Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1131416181928

Komentarz

  • Ej, a czego nie suszycie w suszarkach? Bo dużo ciuchów ma na metkach znaczek, żeby nie suszyć...
    Co tak naprawdę może się od suszarki definitywnie zniszczyć z takich codziennych ubrań?
  • załatwiłam jedną wełnianą spódnicę, jedną impregnowaną kurtkę i trójpak majtek z wyjątkowo delikatnym nadrukiem, choć raczej to naklejki były.
    Programowo nie suszę kurtek wełnianych typu budrysówki i sztormiaków.
    Podziękowali 1Bagata
  • @Barbasia , a stawialas suszarkę na pralke za pomocą złączki czy w takim regale /innej zabudowie? Właśnie się do takiej wieży przymierzamy. Nie trzęsie się toto za dużo i nie wędruje?
  • Tusia, mieliśmy na złączce i bez, jak pralka jest dobrze wypoziomowana - bez różnicy. Stoi.
  • @Skatarzyna, bez to znaczy luzem stała? Matko moja pralka wędruje jak chce
  • jak zadbacie, by pralka stała, suszarka tańczyć nie będzie, to miłe i spokojne urządzenie, tylko hałaśliwe nieco ;)
    Podziękowali 1Tusia
  • @Skatarzyna, aż mi trudno uwierzyć, niby jakoś tak była pralka poziomowana, ale wędruje... Poprobujemy zatem!
  • Tusia powiedział(a):
    @Skatarzyna, aż mi trudno uwierzyć, niby jakoś tak była pralka poziomowana, ale wędruje... Poprobujemy zatem!
    @Tusia sprawdźcie czy wszystkie zabezpieczenia potrzebne do transportu są zdjęte.
    Czasem z tyłu lub pod spodem jest dokręcony kawałek blachy (właśnie w ramach zabezpieczenia) i wtedy pralka może wędrować.
    Podziękowali 1Tusia
  • @agatak, candy są ok, nasza forumowa @tymka bardzo chwali ;)

    Moje sprzęty pralko-suszarka, zmywarka i kuchenka też już zamówione, raty przyznane, już niedługo moje ręce odpoczną ;)
     Wzięłam co prawda wsio z indesita z tańszych opcji,ale przedłużamy gwarancję na 5 lat (świetnie sprawdziło się w przypadku pralki). 
    Podziękowali 1tymka
  • Mam złe doświadczenia z pralko-suszarką (Hotpoint Ariston), teraz mam suszarkę candy i jestem zachwycona.
  • beko -firma turecka miałam kuchenkę pralkę lodówkę- części drogie -do kuchenek części ,lepiej kupić nowa niż wymienić dysze i pokrentła w starej kuchence przynajmniej tak kilka lat temu było 
    Podziękowali 1Kika39
  • @Tusia suszarka stoi na pralce bez łącznika, bo akurat wtedy był ńiedostępny. I okazał się zbędny, konstrukcja stabilna. Z tym źe nasza pralka jest dobrze ustawiona i nie " wędruje". A do tego suszarka ją dociska. Mamy małą łazienkę więc suszarka stoi w kącie,a z drugiej strony,z boku  " zabezpiecza" ją wisząca szafka. 
    Podziękowali 1Tusia
  • U nas podobnie jak u @Barbasia
    Podziękowali 1Tusia
  • kasha - dzięki :) ja to wszystko wiem, że lepiej niby osobno i pralkę i suszarkę i pewnie zmieściłabym te sprzęty w pomieszczeniu gospodarczym, albo w górnej łazience, a nawet w dolnej jedno na drugim, ale nie chcę kolejnego grata, nie chcę przekładać rzeczy z pralki do suszarki, w praktyce będą się kisić pół dnia i suszyć o północy bo ja pracuję, a niania się w tym nie połapie, ale przede wszystkim nie chcę grata i nie lubię się uszczęśliwiać zbędnymi sprzętami ;) tylko niezbędne minimum

    jakoś to candy wciśniemy, w sumie nie ma co się podniecać modelami i markami, byleby działała

    mam nadzieję że będę ją kochać tą samą miłością co zmywarkę!

