Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

15791011

Komentarz

  • Joanna36 powiedział(a):
    @stasia1 ; zobacz jeszcze taką dietę, nie wiem z jakiego powodu musisz stosować dietę keto, ale ta jest trochę podobna i synowi bardzo pomogła w swoim czasie https://paleosmak.pl/dieta-gaps/
    Lekarz zaproponował jako pomoc w leczeniu onkologicznym
  • Zmagam się z cukrzycą i celiakią i dla mnie taki sposób odżywiania jest optymalny 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Iwonaanna powiedział(a):
    Zmagam się z cukrzycą i celiakią i dla mnie taki sposób odżywiania jest optymalny 
    @Iwonaanna nie czujesz głodu bez węglowodanów? I czy z braku błonnika nie ma problemów z pasażem jelitowym?
  • Amica powiedział(a):
    Iwonaanna powiedział(a):
    Zmagam się z cukrzycą i celiakią i dla mnie taki sposób odżywiania jest optymalny 
    @Iwonaanna nie czujesz głodu bez węglowodanów? I czy z braku błonnika nie ma problemów z pasażem jelitowym?
    Praca jelit zależy od ilości tłuszczu w potrawie. Nie mam problemu z  brak iem węglowodanów. Taka ilość jaką jem wystarczy. Można pić zielone koktajle. Z awokado, seler naciowy 
  • edytowano wrzesień 2019
    KUpowal ktoś was farbki snazaroo? Fa marzyła od dawna o nich i bardzo chciała sobie kupić ( ma z urodzin kase) najlepiej przed niedziela bo impreza z dziećmi ale niestety dopiero dzis wpadła.. przez internet 8x18 ml kosztuje 115 -119 najtaniejzł plus dostawa. Czy nie wiecie czy można to gdzieś stacjonarnie dostać? Bo te internetowe to Białystok i Kraków :-/
  • edytowano wrzesień 2019
    Co zrobić z bilonem1, 2,5 gr.
    Od lat mam 3 słoiki B)
    Po skarbonkach zostało. 
    No już słyszałam rady do banku ale 10zl biorą za liczenie. 
    Tesco samoobsługowa, bym się spalila że wstydu jakby się zablokowalo coś. 
    No nie wiem. 
  • Ja tez widziałam pare razy jak z woreczkiem miedziaków stali przy samoobsługowej w Tesco. 

    My teraz zawsze miedziaki odkładamy, wrzucamy w jedno miejsce i jak się nazbiera to moja Mama bierze na wymianę. W dwóch sklepach zawsze chętnie biorą 

    lata temu wymyśliliśmy ze damy w prezencie ślubnym -ludzie którzy wszystko mieli, wiec ciezko z prezentem, skarbonkę wypełniona grosikami „żeby grosza nigdy nie zabrakło” ;) 
    do tego momentu -zbierania grosików- nie sądziłam ze taki z nimi problem! 
    Zbierali mi sklepikarze, parkingowi. 
    A skarbonka spora wiec wiecznie mało i mało. 
    W bankach problem z grosikami -ja zamawiałam wypłaty w groszach nawet! 
    Procedury takie, ze jak przywozili 20zl po groszu to konwój musiał je przywieźć. 
    Udalo nam się zapełnić ale musieliśmy dokładać i po 2gr. Wyszło ciut ponad 20 kg ;) 
    prezent trafiony. Wciąż skarbonka stoi -starość z targu staroci który można tylko rozbić żeby dostać się do wnętrza 
    Podziękowali 3Bridget babka4 mamababcia
  • U nas w Biedronce zawsze chętni na drobne.
  • U nas w przedszkolu co roku akcja góra grosza, wszystkie grosze dzieci z domu noszą.
    Podziękowali 2Bridget babka4
  • Bridget powiedział(a):
    Co zrobić z bilonem1, 2,5 gr.
    Od lat mam 3 słoiki B)
    Po skarbonkach zostało. 
    No już słyszałam rady do banku ale 10zl biorą za liczenie. 
    Tesco samoobsługowa, bym się spalila że wstydu jakby się zablokowalo coś. 
    No nie wiem. 
    Ja liczę po 20 szt i wymieniam w sklepach panie chętnie biora
  • Z tego co wyczytałam na stronie akcji Góra grosza, to na poczcie za darmo można oddać grosze na ten cel.
    Podziękowali 1Bridget
  • uJauJa
    edytowano wrzesień 2019
    MAFJa powiedział(a):
    KUpowal ktoś was farbki snazaroo? Fa marzyła od dawna o nich i bardzo chciała sobie kupić ( ma z urodzin kase) najlepiej przed niedziela bo impreza z dziećmi ale niestety dopiero dzis wpadła.. przez internet 8x18 ml kosztuje 115 -119 najtaniejzł plus dostawa. Czy nie wiecie czy można to gdzieś stacjonarnie dostać? Bo te internetowe to Białystok i Kraków :-/
    A do czego potrzebujesz? One są bardzo duże i mają mało pigmentu, ale są.bezpieczne i w miarę dobrze się nimi maluje, tylko nie wiem po co wam cała paletka to jest na kilkaset dzieci do pomalowania. Wg mnie bez sensu. Lepiej kupić np super Star w mniejszych pojemnifzkach. Tylko nie kupuj jovi!!!! Momentalnie uczulenie i maskara z malowaniem.
    Podziękowali 2Joannna MAFJa
  • Znalazłam rozwiązanie, poszłam do banku i zapytałam a pani zapytała czy mam konto więc nie ma problemu. 
    Posegregować nominałami i przynieść. 
    I wpłaci po prostu. 
    Podziękowali 3mamababcia hipolit madzikg
  • U nas panie z Groszka biorą każdą ilość miedziaków z pocałowaniem ręki. Dosłownie. A w Banku to zależało od pani w okienku... 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jak ćwiczyć czytanie z dzieckiem, które ma z tym problemy? W szkole będą oceniać ryzyko dysleksji i pewnie potrzebna będzie jakaś terapia czy coś, ale to jeszcze chwila, a na razie dziecko ma do przeczytania lekturę i twierdzi, że jak czyta, to nic nie rozumie. Tempo czytania żółwie, do tego niechęć straszna.

