Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#czarnyprotest

1202123252629

Komentarz

  • Bridget powiedział(a):
    No bo z zarodka urodzi się koza B)
    Albo, co nie daj Boże leming
  • leming zawsze może zmądrzeć, dać mu szansę by zmądrzał jako ojciec, matka... będąc synem, córką czy jak tam bądź, rodzicem nr 1 czy dwa, dzieckiem, dorosłym - człowiekiem!
    Podziękowali 1nodobra
  • Tak, nawet leming może zmadrzec, pod warunkiem, ze pozwoli mu się urodzić :wink: 
  • @Skatarzyna - oczywiście! To był taki trochę głupawy, a trochę bezsilny żart, nawiązujący do tego bezdennie niemądrego cytatu, a konkretnie do słów: że zarodek nie ma ciała w powszechnej świadomości uznawanego za  ludzkie  ( SIC!!!)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • No cóż, nie ma. Oczywiście można obrażać się na ten fakt.
    http://www.paleontologia.pl/forum/files/embriony.jpg

    uwaga, stwierdzenie faktu że zarodek ludzki nie przypomina na wczesnym etapie rozwoju człowieka i wygląda tak samo/bardzo podobnie jak zarodek innego ssaka nie musi być równoznaczny z popieraniem aborcji...taka wskazówka dla osób lubiących wymyślać swoje nadinterpretacje.

  • Przepraszam, ale czy naprawdę uważasz, że z kobiety i mężczyzny może urodzić się jakiś inny ssak? Toż to aberracja jakaś!
  • @Gosia5

    raczej nawet jako zabieg kosmetyczny powiedziałabym :(

    @tylkoMaciek ;
    nie do końca, skoro ten profesor mówi, że u niego jest co tydzień 10 Polek to chociażby tam poddawanych rocznie aborcji 530.  A ile w innych tego typu osrodkach na terenie UE plus te na czarnym rynku w PL? Co prawda do 150 tys liczba daleka, ale mimo wszystko ilość przygnębia...

    Podziękowali 1Gosia5
  • nodobra - nie, nie uważam tak :dizzy: 

    Klarcia - chyba sobie żartujesz z tym linkiem z Niedzieli który ma pokazywać "prawdziwą twarz dr Dębskiego i jego bandy". Nie mówię że Dębski święty jest ale artykuł z wypowiedziami anonimowego ojca i anonimowego lekarza którzy równie dobrze mogą być zmyśleni na potrzeby tekstu (i tak to wygląda) to raczej mało wiarygodne źródło. A skoro już chcesz się powoływać na wypowiedzi pacjentów, to w sieci jest całkiem sporo dramatycznych wypowiedzi na temat zachowania lekarza, ale pisanych pod imieniem i nazwiskiem nie anonimowo, i nie pod adresem Dębskiego a Chazana. Proponuję poczytać komentarze na fb do artykułu Anny Grzybowskiej.



  • @Paprotka ;

    a`propos tej pani

    Prawnicy Instytutu Ordo Iuris spowodowali wszczęcie postępowania karnego z oskarżenia prywatnego przeciwko użytkownikowi Internetu, który zamieścił wpisy zawierające zniesławiające i nieprawdziwe informacje na temat osoby prof. Bogdana Chazana. Jak informują, pomówienia wypełniły znamiona czynu zabronionego.

