Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

#czarnyprotest

13468929

Komentarz

  • Pomijając wszystko inne to chyba ten projekt zakłada ze w przypadku zagrożenia życia matki może ona zdecydować, ze wybiera swoje życie? Nie znam się, ale czy ciąża u 12 latki jest równoznaczna z narażeniem życia? Czy to prawo nie dałoby możliwości np. cesarki przed terminem (aborcji przed 12tyg?) gdyby się okazało że ciąża zagraża życiu?
  • Tragicznym efektem prawa do zabijania chorych dzieci jest atakowanie kobiet, które urodziły takie dzieci. I tu nawet nie ma różnicy czy taka wada czy inna, czy niedotlenienie przy porodzie. Ludzie nie w temacie nie rozróżniają. Za to zamiast współczucia i pomocy matka może usłyszeć: Chciałaś urodzić to twój problem, a nawet teksty , że krzywdę zrobiła temu dziecku że na takie życie skazała.
  • to tak jak jeszcze do niedawna nie mowilo sie glosno o przerwaniu ciazy 
    a teraz wszyscy chca miec prawo do godnego przerwania 

    Podziękowali 1gabriela
  • Już kiedyś pisałam - znam dorosłego mężczyznę, dziecko gwałtu. Ciekawe ile feministek stanęłoby z nim oko w oko i powiedziało, że przysporzył matce niepotrzebnych cierpień i w ogóle zasadniczo nie powinien żyć.
    Podziękowali 2jan_u Katia
  • Tola, bzdura kolejna.
    Jest oficjalny wykaz, publikowany przez ministerstwo, z dokonanymi aborcjami z podziałem na przyczyny. 
    Tu masz przykład: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1420227,Aborcja-w-Polsce-Oficjalne-dane-zebrane-przez-Ministerstwo-Zdrowia
    I dowiadujesz się, czarno na białym, że w 2013 aborcji z ustawy było 744. Z tego 718 z powodu choroby dziecka, a 3 z powodu czynu karalnego. Przy czym czyn karalny ciągle automatycznie nie oznacza gwałtu, może to być też np. kazirodztwo. Nie ma pola do powstania jakiejś "szarej strefy" z aborcjami z powodu gwałtu zanotowanymi jako inna przyczyna. 
  • Tusia powiedział(a):
    Już kiedyś pisałam - znam dorosłego mężczyznę, dziecko gwałtu. Ciekawe ile feministek stanęłoby z nim oko w oko i powiedziało, że przysporzył matce niepotrzebnych cierpień i w ogóle zasadniczo nie powinien żyć.
    Na pewno bym nic takiego nie powiedziała. To dwie odrębne kwestie. 
    Odwracając twój tok myślenia, uważasz że jego biologiczny ojciec powinien wtedy zgwałcić jego matkę?
    A jesli nie czy jest to równoznaczne z życzeniem temu człowiekowi śmierci?
  • ja pierdziu
    czasem jak sie odwroci kota ogonem to widac d..pe 
  • Tola, cały czas mówimy o możliwości aborcji eugenicznej. Tych kilku przypadkach nieobjętych karalnością, pod które podchodzi zasadniczo zabijanie dzieci z ZD (bo to najpopularniejsza wada genetyczna). Do tego dochodzi statystycznie jakieś 0,4% z powodu czynu zabronionego (powtarzam - nie musi to być gwałt). Także skończ proszę to feministyczne bajdurzenie o tłumach zgwałconych, których rzekomo dotyczy zmiana tego przepisu.
    Podziękowali 1gabriela
  • Tola, czytaj proszę ze zrozumieniem, bo inaczej jest naprawdę nudno. Mój ośmiolatek lepiej trzyma wątki w tekście, który czyta.
  • Aborcja eugeniczna jest również wtedy, kiedy dziecko ma nieodpowiednie pochodzenie i ze względu na niechęć do jego ojca, można je zabić. 
  • To nie są żadne moje definicje. Jestem prawnikiem, ale nie sp. profesorem Markiem.
    Czyn zabroniony nie jest tylko w przypadku stosunku z nieletnią. KK to wyjaśnia. W dodatku nie każdy stosunek z nieletnią jest czynem zabronionym. Doczytaj sobie, potem można porozmawiać dalej.
     Powtarzam - nie rozumiem, po co zwolennik zabijania dzieci przychodzi pieklić się na forum, gdzie się dzieci przyjmuje. I nie rozumiem, dlaczego wszystko trzeba Ci powtarzać.
  • ale tutaj sa deklaracje ze to dziecko by sie urodzilo /hipotetycznie oczywiscie/
    to zle ? 
  • Odnośnie przyjęcia dziecka z gwałtu - tu na tym forum było świadectwo @Odrobinki w temacie. Można sobie wyszukać. Na mnie wtedy wywarło ogromne wrażenie.

