Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#czarnyprotest

12324262829

Komentarz

  • edytowano październik 2016
    Większość ludzi prochoice są jak ta kobieta cudzołożna. Wymagają przebaczenia. Żeby ktoś pochylił się nad jej losem.

    Faktycznie prawda jest zawrzeszczana. Ale o jaką prawdę chodzi? Dla mnie prawdą jest
    -ułuda demokracji: bo to nawet nie większość ma prawo decydowania, a mniejszość posługująca się socjotechniką
    -ułuda katolików: oni tak naprawdę rzadko reprezentują Boga, co najwyżej to jakie mają wyobrażenie o Nim, a tak naprawdę, niestety w większości swoje interesy
    -ułuda że coś dobrego można samemu zrobić: wszystko co można zrobić dobrego w życiu ma swoje źródło w Bogu Miłosiernym i to się czasem udaje bo On nas-ludzkość nie opuścił
    -ułuda że są dobrzy ludzie: jw. Zło jest tak nachalne i wszędobylskie, że tak naprawdę niedowierzam ludziom którym się wydaje że są dobrzy. Być może wielu by i chciało, jednak ci najświętsi nie pozostawiają złudzeń, gdyż nie kryją swoich upadków.

    Człowiek w życiu ciągle jest poddawany próbom, które kształtują go na wieczność. To jest życie: czas wyborów, tu nie ma spokoju. Przy błędnych wyborach taki człowiek potrzebuje miłosierdzia, nie ma innej możliwości aby mu dopomóc.

    No chyba że ktoś zatracił już wrażliwość na sytuację bliźniego. Wtedy takiego człowieka ciągle niepokoi Bóg, bo nie chce go stracić.

    Dzięki za odzew - czasem jestem okropny i lubię wtrącić swoje 3 grosze :smiley: Emocje opadną, ale warto żeby coś pozytywnego zostało. W końcu chyba na tym polega budowanie Królestwa Bożego na Ziemi.

    @Gosia5 przepraszam, chciałem zmienić to na przecinek, ale wygasła już możliwość edycji :smiley: Obiecuję nie powtórzyć już więcej tego numeru
    Podziękowali 1Gosia5
  • Klarcia - dlaczego 80% przeciwko? Ordo Iuris w broszurze nt. ustawy przytacza dane, że 50,7 % jest za karalnością kobiet celowo i świadomie dokonujących aborcji. Pewnie to za mało, żeby się przebić na zmianę, ale za jakiś czas, jak w strukturze społecznej będzie więcej dzisiejszych młodych, to będzie nieunikniona zmiana, idąca za wolą społeczną. Nie jest to taki oszołomski pomysł, jak się próbuje OI przypisać.
  • @Ojejuju Zgadzam się z Tobą i dlatego Was upominam. Celem jest faktyczne odrzucenie aborcji. Dobrze pisze @olgal że bardziej tu pomoże modlitwa i post. Robota nie zrobi się sama, ale zostało nam już tylko liczyć na Miłosierdzie Boże i tych wybranych którzy faktycznie będą Jego narzędziami. Ponieważ my w większości zatraciliśmy umiejętność twórczej komunikacji pomiędzy sobą.

    Wiara że katolicy reprezentują Boga ? Serio ? W życiu by mi nie przyszło na myśl, że reprezentuję Boga, to jakaś skrajna pycha.

    Jakby Bóg sam miał uporządkować ten świat to zrobiłby to w niecałą sekundę. On jednak wierzy w ludzkość. To ludzie mają opowiadać się po stronie Boga swoim wyborem. Innymi słowy mają reprezentować Boga przed światem. Aby prawidłowo tak czynić potrzebna jest pokora, a nie pycha.
  • Z nizin kolego. Swoje tylko przemyślenia wygłaszam. Można je śmiało ignorować.

    A tak przy okazji polecam artykuł (np paragraf 55):
    http://www.fronda.pl/a/bledy-logiczne-u-racjonalistow-i-ateistow,79864.html
  • Czyli kolego, sugerujesz mi abym nieprzestrzegał pierwszego uczynku miłosierdzia względem duszy? :wink:

    I tu dochodzimy do meritum: a jak myślisz, u kogo tkwi belka w oku? Czy jest szansa abyśmy (z tą belką) zaczęli myśleć podobnie? :smiley:

