Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent Duda oszustem!

15681011

Komentarz

  • Tola napisała:

    Wiesz, że większość dziewczyn, które kończy w Polsce pielęgniarstwo (teraz są to studia, nie jakieś pomaturalne szkoły jak w PRL) chce wyjechać pracować za granicą albo w ogóle wykonywać inny zawód? <

    Wiem i wiem, że wydaje im się, iż tutaj będą miały kokosy, bo przeliczają zarobki według kursu bankowego. Ale gdy już tutaj przyjadą, to mocno się rozczarowują.
    Wiem też, że sporo pielęgniarek, które wyjechały do Anglii, a nie zdążyły założyć tam rodzin, jednak wraca.

    W Niemczech (jak jest w innych krajach, nie wiem) tylko pod jednym względem pielęgniarka ma lepiej niż w Polsce - tutejsi lekarze traktują ją z szacunkiem, jak partnera, a nie popychle.

    > Ciekawe, jak to zweryfikują. Wniosek składasz i masz przelew na konto, do widzenia. Zaniedbanie może wynikać poza tym z innych czynników niż alkohol, więc tego już w ogóle nie skontrolujesz. No i koronny argument zwolenników 500+ był taki, że będzie gotówka dawana, żeby ludziom w garnki nie zaglądać i że rodziny same zdecydują, na co wydać. Więc i kontrolować sie nie da. <

    Chodzi o rodziny patologiczne już objęte opieką MOPS-u. jak najbardziej da się to kontrolować, a poza tym, "życzliwi" sąsiedzi donoszą. Oczywiście to nieco podwyższa koszty tego programu.

    Poza tym - jak myślisz, skąd instytucje międzynarodowe miały informacje o ilości niedożywionych dzieci w Polsce?
    Polska zajmowała niechlubne jedno z pierwszych miejsc pod względem rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie, za nią już były tylko Bułgaria i Rumunia.

    > obniżając podatki i koszty pracy, <

    PiS już obniżył podatki i koszty pracy, na tyle, na ile się dało.
    Jaki procent społeczeństwa to docenił?

    Podatki może da się jeszcze obniżyć nieco, ale należy wziąć pod uwagę, że obejmie to również zagraniczne podmioty; jednak możliwości obniżki kosztów pracy nie widzę.
    Należało zrobić coś przeciwnego i zrobiono - podniesiono kwotę płacy minimalnej.
    Jeżeli ma się poprawić sytuacja w opiece zdrowotnej, to należało by składkę podnieść co najmniej do 12 proc. a i to nie przyniesie szybko poprawy. Ba, nawet gdyby składka wynosiła 18 proc. jak ma to miejsce w Niemczech - należy jeszcze wziąć pod uwagę opóźnienie cywilizacyjne (dziedzictwo czasów komuny) i mentalność personelu medycznego.
    Lekarze i pielęgniarki szantażem wymusili podwyżkę swoich płac - efekt? Jenda czwarta całości środków do dyspozycji NFZ idzie na płace. Do tego dodaj koszty utrzymania szpitali i przychodni, a także pracowników NFZ-u - na leczenie zostaje coś ok. 50 proc.

    > Ale nie robią tego, tak samo jak poprzedni, więc trudno, żeby mnie "zadowolił". >

    Ty chyba masz bardzo krótką pamięć, albo jesteś total ignorantką.
    Porównując ten rząd pod względem łupienia kraju do poprzedniego, to... Nic więcej nie powiem, bo będzie za ostro.

  • Na prąd czy opał, takie rodziny otrzymują pomoc MOPS-u. Tak było jeszcze zanim wszedł program 500+.
  • > To skąd biorą na ten alkohol, jak wszystko rzekomo kontroluje MOPS?  <

    Choćby z tej małej gotówki jaką dostają w ramach zasiłku, do tego dorabiają sobie na czarno. Pracują tylko tyle, co by starczyło na flaszkę. Ale tzw, rodzin nie rokujących jest już praktycznie znikomy procent - większości dzieci zostały odebrane i to wcale nie z powodu biedy.

