Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1121315171828

Komentarz

  • @PaniWiosna jest to jakieś wyjście tylko mocno prądożerne :) 
  • @MAFJa, sprawdź w necie czy Twoj model ma rozbieralny zbiornik czy klejony. Jak rozkrecalny, to wymiana łożysk powinna usmierzyc tłuczenie i nie zabić budżetu. Szczególnie jeśli mąż sprawny technicznie i sam wymieni.
    Podziękowali 1MAFJa
  • bosch maxx 7
  • nie umiem sprawdzic tego na telwfonie :-(
  • @MAFJa jak pralka? Naprawiona? Jeśli masz WAE na początku symbolu to one w Polsce produkowane, ze skręcanym zbiornikiem i warte naprawy.
  • byl Pan. klejona... czyli odpadaja naprawy.. dziala ale amortyzatory uszkodzone.. mamy spokojnie zajezdzac ja... az odmowi posluszenstwa..
  • edytowano marzec 2017
    A to szkoda. A jakimi literkami symbol się zaczyna?
  • nie wiem. napisy ma francuzkie wogole wiec mozliwe ze sciagnieta z odzysku juz np..
  • @MAFJa, a pan rozebrał i sprawdził że faktycznie klejona? U nas pralka zaczęła tłuc jakoś rok temu. Zadzwoniliśmy do specjalisty z serwisu Electroluxa, podaliśmy model i powiedział że klejona i nienaprawialna. Ostatnio mąż się wkurzył, bo buczała już koszmarnie i stwierdził, że albo wyrzuci albo naprawi, rozebrał i okazało się że jak najbardziej spokojnie da się wymienić łożyska. Śmiga cichutko jak nowa :)
  • @MAFJa, ściągana czy nie, na tabliczce znamionowej powinna mieć nr rozpoczynający się od trzech liter. Warto sprawdzić, bo jak widać na przykładzie @Agnieszka88 panowie nie są nieomylni. No chyba, że rozbierał i widzieliście że faktycznie klejona. Takie ponoć tez niektorzy mechanicy-cudotwórcy potrafią uratować rozcinając i potem klejąc, ale:

    1. trzeba mieć cudotwórcę w zasięgu

    2. nie wiem czy gra warta świeczki.

  •  @Bambidu wiem, że różnie bywa. A takiego cudotwórcę mogę polecić w okolicach Wyszkowa w woj. mazowieckim. Jakiś czas temu uratował klejoną pralkę teściów i nadal działa. Tyle że ich była 2-letnia, a Pan dużych pieniędzy nie chciał, więc zdecydowali się spróbować. U nas pralka 8 letnia i daleko do niego to stwierdziliśmy że się nie opłaca ;)

  • sciagal gore i mowil ze klejona.. to znajomy rodzicow dobry w te klocki
  • czy ma ktoś może pralko-suszarkę? 
  • @mamasara my mamy od niedawna Elektroluxa 9 kg wsadu prania
    Podziękowali 1mamasara
  • My użytkujemy od grudnia.  Był już nawet rachunek za prąd za ten okres i żadnych zmian na gorsze nie widzę, zwłaszcza że my w tych zimowych miesiącach więcej świecimy nawet w dzień, bo mamy bardzo ciemno w mieszkaniu. Poprzednio mieliśmy pralkę na 5kg wsadu, tak 4 pralki w tygodniu szły.  Od czasu jak mamy pralko-suszarke chłopaki nagle przynajmniej raz w tyg. sikają w nocy, albo są chorzy i wymioty w nocy. Wcześniej się to nie zdażało więc w sumie piorę i suszę więcej niż zakładałam kupując
    Podziękowali 1mamasara
  • my zastanawiamy się nad wsadem 10 kg. znalazłam hotpoint i ariston. Niezbyt znane firmy więc nie wiem czy się zaraz nie popsują. No i cena też jakoś dziwnie niska jak na taką dużą pralkę. 
  • a co to znaczy,że wsad prania jest większy od suszenia? Trzeba wyciągnąć trochę prania by wysuszyć?
  • Ariston zwykły u rodziców 20 lat i nic. Co prawda pranie średnio jedno na tydzień...
    Podziękowali 1mamasara
  • Odgrzebujemy temat - czeka nas zakup zmywarki - koniecznie 60-tka, suszarki, piekarnika oraz okapu.

    Jakie macie typy co do suszarek - temat całkowicie nieznany dla nas. Wiemy tylko tyle, że będzie stała nad pralką - tak jest w projekcie :-).

    Co do zmywarki - teraz mamy zastaną po poprzednich właścicielach 45-tkę Boscha.

