Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1235753

Komentarz

 • Nie macie wrażenia, że PiS-owi po wyborach jakoś się spójny PR posypał? Każdy minister jakby sobie rzepkę skrobie. Jakoś brakuje mocnego PR-u ze strony premiera, nawet w ich własnych kanałach w internecie. Tak jakby po rozpoczęciu rządów uznali, że biorą się do roboty, ale nie muszą o tym informować zbiorczo.
  Podziękowali 1Coralgol
 • Cieszysz sie z tego jak Ast sie dzisiaj kompromitował i dukał trzy po trzy, nie mając pojęcia o przepisach?
  -------------
  Nie cieszę się z tego, że Ast się kompromitował, bo sie nie kompromitował.

  Cieszę się z tego, że Duda nie ugiął się pod werdyktem upartyjnionego TK, łamiącego wszelkie procedury.
 • Nie macie wrażenia, że PiS-owi po wyborach jakoś się spójny PR posypał? Każdy minister jakby sobie rzepkę skrobie. Jakoś brakuje mocnego PR-u ze strony premiera, nawet w ich własnych kanałach w internecie. Tak jakby po rozpoczęciu rządów uznali, że biorą się do roboty, ale nie muszą o tym informować zbiorczo.
  ------------------
  Nie mam takiego wrażenia. Widzisz, to zalezy kto czego słucha lub ogląda. Własnie biorą się za uporządkowanie mediów publicznych, może wtedy @Tola będziesz miała lepsze wrażenia.

 • Ba było tacy co wstąpili, ale potem to rzucali i kończyli na taksówce albo przy innych pracach fizycznych.

  ---------------
  Jednak byli tez tacy, którzy nie byli w PZPR, ale stale działali na niekorzyść Polaków jako donosiciele w PRL, a w III RP wspierający postkomunistów np. Wałęsa czy Niesiołowski i wielu innych z UW, PO czy innych socliberalnych partii.

  Członkowstwo Piotrowicza w PZPR nie umniejsza jego obecnych działań na rzecz przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce.
 • @Aniela - nie oglądam mediów publicznych. Chodzi mi o przekaz w ich kanałach internetowych. W kampanii było dużo, często i przekonująco. Teraz jakby sobie darowali. A przecież w trakcie rządzenia PR jest bardzo ważny.
 • Nie potrafię uchwycić tej różnicy w internecie.
 • edytowano grudzień 2015
  @Aniela, ale z całym szacunkiem - jestes troche zaślepiona. Kreowanie byłego komunistycznego prokuratora na obrońce ładu konstytucyjnego i wystawianie go do konfrontacji intelektualnej z takimi tuzami, jak no Zoll, jest głupie.
  Oczywiscie twardy elektorat PiS jest zadowolony, ale ludzie z takiego środowiska - nazwijmy je wykształceni z wielkich miast (bez młodzi), ktorzy pierwszy raz zagłosowali na niePO, są mocno rozczarowani. A także zawstydzeni niestety dosc dużą ułomnością intelektualną wystawianych osob, kim są mianowani przez PiS sędziowie TK? Moze jedna osoba ma jakiekolwiek osiągnięcia naukowe, kto sie wypowiada po tej stronie?
  Pan minister Z? Człowiek totalnie niedouczony o wiedzy prawniczej poniżej poziomu studenta II roku?
  Naprawdę nie ma innych ludzi? Przeciez taki Puotrowicz (tez dosc prosty człowiek) i Ziobro to woda na młyn tamtej strony.
  Nie mowiac juz o wczorajszej kompromitacji posła Asta, chyba juz wszyscy widzieli jak dukał przed Tuleją, a na koniec okazało sie ze nie zna zaskarżonej ustawy (ktora zbyt długa i skomplikowana nie jest)

  I zeby nie było, nie oglądam TVN ani zresztą innych stacji tez.
  Podziękowali 1Coralgol
 • 5 sędziów jest z PiS
  Pozostali z 15 to głównie PO nadal

  @Anka
  O co się tak pieklisz ?????


  Dodam
  Według mnie

  KAŻDY kto podpisał legitymację PZPR
  Jest zdyskwalifikowany politycznie
  Nawet gdyby przemawiał z radia watykanskiego
  KAŻDY

  Wieszkość ludzi w tamtym czasie NIE PODPISYWAŁA i jeszcze częściej miała zniszczona karierę tylko dlatego


  Więc jak dla mnie dyskwalifikacja


  Nie rozumiem jednak tego hałasu wokół TK
  Skoro i tak większość nad nim ma PO
  A medialnie robi się ludziom wodę z mózgu
  Jakoby tych sędziów z PiS było całe gremium 15 osób lub tylko składał się z 5 pisowcow i nikogo więcej !!!!!!!!
  I takie przedstawianie sprawy w mediach j3s6 skandalem i manipulacją!!!!!!!
 • Warunkiem jaki jej postawiono przed rozpoczęciem aplikacji było wstąpienie PZPR.
  W związku z tym nie zrobiła aplikacji.