    Dopowiem jeszcze, że patologia ma pomoc asystenta rodzinnego, którego zadaniem jest wyprowadzenie rodziny na prostą. To też generuje koszty z budżetu.
  • Turturek powiedział(a):
    Tak rozróżniam. Ale co innego różnice między tymi wymienionymi firmami, a co innego różnica między dużą i małą firmą. Preferując jedynie duże firmy, nawet z kapitałem polskim, nie spowodujemy dorabiania się społeczeństwa. Będziemy mieć jedynie pewien standard ponad który nikt nie podskoczy.
    Nie wiem skąd czerpiesz informacje, że PiS preferuje tylko duże firmy. Ja piszę wyraźnie, że preferuje firmy, które wytwarzają dochód narodowy (kopalnie, stocznie itp), dopiero przy takich będą mogły rozwijac się małe firmy zajmujące się usługami i handlem.
    Podziękowali 2Odrobinka tryk
  • 500+ wyrównuje szanse, pieniądze z podatków jeśli są ściągane z dużych zagranicznych firm jedynie odzyskują utracone dobra przez lata wypompowywane z powodu korupcji na szczytach władzy.

    PiSowi trzeba patrzeć na ręce bo święci nie są
    Macierewicz dał medal młodziakowi ale nikt nie ma pojęcia za co.
    Prezydent Duda mięczak wyrzucił Janusza Szewczaka z grupy, tworzącej prawo dla frankowiczów.
     

    O moralności
    Jak ktoś się brzydzi 500+ to niech nie bierze. Dla mnie branie przy takich poglądach jest niemoralne. Nie wierzę takim co to biorą 500+ i głosują na JKM


    Podziękowali 1chabrowa
  • Tola powiedział(a):
    @Aniela - a może Ty wiesz, jakie dokładnie reformy są planowane pod kątem MŚP? Czy mamy czekać, aż rozwiną się kopalnie i stocznie?

    Nie wiem jakie dokładnie reformy, ale jestem przekonana, że działania PiSu doprowadzą do rozwoju MŚP, bo innego wyjścia nie ma, aby w Polsce żyło się normalnie. Wydaje mi sie, że nie jest to jakaś wielka sztuka, jedynie potrzebna jest wola rządzących, aby Polska była normalnym krajem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To, że ja nie znam DOKŁADNIE planu reform, nie znaczy, że konkretów nie ma. Po prostu nie interesuję się/nie znam się na tym i dlatego konkretów podac Ci tutaj nie mogę. Z pewnością mają konkretne projekty, ale ja ich nie znam. Nie "sama wola", ale wola przede wszystkim. Takiej woli nie było przez ostatnie 25 lat i dlatego mamay to, co mamy.
  • Tola powiedział(a):
    @Aniela - to, co najbardziej uwiera MŚP to np. koszmarna biurokracja, złodziejski ZUS (który trzeba płacić nawet jak się zarobi 0 zł albo ma straty). Jeśli nie ma konkretnych projektów ustaw, które to zmienią, to nie wiem, jak działania PiS mają doprowadzić do ich rozwoju, to jakieś infantylne myślenie:  że PiS odbuduje polski przemysł i w magiczny sposób poprawi się codzienność polskich małych przedsiębiorców.
    Są konkretne projekty ustaw, ale ja nie mam obowiązku ich znać. Sorry!
  • Żeby takich oszustów jak pan prezydent Duda było więcej to by nasza Polska inaczej teraz wyglądała i odżyła już dawno.
  • Tola powiedział(a):
    @Aniela - obowiązku nie ma, ale jak się zaciekle broni tych, na których się głosowało, to wiarygodniej brzmi, jeśli się zna konkrety, a nie same slogany, że "będzie lepiej" i słynna dobra zmiana nastąpi. Bardzo fajnie się czyta Twoje wpisy:

    Nie wiem jakie dokładnie reformy, ale jestem przekonana, że działania PiSu doprowadzą do rozwoju MŚP, bo innego wyjścia nie ma, aby w Polsce żyło się normalnie. Wydaje mi sie, że nie jest to jakaś wielka sztuka, jedynie potrzebna jest wola rządzących, aby Polska była normalnym krajem.

     Po prostu nie interesuję się/nie znam się na tym i dlatego konkretów podac Ci tutaj nie mogę.

    Niestety, na takiej wierze, a nie wiedzy opierają się decyzje wyborców PiS-u, na których reformach wszyscy się przejedziemy.

    edit: w tym albo innym wątku napisałaś z przekonaniem, że PiS projekty ma, jak znajdę, to wkleję.

