Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

1235711

Komentarz

  • Joanna36 powiedział(a):
    Białą wódkę używam do prasowania, dodaję do spryskiwacza.
    Jakies weselsze sie wtedy prasowanie staje  :D
  • @Joanna36 czy zapach całkowicie się ulatnia? :)
  • Tak, a dobrze rozprostowuje tkaninę. Aczkolwiek nie wiem czy na dłuższą metę nie niszczy tkaniny, ale nic takiego nie zauważyłam.
    Podziękowali 1stephanos
  • Joanna36 powiedział(a):
    Białą wódkę używam do prasowania, dodaję do spryskiwacza.

    @Joanna36, w jakiej proporcji?

    I czy naprawde nie zostawia śladow?




  • Z whiskey nie będę próbować  :D
  • @Rogalikowa ty tak serio z tymi trunkami?
    Nie wiesz co z nimi zrobić?

    Podziękowali 3szczurzysko Marcelina Katia
  • asiao powiedział(a):
    @Rogalikowa ty tak serio z tymi trunkami?
    Nie wiesz co z nimi zrobić?

    Niewiarygodne, nie?
    Podziękowali 3asiao Małgorzata32 Milagro
  • Może zorganizujemy grupę wsparcia
    Weź te wszystkie klopotliwe butelki i coś zaradzimy
     :D 
  • Z whisky można zrobić likier typu baileys, słodki i dobry do deserów. Wódki do prasowania dodaję trochę ze dwie łyżki na psikacz. Śladu nie ma. 
    Podziękowali 1isza
  • edytowano czerwiec 2019
    No serio, mąż dostaje w sumie nie wiem za co, ja mam tylko taka mała wąska półeczkę na korytarzu i tam się przestały mieścić, teraz wkładam do innej  :D 

    Cydr, albo jakieś piwo typu "domowej roboty" to lubię, ale mocne alkohole to chyba tylko do ozdoby u nas  :D 

    Dopisek: ja już swoje w tzw mlodosci wypiłam, stety niestety, w ilościach niekoniecznie nadających się do ujawniania, teraz zgrzecznialam no i głową już nie ta...
  • Trochę porozdawalismy a ostatnio znów przybyło, muszę z mężem pogadać, żeby przestał ludziom drobne przysługi oddawać, albo chociaż jak już muszą to niech nutelle dają, to u nas schodzi błyskawicznie 


    PS słownik w telefonie poprawił mi automatycznie "nutelle" na "butelkę"  :D , nie uwolnie się od tych trunków haha
  • Joanna36 powiedział(a):
    Z whisky można zrobić likier typu baileys, słodki i dobry do deserów. Wódki do prasowania dodaję trochę ze dwie łyżki na psikacz. Śladu nie ma. 
    A ten a'la baileys jak zrobić? Słodkie likierki też lubię  ;)
  • Ja nie robiłam, ale jest sporo przepisów na Internecie, oryginalny jest pyszny.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • U nas też by nie było co z tym zrobić. W żadnej formie nie używamy. Nie lubimy.
  • asiao powiedział(a):
    Może zorganizujemy grupę wsparcia
    Weź te wszystkie klopotliwe butelki i coś zaradzimy
     :D 
    Jest to jakiś pomysł!  :p
    Podziękowali 2jan_u kowalka
  • Jaki zraszacz sprawdza się u was najbardziej?
  • Potrzebuję porady: czy można cyklinować i lakierować parkiet na raty? Chcieliśmy wziąć się za mieszkanie mamy, ale nie mamy gdzie wywieźć mebli...
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Potrzebuję porady: czy można cyklinować i lakierować parkiet na raty? Chcieliśmy wziąć się za mieszkanie mamy, ale nie mamy gdzie wywieźć mebli...
    W sensie pokój po pokoju? Oczywiście.  W jednym pomieszczeniu gorzej, bo więcej zachodu i chyba może np. inny odcień wyjść?
  • Pokój po pokoju, tylko nie mamy progów i całe mieszkanie z przedpokojem jest jednym wielkim parkietem
  • edytowano czerwiec 2019
    Może podzielić podłogę na sensowne przestrzenie to się różnorodnośc fajna zrobi najwyżej ;)
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • @OlaOdPawla można, ja tak robiłam, najpierw część, a po około 4 latach resztę. Na początku widać było różnicę dość mocno, nadal jest trochę widoczna, ale po mniej więcej 2,3 latach się to trochę zrównało i jak ktoś nie wie to się to nie rzuca w oczy. Oświetlenie w każdym pokoju jest inne to też trochę rozmywa to, że jest ciut inny odcień, często drzwi do pokojów pozamykane itp. Mam identyczną sytuację bez progów i we wszystkich pokojach i w przedpokoju jest identyczny parkiet. 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • awia powiedział(a):
    Jaki zraszacz sprawdza się u was najbardziej?
    @awia mamy Cellfast Opti 52-075 i wg Męża się średnio sprawdza bo krancowe dysze spryskuja tak że powstają kałuże a środek jest niedolany. W porównaniu z pożyczone stara Gardena Sasiada. Bedziemy wkrotce testować Cellfast: 52-067N, 52-060N i 52-061 też.
    Nie wiem czy to nie jest kwestia przesadnego perfekcjonizmu.
    Mąż twierdzi że lepsze do zraszaczy węże 3/4" nie 1/2".
  • Dziękuję. Dam mężowi przeczytać. :smile:
  • Czy wniosek o świadczenie 500+ sklada się do urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania czy zameldowania? Jeśli druga opcja - to czy jeśli w ciągu okresu rozliczeniowego te dwa adresy się przestają że sobą pokrywać to trzeba złożyć nowy wniosek w urzędzie gminy właściwym dla miejsca zamieszkania? 
  • W miejscu zamieszkania się składa
    Podziękowali 1ewap
  • Rogalikowa, podam adres na priv. U nas się nie zmarnuje ;)
  • edytowano czerwiec 2019
    @ewap nie trzeba się tym strasznie przejmować, chyba że z jakiegoś powodu jesteś na celowniku służb (My jesteśmy jako rodzina zastępcza).  W innym wypadku ustaw tak, żeby wybrać do końca okresu zasiłkowego w jednym miejscu, po cxym na nowy okres złóż w nowym. Miejsce zamieszkania wg kc wiąże się z zamiarem stałego pobytu, a zamiar na krótką metę jest waszą sprawą. 
    Podziękowali 2ewap Monika73
  • Wczoraj naszego syna pogryzł pies ktory nie był szczepiony.
     :'( 
    Jak długo się czeka na wyniki z sanepidu? 
  •  :'( oby dobre+++ . ( Nie mam pojęcia ile się czeka) 
  • Bylismy na sorze.
    Opatrzony.,antybiotyk.
    Sanepid 10dni obserwuje lekarz psa i przyjeżdża do wlasciciela. 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.