Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wątek sukienkowy

18687899192140

Komentarz

  • MAFJa powiedział(a):
    Dla mnie generalnie właśnie porażka jest to 2w1.. na ciaze się można wystroić ale mi się nie kalkuluje to , co 2 miesiace się stroić. Natomiast na pociązy czyli stan permanentny dla mnie jakim jest karmienie jest mało.. No ale ja się Wogole nie wypowiadam bo sam fakt ze ktoś pod koniec 5tej ciąży mieści się w zwykły rozmiar s napawa mnie frustracja głęboka.. ja raczej muszę rozkminiac czy wypada ze babka 78 kg może nosić ciuchy ciążowe.. bez ciąży 
    Na tyle samo wagi w mohito kupiłam przyzwoitą sukienkę z opcją do karmienia (choć nie szukałam tej opcji). Są birdowe i jasno granatowe.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Katarzyna powiedział(a):
    A mnie taka asymetryczność nic a nic nie razi - byle zakryte było to, co powinno być zakryte. Ponoć "symetria jest pięknem głupców" ;) Nie wiadomo, kto to pierwszy powiedział, ale wielu to po nim powtarza do dziś...
    Mnie asymetrycznosc też nie razi, sama nawet bardzo ją lubię. Sukienka, którą sobie kupiłaś jest super. Chodzi mi o taką sukienkę, co pokazała @Dorotak, ja się w takich źle czułam.
  • Przypadkiem znalazlam koszule nocne do karmienia, ktore są nawet ładne. Jednolite kolory bez łąki i glupich napisów. Na slodkisen.com.pl 
    Pamiętam była kiedys dyskusja, że nie ma nic takiego na rynku.
    Podziękowali 1antonina
  • edytowano sierpnia 2019
    Waga może do przejścia ale brzuch wisi odkąd przestałam ćwiczyć to jeszcze bardziej. Ale już nie marudzę tu.. ;-) 172
  • Mafja, ten brzuch dal zycie szesciorgu dzieciom, ma teraz swoje swiete prawo troche powisiec, co Ty chcesz? Tak jak Agnicha pisze - na wysokim to sie inaczej uklada i pewnie tylko Ty ten brzuch jakos widzisz.
  • Moje 157cm w tej cytrynie fajnie wyszło na sesji ;) widac jak ogromniasty mam brzuch, ale ma prawo nosząc znów takiego wielkiego człowieka :D 