  Tak @maliwiju już kiedyś pisałam - moja mama sama mnie wychowywała, jej matura była pierwsza w rodzinie i wbrew rodzicom. Mogła piąć się po szczeblach kariery księgowo-kadrowo-biurowej ale nigdy nie wyszła poza stanowisko specjalisty bo nigdy nie wstąpiła do partii.To wiązało się naturalnie z kasą. Dlatego mus wstąpienia do partii do mnie nie przemawia, a ten pan mnie brzydzi i tyle.
  Podziękowali 1Coralgol
 • I generalnie widać jak walka trwa ze strony niszczyciel kraju

  Ryczą za korytem!!!!!!!


  No cóż, odwyk zazwyczaj to jakieś stadium trzęsawek i konwulsji
  Ale to co wyprawiają to mają niezłego dealera
  ( jestem po Wilku Wall Street ;) ;) ;)
  Jechali przez 8 lat i mieli wrażenie bezpiecznej jazdy
  A teraz się okazuje , że dupa się pali

  Nie mam za grosz zrozumienia i empatii
  Tusk i cala ekipa powinni siedzieć w celi
  Po kolei , każdy i wszyscy
  Powinni siedzieć w celi


  Lis może im gadać Na żywo w ramach rozrywki
  =))
 • Widocznie rowniez naleze do obdarzonych ulomnoscia intelektualna, ale ani nie widze specjalnej wielkosci PO-wskich sedziow TK, ani malosci nowych. Bardzo chetnie Anko poslucham od Ciebie, jakie to wielkie osiagniecia ma chocby Rzeplinski, nie wspominajac o Rymarze ;) No ale sa dyspozycyjni, to fakt.
 • Swoja droga, znam spora grupe osob (pewnie wg kryterium Anki tez ulomnych intelektualnie...), ktore glosowaly na PIS po raz pierwszy, ew. pierwszy po przerwie, ew. pierwszy raz z przekonaniem, a nie na zasadzie mniejszego zla. Co ciekawe, sa to czesto osoby kolportujace memy w stylu, co da sie zrobic w 40 dni, a nie dalo w 8 lat, a w realu m.in. zaangazowane w pomoc Polakom na Wschodzie i dziekujace, ze wreszcie cos drgnelo.
 • edytowano grudzień 2015
  Sędzia Leon Kieres, Piotr Tuleja i s.Wronkowska- Jaskiewicz zostali wybrani rowniez głosami PiS!

  @Aga, jak masz czas to przejrzyj w Wikipedii życiorysu, wszystkich 20 sędziów TK i sobie porównaj.

  @Malgorzata, o co sie piekle o ich głupotę.
  Zobaczcie sibie wczorajsze wystąpienie posła Ast, czy rożne teksty Ziobry.
 • Anka, dziekuje za odkrywcza rade ;) Swoja droga dawno to zrobilam, nie poprzestajac na wiki, wiec slucham, zdradz, jakie to osiagniecia, ze nigdzie o nich nie wspominaja.
 • Dokładnie, moi rodzice tyrali za komuny, nie to że nie osiągneli mgr z głupoty, tylko nie chcieli współpracować z systemem komunistycznym, i za to dostało im się także po obaleniu reżmimu, bo nie mogli nic osiągnąć gdyż nie mieli wyższego wykształcenia tylko średnie. Ne mogli też dostać przydziału na osobne mieszkanie.
 • @Anka
  Nie lubię Ziobry
  Wiec Go nie śledzę) ;) ;) bufonowaty trochę się wydaje
  Ale jako człowiek na stanowisku jest skuteczny i odpowiedni :)
 • edytowano grudzień 2015
  KAŻDY kto podpisał legitymację PZPR
  Jest zdyskwalifikowany politycznie
  Nawet gdyby przemawiał z radia watykanskiego
  KAŻDY


  Muszem siem wypedzieć jako były zaposiadawywacz i podpisywacz takowej legitymacyi.
  Otóż, prawda, zgadzam sie z powyższym jako ogólną, dość zdrową zasadą.