    ciekawa jestem jak to się potoczy...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja również, chociaż wątpię by był oskarżony niewinnie. Coś za dużo pod tym tekstem pojawiło się komentarzy opisujących podobne przeżycia :/ Oczywiście nie oznacza to że wszystkie co do jednego muszą być prawdziwe, ale jakoś bardziej wiarygodny jest dla mnie komentarz zamieszczony na fb pod imieniem i nazwiskiem niż ta sama historia podpisana jako anonimowa wypowiedź w jakimś artykuliku.
  • @Kobieta dane o liczbie aborcji w Polsce (150 tys.) są fantazją na podstawie liczby ludności i liczby aborcji w innych krajach oraz założenia, że w Polsce jest podobna liczba aborcji.
    Natomiast te 4-5 mln są z badania CBOS z 2013 roku zrobionego dość solidnie. Wynika z niego np. że trzykrotnie częściej doświadczenie aborcji mają kobiety, których okres płodności przypadał do 1993 roku. Ogółem aborcji dokonało podczas swojego życia przeszło 30% (do 42% w grupie 45-54)) z grupy starszej i 10-15% z mlodszego pokolenia.
  • Mogę podesłać komunikat z tego badania zainteresowanym (mail podajcie na pv).
    Podziękowali 1Anka
  • Do lat 90-tych aborcja traktowana była jako ostatnia metoda antykoncepcyjna, stosowana wtedy kiedy inne zawiodły lub nie były stosowane. Za komuny był to zwykły zabieg. Doszło do tego, że słowo "zabieg" oznaczało po prostu aborcję. Jeszcze na początku lat 90tych dziewczyny w razie "wpadki" bez problemu "szły na zabieg" prowadzone do aborcjonisty przez chłopaka, który w poczuciu obowiązku zabieg finansował lub matkę/koleżanki czyli przyjaciółki, które pomoagały w biedzie. Przez ćwierć wieku świadomość Polek powoli się zmienia. Zwolennicy aborcji stanowią mniejszość ale ta mniejszość jest liczna i krzykliwa. Jedne gryzie sumienie inne prawami kobiet zasłaniają hedonizm.
  • Znam dobrze kulisy tworzenia się tego "obywatelskiego projektu".
    Od początku radykałom tłumaczono, że to nie przejdzie w takiej formie jak lansują, ale baranki się uparły. W końcu i biskupi mieli dosyć i odcięli się od tej rewolty.

    PiS zrobił to, co było możliwe - nie można było podjąć prac w podkomisjach, co okazało się już na pierwszym spotkaniu. Ludzie z opozycji zachowywali się gorzej jak bydło.
    W końcu rząd staną przed alternatywą - odsunie projekt, albo będzie miał rewoltę w kraju i na forum UE.
    Przypominam, że Bóg dał nam coś takiego jak rozum i zachęca żeby z tego daru korzystać. A w ewangelii jest wyraźnie powiedziane, że należy zamiary mierzyć według sił.
    Podziękowali 1Nika76
  • Kobieta powiedział(a):
    @Gosia5

    raczej nawet jako zabieg kosmetyczny powiedziałabym :(

    @tylkoMaciek ;
    nie do końca, skoro ten profesor mówi, że u niego jest co tydzień 10 Polek to chociażby tam poddawanych rocznie aborcji 530.  A ile w innych tego typu osrodkach na terenie UE plus te na czarnym rynku w PL? Co prawda do 150 tys liczba daleka, ale mimo wszystko ilość przygnębia...


    A jeśli nawet, to: po pierwsze - do zabijania nienarodzonych nie są zmuszani polscy lekarze; po drugie - te "zabiegi" nie są opłacane z funduszu NFZ i tym sposobem jest nieco więcej kasy na leczenie osób chorych.
  • Paprotka powiedział(a):
    nodobra - nie, nie uważam tak :dizzy: 

    Klarcia - chyba sobie żartujesz z tym linkiem z Niedzieli który ma pokazywać "prawdziwą twarz dr Dębskiego i jego bandy". Nie mówię że Dębski święty jest ale artykuł z wypowiedziami anonimowego ojca i anonimowego lekarza którzy równie dobrze mogą być zmyśleni na potrzeby tekstu (i tak to wygląda) to raczej mało wiarygodne źródło. A skoro już chcesz się powoływać na wypowiedzi pacjentów, to w sieci jest całkiem sporo dramatycznych wypowiedzi na temat zachowania lekarza, ale pisanych pod imieniem i nazwiskiem nie anonimowo, i nie pod adresem Dębskiego a Chazana. Proponuję poczytać komentarze na fb do artykułu Anny Grzybowskiej.




