Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię auto 6-7 osobowe.

12830323334

Komentarz

  • Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie jazdy niczym innym niż automat :D
    Oczywiście nie mam problemu z przesiadką do manuala, jeżdżę bezproblemowo, ale co automat to automat ;)
  • "kluczem do oceny przebiegu auta jest stopień wyświecenia kierownicy"
    No niestety kierownica należy do elementów, które można łatwo i tanio wymienić (np. na egzemplarz z dużo młodszego, rozbitego samochodu), więc nie jest to niezawodna metoda
    ---------------------

    no jasne, ale pozwala wykluczyć wiele ofert już przy oglądaniu zdjęć
  • edytowano marzec 2014
    A ja czuje sie jak kierowaca w obu autach - i z automatem i manualnym..... Wiekszy problem mam z roznica szerokosci samochodu.... zdarza mi sie lizać krawęznik..... 

    Automat jest the best kiedy sie chce miec kontakt z dzieciakami w czasie jazdy, nie absorbuje głowy ;)
    Ale ja jezdze dopiero 3 lata - w tym 2 lata automatem na przemian ze zwykłym autem.
    Bardzo sobie go chwalę.
    Zwlaszcza za to, ze nie mam dylematu czy zdąże sie zerwać z zakrętu. Nie próbuję po prostu. I to odpręża :D
  • Dla sprawiedliwości dodam, że są skrzynie automatyczne, które mają tryb jazdy sportowej. I tym się fajnie jeździ. Natomiast pozostałe są raczej dostosowane do potrzeb statecznego emeryta :)
  • Przy naszych drogach i natężeniu ruchu, jeżdżenie nie jak emeryt, to proszenie się o kłopoty ;)
  • edytowano marzec 2014
    Oj tam, oj tam zaraz emeryckie :))

    Ja lubię swojego automata :P
    I nie zamieniłabym go na żadne inne, pod maską ma trochę, kusi żeby depnąć, ale odrzucam tę pokusę, wystarczy, ze pali duuuużo ten mój smok, na mandaty mnie już nie stać :))
  • Mój wyrwać tez umie, ale to raczej wredny chwyt. Jak ktos mnie pogania to przyspieszam.... złosliwie. Z wielką czarną chmurą na tego z tyłu. A da się :D
  • No tak to i ja robię :))
    Przyspieszenie ma ładne ;) to nie daję innym wyprzedać siebie zwłaszcza na jednym odcinku
    Kiedyś mnie tam drapną :))

    Podobnie jak wyjazd każdy podporządkowanej, wiem, że mogę sobie pozwolić na więcej niż ci z manualem, ku przerażeniu mojej Mamy :D
  • Szczegóły odnośnie zafiry kolegi, pewne auto miał go z 7 lat:

    Samochod Opel ZAFIRA 1.8 (125 KM) benzyna . Rok. prod: 2002. Wersja ELEGANCE
    - 7 - osobowa
    - 2-gi wlasciciel, sam. kupiony w Polsce 
    - kolor granatowy
    - ABS, EPS, komputer 
    - autoalarm, centralny zamek
    - Klimatyzacja, El. szyby, el. lusterka, wspomaganie kierownicy, kierownica wielofunkcyjna,
    - hak, alufelgi + felgi stalowe
    - radio z CD

    Kontakt: 601 74 29 35

    http://otomoto.pl/opel-zafira-C32664575.html
  • edytowano kwiecień 2014
    W elegance są jeszcze poduchy i podgrzewane fotele (bardzo pożyteczna sprawa)


    Ile pali taka benzynka? Mały przebieg ma kolega, prawie o połowę mniejszy niż mój.
  • No właśnie, nie wiem, jak to ludzie robią, że mieszczą się w 900 km miesięcznie? Ja jeżdżę głównie z dziećmi do szkoły, do kościoła, do lekarza i na zakupy - po najbliższej okolicy - i mniej jak 1500 km na miesiąc nie chce wyjść.
    Jak będę emerytem, to może mi kilkaset km na miesiąc wystarczy (?)
  • Czy istnieją samochody 7-os, które mają normalny bagażnik, a fotele w bagażniku nie opierają się o tylną szybę?
    Szukamy ciągle. Wprawdzie kasę na wymianę samochodu będziemy mieli pewnie za rok
    :-)) ale rozglądamy się i szczerze mówiąc... trochę przeraża nas wizja wożenia dzieci na szybie.