    A co do frondelka, to w tym akurat artykule przyznają się (jako katolicy) do pewnych swoich błędów.
  • BI - zarzucasz brak miłosierdzia, ale dla mnie jakiś fałsz tu się wdziera.  Bo względem kogo należy się większa litość: sprawcy czy bezbronnej ofiary? Czemu służy też kara doczesna, jak nie opamiętaniu, by uniknąć kary wiecznej. Czy nie mamy brać inspiracji z Kodeksu Prawa Kanonicznego, który nakłada za aborcję karę ekskomuniki, gdyż rozumie słabość człowieka w kwestii ochrony życia na tym etapie. Miłosierne odpuszczenie grzechu zakłada wolę nawrócenia i zmiany postępowania. 
    Podziękowali 1Katia
  • Biznes Info   z miłosierdzia ojciec Pio potrafił nieźle huknąć,ochrzanić,a nawet odmówić rozgrzeszenia penitentowi,gdy ten nie zamierzał zmienić swojego życia,nie żałował,albo po prostu nie widział winy tam gdzie była.
    W kwestii aborci (i nie tylko) wystarczy trzymac się nauki Kościoła,przykazań.
    "Nie zabijaj" to "nie zabijaj" i tylko tyle.
    Dużo o tym mówił,pisał Jan Paweł II. Nie ma co filozofować,wymyślać nowych teorii.


    Podziękowali 2Aszna Katia
  • @Eleonora Faktycznie fałsz się tu wdziera. Jednak głównie kłamią media. W/g mnie człowiek objęty miłością, czy w szczególnym przypadku miłosierdziem nigdy nie zabije swojego dziecka. Są wyjątki od tej sytuacji, ale wtedy musi być duże pragnienie aby to zło dokonać, a to już jest margines. Sam Bóg pokłada nadzieje w ludzkości, to dlaczego ludzie sami siebie nie szanują?

    Bardzo dobrze Pis to zrobił, że zawetował. Jednak media tak jak w filmiku powyżej próbują doszukać się jego interesowności a jest wręcz przeciwnie. Zrobił to mimo że prawdopodobnie straci dużo poparcia społeczeństwa, ale jest to konieczne aby dobrze wprowadzić zakaz aborcji. Wszystko zależy oczywiście od dalszych działań, ale w tym przypadku w/g mnie działa zasada: aby otworzyć drzwi najpierw trzeba się cofnąć.
  • Zmiana przepisów aborcyjnych jest wciąż możliwa, ale patrząc na to, co się wydarzyło, moje nadzieje są coraz mniejsze. Cóż było bowiem prostszego, niż przyjąć projekt w tempie zbliżonym do projektów zmian w Trybunale Konstytucyjnym – mówi Onetowi prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/spor-o-aborcje-ordo-iuris-zmiana-przepisow-jest-mozliwa/bz5qx8
  • Będzie nowy strajk? Popieram.


    Podziękowali 1Nika76
  • edytowano październik 2016
    M_Monia powiedział(a):

    A jesli chodzi o przyrównywanie kobiety cudzołożnej do aborcjonistki to daleko idące posuniecie. Nie można postawić znaku równości, czegoś zakładać. 


    Co znaczy "znaku równości" i czego "nie można zakładać"?

    Kobieta cudzołożna to był przykład a nie porównanie. Grzech to grzech,każdy ciężki grzech niesie straszne skutki.
    Aborcja to zabójstwo. W dekalogu "nie zabijaj" jest przed "nie codzołóż".
    Ktoś zabijając bezbronne dziecko czy przyczyniając się do tego ma większą "winę"  niż ktoś kto jako dorosły cudzołoży także z dorosłym człowiekiem. Oboje niby wolni,ich wybór. 
    Zabite dziecko nie ma wyboru,jest krzywda,dramat bezbronnego maleńkiego człowieka,które umiera w cierpieniu,w niby najbezpieczniejszym miejscu jakim powinno być łono jego matki wydający go na ta śmierć.
  • @M_Monia  coś w tym jest,że w Biblii każdy,jak dobrze poszuka,znajdzie usprawiedliwienie dla siebie,znajdzie jakieś cytaty,które potwierdza jego teorie.
    Stąd różne interpretacje,rozłamy,schizmy w historii Kościoła.
     Słowem Bożym trzeba żyć i raczej samemu się w nim "przeglądać" czytając,niż nim okładać innych ;)
  • Nie mogę znaleźć czy to faktycznie JK stwierdził że ze względu na zasadę wahadła on tą ustawę zawetował, czy to mu przypisali inni. Bo to faktycznie stawia jego w złym świetle. Ja jednak mam nadzieję że wreszcie doczekaliśmy się mądrej władzy, a wszystko powinno być jasne w przeciągu paru miesięcy.

