Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ojciec A. Pelanowski otrzymał zakaz wypowiedzi publicznych

245678

Komentarz

  • @Yucami tez zwtociło to moją uwagę. Ale tego co doczytałam oficjalny komunikat kuria wydała dziś. 
  • Dziwne, nie? 
  • Co Was dziwi? Niekoniecznie upublicznia się treść wszystkich dokumentów, dotyczących każdej osoby, dla jej dobra. Widać uznano dziś, że należy to zrobić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Z tego co słyszałam, ludzie w pandemii zaczęli rozgłaszać plotki, ze to przepowiedział, że powiedział komuś co będzie dalej i co... Żeby się nie szczepić diabelską szczepionką, żeby komunii św. na rękę nie przyjmować, itp. Nie wierzę w te rzeczy,że on to przez kogoś głosi, powiedziała pani, co mi powiedział itp., ale same pogłoski mogli uznać za szkodliwe i woleli zaznaczyć, że ma zakaz.
  • A mnie  zaskakuje, że to oświadczenie paulinów zostało wydane we wspomnienie Jana od Krzyża mam silne skojarzenie.
  • Ma taką siłę nawracania, że siły piekielne robią co mogą by go usunąć, dużo modlitwy potrzebuje, dużo mu zawdzięczam...
    Podziękowali 1Pipijo
  • edytowano grudzień 2020
    Rejczel powiedział(a):
    Tutaj z serii Proroctwo rozmowa z o. Pelanowskim: https://twojawalkaduchowa.pl/?p=87
    Ta rozmowa to spisane fragmenty z tej rozmowy z o.Pelanowskim, z 2017 roku. W którymś momencie pada słowo "pandemia", pandemia strachu gdzieś tak w 3/4 całego wywiadu...
    Ed.liter.
  • edytowano grudzień 2020
    TecumSeh powiedział(a):
    To jest dla o. Augustyna próba ognia. Trzeba się modlić za niego.

    Podobne potraktowanie ze strony Kościoła przechodzili późniejsi święci, błogosławieni oraz Sługi Boże. Oby tylko o. Augustyn wytrwał i nie zrobił żadnej głupoty.
    Kto konkretnie? Co tu znaczy "podobne"?
    I ci późniejsi święci wyzywali papieży od Judaszów?
    Podziękowali 2Cart Katia
  • Próbę ognia to on miał jak dostał zakaz publikacji w mediach.
    Niestety nie podporządkował się, oddalił z zakonu i chyba 11 miesięcy zamieszkiwał gdzieś, nie wiadomo gdzie bez zgody przełożonych i informowania kogokolwiek, łamiąc śluby zakonne.

    Teraz to już tylko pokłosie tamtego nieposłuszeństwa.

    największe autorytety upadają bo w pewnym momencie zaczynają liczyć na siebie i w swoją nieomylność. Tak łatwo spaśc z piedestału celebryty.

    Od b wielu osób słyszałam , że to jest prorok, b dobre opinie. A jednek wszystko potem upada na posłuszeństwie. Nawet jeśli miał rację to powinien się podporządkować ślubom.

    o Dolindo miał ponad 20 lat zakaz sprawowania sakramentów. Bezsensowny, niesprawiedliwy.. ale był posłuszny.  I jakie śa owoce. To pomyślcie jakie mogłyby być owoce (nie w ludzkiej perspektywie ale w Bożej) gdyby wielu kapłanów (przez ludźmi nazywanych świętymi, prorokami itp) okazało posłuszeństwo anie podążyło swoją drogą (Natanek, Galus, Krzysztofowicz, a nawet mi tradycjonaliści tu po głowie chodzą)


  • > Oby tylko o. Augustyn wytrwał i nie zrobił żadnej głupoty.

    Już zrobił.
    Podziękowali 2Aneczka08 Polly
  • Nie zrobił ale to pokaże czas. 
     
  • Złamał śluby zakonne. Nie różni się od męża, który odszedł od rodziny z inną kobietą. Dopóki nie uporządkuje swoich spraw, możemy się jedynie modlić o jego nawrócenie. Na pewno nie należy go słuchać, bo nie jest głosem Kościoła.
  • Nie napiszę więcej,ale nie bez powodu o św Janie od Krzyża wspomniałam.
    Odrazu podkreślam nie twierdzę że Pelanowski jest święty. 
  • Św. Jan od Krzyża miał konflikt z władzami zakonnymi, ale działał w porozumieniu z papieżem. O. Pelanowski ma konflikt ze wszystkimi.
    Podziękowali 2Barbasia Polly
  • A ja przeciwnie, od dawna go znam i bardzo ceniłem. Był prezbiterem wspólnot neo w Warszawie na Długiej, przyczynił się do nawróceń znanych muzyków rockowych. Jego książka "Wolni od niemocy" to klasyka.
  • maliwiju powiedział(a):
    Nie zrobił ale to pokaże czas. 
     
    Opuścił zakon, nie był posłuszny, złamał śluby.
    Podziękowali 1Polly
  • Bardzo obdarowany człowiek. Niestety, słaby, jak my wszyscy.
    Osobiście - bardzo lubię. Dostrzegam jednak słabości.
  • swoja droga ciekawe co tam sie dzieje u paulinow, ze czlowiekowi zylka pekla
  • Co do Paulinów czy uważacie, że to ok że podjęli tak ważną decyzję w styczniu a podają ją do informacji publicznej , w grudniu. 
    Gdzie troska i odpowiedzialność za wszystkich którzy mogli przez ten rok , słuchali i podążali za słowami Pelanowskiego?

  • O. Augustyn Pelanowski wydalony z zakonu


    Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r. 