    Czytam o tych traumach zgwałconych i tak sobie myślę, że przecież dzieci w wyniku gwałtu poczynały się zawsze. A w historii naszego Narodu nawet często, ostatnio gwałcili bolszewicy, gwałcili hitlerowcy. Ileż na ulicy widzi się osób z genami osmańskimi - na pewno nie wszystkie z wielkiej miłości, raczej jednak z czasów podbojów i wojen.

    Dzieci się po prostu rodziły bo innej opcji nie było.
  • popisałam trochę na fejsie w temacie i zablokowali mi konto. Teraz chcą żebym im przysłał skan dowodu osobistego.
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano wrzesień 2016
    Diabłu się zdjęcie nie spodobało :wink: 
  • no raczej.
  • różki się odlepiły
    temu diabłu
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano wrzesień 2016
    Kolejne kwiatki: znajoma z fundacji "Sto pociech" wspiera "strajk kobiet" przeciwko zaostrzeniu ustawy aa.

    A lewacy ślą biskupom wieszaki:


  • muszą mieć tam jakieś lewackie wtyki w kierownictwie fb
  • A te wieszaki to po co?
  • na sutanny może?
    Podziękowali 1gabriela
  • Do usuwania ciazy.wieszaki

  • to biskupi są w ciaży?
    Podziękowali 2Katia gabriela
  • Historia, o której piszę nie skończyła się sielankowo. Ta zgwałcona kobieta nie wychowała swojego syna. Wyjechała do innej części kraju, wychowali go dziadkowie. Z synem nie chciała mieć żadnych relacji, nawet gdy syn ją odnalazl. Ale syn żyje, jest fajnym gościem, ma żonę i syna.
  • Argument o zgwałconej 12latce w ciąży mnie strasznie denerwuje.
    Bo ma na celu wywołać strach o dziecko u obrońcy życia, ma skłonić do zmiany poglądów.
    A prawda jest taka że realne prawdopodobieństwo że bedziemy.mieć przypadek takiej dziewczynki w ciąży jest mniejsze niż fakt że kobieta nie przeżyje aborcji. 


    A zresztą chyba mamy wierzyć że każde życie ludzkie jest darem Bożym i nigdy nie jest przypadkowe. 

    Ja osobiście mam dużo więcej szacunku do kobiet które w chwili zwątpienia, kryzysu, życiowego dramatu , strachu przed chorym dzieciem lub strachu o swoje zdrowie, doknały aborcji wbrew wcześniejszym deklaracją że są przeciwko aborcji i teraz żałują ,  niż  do "gorliwych" katoliczek , wierzących i modlący się, tylko na wszelki wypadek nie opowiadających się po stronie ochrony życia bo nie wiedzą co by zrobiły w takiej a takiej sytuacji.

    Podziękowali 4Anka mama83 jan_u palusia
  • "— Krzycz, krzycz, synku; nie żałuj sobie, krzycz co sił — z ohydnym śmiechem rzekł Bartnik — gdybym ja był na twoim miejscu, tobym wył jak pies. Aaa! — odetchnął pełną piersią. — Teraz mi jest dobrze na świecie… a cale błogo mi będzie, gdy tobie gardło poderżnę. Ino ci się jeszcze muszę napatrzyć do syta, szczenię przeklęte! — Zawiesił latarnię na ścianie i wziął się pod boki. — Przysiągłem sobie tego wieczora, co mnie za twoją sprawą do miejskiego lochu zamknięto, że kropli wina nie przełknę, póki cię w moje ręce nie dostanę. Pięć lat czekam… ale za to dziś tak się spiję, aż pod ławą leżał będę, cha! cha! cha! (...)

    — Góra z górą się nie zejdzie, a człowiek z człowiekiem się zejdzie. Spod kościołaś mi uciekł, na krakowskim rynku inoś mi się mignął; w Kuźnicy wierciłeś się pod moim nożem, jak robak pod butem, i wyratował cię psi syn jakowyś, bodaj z piekła nie wylazł! Dziś sprawię sobie łaźnię z krwi gorącej… cały się twoją posoką umyję… od dziś ja Czerwony Rafał, nie Czarny! Cha! cha! cha!"

    Antonina Domańska, "Historia żółtej ciżemki"


  • "pieklić się"

    Słuszny czasownik

  • "Dzieci się po prostu rodziły bo innej opcji nie było."

    Wystarczy obejrzeć serial "Dom". Gwałt był tragedią, ale żeby do jednej zbrodni dokładać drugą. Ależ ci ludzie zdziczeli.
    Podziękowali 1MamaKredka
  • Mogę w jakiś tam sposób strać się zrozumiec że ktoś się domaga podania tabletek wczesnoporonnych, pod warunkiem że nie jest katolikiem.
    Niemniej nikt nie zaprzeczy że bez pierwszego tygodnia nie było by 25 tc i 40tc i 18latka.

    Podziękowali 2gabriela MamaKredka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.