    Nie znalazłam projektów, bo nie szukałam i nie zamierzam szukać. Bo i po co?
    Moja wiara w dobre rządy PiS opiera się na konkretach, np. obiecali 500+ i jest 500+. Mówili, że zlikwiduja gimnazja i wszystko idzie w kierunku ich likwidacji. Studiom na kierunku lekarskim przywrócili 6-letni tok itd. Na tym buduję swoją wiarę. Dlaczego miałabym nie wierzyć w reformy gospodarcze, skoro od WIELU lat słucham o nich w RM? Tylko inne cele realizowała jak dotąd postkomuna, przez co gospodarka została zniszczona, a przy tym MŚP nie maja szans.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Tola

    Piszesz: "złodziejski ZUS (który trzeba płacić nawet jak się zarobi 0 zł albo ma straty)."

    " podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe osób prowadzących pozarolniczą działalność w okresie pierwszych 24 miesięcy kalendarzowych od dnia rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej stanowi zadeklarowana kwota, nie niższa jednak niż 30 % kwoty minimalnego wynagrodzenia tj. 555,00 zł miesięcznie. W związku z tym minimalna składka w 2016 r. dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą wynosi 176,33 zł., a bez ubezpieczenia chorobowego 162,73 zł. "

    http://www.podatki.biz/artykuly/czy-beda-zmiany-w-skladkach-zus-przedsiebiorcow_14_31758.htm

    ***

    Ryczałt płacony do ZUS przez przedsiębiorców może odejść do lamusa. Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców, który ma znaleźć się w Planie Morawieckiego, przewiduje zmianę ryczałtu na stawkę procentową dla przedsiębiorców, których dochody nie przekraczają 5000 zł miesięcznie.

    http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/ryczaltowy-zus-beda-zmiany-dla-600-tys-polakow/twdnlz

    ***

    Kolejne planowane zmiany:

    http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jednolity-podatek-od-2018-roku,135,0,2092935.html

    - Zapadła już polityczna decyzja: będzie jednolity podatek – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To oznacza, że zniknie PIT, składki na ZUS i NFZ. Przy okazji tej reformy podatkowej rząd chce skończyć z tym, że bogaci płacą niższe podatki niż biedni. Zmiany w podatkach zaczną wchodzić w życie 1 stycznia 2018 r.






  • @Klarcia powiedziala:
     Nie oszukiwał - kandydując nie wiedział z czym/kim przyjdzie się rządowi zmierzyć.


    Jestem przekonana, że gdyby sam Jezus, osobiście, w sposób widzialny, przejął w Polsce władzę, to i tak by Polaków nie zadowolił.
    Jezus juz jakby probowal i znamy final.
    Miło się czyta Twoje wpisy tutaj, @Klarcia ;
    Podziękowali 1Klarcia
  • Szukam i nie mogę znaleźć.  . . Mówię o rewolucyjnym pomyślę 25 % od przychodu o którym mówisz @Tola
  • Ale nie ma tam mowy o 25 % od przychodu dla wszystkich. Bo to rzeczywiście przeraził mnie . Pomiędzy przychodem a dochodem różnica taaaka
  • Tola powiedział(a):
    @Aniela - obiecywali też ratować polskie górnictwo, a zajrzyj do wątku o kopalniach.

    Nie wiem nawet o istnieniu takiego wątku, ale słuchałam komentarza przewodniczącego sekretariatu ds. górnictwa i energetyki NSZZ „Solidarność”. Nie narzekał: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/komentarz-nowego-programu-naprawczego-polskiego-gornictwa/


    Podziękowali 1Klarcia
  • Przypomnę jeszcze sytuację nagłośnioną przez media i uporczywie w nich powielaną, jakoby PAD złamał konstytucję ułaskawiając Mariusza Kamińskiego.*

    Jest to ewidentną nieprawdą i te wszystkie prawnicze "autorytety", które powyższe powielały świadomie wprowadzały w błąd opinię publiczną.

    *- Jakoś umknęło medialnej narracji, że ułaskawione zostały cztery osoby - funkcjonariusze CBA, a wśród nich znajdował się Mariusz Kamiński.

