Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

2456711

Komentarz

  • wielorybek powiedział(a):
    :) Może kiedyś. Na razie ze ślimakiem jest problem zeby uzyskać zgodę współmałżonka.
    My mamy świnki, bo są bezproblemowe. Wiadomo było, że dzieci nie bardzo będą zajmować się zwierzętami.
    Podziękowali 2wielorybek Joannna
  • Normalnie zestresowałam męża;DDD
  • Dostałam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z PEFRONu  czy w takim wypatku należy mi się zasiłek pielęgnacyjny
  • Dziękuję 
  • mam pytanie co do kwestii prawnej. Sytuacja następująca. działka obok została sprzedana. nowy właściciel chce wymienić siatkę będącą granicę jak i chce odnowić ścianę (nowy tynk), którą jest część  starego domu na mojej działce. Sam chce ponieść koszta, ale ja chcę się zabezpieczyć aby w przyszłości nie wystąpił z roszczeniami. Czy wystarczy, że dam mu do podpisania pismo, że nie będzie dochodził roszczeń ode mnie z tego tytułu w pszyszłości?
  • Nie pomogę, ale upnę.
  • Normalnie powinno wystarvzyć  ale można jeszcze taką umowę podpisać u notariusza, który potwierdzi podpis aby kiedyś nikt nie twierdził, że tego nie jego...
  • Dzięki. Rozumiem, że wystarczy iż napiszę , zrzeka sie wszelkich roszczeń w zwiazku z tymi pracami budowalnymi i taką umowę dać mu do podpisania u notariusza?
    Facet chce aby z jego strony ściana, którą jest stary budynek na mojej działce ładnie wyglądał z jego strony....
  • edytowano kwiecień 2019
    Zwykłe pisemne jego oświadczenie wystarczy. Byle miał o datę i jego podpis i wskazywało datę prac.
    Tylko muszą je podpisać wszyscy współwłaściciele nieruchomości. Więc najlepiej żeby oświadczył że jest jedynym właścicielem. 
    Podziękowali 1Monika73
  • @Kobieta , to przecież bardzo miła sytuacja! Podziękuj ładnie, że przy okazji i Wy korzystacie, zanieś sąsiadowi ciasto "na dobre zamieszkanie". Zyskasz życzliwego sąsiada.
  • Mam pytanie . Jeśli pracuję na etacie ,posiadam orzeczenie o niepełnosprawności mogę się starać o rentę chorbową. 
  • To czy ja dostaniesz zalezy od orzecznika.
  • Dorota powiedział(a):
    To czy ja dostaniesz zalezy od orzecznika.
    Z PERRONU mam stopień znaczny a w Zus-ie jeszcze nie byłam
  • asia powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Mam pytanie . Jeśli pracuję na etacie ,posiadam orzeczenie o niepełnosprawności mogę się starać o rentę chorbową. 
    Trzeba złożyć wniosek w ZUS, ale ważny jest też wiek i odpowiedni do wieku okres zatrudnienia. Niestety sam fakt pracy na etat nie wystarczy
    Ja to wszystko wiem chcę się zoriętować czy pracując dodatkow mogę się starać dodatkowo o rentę
  • Tak możesz. 
  • Bea powiedział(a):
    Jak co to dzwoń
    Pomogę  :)
    Chcę się zoriętować co mogę zrobić jak skończy mi się świadczenie rehabilitacyjne. Jeszcze nie jestem pewna że wrócę do pracy. Dziękuję za pomoc
  • Skąd bierzecie buty do wczesnej komuni ? Tosia ma Za tydzień i mamy tylko po fa ze zdartymi czubkami.. 29 rozmiar ponoć nie ma.. odzie jutro teściowa z nią jeszcze poszukać ale wątpię .. 
  • MAFJa powiedział(a):
    Skąd bierzecie buty do wczesnej komuni ? Tosia ma Za tydzień i mamy tylko po fa ze zdartymi czubkami.. 29 rozmiar ponoć nie ma.. odzie jutro teściowa z nią jeszcze poszukać ale wątpię .. 
    W Smyku bardzo duży wybór. W CCC tak samo. W H&M takie, może jeszcze stacjonarne będą https://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0679011003.html ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ja mojej Lilce właśnie 29 szukałam. I jeszcze w Deichmann też dziś sporo na półkach widziałam. 
  • W lipcu będę miała wnuczkę, chciałabym dołożyć się do wózka, ale nie wiem jakie się teraz "nosi". Jaką kwotę odłożyć. Dawno bardzo miałam styczność z wózkami i zupełnie się nie orientuję. Któraś mama pomoże? A może ktoś chciałby sprzedać? 
  • @Ewasz może podpytaj młodą mamę co by chciała kupić. Używany czy nowy? Może jakiś konkretny model? Bo rozpiętość cenowa bardzo duża...
    Podziękowali 2Ewasz MAFJa
  • edytowano maj 2019
    Używany pewnie by odpowiadał, w styczniu kupili mieszkanie, więc każda zaoszczędzona kwota jest ważna. Zapytam syna wprost jaki ich interesuje. A średnia półka cenowa to jaka kwota teraz? Taki w miarę na czasie i niezłej jakości? Dopytuję, bo nie wiem zupełnie.
  • Moim zdaniem nowy wózek za 1500 zł to jest wystarczająca jakość w cenie do przełknięcia. Ale często naprawdę fajne, używane wózki można kupić.
    Podziękowali 1Ewasz
  • To naprawdę zależy od wymagań. Ja dla dzidziusia mam od 4 lat taki https://sprzedajemy.pl/wozek-roan-marita-2w1-moskitiera-torba-folia-imielin-2-02d8b2-nr57195747 tylko inne kolory i uważam że to najlepszy wózek dla maluszka. Amortyzacja super i dużo miejsca w środku. Używany kosztował mnie 400 zl.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Ale za to spacerówkę mam taka https://sprzedajemy.pl/wozek-roan-marita-2w1-moskitiera-torba-folia-imielin-2-02d8b2-nr57195747 Bo jest zwrotniejsza i lżejsza. Też kupiłam używaną za 550 zl.
    Podziękowali 1Ewasz
  • Dwa tyg temu organizowałam samotnemu sąsiadowi pogrzeb od a do z . Czy mogę się ubiegać w Zusie o tzw zasiłek spadkowy jeśli nie jestem krewną rodziny ? Wszystkie faktury są na moje nazwisko . Jeśli tak, to co potrzebuję wziąć do ZUSU  oprócz tych faktur ? Mam tylko kopię aktu zgonu i nie wiem czy to wystarczy . 

  • Za 1500 to już coś fajnego można kupić, spokojnie. 
    Podziękowali 1Ewasz
  • Mafja w chińskim sklepie są. Ją kupiłam 30
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.