niewielodzietnych udzielających się na forum i bardzo sensownie piszących :-(
  • edytowano lipiec 2015
    Ja proponowałabym przestać się wykłócać o te 500 zł, których jeszcze nie ma póki co i pozostaną zapewne w sferze pobożnych życzeń.
  • A kto się wykłócał? Fajnie, żeby dali, pytanie skąd wezmą. Co w tym bulwersującego?
  • pytanie skąd wezmą.
    -------------
    Przecież podają skąd wezmą, m.in. podatek obrotowy od sieci handlowych wielkopowierzchniowych itp.
  • A wpis Małgorzaty-totalnie od czapy.
  • Mogli by np. poobcinać dodatki posłom ....
  • Raczej poczułaś, że się zagalopowałaś.
  • Ale czemu? Większy sens miałyby dyskusje już PO wejściu w życie takiej ustawy?
  • Jeszcze jest opcja ze kobiety miałyby kase i mogly zająć sie dziecmi ale moze nie chcą. .wolą wyjsc z domu..i wyjdą na wyrodne matki
  • Tylko pod kogo ta prowokacja?
  • edytowano lipiec 2015
    Nie bój się i tak nie wejdzie. jak wiele innych dobrych pomysłów, ewentualnie wymyślą takie widełki i warunki do spełnienia, że praktycznie nikomu się nie będzie należało. Po prostu nie dowierzam politykom.
  • Wcale się nie boję. Po prostu dziwię się, że uważacie za bezsensowne dyskutowanie o plusach i minusach pewnych propozycji.
  • Ja tam widzę same plusy jakbym miała dostawać 5 stówek na dziecko.
  • he, he, ja też :D
  • i ja
    ale to zalezy na jakich warunkach by przyznawali bo jesli beda robic papierologie jak przy kdr to raczej nie bierim
    ale takie 2 tys co mc super ... syna bym zapisala do klubu tenisowego na zawodnika to juz tysiak a drugi tysiak dla mnie za trudy i znoje :D
  • Uff ale się naczytałam....
    Mieszkając w Krakowie musiałam wrócić do pracy (wiadomo finanse) gdy córka miała rok a syn 2,5. Gdybym wtedy dostawała te 500zł pomyślałabym o powrocie do pracy, gdy dzieci będą starsze.
    Teraz gdy dzieci mamy troje i nadal jesteśmy "rozwijającą się" rodziną chętnie przyjęłabym te pieniążki >:D<
  • edytowano lipiec 2015
    500 złotych na każde dziecko

    zauważam dwa poziomy tego ?hasła

    1.(na co zwróciła na początku wątka uwagę Małgorzata) hasło wyborcze, czyli przynęta dla głosujących - tu standardy wyznacza Kukiz, a PiS jest na poziomie PO;

    2. za zabrane wam pieniądze zrobimy wam dobrze - ale tylko trochę, za mało,
    bo nie zrobi to z Polski kraju stabilnie rozwijającego się, z perspektywami lepszymi niż emigracja, a mam wrażenie, że oddala nas od tego stanu.

    tak więc, łącząc jedno z drugim, zachęcam do Kukiza.
  • za zabrane wam pieniądze zrobimy wam dobrze - ale tylko trochę, za mało,
    ----------------
    Przepraszam, ale nam nie ma co zabrać. PiS ma zabrać tym, o których PO zawsze sie troszczyła czyli bankom i hipermarketom, zatem PiS absolutnie nie jest na poziomie PO.
    Na Kukiza nie oddam głosu.
  • 23% od prawie wszystkiego co kupujesz...

    to pewnie o wiele więcej niż można zabrać bankom i hipermarketom
  • z resztą nie oszukujmy się: jezeli rzad zabierze nbankom to one to scedują na klientów czyli nas
  • edytowano lipiec 2015
    propaganda PO tobą przemawia...
    PiS zabierze bankom, to banki podniosą kredyty...
    PiS zabierze hipermarketom to one podniosą ceny...bzdura...bo mogę pożyczyć w SKOK-ach lub kupować w małych sklepach...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.