    Zadałam sobie trud i dotarłam do skryptów dla studentów prawa, gdzie jest omówione te zagadnienie.

    "Nie budzi zresztą wątpliwości, ze prezydent może zastosować łaskę w ogóle z pominięciem trybu przewidzianego w k.p.k.", przy czym "...żaden przepis ustawy zasadniczej nie wyklucza ułaskawienia przed prawomocnym skazaniem", a zatem bez akt i opinii. 

    Ponadto w Kodeksie Postępowania Karnego autorstwa Tomasza Grzegorczyka wraz z komentarzem wydany w 2008 roku, czytamy:

    http://prntscr.com/c7xxjz

    Ze str. 1184.

    ***

    Dr Piotrowski, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego, w opracowaniu z 2006 r. pt. "Stosowanie prawa łaski w świetle Konstytucji RP" zauważył, że prezydent, stosując prawo łaski, nie jest związany żadnymi przepisami określającymi przesłanki tego aktu, który nie wymaga uzasadnienia.

    "Oznacza to swobodę oceny prezydenta, który podlega w tym względzie jedynie kontroli ze strony opinii publicznej. Jednakże akt łaski nie powinien być arbitralny, społecznie niezrozumiały czy obrażający poczucie sprawiedliwości, gdyż przeczyłoby to konstytucyjnemu powołaniu prezydenta jako najwyższego przedstawiciela państwa, które jest wspólnym dobrem i demokratycznym państwem prawnym
    (...) prezydent może skorzystać z prawa łaski nie tylko bez wykorzystania tej procedury, ale nie budzi też wątpliwości, że prezydent może zastosować łaskę w ogóle z pominięciem trybu przewidzianego w Kpk, przy czym "żaden przepis ustawy zasadniczej nie wyklucza ułaskawienia przed prawomocnym skazaniem".

    http://www.rp.pl/Prawo-karne/311179871-Prawnicy-prezydent-moze-ulaskawic-po-nieprawomocnym-skazaniu.html#ap-1

    Również prof. Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego również twierdzi, że prezydent prawa nie złamał.

     Jak stanowi art. 139 „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski” i to jest tzw. prerogatywa prezydenta, czyli uprawnienie przysługujące tylko prezydentowi i nikomu innemu. Konstytucja nie wyłącza innych przypadków niż wyrok prawomocny, chyba, że są to osoby skazane przez Trybunał Stanu.









  • A tutaj co nieco o planach ministra Morawieckiego:

    " Polska w ostatnim ćwierćwieczu nie wykorzystywała w pełni własnych możliwości.

    W ciągu ostatnich 12 lat dług rósł niemal 2-krotnie szybciej niż nominalne PKB. Tymczasem zdrowy wzrost gospodarczy powinien opierać się o krajowe oszczędności. W innym wypadku trzeba mocniej zadłużać się za granicą – twierdzi Morawiecki.

    Wicepremier odrzuca zarzuty, jakoby jego pomysły na gospodarkę wprowadzały w Polsce socjalizm.

    Tkwimy w skrajnościach. Alternatywą dla kapitalizmu leseferystycznego z XIX wieku ma być wyłącznie planowanie centralne. To demagogia. Tymczasem państwo powinno regulować procesy gospodarcze – podkreśla Morawiecki.

    Przyznał również, że możliwe jest odkupienie banku Pekao S.A. od włoskiego Unicreditu. "

    http://wmeritum.pl/morawiecki-stopniowa-repolonizacja-bankow-jednym-najwazniejszych-zadan/152345

  • A to cwaniak frankowy jeden, zamiast płacić za "lekcję mądrości" to jeszcze od banku  100 tys dostanie (ciekawe dlaczego, nie?)
    http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bank-millennium-ma-oddac-klientowi-100-tys,137,0,2142345.html

