Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent Duda o włos od śmierci

12346

Komentarz

  • Nie no, wydaje mi się,że to jednak ma znaczenie. Jak ktoś sobie jeździ 6 lat na tych samych oponach=jego wybór i ryzyko.
    Ale to jest praca tych osób,żeby zadbać o pewnie minimum. Pożartować sobie można,bo nic się nie stało.
    Tak jakby olać fakt,że autobus z dziećmi od 6 lat nie miał przeglądu, ale skoro w wypadku nic się nikomu nie stało,to machnijmy na to ręką.
  • No właśnie my czyli lud nie wiemy wszystkiego i wnikanie w wymiary opon jest po prostu zabawne
  • TOż właśnie mi chodzi o to,że to jest obowiązek BORu,zadbać o minimum,czyli sprawdzać stan techniczny pojazdów,chociażby.
  • wiemy tyle co zjemy ;)
  • No bo wiemy-BOR ujawnił
    poza tym dostrzegłeś może informację, że taka limuzyna toi na lawecie powinna jechać, a prezydent po podrózy terenowcem powinien się w nią przesiąść kilka km przezd celem podróży, coby ładniw wyglądało
    limuzyna jest reprezentacyjna, terenowe są bezpieczne i przewidziane dla dłuższych tras

    Elunia autorytarnie? coś pisze?
    bo ja mam wrazenie, że za autorytet i mentora to tu kto inny usilnie chce uchodzić
  • Z ciekawości: wymieniacie opony na nowe raz w roku czy częściej?
  • To zależy od tego, ile jezdżę. Wiosną i latem robię spore trasy, zimą dużo mniej, ale i tak nie są to jakieś zastraszajace kilometry. W tygodniu robię ok 150-200 km, latem znacznie więcej.
    I tak opony zimowe musiałam wymienić po 3 sezonach, letnie-po dwóch. A kupuję raczej "lepsze", tak mi się przynajmniej wydaje ;)
  • Jeździmy na dwóch zestawach - zimowych i letnich, zreszta mamy tez po dwa zestawy felg, wiec koła tylko sie przekreca. Wymiana co około 2-3 lata, ale tez zalezy to od tego, jak wygladaja. Niektóre niszcza sie szybciej.
  • No dobrze, przyjmijmy, że opona pękła, bo była stara. A wiadomo już, dlaczego rozpadła się na kawałki (co spowodowało poślizg i lądowanie w rowie), bo jakoś mi to umknęło?
  • oppony zmieniam tak ze dwa razy w roku - ale ja duzo jezdze. Moim zdaniem jesli rzeczywiscie w samochodzie PADa byly opony 6-letnie, to zdecydowanie bylo to glupie zaniedbanie i falszywa oszczednosc, bo takie opony nalezy zmieniac nawet czesciej, niz te do zwyklych samochodow.
  • "Jeśli na jednym komplecie opon typu PAX opancerzonym BMW ważącym niemal 4 tony jeżdżono przez niemal 6 lat, to - delikatnie mówiąc - takie postępowanie jest proszeniem się o kłopoty" - komentuje w rozmowie z dziennik.pl Maciej Brzeziński, szef magazynu Poradnik Auto Świat.
    -------------

    - Albo były to opony niewłaściwe - co jest nieprawdopodobne - bowiem do tego samochodu nie mogą być założone inne niż te, które przewiduje producent pojazdu, czyli ten który stosuje system Pax. Albo, jeżeli pojazd miał właściwe opony na właściwych felgach, to wygląda mi na to, że kierowca mógł złapać wewnętrzne pobocze autostrady, następnie korygował jakimś dość ostrym manewrem kierownicy tor jazdy i samochód postawiło w poprzek jazdy. Powoduje to, że wektor siły pcha samochód bokiem, a jeśli jeszcze hamulce są zaciśnięte, to zapewniam, że żadna opona nie pomoże - ocenił Dziewulski.

    No ale co tam taki Dziewulski czy jakis Brzeziński
    Co oni wiedza ;)