    Przypomnijmy, że już jesienią 2019 r. paulini wydali oświadczenie, w którym odcięli się od głoszonych przez o. Pelanowskiego nauk. W podpisanym przez o. Pawła Przygodzkiego, sekretarza generalnego zakonu, paulini zwracali uwagę, że poglądy zakonnika stoją w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej oraz szacunkiem należnym Ojcu Świętemu Franciszkowi. Poinformowali również, że o. Augustyn łamie śluby zakonne, zarówno poprzez publikacje, na które nie otrzymał zgody, jak również przez trwającą ponad 11 miesięcy (stan na 30 listopada 2019 r.) samowolną nieobecność w klasztorze.

    https://www.gosc.pl/doc/6652615.O-Augustyn-Pelanowski-wydalony-z-zakonu?fbclid=IwAR2TQz_J1nWacEo8J4M-pp2HUDJvTSqKPaMFkr4VxLAnMTUWdyD-sBycGIw

    Popieram decyzję władz zakonu. Zakonnicy składają ślub posłuszeństwa, jeżeli go łamią, to niech gdzie indziej  swojego miejsca szukają.
  • edytowano grudzień 2020
    Jeśli są pewni że Pelanowski postąpił źle , że jego słowa , czyny są złe, a wiedzą ile ludzi za nim idzie  to czemu nikt nie troszczy się o tych których mógłby zwieść. O co chodzi? 
    Gdym wiedziała że w moim środowisku jest ktoś kto w pięknych opakowaniach rozdaje czeoladki z narkotykiem, to powinnam napisać oświadczenie że ja nie mam nic wspólnego z tym i schować je do szuflady, czy odrazu ostrzegać wszystkich w momencie kiedy zauważyłam zagrożenie?

    A może jak ktoś nie jest pewny swojej decyzji , to jej nie upublicznia, a może są jakieś wyższe interesy, rozgrywki układy, w których przeciętny świecki śmiertelnik który polubił zakonnika się nie liczy.

    Podziękowali 2Rogalikowa Pipijo
  • asiao powiedział(a):
    swoja droga ciekawe co tam sie dzieje u paulinow, ze czlowiekowi zylka pekla

    Myślę, że jest normalnie, to znaczy nie ma miejsca na głoszenie herezji, przy tym wymaga się wierności złożonym ślubom.

    Mój ojciec duchowy (Towarzystwo Chrystusowe) mawia: "lepsze posłuszeństwo, aniżeli nabożeństwo".
  • maliwiju powiedział(a):
    Co do Paulinów czy uważacie, że to ok że podjęli tak ważną decyzję w styczniu a podają ją do informacji publicznej , w grudniu. 
    Gdzie troska i odpowiedzialność za wszystkich którzy mogli przez ten rok , słuchali i podążali za słowami Pelanowskiego?


    Przełożeni cierpliwie czekali na opamiętanie się zakonnika. To są trudne decyzje, nie podejmuje się ich pochopnie.
    Podziękowali 1Polly
  • Decyzja była podjęta w styczniu i rozumiem że mieli ku temu przesłanki , pytam czemu nie przekazali jej wiernym.
    Sugerujesz, że wydalnie z zakonu jest łatwiejsza decyzją niż poinformowanie o tym wiernych.
  • tego nie rozumiem @maliwiju, decyzja powinna być ogłoszona od razu
  • Rok temu w seminarium na Skałce oglądałam zdjęcia dawnych roczników studenckich, kiedy jeszcze był mistrzem nowicjatu. Dla wielu był autorytetem, inspiracją, oparciem. To wielka strata dla Kościoła, gdy taki kapłan zaczyna błądzić. Pokazuje to tylko jak bardzo trzeba troszczyć się o pokorę i posłuszeństwo.
    Podziękowali 2Klarcia Katia
  • edytowano grudzień 2020
    maliwiju powiedział(a):
    Decyzja była podjęta w styczniu i rozumiem że mieli ku temu przesłanki , pytam czemu nie przekazali jej wiernym.
    Sugerujesz, że wydalnie z zakonu jest łatwiejsza decyzją niż poinformowanie o tym wiernych.

    Zakony zazwyczaj nie informują o swoich decyzjach względem podwładnych.
    Zresztą ojciec dopiero niedawno został wydalony formalnie.
    Trochę znam zasady, jakie są w zakonach. Spędziłam tam nieco czasu, nadal mam kontakt z zakonnikami i zakonnicami.
  • edytowano grudzień 2020
    Możliwe, że opublikowanie komunikatu akurat teraz, jest związane z tym, że ojciec Polanowski ostatnio uaktywnił się na swojej stronie internetowej serith. pl gdzie opublikował "rekolekcje z podziemia"
    Podziękowali 1Klarcia
  • Polly powiedział(a):
    Rok temu w seminarium na Skałce oglądałam zdjęcia dawnych roczników studenckich, kiedy jeszcze był mistrzem nowicjatu. Dla wielu był autorytetem, inspiracją, oparciem. To wielka strata dla Kościoła, gdy taki kapłan zaczyna błądzić. Pokazuje to tylko jak bardzo trzeba troszczyć się o pokorę i posłuszeństwo.
    A może to hierarchowie Kościoła zbłądzili i to dopiero jest strata ...
  • A może to hierarchowie Kościoła zbłądzili i to dopiero jest strata ... <

    Kościół katolicki trzyma w ryzach właśnie posłuszeństwo. Gdyby nie to - dzielilibyśmy się tak, jak protestanci.
    Nawet jeżeli przełożeni błądzą - w omawianym przypadku to nie występuje - to Bóg wyprowadza z tego ogrom dobra. Przykładem jest biografia o. Pio.
    Podziękowali 1Polly
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.