Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tabu?!

1235»

Komentarz

  • edytowano sierpień 2016
    @palusia, jak rozumiem to kiszone ???
  • Koper nie farbuje. Tam gdzie przecieka i zmienia kolor trzeba po prostu otworzyc i zużyć.
  • Mi od suchego kopru też robiła sie brązowa woda. Ogorki były dobre i ładnie sie przechowały. Wyciekająca woda to normalne.
  • Ewidentnie koper barwi. Woda w jednym słoiku brązowa w godzinę po zalaniu
  • U mnie też nie raz koper barwił wodę. Przeciekać też może, bo ogórki "pracują" ale trzeba obserwować, czy np. nie pleśnieją. Wtedy są do wyrzucenia.
  • u mnie ciemnieje woda po 2 dniach dopiero
    myślę że będą dobre

    godzine po zalaniu to trochę za szybko
    @MartynaN zalewałas gorącą wodą?
    ja zawsze zimną, odstaną pół dnia zeby chlor wyparował
  • może koper podgniły był
    ja daję świeży i trochę już zasuszonego jak mam
  • Bardzo suchy.
    Reasumując , wiele za was nie wekuje tak? Rylo dba, żeby ogórki nie wystawały?

  • Nie wekuję. Wystawać z solanki nie mogą, bo się zepsują.
  • Kilka stron wcześniej podawałam na kwaszone, jakie sama robię.
    Ogórki, marchewka, pietruszka i co tam dajesz zwykle do zupy (może być seler, ale cebuli i pora nie dodaję), Razem wymieszać, sól. Niech postoi, w tym czasie można przygotować słoiki i powkładać do nich wszystko jak do kiszenia (koper, czosnek, chrzan). Potem wkładasz wszystko do słoików, zakręcasz. I otwierasz jak chcesz zupę. Przepis prawdopodobnie jest kurpiowski. Bardzo mi smakują.
  • @mamababcia , mam 8 kg ogórków, grubaski takie, ile na taką ilość potrzebuję składników mniej więcej? Żeby ukisić starte na zupę?
  • 8 kg to dużo. Nigdy z tylu nie robiłam. Myślę, że sporo marchewki, kilka pietruszek niezbyt małych, seler.
    Sól brałam do smaku, żeby za słone nie były, albo lekko słonawe. Żeby potem zupy nie rozwodnić. jak robiła, było po prostu widać warzywa, ale ogórki przeważają.
     Warzywa zawsze do zupy można dodać, ale tu jest specyficzny fajny smak, bo te, które są też się zakiszą.
  • @mamababcia, ogórki ściera sięze skórą?
  • Ja tak robię.
  • A woda do zalewy ciepła ma być?
  • Nie ma wody. Ogórki same puszczą sok. Dlatego pisałam, że najpierw szykujesz ogórki, a potem słoiki. W tym czasie puszczą sok.
  • Już wszystko? Czekać, czy się wylogować?
  • Wszystko, bardzo dziękuję, przemyślę i jutro rozpcznę kiszenie:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.