  • @agatak jak tylko poznasz się z suszarką,zobaczysz, że jest niezbędna :mrgreen:
    Włączenie suszarki to pikuś,zresztą chyba wszystkie sprzęty teraz mają możliwość opóźnienia startu.
    Jak się doda czas suszenia (+ -) 3godziny,to spokojnie można ją nastawić przed wyjściem z domu i opróżnić po powrocie.
    I rzecz kluczowa:  do suszenia zalecana jest mniejsza ilość ciuchów niż do prania, zwykle 2-3 kg.
    Czyli po praniu część ubrań z pralkosuszarki trzeba wyjąć,bo strasznie się pogniotą.
    A suszarkę można kupić od razu większą np.pralka 6 kg wkładu,suszarka 9kg.
    Jeśli masz miejsce żeby upchnąć, warto się zastanowić nad dwoma sprzętami.
  • @kasha bez sensu, jak osobne sprzęty, to powinny miec te sama ladownosc.
  • Ja aż takiej różnicy ładowności nie mam między praniem a suszeniem. No i ja wolę może mniej oszczędnie jeśli chodzi o kasę, tzn ładuję do prania tyle, żeby mi się ładnie wysuszyło ;)
    dziele też - np. Tshirty męża osobny cykl, krótszy i do 5 naraz - nie są wcale pogniecione. Koszule podobnie. Jak mam full brudów, to dzielę na takie, które mogą się lekko pognieść (gacie, skarpetY, piżamy, niektóre ubranka dziecięce) i właśnie te na krótszy i bardziej pusty cykl.
  • malagala powiedział(a):
    @kasha bez sensu, jak osobne sprzęty, to powinny miec te sama ladownosc.
    @malaga niekoniecznie.
    Wsad do pralki suchy ważący np.6 kg. będzie cięższy jako wsad do suszarki,bo ciuchy będą mokre.Dlatego lepiej od początku założyć,ze pranie mokre waży 2-3 kg więcej.
    I nabyć suszarkę z wsadem odpowiednio 2-3 kg.większym.
  • Mam pralkę na 9 i suszarkę na 6, dzielę duże pranie na dwie porcje suszenia po godzinie i też dobrze :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • A suszarki nie mają ładowności liczonej jako  suchy wsad? Moja jest 7 kg suchego wsadu.
  • edytowano październik 2017
    mają, gdy suszę 6 kilo ustawiam na 80-90min.
    No dobra, nie ważę, mam określoną objętość na godzinę, na półtorej i na dwa suszenia po godzinie. 
  • A ma mamy pralkę i suszarkę o tej samej ładowności i jest ok. Całe pranie z pralki ląduje w suszarce i ładnie się suszy. Uwielbiam ten sprzęt, nawet bardziej niż zmywarkę ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • 5 koszulek męża na jedno suszenie???!!!! i to wszystko???

    o mamuniu! ja chce sobie ułatwić a nie utrudnić!

    wizję mam taką - będzie pralko suszarka na 6 kg (teraz mam pralkę 3 kg więc 6 to i tak dla mnie szał) wrzucam do niej 4-5 kg i wyjmuję wysuszone - czy gdzieś w tym rozumowaniu popełniam błąd logiczny lub jestem naiwniakiem? 

    w międzyczasie niczego nie wieszam na suszarce i z niej nie zdejmuję i zyskuje trochę czasu i energii (mojej własnej , nie elektrycznej, bo tę będzie żłopać suszarka ;) )

  • Tylko 4-5 kg może być za dużo do suszenia.
  • Wysuszyć wysuszy, ale może być bardzo pogniecione.
    Podziękowali 1tymka
  • Agatak, jak masz pralkę na 6 i suszarkę na 6, to przerzucasz, włączasz i masz, jak pralko-suszarka na 6, to tyle pierzesz, ale już do suszenia trzeba podzielić, min. dlatego dwa sprzęty lepsze.
    Podziękowali 2Barbasia Milamama
  • :'( chlip chlip

    odzieracie mnie z marzeń

  • Ja nie suszę męża podloszulków oddzielnie, tylko przerzucam cały wsad do suszarki.
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.