Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1111214161728

Komentarz

  • edytowano luty 2017
    Jaka jest różnica między kolorem inox a srebrny? Moja stara biała zardzewiała i szukam czegos co nie będzie zrdzewiec.
  • jaka potrzebujesz?
  • Z duża zamrażarką bylaby ok. Z czego wynika ta różnica w cenie tych Boschów?  Z tego co znalazłam to ten inox to stal nierdzewna czyli lepsza.
  • Moc.pobor pradu.wielkosc ich.i gadzety.
  • A ten pobór pradu to duza różnica w złotówkach, bom "lajkonik" ;-) w tych obliczeniach?
  • edytowano luty 2017
    mamaw powiedział(a):
    Jaka jest różnica między kolorem inox a srebrny? Moja stara biała zardzewiała i szukam czegos co nie będzie zrdzewiec.

    @mamaw ;
    Inox to stal chromowa, nierdzewna. Jak w tej lodówce nie będziesz pływać po morzu, to nigdy nie zardzewieje. Poza tym wygląda cudnie.

    Ma ktoś pralkę bąbelkową? Ponoć oszczędza i proszek i energię, wodę też. Słyszałem, że była kiedyś taka zmowa producentów że ich nie wytwarzali, chociaż tę metodę stosowano w przemyśle od dawna. Ja bardzo chciałem taką, ale żona się uparła na zwykłą :'( .
    Podziękowali 1mamaw
  • jestem przez j wiec nie zawolalo mnie rano sprawdze model i spytam meza .. ja znajdowalam wczesniej na outled media czy cos takiego za 1500 ale nie od razu zamowilismy i potem tego nie moglismy znalezc. maz kupil nie wiem gdzie w koncu. i za ile.dopytam
    Podziękowali 1mamaw
  • a lodowka super na moje. nie mialam takej fajnej jeszcze.. jedno co to bez raczki co wkurza bo ciezko otworzyc choc juz sie wyrobila troche.. i cala w lapkach tez przez to odcisnietych.. ale wielka zimna..ta pulka na mieso bardzo fajna..na wrzywa tez.. maz mial jakies uwagi do rozkladu pulek ale ja nie..
    Podziękowali 1mamaw
  • Ja mam lodwókę bosch inox, ale okazało się że inox tylko z przodu jest z po bokach jest normalna "blacha" w kolorze inox... i powiem, że się rozczarowana bo boki nieźle porysowane - jak to po farbie) nie wiem w tym momencie jaki model - ale 3 szuflady w zamrażarce i w sumie na początek byłam zadowolona ale 2 lata temu kupiłam sobie samą zamrażarkę szufladową boscha http://www.bosch-home.pl/produkty/chlodziarki-i-zamrazarki/zamrazarki/zamrazarki-szufladowe/GSN54AW31F.html bo chociaż nas 4 tylko to jednak jak sie mieszka na wsi to te 3szuflady porażka by była. Teraz bym już chyba kupowała samą lodówkę bez zamrażalnika na dole. 
    Ale fajne są w boschach te lampki w lodówkach antybakteryjne, ja wcześniej miałam (ledwo-zipiące może dlatego) gorenje i bardzo szybko psuły sie otwarte produkty - w tej już nie mam tak, ale i mój zakwas na chleb nie zwiększa w niej objętości 
    Podziękowali 1mamaw
  • nie zdazylam dzis sprawdzic. dzien konia.. jutro spokojniej bedzie..
  • joachm powiedziała:
    E tam nie zardzewieje lodówka inox.
    W teorii, bo w praktyce po 12 latach zaczęły pojawiać się plamki. No fakt nie na tych błyszczących drzwiach a na boku, który pewnie jest z czegos innego bo teraz ma inny odcień(...).
    Po 12-tu latach agregat ma prawo paść.
    Agmar powiedziała:
    Ja mam lodwókę bosch inox, ale okazało się że inox tylko z przodu jest z po bokach jest normalna "blacha" w kolorze inox... i powiem, że się rozczarowana bo boki nieźle porysowane - jak to po farbie) (...)
    Boki naszej lodówki są ze zwykłego badziewia :'(
  • W temacie zmywarek zapytowywuję jako zupełnie początkujący laik: używacie tabletek 3w1 czy wszystko osobno. Jesli 3w1 to nie ma sensu nigdy soli osobno dawać, czy od czasu do czasu dla kosmetyki zmywarki warto? 
    No i czy jakieś konkretne polecicie? Żeby było skutecznie, nie rujnowało budżetu i najlepiej rodzimego producenta wspierało.
    Czy jesli zmywarka nie zawsze domywa  albo zostawia smugi na to wina raczej zmywarki czy detergentu?
  • Bambidu powiedział(a):
    W temacie zmywarek zapytowywuję jako zupełnie początkujący laik: używacie tabletek 3w1 czy wszystko osobno. Jesli 3w1 to nie ma sensu nigdy soli osobno dawać, czy od czasu do czasu dla kosmetyki zmywarki warto? 
    No i czy jakieś konkretne polecicie? Żeby było skutecznie, nie rujnowało budżetu i najlepiej rodzimego producenta wspierało.
    Czy jesli zmywarka nie zawsze domywa  albo zostawia smugi na to wina raczej zmywarki czy detergentu?
    Używam classic, jak miałam serwisanta przy zmywarce to mówił, żeby nie dawać tych ileś tam w jednym bo to niepotrzebna kupa chemii, za to sól niezależnie od wszystkiego zawsze musi być zasypana (jak woda jest miękka ustawić poziom na minimum) bo ona konserwuje jakieś tam uszczelki i coś tak jeszcze. Zmywarka nie powinna zostawiać smug ani nie domywać (chyba że mówimy o specyficznym "brudzie"), jeśli tak robi szukałabym albo w jakości samych tabletek albo w dozowaniu soli - w instrukcji są opisane np jak wyglądać będą naczynia jeśli za mało soli. U mnie problem był jak kupowałam 5 w 1, sól dawałam też  - i nie wiem czemu ale były taki niebłyszczące te naczynia, teraz używam zwykłych classic i sól i nabłyszczacz i są ok. A i używam programu z wysoką temp - użytkuje głównie tą największą temperaturę, wcześniej tylko na 35 stopniach bo głównie szklanki i talerze, ale serwisant mówił że muszę więcej na wyżej temperaturze żeby mi za dużo tych tłustych osadów w rurce odpływowej nie zostawało, no i raz na pół roku puszczam czyszczenie z płynem do zmywarek i jest git.
    Podziękowali 1Bambidu
  • edytowano luty 2017
    Dla nas chyba najlepsza byłaby taka chłodziarka :-)
    http://www.oleole.pl/witryny-chlodnicze/whirlpool-adn230-1.bhtml#opinie
    nie otwieraliby jej sto razy na dzień, w poszukiwaniu nie wiadomo czego.
    Kto chętny stałby sobie przed szybką i zaglądał jak długo potrzebuje:-)
    Ed. U Was też tak chodzą i zaglądają co chwilę? Z nasileniem jak mają się uczyć;-/
    Wnerwia mnie to okropnie.