    Czytając na głos mocno duka, i tak się zastanawiam, czy lepiej, żeby czytać na głos, i korygować na bieżąco czy raczej po cichu, kilka razy ten sam fragment?

    Macie jakieś doświadczenia?
  • A w ogóle to niech się ugryzą w nos ci wszyscy, co uważają różne dys- za wymysł psychologów! 
    Patrzę, jak się to moje dziecko męczy, i przykro mi się robi. Ja nauczyłam się czytać jako trzylatka i nie mogę w ogóle pojąć w czym tkwi problem, a jednak on JEST.
    Podziękowali 2nowa Gloria
  • A ja jutro.
    Podziękowali 1Bagata
  • @Bagata, a wzrok w porządku?
  • @MonikaN, tak, wzrok OK.
    Podziękowali 1MonikaN
  • edytowano październik 2019
    Czy jeśli się pracuje i pobiera rentę z tytułu całkoeitej niezdolności do pracy w kwocie ok. 1100 zł. Można dostać dodatek 500+
  • edytowano październik 2019
    @stasia1 ale o jaki dodatek pytasz?
    A z tą praca to jednocześnie pracujesz i pobierasz rentę czy NIE pracujesz i pobierasz rentę?
  • kasha powiedział(a):
    @stasia1 ale o jaki dodatek pytasz?
    A z tą praca to jednocześnie pracujesz i pobierasz rentę czy NIE pracujesz i pobierasz rentę?
    Pracuję i złożyłam wniosek o rentę i pani w ZUSie zasugerowała mi że jeśli dostanę cołkowitą niezdolność,,(co nie wyklucza pracy) mogę dostać dodatek 500+ 
  • Bea powiedział(a):
    Jeśli zmieścisz się w kryteriach dochodowych to tak. Dostaniesz wówczas różnicę do kwoty 1600 zł. Zależy ile zarabiasz.
    I jeszcze ten pierwszy warunek - całkowicie niezdolny do pracy
    Przeczytałam jeszcze raz ustawę o dodatku 500+ i tam niema nic o dochodach z pensji. Jest tylko dochód z renty lub emerytury .Dla mnie to wygląda tak jak by pensja nie miała znaczenia
  • stasia1 powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Jeśli zmieścisz się w kryteriach dochodowych to tak. Dostaniesz wówczas różnicę do kwoty 1600 zł. Zależy ile zarabiasz.
    I jeszcze ten pierwszy warunek - całkowicie niezdolny do pracy
    Przeczytałam jeszcze raz ustawę o dodatku 500+ i tam niema nic o dochodach z pensji. Jest tylko dochód z renty lub emerytury .Dla mnie to wygląda tak jak by pensja nie miała znaczenia
    Człowiek, który pracuje w założeniu nie dostanie orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • znajoma pracuje na pełen etat a mąż dostał na nią ten dodatek 1400 dla osób rezygnujących z pracy aby opiekować się osobą niepełnosprawną.
  • edytowano październik 2019
    jan_u powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Bea powiedział(a):
    Jeśli zmieścisz się w kryteriach dochodowych to tak. Dostaniesz wówczas różnicę do kwoty 1600 zł. Zależy ile zarabiasz.
    I jeszcze ten pierwszy warunek - całkowicie niezdolny do pracy
    Przeczytałam jeszcze raz ustawę o dodatku 500+ i tam niema nic o dochodach z pensji. Jest tylko dochód z renty lub emerytury .Dla mnie to wygląda tak jak by pensja nie miała znaczenia
    Człowiek, który pracuje w założeniu nie dostanie orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji.
    Ja mam orzeczenie tylko nie z ZUSu tylko z PFRONu i pracuje a teraz staram się o orzeczenie z ZUSu
  • Też nie rozumiem tym bardziej że ona tak naprawdę tyle pracować nie powinna za to on zamiast siedzieć w domu mógłby się wziąć do roboty.
    Podziękowali 1Nika76
  • Jak osoba niepełnosprawna i pobierająca renetę może pracować? Skoro osoba opiekująca się niepełnosprawnym nawet dorabiać nie może, bo wtedy traci świadczenia. Na logikę: albo się jest zdolnym do pracy albo nie - i wtedy pobiera się rentę z racji niezdolności do pracy. Ktos mi wyjaśni o co chodzi? Bo pierwszy raz o tym słyszę. @Bea ?
    Podziękowali 2mamababcia AgaMaria
  • Muszę na cito zakupić pralkę. Najlepiej jeszcze dziś :) 
    Możecie coś polecić? Ma być niezawodna, ekonomiczna, z dużym wkładem i nie za milion monet...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.