Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chciałabym 3-cie dziecko ale....

123468

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2015
    "W każdym razie żegnam Was".
    No ale w sumie dlaczego, skoro forum okazało się tak pomocne: "W każdym razie dzięki za odpowiedzi, rozwiały moją niepewność. Pozdrawiam Was ciepło"...

    ;)


  • Czuję się zraniona na wskroś =))
  • Spoko, bedzie w jakis wysokich obciachach artykul za jakies dwa tygodnie pewnie:))))
  • Ludzieeee!! Ale Wy widzicie jaką skuteczność mamy????????

    Dwa lata modlitwy jej nie pomogły co my w 7 stron wywłątka!!!!!

    Będziemy byznesy robić!!!!
    Aaaaaa!!!
    =))
  • Bardziej myślałam o jakimś "Gościu Niedzielnym"... no ale chyba by tacy nie byli, no nie?...
  • Raczej bym ich nie podejrzewala o takie dziecinne podchody - tym bardziej, ze jakby ktos z GN sie zapytal i przedstawil, to chyba by nie doznal niemilego przyjecia...
  • Też racja, choć z kolei kręgów WO nie za bardzo podejrzewam o znajomość tematyki nprowej.

    Może to jednak jakaś prywatna inicjatywa.
  • Już tyle było wątków na ten temat...
    Myślę, że jeśli ktoś przychodzi naprawdę po radę, to poczyta sobie to, co już kiedyś zostało napisane.
    Szkoda czasu i energii.
    Lektury jest na dobrych kilka wieczorów.
  • Moze sobie wczesniej poczytala forum a potem zalozyla jeszcze 'kontrowersyjny' watek - i ot, material zebrany:D
  • A tam, com napisala to moge jeszcze trzy razy powtorzyc :P
  • Ee tam, może i Autorka cokolwiek się wygłupiła, ale o przyjmowaniu kolejnych dzieci warto wiele razy rozmawiać, a czytanie archiwum to jednak nie to samo.
    Mi samemu na marginesie powyższych rozważań jakieś nowe myśli się pojawiły na temat szóstego co prawda potomka, ale jednak jakoś w temacie ;-)
  • Ale że co, jan_u, że jednak byś się zastanowił? =)) Jeszcze raz HV poczytasz? Zeszycik zanabędziesz?
  • I pamiętaj, Ty karmisz, żona mierzy!
  • Mnie też się pojawiły nowe myśli ;) że zdaniem o. Pio każdy ma tyle dzieci, ile Bóg zdecyduje; nie ważne co tam robi, stosuje czy unika.
    Wiem, że autor chciał coś innego przekazać, ale żelazna logika go dopadła.
  • Cii, z poradnictwem laktacyjnym mam do czynienia lekko licząc 30 lat =))
    O wzbudzaniu laktacji u mamy adopcyjnej kiedyś czytałem, ale u taty to nie przejdzie nawet z obecnym pogenderowaniem.
  • Proponuje, aby nowe osoby ktore chcą sie zarejestrować najpierw napisały test z jakiegoś wątku np o npr. Dopiero po zaliczeniu test mpgłyby pisać. Gimbaza odpadłaby
  • Mnie też się pojawiły nowe myśli że zdaniem o. Pio każdy ma tyle dzieci, ile Bóg zdecyduje; nie ważne co tam robi, stosuje czy unika.
    Wiem, że autor chciał coś innego przekazać, ale żelazna logika go dopadła.
    ---)-
    Pewnie, ze Bog decyduje i daje zycie. Ale Tu jest pewna subtelnosc... Jesli wypinamy tylek na Pana Boga, albo mówimy Mu by sie w jakas sfere nie wtrącal, to trudno jednocześnie oczekiwać, ze pomaga nam ustawić optymalny scenariusz naszego życia.

    Natomiast gdy calkowicie Mu cos zawierzymy to mamy pewność, ze w kanal nas nie wpuści i poprowadzi najlepiej. Włącznie z poczynaniem dzieci.
  • Jako ciekawostka opracowano "kalkulator" w jakim wieku zacząć żeby z jak największym prawdopodobieństwem urodzić zamierzoną liczbę dzieci. Żeby mieć trójkę to najlepiej zacząć mając 23 ;) http://seksuologia.mp.pl/aktualnosci/show.html?id=126887
  • Nijak nie idzie wnioskować, że działanie człowieka (choćby grzeszne) zmieniało wyroki Boskie. Ludzie stosujący antykoncepcję i niestosujący antykoncepcji mają tyle dzieci, ile Bóg zdecydował, by mieli. Przy założeniu, że Bóg decyduje o liczbie dzieci w małżeństwie :)
  • A czy to nie jest tak, że te pragnienia serca to nie są właśnie wolą Bożą? Bo skąd są te pragnienia? Moim zdaniem z serca. Pragnienie kolejnego dziecka jest przecież dobre bez względu na okoliczności. To skąd mamy dobre pragnienie w sercu jeśli nie od Boga? Rozumiem, że można się zastanawiać czy pragnienie np podróżowania jest od Boga czy od świata, ale pragnienie dziecka chyba raczej od Boga.
  • @Agnieszka88 to ja chyba wyrabiam normę ponad program, albo kalkulator do bani ;)
  • u mnie też coś nieśmiało kiełkuje, mimo że rok temu się zarzekałam że no nigdy więcej....
  • W każdym razie żegnam Was.
    -----------

    mówi się Błogosławię Wam...bo żegna się człowiek przed pacierzem np...


    Nie wiem ale ja od razu wyczułem trolla...śmierdzą mi takie paniusie-piździusie na odległość...bez żalu...
  • @mama83 ten kalkulator ma na celu podanie wieku kiedy osiągnięcie danej ilości dzieci będzie najpewniejsze, a nie max możliwości ;)
  • edytowano wrzesień 2015
    heh, Ja poł zycia na NPRze, mam 4kę dzieci, pierwsze urodziłam w wieku 22 lat, teraz mam 34, więc przynajmniej w teorii kupę czasu na urodzenie jeszcze co najmniej dwójki ;)
    hie hie
  • Znowu ten sam przypadek!
    Pamiętacie z poczekalnii dziewczynę która dokładnie po dyskusji pożegnała sie?

    Przypomnijcie...
  • Gosssssiunia?
    Gosssienka?
    Monnnnnia?
  • edytowano wrzesień 2015
    @Isako a to nie byla kaja?
    E:telefonowka
  • edytowano wrzesień 2015
    była, @gosssiunia, była, ale się zmyła ;)

    e:a nie, logowała się całkiem niedawno!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.