    1. Nie żartuję sobie.
    2. Ten szpital ma fatalną opinię - to są fakty.
    3. Czytałam wypowiedzi pacjentek dr Dębskiego - prywatnych - gościu ma fatalne obyczaje: pacjentki "tyka", pozwala sobie na obrzydliwe żarty na temat ich fizjonomii, itp. Jednym słowem - jest gbur i cham. Wizyty są drogie, od 300 zł - dużo pacjentek szybko zrezygnowało.
    4. Rozgrywki personalne na terenie szpitala są mało istotne - może jako szef profesor był wymagający, a może babka była wredna? Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Ważnym było, iż był to szpital przyjazny kobietom z powikłanymi ciążami; że każda matka, która straciła dziecko była traktowana tak, jak to być powinno.
    "Nasza" Małgorzata32 nie bez powodu jakiś czas nosiła w sobie zmarłą malutką  córeczkę, bo mieszkała wtedy w Holandii, a chciała ją urodzić w Szpitalu św. Rodziny.
    Poczytaj wątek "UWAGA!!! Małgorzata32 - modlitwa bardzo potrzebna", to dowiesz się przy okazji czegoś o prof. Chazanie.

  • edytowano październik 2016
    @TecumSeh czy ty znasz życie rodzin z dziecmi z ZD? Bo napisałes tak lekko o tej wadzie.

    co do urgulowan to mozna napisać, ze chodzi o wady które uniemożliwają życie po porodzie. 

    A juz nasza sprawa w tym, by zapewnić wsparcie dla kobiet, które tak chore dzieci rodzą. Bo to tak bezsensu, ze łatwiej zabić takie dziecko w 20 tc, niż urodzić kilka tyg pózniej, przytulić, pożegnać i pochować. 
    ale rozumiem, ze na tym mogły by polegać małe kroczki. I nie przedefiniować pojęcia ciąży, wiem, wiem, dla wielu tu obecnych wzięcie pigułki po, to tez zabójstwo i trauma na całe życie, ale dozwolonie stosowania jej strategicznie byłoby wskazane. Oczywisicie na receptę 
  • @Paprotka pani AG to wariatka. Smieszne ze jak jechała po KODzie wypisując niestworzone rzeczy o jego działaczach, była ulubienicą wSieci i uważano, ze pisze prawde. Teraz wyciąga sie jej rożne kłamstwa na wiele tematów i mowi się, ze jest mitomanką. Druga strona za to, po tym jak odsądzała ją od czci i wiary, teraz cytuje jej wypowiedzi jako w pełni prawdziwe.
  • edytowano październik 2016
    Klarcia powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    nodobra - nie, nie uważam tak :dizzy: 

    Klarcia - chyba sobie żartujesz z tym linkiem z Niedzieli który ma pokazywać "prawdziwą twarz dr Dębskiego i jego bandy". Nie mówię że Dębski święty jest ale artykuł z wypowiedziami anonimowego ojca i anonimowego lekarza którzy równie dobrze mogą być zmyśleni na potrzeby tekstu (i tak to wygląda) to raczej mało wiarygodne źródło. A skoro już chcesz się powoływać na wypowiedzi pacjentów, to w sieci jest całkiem sporo dramatycznych wypowiedzi na temat zachowania lekarza, ale pisanych pod imieniem i nazwiskiem nie anonimowo, i nie pod adresem Dębskiego a Chazana. Proponuję poczytać komentarze na fb do artykułu Anny Grzybowskiej.




    1. Nie żartuję sobie.
    2. Ten szpital ma fatalną opinię - to są fakty.
    3. Czytałam wypowiedzi pacjentek dr Dębskiego - prywatnych - gościu ma fatalne obyczaje: pacjentki "tyka", pozwala sobie na obrzydliwe żarty na temat ich fizjonomii, itp. Jednym słowem - jest gbur i cham. Wizyty są drogie, od 300 zł - dużo pacjentek szybko zrezygnowało.
    4. Rozgrywki personalne na terenie szpitala są mało istotne - może jako szef profesor był wymagający, a może babka była wredna? Nie wiem i nie obchodzi mnie to. Ważnym było, iż był to szpital przyjazny kobietom z powikłanymi ciążami; że każda matka, która straciła dziecko była traktowana tak, jak to być powinno.
    "Nasza" Małgorzata32 nie bez powodu jakiś czas nosiła w sobie zmarłą malutką  córeczkę, bo mieszkała wtedy w Holandii, a chciała ją urodzić w Szpitalu św. Rodziny.
    Poczytaj wątek "UWAGA!!! Małgorzata32 - modlitwa bardzo potrzebna", to dowiesz się przy okazji czegoś o prof. Chazanie.