  • Chrysler Town&Country.
  • No fajny tylko silniki ma wielgachne
  • My jak do tej pory największy silnik mieliśmy 1.6
    :D
    3.3 to jak w odrzutowcu
    ;)
  • My nadal sprzedajemy jakby co 
    dwa razy byl powazny kupiec ..jeden nawet zaliczke wplacil ale przyjechal z zona i go skrzyczala i nie kupil
    :-/
  • My też sprzedajemy. Peugeota 206 :D
  • Osttanio przymierzałam się do fajnego autka, w środku wszystko cacy, kolory, wyposażenie :D
    Czerń obsydianu , normalnie cacuszko
    gdyby nie to, że silnik 5 litrów w benzynie :((

    i tak sobie pomyślałam, ze przy moim 3,2 benzyna to w sumie nie wiele więcej, ale mąż dopowiedział jaka jest TA różnica w spalaniu :))
  • Auta amerykańskie nie są niestety na polską kieszeń...
  • oj tam oj tam 
  • To niemiecka marka samochodów ;)
  • Mnie przy wymarzonym fordzie excursion zabiła myśl o silniku benzynowym 5.8.
  • Takim też mogłabym jeździć :))
  • @PawelK - ciekawe ile pali taka zafira?
  • edytowano kwiecień 2014
    Wasza dyskusja przypomniała mi prośbę jednego z forumowiczów (wstyd powiedzieć, ale chyba sprzed roku) o pomierzenie dokładnie bagażnika w 807, co jest tym samym co citroen C8,fiat ulissess i jakaś tam lancia. A myślę, że informacja taka może pomóc podjąć decyzję niejednemu z Was.

    Poniżej link do zdjęć, a tu opiszę co widać na poszczególnych:
    Przy przesuniętym 3 rzędzie na max do tyłu, zostaje po podłodze ok 50-55cm, oraz ok 25 cm na wysokości ok 70cm.
    Przy maksymalnie wsuniętym po podłodze ok 68cm,  górą ok 40cm. Dla poglądu widać, że odległość taka pozwala wsadzić maszynę do szycia na długość (niestety nie mam już wózka, by pokazywać na nim :)

    Maksymalne przesunięcie skraca miejsce na nogi, ale spokojnie dzieci do wieku nastoletniego się zmieszczą - zwłaszcza, że można regulować też środkowym rzędem, a wtedy i dorosły wygodnie pojedzie.

    Na kolejnym zdjęciu wersja bardziej komfortowa jazdy z tyłu, na leżąco ;)

    Na kolejnym maksymalny bagażnik z 3 rzędem (ok. 68cm na długość).

    Jeżeli zmniejszymy auto do wersji 6 osób - czyli składając jedno z siedzeń z tyłu, uzyskujemy długość 85cm, tworzy się więc spore miejsce o szerokości  85x68cm. Wciąż jeden fotel w tylnym rzędzie rozłożony i dochodzi jeszcze miejsce za nim. Stoi tam nadal maszyna.
    Jeżeli wyjęlibyśmy ten złożony fotel prostokąt powiększa się do 145x68cm. A wyjmując cały 3 rząd mamy pakę o długości 145cm. Wyjmując drugi rząd mamy mini ciężarówkę ;) o długości paki 220cm po podłodze.

    Aha, szerokość samochodu na wysokości 70cm to ok 140cm (niżej trochę mniej, bo się plastiki zwężają, są też nadkola, więc pewnie ok 120cm).

    Ja mam w tej chwili wyjęty środkowy fotel z drugiego rzędu, bo dzięki temu, że w pierwszym i trzecim rzędzie pomiędzy fotelami jest spora wolna przestrzeń, to mogę włożyć dłużycę typu listwy lub drzwi ewentualnie gdy kiedyś jechałem w długą podróż, to sobie tu spałem, gdy żona kierowała :)

    No i to by było na tyle. Przepraszam za bałagan, ale nie odkurzałem jeszcze po zimie :)


    Poniżej link do zdjęć:

    A poniżej jedno zdjątko: 
    image

  • a miał ktoś takiego VW
    Volkswagen Touran 2004r 1.9 TDI 101 KM 7-osobowy?


    http://otomoto.pl/volkswagen-touran-2004r-1-9-tdi-101-km-7-osobowy-C32977547.html
  • Fajne są te VW - małe silniki - 7 osobowe - cena chyba adekwatna.
    http://otomoto.pl/volkswagen-touran-super-stan-7-osobowy-C32978829.html
  • My rozważamy tego vw tourana
  • a myślimy nad traffic'iem
  • edytowano kwiecień 2014
    Auta amerykańskie nie są niestety na polską kieszeń...
    --------------------------------------------------

    oj tam oj tam...na polską może nie, ale na kieszeń wielodzietną jak najbardziej...
    :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.