  Ale, kochanieńcy, nie demonizujcie PZPR-u. Była to organizacja masowa, do której zapisywało się bardzo wielu ludzi z wygody, by nie mieć kłopotów. Także, jak każda partia władzy, przyciągała wszelkie szumowiny.
  I, w latach 80-tych zaczęli jednak dochodzić do głosu także ludzie rozsądni.

  A na koniec jeszcze anegdotka.
  Ojciec kolegi, dobry inżynier, był szefem biura konstrukcyjnego w łódzkich zakł. im. Strzelczyka, i tamtejsi partyjniacy chcieli zrobić z niego dyrektora, ale trzeba było się zapisać do partii, taka była zasada. A on nie chciał, wolał być szefem konstruktorów, i się nie zapisał. Wyrzuciły go dopiero solidaruchy, po 1989-tym.
 • edytowano grudzień 2015
  @Aga, Wiec doskonale wiesz, mtory z sędziów jaki ma dorobek naukowy.

  Dla mnie ta dyskusja jest juz idiotyczna, nie wiem skąd przekonanie ze nowa władza robi wszystko fanatycznie i obrona jej działań godna lepszej sprawy. Czy przypadkiem nie każdej władzy należy patrzeć na ręce? Czy nie macie tak ze jezeli kogos/cos popieracie wymagacie wiecej? A nie totalne zaślepienie i przyklaskiwaniu wszystkiemu co robią?
  Moze nie wsyzscy pamietają, ale ja zaczęłam tę dyskusje jako osoba rozczarowana osobą, na którą głosowałam.
  Moze liczyłam ze znajdę tu jakies argumenty, ze jednka racja jest po tej stronie?
  Niestety tylko pogłębiono sie moje przekonanie.... Te wszystkie cytaty i wywiady Pana Piotrowicza (to ze ta strona nie ma innego specjalisty od konstytucji!), czy równie trafne wypowiedzi min Z, a wczorajszej kompromitacji Asta nie wspominając. Widziałaś, to @Aga? Nie czułaś sie zazenowana, jak dukał i okazało sie ze nie zna ustawy o TK?

  I moze racja moralna jest po tej stronie, ale trzeba to umieć pisząc, a nie liczyć tylko na to, ze ciemny lud i tak się nie zna.
  Podziękowali 1Coralgol
 • Skoro masz takie przygotowanie merytoryczne i wszystko bys zrobila lepiej, to jakim cudem tylko siedzisz w necie i jeczysz w tonie "tak bardzo sie wstydze, och och", a nie proponujesz swoich uslug???

  Na liste wielkich dokonan "starych" sedziow TK ciagle czekam ;), bo na razie wiem tylko, ze mamy autorytety, ktore sa autorytetami, bo sa autorytetami 8-}
 • Ja tam @Anka rozumiem trochę :(

  Też mam takie idealistyczne podejście do polityki.


  Do pionu (i przed powiedzeniem, ze cała polityka to bagno) trzymają mnie tylko wygrzebywane skądśtam fakty, mówiące np. ile to PO nie wykonała wyroków TK ( a teraz grzmi, że koniec świata i upadek obyczajów).
  Podziękowali 1Coralgol
 • aa i wchodzenie na profil KOD na fb.

  Wchodzisz @Anka ?
 • Dla mnie ta dyskusja jest juz idiotyczna, nie wiem skąd przekonanie ze nowa władza robi wszystko fanatycznie i obrona jej działań godna lepszej sprawy. Czy przypadkiem nie każdej władzy należy patrzeć na ręce? Czy nie macie tak ze jezeli kogos/cos popieracie wymagacie wiecej? A nie totalne zaślepienie i przyklaskiwaniu wszystkiemu co robią?
  ------------------
  Wszystko nie, ale to akurat wyszło im nieźle:)
  Skąd przekonanie, że jeżeli ktoś nie krytykuje jednej sprawy, jest zaślepiony, nie obserwuje uważnie, nie będzie krytyczny w innych kwestiach? Może ma po prostu inne zdanie?
 • edytowano grudzień 2015
  @Aga, no i po co te złośliwości?
  Jakbym chciała ad personam, to naprawdę trudno by nie było.

  Aga, litości, umiesz czytać wiec wiesz jaki dorobek naukowy, dydaktyczny itp ma każdy z sędziów.
  Napisałam ogolnie o złym PR, o wystawianiu ludzi typu Piotrowicz i poseł Ast.
  Czego ty bronisz i przed kim?
  Ja pisze w zasadzie tylko w tym wątku, raz na jakiś czas, mie mam czasu kopiować teraz wiki. Wiec daj juz spokoj.
  Wskaż mi moze osobe ktora merytorycznie, z sensem i znając konstytucje i ust o TK wypowiedziała sie na przedmiotowy temat. Naprawdę osobiście bardzo bym chciała cos takiego przeczytac.
  Choć jeden argument za tym, ze PAD mógł nie przyjąć ślubowania, sejm mógł unieważnić swoją poprzednią uchwale, wybrać 5 sędziów.