    @M_Monia Oprócz dyskusji o wierze, tak samo wyglądają dyskusje o polityce i o nprze i innych rzeczach w które ludzie wierzą.
  • edytowano październik 2016
    Ech im więcej czytam tym bardziej widzę że wygłupiłem się tylko. Faktycznie wygląda na to że Pis wierzy bardziej w wahadło niż w Boga. Co mnie podkusiło aby politykować? Znowu straciłem zdrowia. Można przeczytać np:

    http://prawy.pl/38904-w-kwestii-aborcji-pis-nie-zdradzil-bo-przed-wyborami-szczerze-deklarowal-ze-popiera-kompromis-aborcyjny/

    http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/10/sto-kilkadziesiat-pytan-do-p-prezydenta.html

  • Aktualnie coraz więcej odważnych
    Podziękowali 2Kana Milagro
  • Mi też
    Okropne to wszystko
  • edytowano październik 2016
    Czytałam... Smutno mi się zrobiło - najwyraźniej pani traktuje dziecko jak przedmiot Pokazała, że brak jej odpowiedzialności dojrzałości oraz uczuć - nawet się tym nie przejęła Dodatkowo sprzedawać do gazety takie wyznania ... Bardzo to przykre - pokazuje tez jakim jest człowiekiem Myślę jednocześnie że To zaplanowana akcja marketingowa - (typowa dla celebrytów - nie ważne co sie mówi byleby mówili) by zwrócić uwagę mediów - w tekście jest mowa o jakies piosence nowej - chyba chce ją tak wypromować :/
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Szkoda mi jej dzieci, jak może czuć się dziecko jak się kiedyś dowie, że mama pozbyła się rodzeństwa, żeby było mu lepiej....
    Podziękowali 1Nika76
  • Głupota level master.


  • edytowano październik 2016
    A komentarze pod tekstem jak z laurki. wymoderowane na błysk. wszyscy kleszcza i podziwiają, że taka dzielna. Można porównać z komentarzami np. pod tekstem np. na Pudelku (wiem, wiem wstyd). 

    No ale pokazali o co chodzi w tym całym proteście. Żeby nie trzeba było mieszkania zmieniać i mebli przesuwać jak się komuś wpadnie. 

    Źle mi i słabo. Straszne.
  • Czytam komentarze pod linkiem, który wrzuciła Kobieta i jest mi jeszcze bardziej przykro - wiem że teraz często pod artykułami są płatne komentarze które mają wyrażać odpowiednią opinie itd. Ale i tak przykro gdy czyta się że te pochwały "odwagi" piosenkarki :/ zastanawiam się co się z ludźmi dzieje że takie komentarze umieszczają :/
  • reasumujac - moralność lewaka: "adoptuj pszczołę", "ratuj karpie", "nie zabieraj cielaczków płaczącym krówkom", "Polacy feee - nie żryjcie mięsa" - i "Zabij dziecko, jęśli nie lubisz się przeprowadzać, a mieszkanie wydaje się za małe"
  • Lome powiedział(a):
    No ale pokazali o co chodzi w tym całym proteście. Żeby nie trzeba było mieszkania zmieniać i mebli przesuwać jak się komuś wpadnie. 
    Nie. Co najwyżej niektórzy mogą teraz użyć wypowiedzi tej pani by manipulować w ten sposób. Czarny protest jest reakcją na próbę zaostrzenia obecnych przepisów. To że biorą w nim udział również zwolenniczki pełnej liberalizacji to inna rzecz.
    Mnie wypowiedź tej pani przybiła, to w jaki sposób mówi o swojej aborcji, z jakiego powodu jej dokonała, fakt że ma już dzieci....no i jeśli chciała się przysłużyć czarnemu protestowi, to jej nie wyszło.
  • Malgorzata, nie udawaj ze czytac nie umiesz i nie wprowadzaj kolezanek w blad.  Czarny protest nie dotyczy aborcji na zyczenie (nie cierpie tego okreslenia swoja droga) bo metraz za maly, bo wpadka, etc, nawet jesli biora w nim udzial osoby ktore sobie takiej liberalizacji zycza. Wystarczy poczytac wypowiedzi samych organizatorow. Kreowanie wizerunku czarnego protestu na podstawie wypowiedzi tej pani to manipulacja godna, jak to lubicie okreslac, wybiorczej.
  • A tak naprawde to te kobiety z czarnego protestu walczą o obniżenie cen prezerwatyw.
    No nie?
    Podziękowali 2draconessa Wiol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.