    Pewno gdyby takie cos przydarzyło sie zwykłemu Kowalskiemu to posypały by sie gromy za nieodpowiedzialność, a ubezpieczyciel poznałby widłami
    Ba, gdyby to zdarzyło sie politykowi z PO czy innego "tatalajstwo" to głos byłby ten sam!
    No ale to zdarzyło sie PAD
    Wiec opona nie mogła zawinić chocby i dwadzieścia lat nie była wymieniana.
    To musiał być zamach, a kto myśli inaczej to leming przekabacony przez gw, tvn i inne gowna.
    Ktoś kto samodzielnie dupy podetrzeć nie potrafi a co dopiero myślec samodzielnie ;)
    Miejmy nadzieje, ze kancelaria prezydenta ma człowieka odpowiedzialnego za próbowanie wszelkiego jadła nim trafi do szlachetnych ust prezydenta, nie daj Boże zeby PAD dorobił sie dolegliwości jelitowo- żołądkowych bo jak nic byłoby to otrucie, zamach a nie zwykła sraczka ;)
  • - Ostatnie cztery cyfry czyli 4310 (w czerwonym kółku - przyp. red.) oznaczają, że opona zamontowana w prezydenckim opancerzonym BMW została wyprodukowana w 43 tygodniu 2010 roku - wyjaśnia nam Brzeziński. - W przypadku zwykłej opony czas użytkowania może wynosić nawet 10 lat od daty produkcji i nic w tym czasie nie powinno się wydarzyć. Jednak jeśli chodzi o ogumienie stosowane w opancerzonym aucie służącym w tym przypadku do ochrony prezydenta, powinien obowiązywać inny, na pewno krótszy interwał wymiany takiego ogumienia - dodaje.
    http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/515067,bor-wypadek-limuzyna-bmw-prezydent-andrzej-duda-opona-samochod-raport.html
  • Podajemy tylko to, co piszą producenci opon. Coś tam chyba o tych oponach wiedzą.
  • Serio tak często zmieniacie opony? Toż to majątek! Nie widzę potrzeby tak częstej zmiany... Kiedyś cały sezon letni na zimówkach jeździłam. Mało, ale jeździłam. W październiku spadł śnieg i było, jak znalazł :)
  • Bajzel w szeroko rozumianej ochronie był przyczyną katastrofy smoleńskiej? Wystrzałowej opony Dudy również? Czyli rację mają podsłuchiwani politycy: państwo istnieje tylko teoretycznie?
  • @Spioch oczywiście, że bajzel. W nomalnym świecie taki zestaw osobistości odpowiedzialnych za kraj nie wsiadłby do jednego samolotu. Tyle, aż tyle.
  • Wtrącę swoje trzy grosze ... czyjś bajzel można świetnie wykorzystać na jego niekorzyść.
  • "Od dłuższego czasu zastanawiam się kim Ty jesteś??"

    Indianinem. To oczywiste.
  • "Po pierwsze nie piszą o oponach do 4 tonowego auta"

    Piszą o oponach. Wiadomo, że do autobusu są większe niż do osobowego, ale to też są opony.
  • "Po pierwsze nie piszą o oponach do 4 tonowego auta"

    Piszą o oponach. Wiadomo, że do autobusu są większe niż do osobowego, ale to też są opony

    Może mnie zrugacie. W moim lekkim autku wulkanizatorzy wielokrotnie pytani czy wymieniać mówili że jeszcze dobre. Przebiegi do 1000km miesiecznie. I tak 11 lat. Mąż kupił mi nowe mimo wszystko.
    W jego ciężkim "czołgu" do wymiany są po 3 latach. I widzimy to "naocznie" bez pytania na stacjach. Przebiegi srednio dwukrotnie wieksze. Ale zużycie wynika z tego 2x szybsze!

  • @TecumSeh w polsce nie trzeba zamachu. Wystarczy nieudolnośc BOR i wojaska, wot przykład:
    http://www.rp.pl/Polityka/303179847-Prawda-o-wypadku-prezydenta.html
  • Ktoś pytał jak często zmienia opony. Ja ostatnio tak po dwa taka jeżdżę na zimowych. Nie zmieniam na lato, na zimę nowe jak stare się zedrą.
    Ale to dlatego, że miedzy zimą a latem nie ma większej różnicy.
  • Droga jest sama zamiana opon.
  • Jest śnieg i lód zimą, a raczej lód. Lato raczej jest zbliżone do zimy, tylko mrozu nie ma.
  • Daleka pólnoc, ale Europa.
  • edytowano marzec 2016
    he, he

    no jednak sprawa tej opony rzuca trochę światła na katastrofę w Smoleńsku (i inne katastrofy narodowe),

    to powszechne "jakoś to będzie" ,
    kompletną nieumiejętność (niechęć?) przyjęcia, że w sprawach ważnych, dotyczących innych, naczelną zasadą winna być minimalizacja ryzyka niepowodzenia.

  • TecumSeh - nie, bo to nie kwestia śniegu, tego jest mało i kilka razy zimą tylko spadnie. Jest mróz, tak do -2 max, ale lodowisko się robi szybko. Kiedyś zmieniałam wiosną na letnie i potem w październiku znów zimowe.
    Latem temp nie przekracza 15st, zwykle 10, więc jakoś można nie zauważyć, że lato przyszło...
  • A tak w dwóch zdaniach może mi ktoś wyjaśnić, jakim cudem PO odpowiada za bałagan w obecnym BORze?
    Bo co nie czytam, nie słucham tych naszych orłów intelektu i dyplomacji to słyszę "to wszystko wina PO" w róznych składniach i kombinacjach wyrazów oraz pojęć
  • kto ma dzieci ten wie że jak jedno nabałagani w pokoju i wyjdzie to drugie musi posprzątać. Drugie dziecko ponarzeka, ponarzeka ale i tak musi sprzątnać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.