    Mafja, Ty to akurat nie powinnaś mieć kompleksów na punkcie flaka, miałby prawo wisieć do kostek po trojaczkach ;)
  • A ja w ostatniej ciąży właśnie zakładałam tak normalne spódnice które albo miałam na gumce albo dało się je ponad brzuch zapiać. Mega mi się to podobało. Podejrzałam na pinterescie i u mojej koleżanki. I wcale asymetryczność nie przeszkadzała- wyglądało super. Ja bym zarzuciła jakiś sweterek na górę żeby tylko marszczeń przy tych guziczkach nie było widać. 
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Dorotak, fajnie w tej sukience wyglądasz.
    A dziewczyny jakie duże! 
    Podziękowali 2Dorotak MAFJa
  • Tak mi posłodzili trochę, zalety mieszkania w Gdańsku - znam te babeczki i kobitkę prowadząca stronę MZ osobiście ;) 
    Dziewczyny mi urosły znienacka. Marzy mi się taka mała jedna jeszcze po Heniu. Marysia. A może potem Kaśka. Asia. I Madzia. Haha ;) 
  • Kasia i Madzia u nas w domu. Uwazalabym z tymi imionami
  • Tak na samym początku,.to chyba muszę zacząć uważać z ciążami :D 
    Podziękowali 1annabe
  • @mader, tak po prawdzie to zawsze się udaje i zawsze przypadkiem. My z tych szczęśliwców, co nie muszą długo czekać ;) ale mój Mąż i tak woli mnie w MZ,.nawet w zaawansowanej ciąży :D 
  • @Katarzyna piękna ta suknia zielona, pasuje do Ciebie. Ciekawy krój.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @Katarzyna - jak spostrzegasz rozmiarówki tych sukienek? 
    na stronie jest rozmiar m/l i xl/xxl i zastanawiam się czy kobieta , co nosi l/xl się "nie utopi" w xl/ xxl? 
  • @matka6 - nie wiem, jak postrzegam... Ja zwykle noszę M-L i kupiłam sobie m/l i jest OK. Ale w mniejszą pewnie też bym się zmieściła, a większa pewnie też by było ok. Ona ma taki krój, że w niej się należy topić. Z założenia ma być jej za dużo i ma się skośnie drapować wokół ciała.
    Gdybyś była w pobliżu stolicy, to się możemy umówić, żebyś przymierzyła moją. Wtedy będziesz wiedziała, czy w rozmiarze m/l czujesz się dobrze.
    Podziękowali 1matka6
  • @Katarzyna a jak ta asymetryczna sukienka z wiskozy zachowuje się w praniu? Suszyłaś ją może w suszarce bębnowej? Nie skurczyła się
    jak te bawełniane? 
  • I czy czasem nie ma surowego wykończenia?
  • AleksandraB powiedział(a):
    @Katarzyna a jak ta asymetryczna sukienka z wiskozy zachowuje się w praniu? Suszyłaś ją może w suszarce bębnowej? Nie skurczyła się
    jak te bawełniane? 
    Suszę wyłącznie w suszarce, bo ona ma tak fikuśny kształt, że obawiam się, że rozwieszona do suszenia się wygniecie, a nie bardzo sobie wyobrażam, jak te draperie prasować. Wysuszona w suszarce wygląda bardzo dobrze. Jak mam trochę za dużo towaru w suszarce i sukienka wychodzi nieco wygnieciona, to ją potem puszczam jeszcze raz samą na krótkie "odświeżanie" i wyjmuję piękną, jak prosto z prasowalni.
    Nie zauważyłam, żeby się jakoś istotnie skurczyła. Te bawełniane, faktycznie, jakby troszkę mniejsze po praniu i suszeniu, ale myślałam, że to raczej ja utyłam. Ta wiskozowa jest na tyle obszerna, że nawet jeśli się trochę skurczyła, to trudno to zauważyć.
    Wszystkie brzegi ma wykończone - podwinięte i obszyte overlockiem. Dobrze się zachowują zarówno w noszeniu, jak i praniu.
    Podziękowali 1AleksandraB
  • "Odświeżanie"
    Ważne, żeby mało włożyć.
  • Katarzyna powiedział(a):
    "Odświeżanie"
    Ważne, żeby mało włożyć.
    Oj tak,jak mało włożę (czyli np.tyle ile prawidłowo powinno się wkładać do pralki)
    to nawet na bawełnie wszystko wychodzi mi gładkie.
    Tylko że mi zawsze żal miejsca w pralce i dopycham jeszcze trochę i z suszarki już nie wychodzi takie śliczne.
    Ale jak na gorąco poskładam i poleż takie złożone trochę to się naprostowuje.
  • Mam na to sposób taki, że przekładając z pralki do suszarki odławiam część towaru - np. ręczniki, dżinsy, jakieś duże bluzy - i rozwieszam na sznurku do wysuszenia. Wtedy do suszarki trafia mniej i po wyjęciu z niej nie jest takie wymięte.
    Podziękowali 2kasha Joannna

  • @Katarzyna, mam pytanie.  Czy Twoim zdaniem w tej asymetrycznej sukience dałoby się od góry karmić?  Miałam podobną , tylko dekolt był w serek- była rewelacyjna na polog. 
  • Moim zdaniem, przy moich gabarytach, by się nie dało karmić. Może jak ktoś ma inne gabaryty i inne możliwości, to tak?
    Karmić by się dało w kopertowej. Np. Gerda z Freeshion.
    Podziękowali 1Monira
  • Może nie sukienkowe pytanie. Nie rzucilo sie konus w oczy jakieś ładne białe bluzki z koronką albo haftem? Potrzebujemy ubrać delegację koła gospodyń wiejskich na dożynki i tak szukam,  patrzę i tylko znalazlam jedne ładne na allegro co czas dostawy mają ponad 2 tygodnie bo płyną z singapuru. 
  • Popatrz na FB folk Melanii albo tustela mogą mieć
    Podziękowali 1karolinamika
  • Macie jakieś sprawdzone sklepy z dziewczęcymi wyjściowymi? Na wesele? Te od Aga82 niestety już za małe, a muszę ubrać chudziutką 10latkę i nieco mniej chudą 8latkę....

  • Next
    Podziękowali 2kiwi In Spe
  • Emmasukienki.pl - maja codzienne i eleganckie
    Mielismy juz kilka (glownie z przecen i allegro/olx) i bardzo ladnie w nich dziewczynkom. Jakosc tez dobra. 
    Podziękowali 1kiwi
  • Dla dziewczynek Zara fajna. Taka stonowana, elegancka moda, chociaz nie wiem co akurat w sklepach maja, ale warto sprawdzić.
    Podziękowali 2kiwi annabe
  • Nasze kola gospodyń maja koszulki z nadrukami - michrowianki, kolo z Wilczorudy maja znak graficzny i niektóre jeszcze spodnie w folkowe wzorki.
    Podziękowali 1karolinamika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.