    Po pierwsze, jak pisałam, odniosłam się głównie do tego że jako artykuł który ma demaskować prawdę podajesz tekst gdzie są dwie anonimowe wypowiedzi. Mało to wiarygodne.
    Po drugie, jeśli chodzi o Dębskiego to komentowałam jego wypowiedzi dotyczące jego specjalności, których udzielał jako lekarz. Tego jaki jest w kontakcie osobistym nie wiem i nie tego dotyczyły moje wpisy (chociaż jak teraz pobieżnie sprawdziłam - https://www.znanylekarz.pl/romuald-debski/ginekolog-endokrynolog/warszawa całkiem niezły wynik jak na chama i gbura...).


    Anka - nic nie wiem na temat tego co AG pisała o KODzie i co o niej pisało WSieci. Ale mało prawdopodobne wydaje mi się by aż tyle kobiet kłamało na takie trudne i intymne tematy jak poród czy poronienie, jawnie na fb pod nazwiskiem.
  • zna ktos link do lepszego wykonania tej piosenki? znam ją z pielgrzymek z dawnych czasów 
    i często mi się w głowie samo śpiewa, chciałabym dzieciom 
  • A jeszcze co do robienia z Dębskiego jakiegoś rzeźnika co to pierwszy chętny gdy zgłasza się kobieta chcąca dokonać aborcji, nikt nie pamięta co zrobił gdy przyszła do niego A.Tysiąc?
  • Ależ, trudno nie pamiętać, bo pan profesor Dębski sam bardzo chętnie o tym przypomina.
  • Katarzyna powiedział(a):
    Ależ, trudno nie pamiętać, bo pan profesor Dębski sam bardzo chętnie o tym przypomina.
    Ciekawe, wyszukanie w Googlach nie pokazuje żadnych jego wypowiedzi na ten temat z ostatniego roku. Chyba przypominał o tym dość dawno.
  • Mialam z p. Debskim do czynienia. Nie, nie jest to mily czlowiek. Jest za to swietnym specjalista i jesli uwaza, ze trzeba, potrafi niejedno zycie uratowac. Problem w tym, ze sam uznaje, kiedy trzeba.
    Podziękowali 3Katia Klarcia draconessa
  • Ojejuju powiedział(a):
    Paprotka napisała
    ,, przez większość ciąży nie ma też ciała w powszechnej świadomości uchodzącego za ludzkie".

    No to czas najwyższy tę świadomość ludzką zmienić. 
    Do niedawna, w powszechnej ludzkiej świadomości , noworodki miały tak bardzo niewykształcony system nerwowy, że nie odczuwały bólu. To się przekładało na konkrety - lekarze nie widzieli powodu aby takie dzieci znieczulać, nawet podczas interwencji chirurgicznych. 
    Chwała Bogu, że świadomość ludzka się jednak zmieniła i nikt nie stosuje tych barbarzyńskich praktyk. 
    Dobrze by było, jakby inne barbarzyńskie praktyki zostały wycofane, a świadomość ludzka jest tu kluczowa - choć niektórzy bardzo krzyczą, żeby do świadomości nie dotarły oczywiste fakty.
    Szkoda, że wyjęłaś ten cytat (zresztą nie mój) z kontekstu i do niego już się nie odnosisz. Niewygodny? 
  • Paprotka powiedział(a):
    Katarzyna powiedział(a):
    Ależ, trudno nie pamiętać, bo pan profesor Dębski sam bardzo chętnie o tym przypomina.
    Ciekawe, wyszukanie w Googlach nie pokazuje żadnych jego wypowiedzi na ten temat z ostatniego roku. Chyba przypominał o tym dość dawno.
    To słabo szukasz.
  • Katarzyna - już drugi raz się tak podkopujesz :D sama nic nie zalinkujesz na potwierdzenie swoich tez "ale gdzieś w guglach jest na pewno". 

    Ojejuju - kontekst jest taki, że ten fragment który cytujesz o wyglądzie zarodka dotyczy postawy prolajferów którą cechuje pewna hipokryzja. Zwłaszcza zapadło mi w pamięć zdanie "chęć karania za morderstwo dziecka łagodniej niż za kradzież samochodu". Cała wypowiedź jest parę stron wcześniej.

  • @Paprotka - wpisz sobie w google "Romuald Dębski" i "Tysiąc", to na pewno się znajdzie. Czy to dla Ciebie za trudne?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.