Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

15678911»

Komentarz

  • Ale spróbować zawsze można, ja się tylko wkurzyłam.
  • @jan_u wiem, że nie jestem ubezwłasnowolniona  ;) dlatego napisałam im regułkę i odmówiłam hospitalizacji po sprawdzeniu, że z dzieckiem wsyzysko ok. Ze zwolnieniem u rodzinnego to tak jak mówi @Hope, wcale nie tak łatwo, a dodatkowo teraz taki natłok chorych, że na wizytę też dwa dni musialabym poczekać. A u swojego ginekologa już nie mam wizyt, bo przecież na powinnam leżeć w szpitalu :p Trudno, złożyłam wniosek o macierzyński, dla własnego spokoju, żeby chociaż to zwolnienie mi nie zaprzątało głowy. Wystarczy że zewsząd tylko słyszę kiedy rodze, jak to nie zgodzilam się na szpital, ja bym się bal/bała. Może aż tak dużo tego macierzyńskiego nie stracę, bo przeciez, w końcu muszę urodzić :D
    Podziękowali 2mamababcia E.milia
  • To teraz ja potrzebuje porady....

    Mojego męża brat rozwiódł się w lipcu. Żona zdradzała to 5 lat i zażądała rozwodu. 
    Zaraz znalazł inną kobietę , która już jest w ciąży i chcą wziąć ślub cywilny w marcu. Jesteśmy wszyscy zaproszenia dziećmi. Po ślubie w ratuszu przyjęcie na dali....

    Teraz pytanie:
    BRAĆ DZIECI?

    My na pewno pójdziemy bo mąż nie chce kolejnego konfliktu ale czy brać dzieci? Jak im to ewent. wytłumaczyć. Ja już nie wiem chwilami czy to tłumaczenie coś da... Moja siostra w konkubinacie, brat też, do niedawna mama też.....



  • edytowano luty 2020
    Czy jadąc z W. pociągiem TLK na turnus rehabilitacyjny możemy skorzystać z ulgi dla osoby niepełnosprawnej i jej opiekuna? Czy to tylko dotyczy dojazdu do lekarza, przychodni, itp?
    Nigdy nie podrozowalam z W. pociągiem.
    Podróż przez pół Polski.

    @AB?
    @Bea?
    @jan_u?
    @maliwiju?

  • To tak troche komentarz do wątku obok: nie ma co izolować i udawać, ze tego nie istnieją ludzie po rozwodach. Ze wszyscy wierzący i bezgrzeszni. Trzeba pokazać jak sie z taka sytuacja obejść, po katolicku wlasnie, ze dalej kocham ludzi a nienawidzę grzechu. 
    U mnie tez bardzo mieszane towarzystwo przyjaciół, jakoś nie robie z tego tabu. A moze nawet takie znajomosci sa dużo bardziej uczące dla dzieci, bo nie siedzimy wszyscy przy stole i potakujemy sobie, tylko prowadzimy dyskusje na ciekawe i wazne tematy. Dzieci zbierają argumenty, maja wyartykułowane to co czuja.
    Podziękowali 1Ona64
  • Potrzebuje porady na temat dodatku (wyliczenia) do zasilku z tytulu urodzenia dziecka. Czy moge do kogos na priv.
  • Czy ktos czytal i moze dac opinie o ksiazce "Za niebieskimi drzwiami"?
    Corka ma lekture, okladka tragicznie wyglada, nie mam teraz mozliwosci przeczytac.
  • Możesz pisać  i orientuję się czy znam przypadek.
  • Dziękuję. Bea pomogła.
  • Jak umyć kombiwar , a dokładniej pokrywę? Wie ktoś?
    Gdzie dostać do tego cuda ruszty ? Lub czym je zastąpić ? 
  • Chcę zamowic gdzies Mszę za Chrzesniaka w dniu ślubu na czerwiec...gdzie mogę to zrobic przez internet , żeby otrzymać kartkę potwierdzającą , którą mogłabym dać parze  młodych w Dniu slubu? 
  • @Aneczka08 a dostanę jakąś kartkę jesli zamowię?

  • tzn pocztą żeby dostać a nie drogą internetową.

  • @Quintana, stąd na pewno dostaniesz pocztą taki "dyplomik" mszy wieczystych.
    http://www.sma.pl/formularz-intencji/msze-sw-wieczyste
    Podziękowali 1Quintana
  • @Quintana dostaniesz - możesz sobie nawet wybrać jaki chcesz. Ja zamawiałam trzy sztuki w ubiegłym roku, przyszły piękne, w twardych okładkach (bo takie chciałam)
  • Quintana powiedział(a):
    tzn pocztą żeby dostać a nie drogą internetową.

    Tak za 40 zł piękny dyplom w takiej a'la skórzanej oprawie. B elegancki.
  • edytowano marzec 2020
    @Quintana u Werbistów na https://www.mszewieczyste.pl/ dostajesz do wyboru albo taki zwykły obrazek, albo taki w twardej obwolucie, według wybranego wzoru. Wysyłają pocztą jak opłacisz "wpisowe", a najlepsze, że potem się za obdarowanego modlą :)
    Edit: masz do wyboru albo "zwykłą" intencję mszalną, albo msze wieczyste. Gorąco polecam wieczyste, piękny prezent.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Quintana wejdź na stronę polecaną przez Aneczkę, tam wszystko możesz wybrać - np. elegancką twardą obwolutę, rodzaj obrazka, kolory. Wg mnie bardzo ładne i eleganckie to przychodzi.
    Podziękowali 3Aneczka08 Quintana isza
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.