Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy można karmić piersią w kościele?

1356

Komentarz

  • Ja nie mam problemu, zwłaszcza po tylu latach bycia tutaj, słuchania rożnych zawiłych historii z zycia ludzi w poradni itd itd. Ciesze sie,ze biorą slub. I dokładnie- nic więcej nam nie wiadomo;-)
  • Myślicie, że kobiety dawno temu, podczas spotkań z Jezusem też uciekały się chować, gdy miały nakarmić dziecko? Bo nie wypada, bo to przecież sam Bóg? Zdarzają się dzieci "terroryści", dla których cyc już to JUŻ. A jeśli to był od razu chrzest, to przecież dziecko musiało być w kościele:) jedynie jakiś szal bym tej Pani dała na te ramiona bo taka goła;) 
  • Zdarzyło się. Ale nie naprzeciw księdza. J.na Mszy chrzcielnej, jego osobistej, w czasie Komunii karmilam. Ale nie w 1 ławce tylko wyszlam do ławek ustawionych z boku kosciola, za filarem. 
    Słyszałam kiedy muszę z nim wrócić do ławki ;)
    Karmić.naprzeciw księdza, służby liturgicznej... No way...
    Podziękowali 2mama_asia madzikg
  • edytowano sierpień 2016
    Edit: Dwa razy mi się wysłało.
  • Chyba trochę nie ma sensu interpretowanie tego zdjecia bo nic o tej parze nie wiemy. Mozna sobie gdybać .... może to jej dziecko z poprzedniego związku z mężem już zmarłym a teraz bierze ślub z nowym... może to dziecko adoptowane (podobno mozna rozbudzić laktację nie rodzac dziecka) a oni żyją w czystości. Wiem ze to wszystko mało prawdopodobne, ale nie mamy 100% pewności by to oceniać. 
    Inna sprawa że dla mnie suknia normalna. Karmić bym na swoim ślubie tak na widoku nie chciała... chociaż okryć się czyms,  ale nie jest to dla mnie jakimś wielkim szokiem taki widok. 
  • Można też nakarmić  chwilę przed uroczystoscia, przygotować odciągnięte mleko w butelce lub podać mleko modyfikowane. Możliwości jest wiele i wybór określonej świadczy o priorytetach, kulturze, podejściu do spraw.
    Podziękowali 1andora
  • ale juz maja obraczki
  • Ja z kolei uważam, że interpretowanie zdjęcia jest bezpieczniejsze niż ocenianie konkretnych osób. Własnie dlatego, że są to tylko osoby ze zdjęcia, możemy mówić o sytuacji.

    Dla mnie najbardziej rażąca jest suknia jako strój do kościoła.

    Im dłużej żyję, tym bardziej zwracam uwagę na takie "szczegóły".
    Podziękowali 2E.milia Anna78
  • ja tak samo.. uczymy dziewczynki od malego zeby te ramionka zakryte byly co czasem wymaga niemalej ekwilibrystyki a przychodzimy do kosciola i czytanie czyta dziewczynka lat na oko 15 w krociutkich takich bez nogawek jeansach... i ucz tu czlowieku.. a dziewczynce tez nie mam za zle bo przeciez ani ksiadz ani nikt jej nie powiedzial..to skad ma wiedziec..
  • MAFJa powiedział(a):
    ja tak samo.. uczymy dziewczynki od malego zeby te ramionka zakryte byly co czasem wymaga niemalej ekwilibrystyki a przychodzimy do kosciola i czytanie czyta dziewczynka lat na oko 15 w krociutkich takich bez nogawek jeansach... i ucz tu czlowieku.. a dziewczynce tez nie mam za zle bo przeciez ani ksiadz ani nikt jej nie powiedzial..to skad ma wiedziec..
    Ja myślę, że jak ma 15 lat, to ktoś już jej jednak mówił. Kwestia raczej, czy wyegzekwował. Ksiądz jej nie powinien pozwolić czytać, wtedy zapamiętałaby na całe życie tę lekcję.
  • Dla mnie taki strój jest nieodpowiedni do kościoła i już. Nie ważne, jaka jest okazja.
  • też tak uważam :)
    Podziękowali 1Berenika
  • Większość ma bo takie jest zapotrzebowanie. Ale to nie problem kupić suknię z zakrytymi ramionami lub założyć jakieś koronkowe bolerko. Cudną suknię miała księżna Kate.
  • edytowano sierpień 2016
    Nie umiem wkleić z tel.
  • "Nie sądzcie, nie będziecie sądzeni!" -tyle w temacie osądzania tej pary.