  I co z powszechnie rozpowszechnianym twierdzeniem, ze wszyscy sędziowie TK byli PP, co z tymi 3 ktorzy zostali wybrani tez głosami PiSu?
  Co z tym ze poza dwoma których mogli teraz wybrać, jeszcze w tej kadencji wybraliby 6?
 • Generalnie "Rz" opublikowała dużo tekstów, prezentujących różne stanowiska w tej sprawie, całkiem obiektywnie. Przestałam wchodzić na ich stronę jakiś czas temu, bo mnie irytował naczelny, ale teraz widzę, że da się czytać.
 • @Pigwa, czytam rp dosc regularnie. Spotkałam sie z tym poglądem, tyle ze on jest wadliwy.
  Przepis na ktory powołuje sie Mec Warcinski, ktory miałby byc naruszony brzmi: „Prawo zgłaszania kandydata na sędziego Trybunału, przysługuje Prezydium Sejmu oraz grupie co najmniej 50 posłów”. Trudno twierdzić, że to uprawnienie może być wykonywane jedynie łącznie przez Prezydium Sejmu.
  W takiej sytuacji przepis by brzmiał np "sędziów zgłasza PrezS i(oraz) grupa posłów. Widac różnice. A powyższy przepis mowi tylko kto ma uprawnienie do zgłaszania, ze zarówno ci i ci. A nie kto powinien, kto zgłasza itp.
  Zamieszanie wzięło sie chyba stąd, ze w starej ustawie podobny przepis stawiał wlasnie sprawę od drugiej strony i brzmiał: „Kandydatów na stanowisko sędziego Trybunału przedstawia co najmniej 50 posłów lub Prezydium Sejmu”.

  ale przepisy sa inaczej skonstruowane, nie można zatem skupić sie tylko na tym, ze tu jest zastosowana koniunkcja a tu alternatywa łączna. Bo dotyczą troszkę czego innego, w pierwszym jest powiedziane kto ma prawo zgłaszasz kandydatów, a w drugim kto ich zglasza. Nie wiem, czy to jasno wytłumaczyłam, ale z samej treści wynika chyba o co chodzi.
 • Anka napisala:

  Jakbym chciała ad personam, to naprawdę trudno by nie było.

  To prosze, wal smialo.

  A kogo czy czego bronie? Polski i ludzi, ktorzy probuja cos zmienic przed krytykanctwem tych, ktorzy sami nic nie robia, ale innych tak ochoczo deprecjnonuja.
 • edytowano grudzień 2015
  @Anka, poprosiłaś o wypowiedź kogoś, kto odniesie się do sprawy merytorycznie. Nie napisałaś, że ten ktoś ma się jeszcze z tobą zgadzać :)
 • edytowano grudzień 2015
  @Pigwa, widzisz ja szukam i szukam argumentacji popierającej działalność obecnej władzy. Bardzo mi na tym zależy, ale co cos znajdę, okazuje sie, ze bardzo łatwo to prawniczo obalić, czasem wystarczy po prostu przeczytać przepis. Jak w tym wypadku.
  Ja obracam sie w środowisku prawniczym, wiec musze miec mocną argumentacje, bo ci ludzie czytają przepisy, znają prawo itp.
  Dlatego miałam ochotę schować sie pod stół, jak mówił poseł Ast.

  I @Tola dobrze napisała, cos PR sie rozsypał, poza tym moim zdaniem całe to zamieszanie nie było potrzebne, tzn na pewnym etapie można byko wyjsc z twarzą i utrzymać stanowisko, ze sprzątamy syf po PO, a nie, ze nam wolno robic jeszcze gorzej, bo tamci robili tez zle
 • widzisz ja szukam i szukam argumentacji popierającej działalność obecnej władzy. (...) Ja obracam sie w środowisku prawniczym, wiec musze miec mocną argumentacje, bo ci ludzie czytają przepisy, znają prawo itp.
  -------------
  No ale po co chcesz ich przekonywać? Ich zdanie, mają do niego prawo.

  Nb. mój mąż też pracuje wśród prawników (ale to są raczej prawnicy "niższego szczebla" w środowisku prawników;) i też ta sprawa jest wśród jego znajomych dyskutowana, ale nikt się aż tak nie utożsamia – ot, skomplikowana sprawa, można o niej pomówić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.