Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wątek sukienkowy

13940424445140

Komentarz

  • @Wanda kobieta, która jest "chudzielcem"  jest tak samo "prawdziwą", "normalną" kobietą jak i "grubaska". Otyłość nie ma monopolu na płeć. 
    Podziękowali 2Felicyta awia
  • Chciałam tylko zareklamować piękne sukienki bo rodzinka właścicieli duza i cudowna, a tu tak sie rozmowa rozwinęła ;)
  • Abstrahując od MZ, to myśle ze nie trzeba specjalnej okazji, żeby się kobieco ubierać. Bo są sukienki i sukienki: mega zwiewne i kobiece, albo w zasadzie dłuższe bluzy dresowe. No i obserwuje, ze kobiety odzwyczaily się po prostu takiego kobiecego stroju i już w dresowce czuja się często „overdressed” (sama tak miałam, jak chodziłam tylko w spodniach). 
    A przecież to jest piękne, mężom się podoba, wiec czemu nie? Ok, trzeba uważać, żeby nie wyglądać jak z innej bajki, wiec do takich sukienek jakiegoś martensa, czy sztyblety ubrać, na wierzch mega prosty płaszcz, albo skórzana kurteczkę, prosty cardigan, żeby ta romantyczność zrównoważyć. Ja w każdym razie jakoś się (prawie) przyzwyczaiłam.
  • I ogromnie podoba mi się brytyjska moda, te kobiety ubierają się tak stylowo, ale nie smutno-szaro, tylko kolorowo. Kolorem chyba tez można dużo wsiąść „odświętności” strojowi i zrobić go bardziej codziennym, pomimo mocno kobiecych krojów. Dzisiaj mam zestaw czerwona sukienka (ta z HM) + niebieskie/granatowe niskie sztyblety. Wyglada razem ok, nie czuje sie jakoś wyjątkowo przebrana.
  • edytowano kwiecień 2018
    @Wanda, kiedyś biubiu szyło sukienki na kobiety z krągłościami.  Zobacz, może coś mają.
    Sprawdź też monnari.

  • A ja bardzo polecam przejrzeć wyprzedaże online z HM. Dużo maja tych sukienek, różnych i różniastych (rozmiarowka do 46 chyba), ale większości takie „do chodzenia”, nie wydziwione, w dobr eh dlugosci. W zasadzie w szafie mam teraz tylko sukienki z brytyjskiego Boden, albo z HM wlasnie. 
  • @Wanda sporo firm ma linię ubrań typu "curve" czy "plus size" szyte nie tylko w większych rozmiarach ale dla zaokrąglonych kształtów, są też firmy specjalizujące się w tym typie sylwetki np. Junarose  ( https://www.limango-outlet.pl/junarose ; https://www.limango-outlet.pl/wersimi),   na Limango często są dobre przeceny, a jak jeszcze się zgarnie bon to można coś fajnego wyhaczyć.
  • Co kto lubi, ja tam nie przepadam za brytyjską modą. Z kolorami wolę ostrożnie, z wzorzystymi tkaninami tym bardziej, a w takich bardzo kobiecych strojach czuję się fatalnie. To nie mój temperament, chociaż do figury korzystnie.

    Większość kobiet pewnie najlepiej by wyglądała w strojach sprzed kilku stuleci - talia wysmuklona gorsetem, biodra i uda pod rozłożystą suknią, a szyja i dekolt wyeksponowane. Do tego trochę koronek, falbanek i jest szał :) Niestety, nie te czasy.
    Podziękowali 2Sylwunia Katia
  • I kremowa, koronkowa parasolka na ramieniu.
    Podziękowali 1madzikg
  • Najfajniejsze sukienki mam z ciuchola :)
  • Pewnie nikt się nie przejmował, ze poniżej pasa schowana pod spódnicami pupa i uda nie sa wyjatkowo smukłe ;)
    Wręcz duża szerokość spódnicy była atutem.
    Podziękowali 1Bagata
  • Bylam wczoraj w HM włoskim, kolorowo :) 
  • ja byłam dziś w polskim, chciałam kupić sukienkę dla 11 latki, co za bieda :(
  • Dawno nie przeglądałam oferty MZ i dziś natchniona tym wątkiem weszłam na ich stronę... Cena mnie powaliła najsampierw, potem wzory jak z zasłon, a potem fatalne układanie się tych sukienek na biuście modelek. Idee rozumiem, ale mam wrażenie, ze z bawełnianej tkaniny nie da się uszyc uniwersalnej sukienki dopasowanej w biuście. To się tylko może udać przy szyciu u krawcowej indywidualnie.
    Podziękowali 2Joannna Daga
  • Nie cierpie kwiatow na ubraniach.
  • A ja lubię niektóre kwiaty na sukienkach i dobrze się w takich czuje  :)
  • Np. mierzyłam ostatnio tę i wygląda ekstra:

  • To fakt.
    Mimo to sukienka jest piękna i świetnie się układa.
  • @Bagata - a z jakiego sklepu ta sukienka?
    Bardzo ładna
  • annabe powiedział(a):
    A ja lubię niektóre kwiaty na sukienkach i dobrze się w takich czuje  :)
    Tylko są kwiaty i kwiaty ;) Drobny kwiatowy wzór często dobrze wygląda, zwłaszcza na zwiewnych materialach. Duże kwiaty kiepsko np. wychodzą na rękawach, i innych drobnych elementach, na marszczonych spódnicach. 
    Podziękowali 1annabe
  • Ze wzorów najbardziej lubię panterkę, ale rzadko coś ładnego widuję w cętki,  a sukienki ładnej takiej to nie widziałam od lat. 
  • Bagata powiedział(a):
    To fakt.
    Mimo to sukienka jest piękna i świetnie się układa.
    Ale przyznasz, że jakby ją uciepnąć na długość podszewki to byłoby jeszcze lepiej?
    Mi taka podkasana halka zalatuje tandetą i taniością.
  • edytowano kwiecień 2018
    W letniej sukience, z krótką halka nie będzie za gorąco. Wiem co mówię, bo w jednej, dlugiej spodnicy, sama ciachnelam halke i bardzo sobie chwałę w cieple dni ;)
  • Ja mam taką letnią długą z krótką halką, nie widać tego tak jak na zdjęciu. Nie wyobrażam sobie w lato długiej halki  :o
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano kwiecień 2018
    Teraz ja spróbuję wstawic obrazek


  • edytowano kwiecień 2018
    Udalo mi sie na zmniejszacz wstawic, wiec jestem w polowie drogi



  • I co droga redakcjo? Oddać tą czerwoną? Mam duze piersi ale waskie biodra i nie wiem czy ten krój jest dlanie najlepszy. A tej granatowej nie wzięłam w końcu...


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.