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • edytowano luty 2017
    @Bambidu ;. Wyrzuć zbędną chemię!
     Sól konieczna, połowa  (lub mniej) proszku i ocet zamiast nabłyszczacza.  Raz na miesiąc puszczam pustą zmywarkę (program min. 65 stopni)  z octem i sodą. 

    Edit; Przepłukuję zmywarkę co miesiac, bo na codzień używam prawie wyłącznie krótkiego programu, więc te tłuszcze trzeba rozpuscic.
    Podziękowali 1Bambidu
  • @Elunia a gdzie proszek kupujesz? Ja styczności wcześniej nie mialam, tzn robiłam swój z przepisu ale nie pasował mi.
    @balum a jak dozujesz tą wodę z octem do mycia?
    @mamaw u mnie w domu tego nie było, ale u moich rodziców sama tak robie, wiecznie w lodówce (u mnie to kwestia posiłków - w domu miałam pory jedzenia i nie miałam takiego czegoś ze coś bym zjadła nie wiem co a tu chaos żywieniowy i tak mam)
    Podziękowali 1mamaw
  • @Agmar Pytasz o zmywanie czy mycie pustej zmywarki? Do zmywania codziennego wlewam ocet w miejsce nabłyszczacza i zmywarka sama sobie pobiera. Do mycia samej zmywarki daję łyzkę sody i pół filizanki octu w tejze filizance na górną półke. Przepis z forum...lata temu :) To samo razy 2 (bez filizanki ;) ) stosuję do czyszczenia pralki (program z min. 60 st.)
    Podziękowali 2Agmar mamaw
  • Ja używam tabletek 1 w 1, niestety one są dość drogie, bo eko sreko, ale łamię na pół. U  nas nie ma tych tańszych produktów np Tesco value czy "niższa cena". A szkoda. 

    Nie używam soli, nic takiego. Może to źle? 

    Kupiłam w tesco taki płyn do mycia zmywarek - wstawia się butelkę do góry nogami i puszcza zmywarkę na wysoką temp. 
  • Kostki do zmywarki głównie z biedronki najtansze rozkrawam na pół i w połówce myje sie tak samo jak w całej-odkryłam dzięki wielodzietnym,że połówka wystarczy :)
    Sól i nabłyszczacz osobno.
    Muszę wypróbować ocet.Nie śmierdzi tym octem w domu po otwarciu zmywarki?
     

  • nie śmierdzi.
  • Juz Ci sprawdze.
  • Mamy Boscha, Serie 6 , vario perfect. 6 kg, mozliwosc skrocenia czasu prania, super krotki i krotki program 15 i 30 min, a taki standardowy mix-1.05. 
    Nam chyba Malgorzata polecala.
  • Aha, u nas 8 osob do oprania.
  • To niestety nie pomoge...
  • Może coś otwieranego od góry? Znajoma miała Boscha takiego i byla zadowolona, zmieniła go po 10 latach, druga ma samsunga normalnie otwieranego, jest mniejszy i jedt zadowolona tylko nie wiem jaki model
  • Mamy pralkosuszarke ładowaną od przodu 45/60 (żeby wlazła mamy zlew niestandardowo wysoko)wysoko - i to z pojemnością prania 8kg:) 
  • Candy GVW45 385TWC

  • Razem z rurami ma rzeczywiście ok 53/60
  • @PaniWiosna a zerknij na te samsungi w wersji mini, moja znajoma zadowolona, bo ja to z boschem się na stałe zwiazalam 
  • ja bym chciala nasza naprawic.. tez sie tlucze .. ale model chyba fajny i 7kilowa a w porownaniu z 6kilowym beko duzo wiwcej sie miesci
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.