  • Jak widać na załączonym obrazku - zamiast stawiać wymagania rządowi, który i bez tego ma dosyć problemów, należy występować przeciw bankom na drogę sądową.
  • Rząd sam się zobowiązał żeby ten problem rozwiązać. Jesli tego nie zrobi to za to zapłaci. Poza tym kretyństwem jest wysyłanie 700 tysiecy osób do sądów, które i tak są opieszałe i przyblokowac je na nastepne 15 lat. Jest to problem systemowy bo dotyczy 3 mln  Polaków i powoduje straty dla gospodarki.
  • coś mi się obiło, że ta dudowa ustawa blokuje drogę sądową?
  • Oczywiscie ze blokuje. Jest to banksterski ukłąd-my "frankowiczom 1/3 spreadów" i aneks że zrzekają się wszelkich roszczeń. Jak sądy będą orzekać, wiedząc że była ustawa"frankowa". Jest to mina, na która się nie zodzimy.
    Tecum Seh widać ze nie masz pojecia o czym mówisz, pozwy zbiorowe są nieskuteczne , ci co wygrywają z bankami wygrywają indywidualnie. My też zaczeliśmy się przygotowywać do walki w sądzie i zapewniam cie, że jesli wygramy to nastepnym krokiem będzie zaskarzenie państwa polskiego i prezydenta(i tak zrobią setki czy tysiące osób),jeśli trzeba to nawet do europejskich trybunałów i wtedy to dopiero bedą płącić wszyscy podatnicy i co złotówkowi i ci  co żadnych kedytów nie mają. Inne kraje mogły rozwiazać ten systemowy problem i nie uległy szantażom bankstery. Trzaba poóc temu państwu żeby mogło istnieć jako państwo prawa.
    Teraz też jako że mamy nadpłąte dołaczamy do akcji"zero haraczu"i przenoszenie kont do polskich banków(spółdzielcze i pocztowy). Kazdy kredyt nie splacony 30 dni po terminie musi mieć zabezpieczenie w banku w depozytach więc nawet kilka tysiecy takich opóźnień to bedzie armagedon dla banków.
    A można było zrobic wszystko uczciwe, zgodnie z prawem, sprawiedliwością i obietnicami przedwyborczymi. Wiceminister finansów został zdymisjonowany bo się wygadał że wkrótce upadną 3 banki. Najszybciej getin bank. Mozna było wykorzystać to zmuszajac banki do odwalutowania, pózniej tanio je wykupić i zrepoloninować. Ale nasz rzad ma inny plan, kupuje teraz drogo, a pozniej polskie banki beda i tak musialy zaplacić za oszustwa frankowe czy to ustawowo czy na mocy wyroków sądów. Albo idioci albo zdrajcy.
  • edytowano sierpień 2016
    Przypominam, tylko dla tych którzy nie chcą zostawić dzieciom niespłacalnych długów- 10 wrzesnia, Belweder, godz 12 manifestacja. Zapisujcie się : https://www.facebook.com/events/282190662159082/

  • @apolonia a te 2 pozostale to...? Jest gdzies wypowiedz tego wice? Pytam bez złośliwości
  • @Elunia, jak chcesz się dowiedzieć to poszukaj w google, bo za duzo pisania. Róznie w róznych krajach.PO styczniu 2015 r np w Chorwacji zamrozono kurs  franka, pozniej przewalutowano na euro po kursie zaciagniecia.W Hiszpani sąd najwyższy uznal te kredyty za spekulacyjne i nieważne i nakazał przewlutowanie po kursie zaciagniecia,  na Węgrzech zwrócono całe spready i przewalutowano po sztywnym kursie ale niższym od bieżacego. Sprawę załatwiono też m.in. w Rumunii, Serbii, Słowacji.
  • Malagala wszystko mozna znaleźć http://www.tvp.info/24347867/wiceminister-finansow-konrad-raczkowski-stracil-stanowisko

    O tym że jednym z nich bedzie getin wiem z przecieków, minister nie powiedział (publicznie)konkretnie o jakie chodzi ale dla osób które się interesują sprawą jest to wiadome.
    Podziękowali 1malagala
  • Umowy kredytowe bez waloryzacji do innej waluty, też mają nieprawidłowe zapisy, warto się zainteresować. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Umowy-kredytow-w-zlotym-tez-sa-wadliwe-3309855.html

  • To ja tez zadam pytanie
    osobiscie nie mam kredytu, ale moja siostra brała kredo we frankach 
    czy w czasie kiedy banki tak ochoczo dawały kredyty we frankach i kiedy "ochoczo" brała je rzesza ludzi to było juz wiadomo, ze to nielegalne, ze to oszustwo itp? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.