    Piekarnik - dużo pieczemy chleba :-).

    Okap - koniecznie cichy i wydajny.

    Będziemy wdzięczni za komentarze.
  • Many suszarke Miele z pompa ciepla. Przed uplywem gwarancji padla - chyba pasek napedu, czy jak sie to zwie. Ale dali nowa. W kazym razie ja sobie chwale. 

    Pralka Bosh chodzi niestrudzenie od kilku lat. W sumie jakby sie popsula, to wieksza by sie kupilo bo 7 kg za mala dla nas.

    A mam od 2 lat kuchnie Aeg. Duzo pieke i jestem b. zadowolona z piekarnika. Jaki to model to musialabym poszukac.

    Zmywarki nie poradze, bo mamy zanussi uzywana, w sumie nie zachwyca, ale ja dziala to dziala.
  • edytowano październik 2017
    Jestem zwolenniczką Bosha(doświadczoną pozytywnie)  oraz  doświadczoną (negatywnie) przeciwniczką Amica.
    Piekarnik ,jeśli dużo pieczecie,najlepiej z prowadnicami teleskopowymi.

  • A jak szeroką macie pralkę? U nas suszarka stoi na pralce, ale ponieważ jest ona wąska to suszarka też musiała mieć podobne gabaryty. My mamy elektroluxa, ten najwęższy model. Działa prawie 2 lata bez zarzutu a dużo piorę i suszę. 
  • ze zwolenniczki Boscha (5-6-10 i starsze sprzęty) zmieniłam się nie we wrogość, ale nie polecę - pralka rok, dwa razy pan serwisant, zmywarka póltora roku - 5 razy pan serwisant, tylko lodówka 2 lata zdrowa
  • Przy zmywarce uważaj źeby nie była za bardzo oszczędna z wodą bo....niedomywają te super hiper oszczędne modele. My mamy boscha ok.2 letniego, na razie ok. Ale dosyć prosty model, bo z wypasionych funkcji poprzedniej i tak nie korzystałam. 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    ze zwolenniczki Boscha (5-6-10 i starsze sprzęty) zmieniłam się nie we wrogość, ale nie polecę - pralka rok, dwa razy pan serwisant, zmywarka póltora roku - 5 razy pan serwisant, tylko lodówka 2 lata zdrowa
    @Skatarzyna nie załamuj mnie ,mam sprzęty ponad 10 letnie właśnie :/
    Co ja teraz biedna zrobię jak zdechną?
  • W zeszłym roku dostałam zmywarkę Bosha 60tka. I nic jej nie dolega. Może jakiś felerny egzemplarz Skatarzyna ... :(
  • Mam dwie, jedna nowa i co moment serwis i jedna stara, z drugiej ręki, śmiga. Nowe gorsze. Niestety.
    Podziękowali 1madzikg
  • Mojej też nic nie dolega.. Od stycznia mieszka w garazu
  • edytowano październik 2017

     po 2 latach przemyśleń i zbierania się w sobie ;) w końcu kupujemy pralko -suszarkę, decyzja podjęta, kasa właśnie wpadła za dodatkowe zlecenie, Bosh wybrany ...... i nie zmieści się w miejsce, w którym ma stać, a raczej nie da się go tam wstawić bez demontażu umywalki i marmurowej półki (niewykonalne )) chlip

    no to sobie kupię ... Candy ... tylko taka pasuje

    nomen omen nasza obecna pralka to też Candy - pierze od 13 lat, ale że ma 3kg wsadu a nas jest 5 to zrobiło się trochę uciążliwie ;)

    ale u mnie proces decyzyjny jest długi, ze 2 lata myślałam nad kupnem .... tostera .... tzn. nie jakiej firmy, bo tę decyzję szybko podejmuję, ale czy w ogóle, czy jest mi to potrzebne do szczęścia ;), bo nie znoszę mieć nadmiaru zbędnych rzeczy i sprzętów w domu, też tak macie?

    Podziękowali 1wiesia
  • @agatak a musi być w pralko-suszarka i musi być w łazience?
    Do tego ponoć pralko-suszarka tak średnio spełnia swoją rolę.
    Czy nie może być w łazience sama pralka np.otwierana od góry a oddzielnie suszarka np.w przedpokoju?Suszarka potrzebuje tylko prądu .pojemnik na wodę ma własny,może stać gdzie chcesz.

    @anulaczarnula a może wyspa z wystającym blatem zamiast stół + szafki kuchnne?
    Do półek w wyspie można sobie wrzucić zawartość szafek a dookoła wyspy możecie sobie razem siedzieć :mrgreen: 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.