Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tabu?!

245

Komentarz

  • @Elunia - tak, liczy barany, co podglądają ten tajemniczy wątek :-D
  • U nas zestawy do kiszenia są z chrzanem
  • Ja podglądam. Ale nie wiem, co napisać. Ma marginesie, ogórki tylko z chrzanem.
  • @Katarzyna, tak to właśnie z tym subiektywnie/obiektywnie bywa.
    Obiektywnie nie ma się do czego czepić, jest ok, a subiektywnie, to mam ochotę coś rozpieprzyć i mnie nosi!
  • Uroczyście oświadczam, że więcej nie wchodzę na wiadomy blog.
    Nie chcę sobie nerwów więcej psuć.
    Chyba po prostu za wrażliwa jestem ;-)
  • @Skatarzyna - to może chrzanu ukop? Albo inną jakąś konstruktywną pracę fizyczną podejmij? Józek już się może rodzić, to oszczędzać się nie musisz ;-) Jak Cię nosi, to może warto z tego konstruktywnie skorzystać? ;-)
  • nie jestem ciekawa żadnych tajemnic, żadnych pikantnych szczegółów.
    Tyle co przeczytałam w zupełności mi wystarczy.
    nie jestem masochistką, żegnaj wyspo!!!!
  • Skoro ogórki są tematem tabu, to może tu zapytam. Moje są zawsze miękkie i zapadają się w środku. I w ogóle jakieś takie... Babcia robi dużo lepsze :) Co robię źle? Może to, że soli kamiennej nie dawałam tylko zwykłą, warzoną? Bo chrzan jest i czosnek też. I koper.
  • @Elunia
    http://www.noclegitanie.net/morawy/kempingi/

    w Hluczynie byłam, mnie się podobało
    jest tam dośc spory zbiornik wodny ze sportami wodnymi
    typowy basen (brodzik ) dla najmłodszych
    jakiś wybetonowany zbiornik głebszzy
    zaplecze sanitarne, domki, knajpki
    byłam tam chyba dwa lata temu, być moze coś się pozmieniało
    w każdym bądź razie czynne jest to od maja i jesli tylko jest ciepło a nasze baseny zamknięte jeszcze to robimy wypady do Czech ;)
    najczęsciej na basen ale akurat wtedy wpadliśmy poogladać co to za miejsce do którego pół miasta ciągnie :D
  • Mam swoje życie, swój świat.
    nie mam potrzeby podglądać czyjegoś życia, po co?
    w tym czasie mogę zrobić coś o wiele bardziej konstruktywnego.
  • ja tam chrzanię ogórki
    szykuję się do wyjazdu :-)
  • A może coś nie teges z rzeczonymi ogórkami?
  • @Gosia5, mój mąz twierdzi, że pryskane ogórki się zapadają
    ja nie wiem, ale fakt, że kiedys robiliśmy w jednym dniu w sumie z 15kg ogórków, wszystkie tak samo i połowa skapciała, a połowa nie. Kupowaliśmy dwa woreczki wtedy od dwóch różnych panów na bazarku, więc może faktycznie jedne były niedawno pryskane albo coś, a drugie "czyste"?
  • ne to nie to.. ja mialam eko ale bez soli kamiennej i chrzanu i do bani wyszly.. moze najlepiej by wszystkie warunki byly spelnione... a zimna woda zalewacie?
  • gorącą
    @Bea, jak długo moczysz? Nigdy o tym nie słyszałam
  • Oprócz chrzanu liść porzeczki,przegotowaną wodą zalewam.
  • u nas chrzan, czosnek i baldachimy kopru (żeby ziarenka były)
    domowo, do małosolnych do zjedzenia kilka dni po wstawieniu, też dawaliśmy liście wiśni albo porzeczki
  • ogórki ogórkami, ale tanie czereśnie bym chciała na kompoty.... uwielbiam
  • Liście dębu dodawaliśmy kiedyś żeby były twarde.
  • Ja daję wszystko: liście wiśni, porzeczki czarnej, orzecha i dębu. I oczywiście chrzan, koper, czosnek i gorczycę.
  • Ja kupuję 5 litrowe butle z wodą źródlaną. Najlepsze prostokątne bo nie ma ryzyka, że gazy fermentacyjne ją rozsadzą. Ładuje do pełna malutkimi ogórkami i przyprawami. Zalewam posoloną zimną wodą źródlaną i zakręcam. Przez kilka dni intensywnej fermentacji spuszczam gaz a potem do piwnicy.
  • @Ojejuju - ja stąd nigdzie nie odchodzę :)
  • @mama_asia ale czemu wyjazd z forum czy wyjazd ficzyczny
  • Fizyczny.
    Mazury - nadchodzę!!!!!
  • super milego wypoczynku
  • Dzięki!!!
  • Mazury czekają.... :)
  • @Lila - dzięki wielkie!!!
  • Znowu coś mnie ominęło... i nawet nie wiem o co chodzi. Jak żyć?! Orgu, jak żyć :) ?

    A @Katarzyna mnie do tego od baranów wyzwała. No nie wiem, nie wiem.. chyba się powinnam obrazić :D ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.