    Natomiast jeśli idzie o karmienie w Kościele nie mam nic przeciw, o ile nie da się inaczej temu zaradzić. Można to zrobić dyskretnie. Na pewno nie ostentacyjnie przed ołtarzem.
    Samej zdarzała mi się konieczność nakarmienia dziecka podczas Mszy, na której było chrzczone- wyjście na kilka chwil do zachrystii załatwiło sprawę.



    Podziękowali 1sylwia1974
  • Owszem większość sukien ślubnych ma odkryte ramiona. dla jednych nie ma w tym nic zdrożnego, dla drugich jest. Przestrzeń sakralna wymaga jednak odpowiedniego stroju. Wystarczy te gołe ramiona coś narzucić i po sprawie.
  • Nie no sorry
    Rozumiem, że panna młoda chce wyglądać tego dnia pięknie, ale chyba ważniejsze jest, że ślub jest udzielany w Domu Bożym. 
    Podziękowali 1draconessa
  • @Tola  - to nie są indywidualne odczucia. To są zasady. W kościele obowiązuje godny strój. Koniec. 
  • edytowano sierpień 2016
    Nie wiem czy to są indywidualne odczucia, z tego co wiem, to w wielu kościołach jest zakaz wchodzenia z odkrytymi ramionami. Inna sprawa kto tego przestrzega.
  • Tola powiedział(a):
    Trudno tu się kłócić z indywidualnymi odczuciami. Jest jeszcze jedna przyczyna takiej popularności sukien ślubnych z odkrytymi ramionami: długa suknia plus zakryte ramiona sprawiają, że tylko smukłe figury wyglądają korzystnie. Odkryte ramiona optycznie wyszczuplają sylwetkę w takim przypadku. Symbolika symboliką, a każda dziewczyna chce tego dnia wyglądać ładnie. Taka drobniutka księżna Kate ważąca tyle co piórko może i wygląda fajnie w tym: http://www.marieclaire.co.uk/celebrity/pictures/33530/the-royal-wedding-photo-album-kate-middleton-photos-catherine-middleton-photos-duchess-of-cambridge-photos.html

    ale tu już nie jest tak rożowo: http://www.kiyonna.com/plus-size-clothing/Bridal_Boutique/14130905 - gdyby tej modelce dobrać sukienkę z rozkloszowanym dołem i wbudowanym gorsetem i zostawić odkryte ramiona, byłoby o wiele lepiej.

    Nie mam przekonania czy pulchne ramiona wyglądają lepiej gdy są odkryte.

  • ja mam przekinabie ze nie.. dla mnie to wlasnie slabo wyglada. sama nigdy nie lubilam odkrywac ramion (nawet poza kosciolen;)) bo mimo ze tlusta nie bylam to ramiona takie ciastowate nie wydawaly mi sie ze dobrze wygladaja..
  • Ta minimarynareczka to bolerko :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Poza tym @Tola - akurat ta pani z dużym biustem z drugiego zdjęcia wg mnie wyglada uroczo.
  • edytowano sierpień 2016
    Znalezione obrazy dla zapytania suknia lubna z bolerkiemZnalezione obrazy dla zapytania suknia lubna z bolerkiemZnalezione obrazy dla zapytania suknia lubna z bolerkiemZnalezione obrazy dla zapytania suknia lubna z bolerkiem
  • edytowano sierpień 2016
    Wow
    Pierwsza jest cudna

    Edit. Gdzie ją wcięło?
  • Tola dokładnie o to chodziło
  • Bez sensu jest ta dyskusja
    Podziękowali 3Joannna gabriela AgaMaria
  • Elunia powiedział(a):
    Dyskusja o ciuchach zawsze ma sens :). Obowiązku czytania jeszcze nikt nie wprowadził.
    Tylko mam wrażenie, że to właśnie ciuch i to jak w nim wyglądam jest ważniejsze niż to, gdzie w nim jestem.
    Podziękowali 1Joannna
  • Ja tylko chciałam zauważyć,ze pierwsze dwie MAJA ODKRYTE RAMIONA. 
    Mnożę dekolt zmniejszony,ale RAMIONA odkryte. 
    Podziękowali 2E.milia Dorotak
  • edytowano sierpień 2016
    Skromna też nie jest.
    Czym się różni niedzielna Msza święta od Mszy ze ślubem. Wytlumaczcie mi bo nie rozumiem. W sensie dlaczego na jednej należy być ubranym skromnie, bez dekoltu, gołych pleców, gołych ramion a na drugiej nie. Co się zmienia???? Miejsce to samo, wciąż jesteśmy w Domu Bożym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.